Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #121
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
jest w tym sporo racji, to jeśli nie pojawią się nowe propozycje lub głosy kolektywnego sprzeciwu, jutro ruszy głosowanie
08.03.2022 09:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #122
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Moim zdaniem część propozycji jest tak absurdalna, że szkoda gadać.
08.03.2022 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
wwas Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Nov 2019
Post: #123
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Mam wątpliwości, czy wariant c propozycji 4 jest faktycznie tylko wariantem. Powiedziałbym raczej, że warianty a i b są bliższe stanowi wyjściowemu niż jemu. Ankieta w tej formie zmusi mnie do głosowania taktycznego, albo przeciwko całej propozycji, albo za którymś z pozostałych wariantów, w zależności co będzie miało większe szanse.

Podobnie w propozycji 5, jeżeli dobrze rozumiem, warianty a i b zwiększają premię dla nowych uczestników, podczas gdy c ją zmniejsza (do zera), więc łączenie ich i przeciwstawianie utrzymaniu stanu dotychczasowego nie jest za bardzo logiczne. Z drugiej strony rozbicie tego na dwie oddzielne propozycje groziłoby tym, że teoretycznie uzyskane wyniki mogłyby być sprzeczne, więc nie wiem, jak to dobrze rozwiązać.
08.03.2022 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #124
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
(08.03.2022 06:37 PM)kajman napisał(a):  Moim zdaniem część propozycji jest tak absurdalna, że szkoda gadać.
a może lepiej teraz pogadać, bo potem może być za późno.
ja niestety nie mam obecnie czasu aby nawet przyjrzeć się tym propozycjom.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.03.2022 07:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #125
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
To ja mam pytanie, czy ktoś ze zgłaszających nie chciałby czasem wycofać lub ewentualnie zmodyfikować swojej propozycji? Boję się trochę, żebyśmy w tym gąszczu różnych rozwiązań znowu się nie pogubili (choć nie uważam, żeby było tu coś absurdalnego, co najwyżej lekko kontrowersyjnego - pamiętajmy, że po to jest ta ankieta, żeby życie osób jeszcze nie wybierających uczynić tu trochę znośniejszym).

WOLNE MEDIA!!!
08.03.2022 08:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #126
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
ja bym sugerował, żeby:

kajman rozważył wycofanie propozycji 3b

co do 4c to wydaje mi się jednak nabyć radykalna i szczerze mówiąc zwyczajnie niesłuszna (bo narusza jakąkolwiek proporcjonalność), dlatego zachęcam do wycofania i jej

punkt 5 cały jest moim zdaniem do usunięcia, jeżeli przejdzie opcja 1 (bo przy utracie 50% lub 100 punktów nowicjusze prędko wejdą do topu, szczególnie zważywszy na ich udziały w dogrywkach)
08.03.2022 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #127
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
jak dla mnie najbardziej potrzebą poprawką jest zabieranie % punktów; ile to będzie procent, to kwestia do osobnej dyskusji

pisałem o tym zresztą nie tylko ja -- w swojej analizie doskonale umotywował tę zmianę rincewind

cała reszta zamydla obraz i odwraca uwagę od tego postulatu, od którego nomen omen wyszliśmy (dlatego też jest pierwszy na liście) i który był największym przegranym poprzedniej ankiety właśnie przez jej nieczytelną formę i "głosowanie taktyczne" (ten termin już się tutaj pojawił niestety)

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.03.2022 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #128
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
tak, gdyby miszon i giaconda zrezygnowali ze swoich wariantów to na pewno byłoby to efektywniejsze
08.03.2022 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #129
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Poczekajmy więc jeszcze trochę.

WOLNE MEDIA!!!
08.03.2022 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 157
Dołączył: Jul 2021
Post: #130
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
A może taka propozycja byłaby dla niektórych osób lepsza:

Gdyby gioconda zrezygnowała z MC ... "bo dobrze było, kiedy... niektórych osób z nami nami nie było" - to bardzo okrojony i łagodniejszy cytat z szantażystów atakujących nowo zarejestrowanych użytkowników, a o nich, o tych nowych bój tu się toczy. Zróbcie wszystko by ich nie stracić ... a nasi szantażyści zaszyli się w bunkrze i języka nie wyściubią ...

Mogę rozważyć zamianę swojej propozycji na wariant AKT!-a pod warunkiem ścinania min. 50% punktów.
08.03.2022 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #131
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
uzasadnienie moich (i wydaje mi się że również AKTa i neo) wcześniejszych wypowiedzi jest takie, że jeśli mam głosować na postulat, gdzie może zwyciężyć wariant sprawiający, po wyborze traci się wszystkie punkty lub 100, co jest w moim przekonaniu rozwiązaniem krótkofalowym, a takich z zasady nie popieram, to zagłosuję przeciwko całości

swoją drogą mnie osobiście ani trochę nie zależy na nowych użytkownikach, których jedynym wkładem jest głosowanie; wartość dostrzegam w dyskusji, podważaniu muzycznego status quo lub nawet w dzieleniu się swoimi odczuciami towarzyszącymi przesłuchaniom; by takich wartościowych głosujących znaleźć, warto promować działania profrekwencyjne, ale jednak aktywnych użytkowników od lat tworzących tożsamość tych topów cenię bardziej i na pewno nie powinno być tak, że od ich interesu lepiej chroniony jest interes losowego nowego użytkownika, do czego część ze zgłoszonych propozycji może doprowadzić
08.03.2022 11:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
gioconda2 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 157
Dołączył: Jul 2021
Post: #132
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
A jak ci nowi mają się wykazać, skoro profilaktycznie są tępieni na starcie za pośrednictwem mało przyjemnych PW?
08.03.2022 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #133
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Ale zauważ, że ten interes będzie chroniony bardziej tylko do tego pierwszego wyboru - potem wszyscy staniemy się równi. Moim zdaniem znacznie lepsze jest takie mocne wsparcie systemowe niż np. przekazywanie punktów w ich kierunku, co z jednej strony jest godne pochwały, z drugiej jednak wprowadza zamieszanie, siłą rzeczy następuje wtedy właśnie faworyzowanie niektórych niewybierających - to po prostu donikąd nie prowadzi. A tak, głosujesz czy podajesz propozycje - dostajesz premię, raz dzięki temu szybciej wybierzesz i po sprawie.

WOLNE MEDIA!!!
08.03.2022 11:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #134
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Dyfeomorfizm napisał(a):kajman rozważył wycofanie propozycji 3b
Jest bardzo możliwe, że po tej ankiecie dotrwam do swojego zgłoszenia i wycofam się z zabawy i szkoda, żeby moje punkty (niezależnie ile ich będzie) się zmarnowały.
09.03.2022 12:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #135
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Mi się zasadniczo podoba większość opcji z propozycji piewszej, poza kajmanową, bo jest zbyt skomplikowana zarówno dla liczącego, jak głosujących. Podejrzewam że mało kto będzie sprawdzał czy faktycznie to jest dobrze liczone, na zasadzie "nie do końca rozumiem jak działa telewizor, ale póki działa to się nie wtrącam i mnie to nie interesuje". Ale nie widzę powodu, dla którego miałbym swoją opcję wycofywać, po prostu jak nikt na nią nie zagłosuje to trudno i tyle. Poza tym jako jedyna nie jest tymczasowa (chyba?), OK - procentowa też nie jest, ale może powodować wspomniane już niesnaski okresu przejściowego, czyli po jej wprowadzeniu.
Propozycje 2-4 są w większości OK, każda ma jakieś plusy czy minusy.
Z kolei propozycja przedostatnia jest kompletnie niepotrzebna i niesprawiedliwa.
Szósta jest chyba najmniej kontrowersyjna.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.03.2022 12:10 AM przez Miszon.)
09.03.2022 12:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #136
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Dla mnie pierwsza jest w ogóle najgorsza w zasadzie w każdej opcji. Premiujmy regularność nowych osób, a nie karzmy za nią starych (potem nowych też).
09.03.2022 12:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 135
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #137
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
kajman, wystarczy dodać kolejny wariant "bez zmian".
to tylko odpowiedź dla kajmana nie moja propozycja!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.03.2022 12:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #138
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Miszon napisał(a):Z kolei propozycja przedostatnia jest kompletnie niepotrzebna i niesprawiedliwa.
Chodzi Ci o 5? No to dla mnie jeśli 5 nie przejdzie w żadnej postaci, to ta ankieta ponownie nie będzie miała specjalnego sensu. Kompletnie niepotrzebna? A o czym my tu dyskutujemy, jeśli nie o tym, że trzeba trochę wspomóc tych, którzy jeszcze nie głosowali, bo nie mogą "dopchać się" do czołówki we w miarę rozsądnym czasie?
Niesprawiedliwa? A sprawiedliwe jest czekanie na wybór wykonawcy kilka lat, podczas gdy inni wybierają od początku czy od jakiegoś momentu, najczęściej w wyniku pomocy innych uczestników regularnie co powiedzmy rok, a nierzadko częściej? Poza tym chcę zauważyć, że istnieje już system premiowy dla "pierwszaków", tylko tak skonstruowany, że dość ciężko z niego realnie skorzystać.
Oczywiście jeśliby przeszła Twoja propozycja wszystkie problemy tak naprawdę za jakiś czas by zniknęły, jednak nie sądzę, żeby tak się stało.
Inne propozycje z punktu 1 są generalnie też potrzebne, tylko uważam, że jest ich po prostu za dużo (przy czym obcinanie o 100 pkt. mogłoby nastarczyć w przyszłości problemów z punkami ujemnymi). I jeśli chodzi o niesprawiedliwość, to mimo wszystko przy propozycjach z tego punktu tak naprawdę część osób, które niedawno wybierały będzie uprzywilejowana, no ale od kiedyś trzeba zacząć, więc pewnie trzeba powiedzieć: trudno.
I na koniec: super by było, gdyby ankieta była skonstruowana wieloetapowo, żeby potem przy wynikach nie było żadnych wątpliwości. Czyli przy każdym punkcie najpierw: jesteś za zmianami Tak/Nie, jeśli tak, to jakimi.
kajman napisał(a):Premiujmy regularność nowych osób, a nie karzmy za nią starych (potem nowych też).
Wszystko OK, tylko tych punktów wydaje się być "w obrocie" po prostu za dużo (i jeśli nie dokonamy zmian będzie rosło) Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.03.2022 12:48 AM przez neo01.)
09.03.2022 12:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #139
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Tak, chodziło mi o piątą. Tam dobra jest tylko opcja Rincewinda, czyli że nic.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
09.03.2022 12:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #140
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Mhm, bo teraz dostają premię, czyli kasujemy te premie? No pewnie, po co to całe zamieszanie w ogóle.

WOLNE MEDIA!!!
09.03.2022 12:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) thestranglers 1 470 87 033 22.04.2024 02:38 PM
Ostatni post: thestranglers
  Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021) thestranglers 148 4 909 27.04.2021 11:56 AM
Ostatni post: Dyfeomorfizm
  PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021) thestranglers 53 2 082 29.03.2021 09:50 AM
Ostatni post: thestranglers
  PLMT - druga ankieta do głosowania thestranglers 201 10 556 26.08.2019 06:45 PM
Ostatni post: kajman
  Ranking do PLMT thestranglers 2 1 964 08.08.2019 08:19 AM
Ostatni post: neo01
  PLMT - druga ankieta do głosowania - wyniki thestranglers 0 690 01.10.2018 08:06 PM
Ostatni post: thestranglers
  PLMT - Ankieta do głosowania thestranglers 13 2 586 05.11.2017 03:47 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości