Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyty lat 90-tych
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #121
RE: Płyty lat 90-tych
santosz napisał(a):ale film rzeczywiście może być mocnym argumentem
Film był tylko argumentem do poznania płyty, do niczego więcej. I dodam, że płyta niesamowicie u mnie zyskała od ostatniego topu (80o, ale w 90-tych na szóstym).
15.08.2023 12:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #122
RE: Płyty lat 90-tych
O ile każdego z tych wykonawców można było się spodziewać (no może nie Kingdom Come, w sensie nie w tej dekadzie, bo to jak czytam płyta która leżała w szufladzie przez lata), o tyle jak do top 30 nie było Nieblondynek, a do top 20 Vangelisa, to już wyżej nie oczekiwałem że wejdą.
A jednak i to są faktycznie sensacje.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.08.2023 12:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 087
Dołączył: Dec 2009
Post: #123
RE: Płyty lat 90-tych
Dyfeomorfizm napisał(a):brzmi to trochę jak przeboje rodem z RMF fm
Ale chyba takiego z pierwszej połowy lat 90., gdzie grali np. wczesne kawałki T.Love, a nawet Dezertera. Bo później to już nie wyobrażam sobie "Erolla", "Amirandy" czy "Racheli", a nawet "Aborygena" czy "Beniamina".

WOLNE MEDIA!!!
15.08.2023 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #124
RE: Płyty lat 90-tych
Miszon napisał(a):A jednak i to są faktycznie sensacje.
Czyli sensacją jest tylko miejsce, a nie obecność. Czyli aż tak duża sensacja to nie jest.
15.08.2023 12:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #125
RE: Płyty lat 90-tych
(15.08.2023 12:42 PM)neo01 napisał(a):  
Dyfeomorfizm napisał(a):brzmi to trochę jak przeboje rodem z RMF fm
Ale chyba takiego z pierwszej połowy lat 90.
owszem

zdumiewające podium, chyba tylko vangelisa słuchałem w całości
15.08.2023 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #126
RE: Płyty lat 90-tych
Dyfeomorfizm napisał(a):chyba tylko vangelisa słuchałem w całości
To i tak dobrze.
Dyfeomorfizm napisał(a):zdumiewające podium
Też się takiego nie spodziewałem przed przesłuchaniami, Po pierwszym Vangelis bił na głowę konkurencję, ale potem już była znacznie mniejsza strata, także dlatego, że pozostała dwójka podczas głównych przesłuchań zyskała. 4NB najbardziej, bo po wstępnym było poza top 10 (ale pewnie też dlatego, że od nich zaczynałem).
15.08.2023 01:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #127
RE: Płyty lat 90-tych
(14.08.2023 04:32 PM)kajman napisał(a):  Czy Tobie chodzi o Khadję, bo nic innego mi tutaj nie pasuje. 11 miejsce to jest nisko?
tak trochę ją spolszczyłem.
to nie jest tak, ze mam lista płyt i czekam na którym miejscu u Ciebie będzie ta czy inna. ale jak już zobaczę to pojawia się myśl, że albo za wysoko, albo zaskoczenie, itp.
Khajda wydawała mi się za nisko, bo gdzieś kojarzę Twoje wpisy o niej. no ale nie wiedziałem, że nagrała tyle świetnych płyt i, że to 1 z 3. trochę się pospieszyłem z oceną Icon_smile2
(14.08.2023 05:40 PM)kajman napisał(a):  No cóż, wygląda na to, że jednak Yacy dziwił się niesłusznie, bo nie wziął pod uwagę pewnego drobiazgu
no właśnie Icon_biggrin3

(14.08.2023 04:32 PM)kajman napisał(a):  Chyba podczas topu Renaty nie wiedziałem o tym.
to mnie zaskoczyłeś, bo myślałem, że to informacja powszechnie znana słuchaczom Waglewskiego.

podium mocno zaskakujące!
3. miejsce kiedyś na pewno słyszałem, ale nie pamiętam co to Icon_razz

jak zobaczyłem 4 Non Blondes to cos mi zaświtało, że gdzieś się o nich pozytywnie wypowiadałeś. ale że AŻ tak! wow!

1. Vangelis - 1492: Conquest Of Paradise
bardzo dobra płyta. najlepsza Pana V., ale u mnie tylko 4,5, więc może w top 100.

no nie powiem, zaskoczyłeś Icon_smile2 spodziewałbym się innych rozwiązań, ale to tylko my sami wiemy czemu te a nie inne płyty u nas wygrywają. Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.08.2023 02:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #128
RE: Płyty lat 90-tych
Yacy napisał(a):Khajda wydawała mi się za nisko, bo gdzieś kojarzę Twoje wpisy o niej.
Zgadza się. Zawsze się nią zachwycałem.
Yacy napisał(a):nie wiedziałem, że nagrała tyle świetnych płyt
Nie wiem czy dla każdego świetnych, ale dla mnie tak.
Yacy napisał(a):myślałem, że to informacja powszechnie znana słuchaczom Waglewskiego
Bo ja jestem słuchaczem Waglewskiego, a nie czytelnikiem informacji o nim. Dopiero jak zacząłem tworzyć swoje zestawienie udziału znanych artystów z LP3 w innych wykonaniach LP3 to dowiedziałem się, że grał gościnnie na cztery i miał duży wpływ na Miastomanię.
Yacy napisał(a):na pewno słyszałem, ale nie pamiętam co to
Możliwe, że coś dawałem na NL, ale to ogólnie mniej znany zespół, na tyle, że w USA używa się zapisu Arthur Brown's Kingdom Come, bo dużo bardziej znany tam jest niemiecki band metalowy o tej samej nazwie.
Yacy napisał(a):cos mi zaświtało, że gdzieś się o nich pozytywnie wypowiadałeś. ale że AŻ tak!
Sam nie wiedziałem, że aż tak. Liczyłem na top 50, ale nie na taki wynik.
Yacy napisał(a):najlepsza Pana V.
Z tych czterech, które znam to chyba tylko Chariots mnie nie zachwyca.
Yacy napisał(a):u mnie tylko 4,5, więc może w top 100
Też dobrze.
Yacy napisał(a):spodziewałbym się innych rozwiązań
Czegoś konkretnego czy na zasadzie, że nie tego.
15.08.2023 03:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #129
RE: Płyty lat 90-tych
kajman napisał(a):No to ciekawym, jak będzie Tobie pasowało moje (chyba, bo właśnie słucham po raz ostatni w topie tych płyt) moje miejsce trzecie. A pierwsze to już kompletnie nie mam pojęcia, bo moim zdaniem to płyta kompletnie różna od pozostałych.
do wilków żadne z nich ma się nijak, ale żadnej z tych płyt nie słuchałem, od browna znam i lubię jego debiut w ramach crazy world, ale kingdom come to terra incognita; widzę, że "jam" to archiwalia i rzecz faktycznie mocno niszowa; sprawdzę sobie na pewno coś z ich oficjalnej dyskografii

vangelisa nie słuchałem nigdy sam z siebie, chociaż tytułowy motyw z tej płyty kojarzę i chyba nie mam potrzeby, żeby się z tą muzyką mierzyć bliżej i wprost; mam na nią za to kapitalną odpowiedź w swoim topie; odpowiedź, którą zresztą poznałeś i wówczas, lata temu, byłeś umiarkowanie entuzjastyczny, ale z pewnością już po nią nie sięgniesz, więc można ją uznać za stanowisko ostateczne Icon_wink

bardziej mnie w tym kontekście zaskoczyło 4 non blondes, ale wcale nie negatywnie; jest coś magnetycznego w ich muzyce; słyszałem kilka innych numerów poza "what's up" i może obejrzę się za całością, to najlepszy możliwy moment -- linda perry zresztą nie przepadła w próżni, została uznaną songwriterką i producentką piszącą przeboje dla aguilery, stefani, pink czy keys

no ale przyznaję skład podium jest jak najbardziej zaskakujący Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.08.2023 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #130
RE: Płyty lat 90-tych
Dzięki za top. Ty dziś skończyłeś, a ja zacznę.
15.08.2023 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #131
RE: Płyty lat 90-tych
(15.08.2023 03:52 PM)kajman napisał(a):  Nie wiem czy dla każdego świetnych, ale dla mnie tak.
no w tym sensie pisałem Icon_wink2
(15.08.2023 03:52 PM)kajman napisał(a):  Możliwe, że coś dawałem na NL, ale to ogólnie mniej znany zespół, na tyle, że w USA używa się zapisu Arthur Brown's Kingdom Come, bo dużo bardziej znany tam jest niemiecki band metalowy o tej samej nazwie.
tego metalowego na pewno nie słyszałem, ale wiem że są dwa i pisze o tym, który jest u Ciebie.
(15.08.2023 03:52 PM)kajman napisał(a):  Czegoś konkretnego czy na zasadzie, że nie tego.
po prostu czegoś innego. np. AMJ Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.08.2023 10:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #132
RE: Płyty lat 90-tych
AKT! napisał(a):do wilków żadne z nich ma się nijak
Jak dla mnie 4NB ma coś wspólnego. Ale może tylko dla mnie.
AKT! napisał(a):kingdom come to terra incognita
Mniemam, że nie tylko dla Ciebie.
AKT! napisał(a):od browna znam i lubię jego debiut w ramach crazy world
Lubię, ale jednak to co robił z KC znacznie bardziej mi pasuje.
AKT! napisał(a):chyba nie mam potrzeby, żeby się z tą muzyką mierzyć bliżej i wprost
Ja się nie mierzę, ja po prostu słucham.
AKT! napisał(a):jest coś magnetycznego w ich muzyce
Też mam takie odczucie. Niby to taki prosty rock, ale coś gdzieś się ukrywa.
thestranglers napisał(a):Ty dziś skończyłeś, a ja zacznę.
Tak to już bywa. Ale Twoje zagadki to dla mnie zbyt wysoki poziom.
Yacy napisał(a):tego metalowego na pewno nie słyszałem
Ja chyba coś kiedyś tak, ale kompletnie nie pamiętam.
Yacy napisał(a):np. AMJ
No ona już nic nie miała do wyboru. Ale wiem, o co Tobie chodzi.
15.08.2023 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #133
RE: Płyty lat 90-tych
kajman napisał(a):Jak dla mnie 4NB ma coś wspólnego. Ale może tylko dla mnie.
ale pytałeś mnie w tym kontekście o miejsce trzecie i pierwsze, nie o drugie; "żadne" odnosiło się więc naturalnie do tych dwóch płyt

kajman napisał(a):Ja się nie mierzę, ja po prostu słucham.
nie będę ci tłumaczył teraz figur stylistycznych xD

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.08.2023 09:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #134
RE: Płyty lat 90-tych
AKT! napisał(a):ale pytałeś mnie w tym kontekście o miejsce trzecie i pierwsze
Tylko o trzecie. Ale mogłeś nie doczytać, że w momencie, w którym to pisałem to nie wiedziałem, że zmieni mi się kolejność na podium. O niej zadecydowało ostatnie przesłuchanie. A co do pierwszego to chodziło mi, że nie pasuje raczej do reszty mojego topu, a nie że pasuje do Wilków. Może niezręcznie to wyraziłem.
AKT! napisał(a):nie będę ci tłumaczył teraz figur stylistycznych
Nie musisz. Z tego co piszesz masz inne podejście do muzyki. Odbierasz ją przynajmniej w jakiś sposób kontextowo. W kontekście epoki, w kontekście wpływu na Twoją osobowość. Dla mnie przy ocenie muzyki nie ma to żadnego znaczenia.
16.08.2023 10:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #135
RE: Płyty lat 90-tych
kajman napisał(a):Tylko o trzecie. Ale mogłeś nie doczytać, że w momencie, w którym to pisałem to nie wiedziałem, że zmieni mi się kolejność na podium. O niej zadecydowało ostatnie przesłuchanie. A co do pierwszego to chodziło mi, że nie pasuje raczej do reszty mojego topu, a nie że pasuje do Wilków. Może niezręcznie to wyraziłem.
w porządku, faktycznie nie doczytałem Icon_wink wilki i 4 non blondes razem tworzą już jakiś stylistyczny front Icon_wink

kajman napisał(a):Nie musisz. Z tego co piszesz masz inne podejście do muzyki. Odbierasz ją przynajmniej w jakiś sposób kontextowo. W kontekście epoki, w kontekście wpływu na Twoją osobowość. Dla mnie przy ocenie muzyki nie ma to żadnego znaczenia.
tak, kwestia odbioru nas dzieli, ale tu po prostu użyłem takiego sformułowania w stosunku do odsłuchu, bo czuję, że byłoby to dla mnie pewne wyzwanie stricte stylistyczne; może za jakiś czas

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.08.2023 11:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Płyty 2000-2009 kajman 144 3 254 12.02.2022 04:59 PM
Ostatni post: kajman
  Płyty, które podobają mi się najbardziej. kajman 52 3 061 04.06.2021 09:53 PM
Ostatni post: kajman
  Płyty 2010-2019 kajman 32 1 172 05.02.2021 11:51 AM
Ostatni post: kajman
  płyty kajman 14 1 981 12.04.2012 10:07 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości