Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #41
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
(16.02.2022 10:34 PM)kajman napisał(a):  
Dyfeomorfizm napisał(a):tylko proszę o doprecyzowanie, w jaki sposób to przechodzenie ma się odbywać (w sensie po jakim czasie się zwiększa odejmowana liczba punktów)
Po zamknięciu tej ankiety kolejnemu zgłaszającemu odejmowałoby się 55 punktów itd.
ok, dopiszę wkrótce jako podwariant

(16.02.2022 10:34 PM)kajman napisał(a):  No i nie widzę propozycji neo01.
zaraz dodam, przegapiłem ją
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.02.2022 10:40 PM przez Dyfeomorfizm.)
16.02.2022 10:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #42
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Propozycję swoją i kajmana dałbym jako warianty, bo w przypadku gdy obie dostałyby większość głosów na tak byłyby ze sobą sprzeczne.

WOLNE MEDIA!!!
16.02.2022 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
neo01 napisał(a):Propozycję swoją i kajmana dałbym jako warianty
Ja też bym dał.
16.02.2022 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #44
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
zrobione
16.02.2022 10:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 197
Dołączył: Jul 2014
Post: #45
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
(16.02.2022 04:40 PM)Yacy napisał(a):  
(16.02.2022 04:38 PM)kajman napisał(a):  Raczej o siebie gdy już zgłoszę wykonawcę.
zabrzmiało jak groźba Icon_mrgreen
E tam, już Karmazynowy Król mnie bardzo mocno umęczył, więc raczej wątpię by spotkało mnie coś gorszego. Icon_twisted
I nie chodzi o to że mi się kompletnie nie podobał, bo to świetny zespół instrumentalnie, ale te niektóre "przekombinowane" aranże, no i przede wszystkim przeciętny poziom wokalistów! Gdzie im do charyzmy Freddiego czy Bono. Icon_rolleyes
Dyfeomorfizm napisał(a):ale jestem gotowy to przeboleć w imię dobra wspólnego
I taka postawa bardzo mi się podoba.

A co do ankiety, mam nadzieję że tym razem wprowadzi naprawdę realne zmiany. Icon_wink I rzecz jasna na pewno wezmę w niej udział.

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.02.2022 11:12 PM przez Sundrajta.)
16.02.2022 11:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #46
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Propozycja AKT-a znowu przegadana, choć na początku wydawała się mieć pozytywny odbiór Icon_razz2

Moim zdaniem ma ona taką zaletę, że oddawanie tych punktów w zamian za możliwość wyboru jest dobrowolne. Jeśli ktoś nie chce ucinać sobie 50% pensji, to nie musi i działa to w obie strony - raz, że osoby z dużą liczbą będą chciały zrobić to jak najszybciej, bo podatek coraz wyższy, dwa, że osoby z mniejszą liczbą pomyślą sobie "oho, promocja, biere".

Pytanie, jakie będą tego skutki uboczne po dłuższym czasie? Do tego trzeba przeprowadzić symulację. Prostą, acz czasochłonną. Może jak znajdę parę chwil, to mógłbym takową przeprowadzić. Choć prawda jest taka, że każda propozycja wymaga otwarcia kalkusza (to taki mój nowy skrót do arkusza kalkulacyjnego, teraz to wymyśliłem - KALKUSZ) i przeprowadzenia symulacji.

thestranglers napisał(a):W przypadku rezygnacji z PLMT zrzekam się prawa do przeprowadzania topów. Z chęcią jednak zaproponuję punkty do ankiety.
Mocne, moim zdaniem nieco nieprzemyślane słowa. Rzekłbym, że ocierające się o szantaż, choć... co tak naprawdę znaczy PRAWO do przeprowadzania topów? To nie jest prawo, czy obowiązek, a jedynie dobra wola, która nam jest wygodna. Doprecyzuj, co miałeś na myśli, bo mimo wszystko pokusiłbym się o rewolucję. Taką, przy, której chyba miałbyś mniej roboty.

Kolejka.

Tak, kolejka.

Jak w sklepie, ZUS-ie, MOPS-ie, czy innym PZU. Jak na Kasprowy. Nie wstałeś o czwartej rano jak Monika Hojnisz? To musisz teraz stać w kolejce Icon_razz2

Moja propozycja jest taka, aby na podstawie obecnego rankingu PLMT ustawić kolejkę oczekujących. Kto jest pierwszy - wybiera i spada na koniec. Kto jest nowy - zaczyna od końca. Kto jest nieaktywny, cóż, tutaj trzeba założyć specjalny wątek, w którym każdy napisałby "OBECNY" i wtedy wiadomo, że użytkownik jest aktywny, interesuje się sprawą i można go uwzględnić w kolejce.

Tak to działało przez ten makabrycznie długi czas reaktywacji Topłyty. I moim zdaniem, tak powinno działać również tu.

Wypowiedzcie się, proszę. Bo ja sam siebie uważam za geniusza, ale może ktoś mnie uznaje za głąba Icon_wink

Radio Epsilon
17.02.2022 12:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 126
Dołączył: Dec 2014
Post: #47
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Już określałem się wielokrotnie co do pomysłu kolejki i zdania nie zmieniłem.
17.02.2022 12:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #48
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
PLMT musi zostać, gdyż jest najlepszym bodźcem do angażowania się w te topy; w topłycie motywatora zabrakło, a jaki jest tego rezultat każdy widzi
17.02.2022 12:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 126
Dołączył: Dec 2014
Post: #49
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Przy okazji chciałbym zapytać Cię Eveno czemu od topu Massive Attack nie informujesz sebastosa o fakcie retopów?
17.02.2022 12:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #50
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Dobra, bo już po części przewiduję jaki będzie odzew. No to, po kolei.

Chodzimy do pracy, bo ją lubimy, czy dlatego, że daje nam realne korzyści? (chodzi o pieniądze, jakby ktoś nie wiedział)

I adekwatnie, bierzemy udział w topach, bo je lubimy, czy dlatego, że dają nam realne korzyści? (punkty do programu lojalnościowego, jakby ktoś nie wiedział)

Ja nie chcę, żeby te topy to był przymus. To ma być zabawa. Większości nie pasuje jakiś top? Niech nie biorą udziału i czekają na następny. Bo zauważyłem, że mało kto sięga tutaj po opcję "małej szkody" i oddaje głos na jedną piosenkę. Ja to robię, bo punkty. Nie miałem ochoty słuchać Comy, nie słuchałem. Miałem ochotę słuchać Cher, słuchałem.

Tylko tutaj też, będę z Wami szczery - słuchałem tylko dwupłytowej kompilacji największych przebojów Cher. Nie miałem ochoty, ani potrzeby słuchania więcej. Jeśli w zestawie była jakaś perełka, no trudno, niech sobie będzie, mam to w nosie. Nie słucham całych zestawów. Przykro mi. Słucham tyle, ile jest mi wygodnie. Bo to ma być ***** zabawa, a nie droga krzyżowa. Jak komuś jakiś wykonawca nie pasuje, to niech się nie męczy. Na co komu te tortury? A że w efekcie oddane zostanie sześć, czy pięć głosów? No cóż, taka domówka, nikt więcej się nie zjawił. Przynajmniej wyniki są rzetelne, a nie na siłę.

A żeby jeszcze bardziej wbić kij w mrowisko to dyskografię King Crimson też przerobiłem tylko do pewnego momentu. Dalej mi się nie chciało. Ułożyłem top z tego, co wysłuchałem, a nie z tego, co było w zestawie. Tak mi było wygodnie. Bo jak mawia hasło reklamowe kampanii przeciw hazardowi w Wielkiej Brytanii: When the fun stops - STOP. Gdy zabawa przestaje Cię bawić - idź do domu. Tak bym to przełożył.

I do topu Dżordża Majkela też przygotowałem sobie dwupłytowego Greatest Hitsa z 1998 roku. W dupie mam co jest w zestawie. Posłucham, ocenię, polubię albo nie. Nie jestem na tym forum, bo muszę. Jestem, bo chcę. Tyle. Dobranoc.

Radio Epsilon
17.02.2022 12:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #51
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
thestranglers napisał(a):Przy okazji chciałbym zapytać Cię Eveno czemu od topu Massive Attack nie informujesz sebastosa o fakcie retopów?
Bo przez cztery miesiące nie dostałem tam żadnego głosu.

Radio Epsilon
17.02.2022 12:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Jeżeli biorę udział w topie to są dwa warianty:
1. Przesłuchuję wszystkie utwory, chociaż nie zawsze wszystkie w całości (ale prawie zawsze jakieś w całości i jest najczęściej drugie przesłuchanie). Jeżeli utwór mi się nie podoba od początku przeskakuję dalej i najczęściej jeszcze co najmniej raz dalej. Jeśli się podoba to przesłuchuję w całości.
2. Jeżeli robiłem top wykonawcy i kilkanaście utworów z niego jest w zestawie to jeżeli jakieś utwory powstały później to je przesłuchuję (są wyjątki, ale nie chcę wchodzić w szczegóły), po czym przesłuchuję wybrane z puli nowych i te kilkanaście z topu. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy przeprowadzany top był świeży, bo wtedy wrzucam wyniki według kolejności z topu.
17.02.2022 09:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #53
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Ja często w ogóle nie przesłuchuje tylko głosuję z pamięci. Jak nie mam czasu na słuchanie a nie znam wykonawcy to nie głosuję - proste.
W przypadku topu KC tylko odpaliłem playlistę która była na forum, czyli przesluchałem te 30-sekundowe fragmenty, żeby sobie przepomnieć kawałki.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.02.2022 10:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Ja taki dobry nie jestem, żeby z pamięci głosować. A do tego większość wykonawców zbyt mało znam lub nie pamiętam, żebym mógł głosować bez odsłuchu. Hardy nie słyszałem niczego i dlatego wziąłem udział. Farmer znałem i dlatego nie brałem.
17.02.2022 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #55
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Każdy ma swoje sposoby na głosowanie, tylko nie wiem, co z tego wynika Icon_smile
Kolejki nie będzie, to już wiadomo od poprzedniej ankiety (chyba że ktoś zadeklaruje się prowadzić topy), więc chyba nie ma o co kruszyć kopii...

WOLNE MEDIA!!!
17.02.2022 11:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #56
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
tak, propozycję rezygnacji z PLMT dodam tylko wtedy, gdy zgłaszający równocześnie wyznaczy siebie lub kogoś chętnego do prowadzenia topów
17.02.2022 12:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #57
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Ktoś inny topy może prowadzić, ale na pewno nie będzie tego robił tak dobrze, więc myślę, że to i tak odpada.

Radio Epsilon
17.02.2022 12:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 126
Dołączył: Dec 2014
Post: #58
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Dziękuję za miłe słowa. To co uważam o instytucji kolejki nazwał najlepiej Dyfeomorfizm. PLMT potrzebuje liftingu, poza tym wszystko powinno działać jak dotychczas. Pamiętajmy ile jeszcze tu przed nami.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2022 01:33 PM przez thestranglers.)
17.02.2022 01:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
Rozważając hipotetycznie to gdyby z tych czy innych przyczyn thestranglers zrezygnował z prowadzenia topów i ja bym się tego podjął to tylko w takiej sytuacji gdy PLMT pozostanie, bo uważam go za bardzo dobry system. Trochę zaczął szwankować kiedy wzrosła frekwencja, ale uważam, że należy go modyfikować, a nie rezygnować z niego.
17.02.2022 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #60
RE: Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022)
thestranglers napisał(a):To co uważam o instytucji kolejki nazwał najlepiej Dyfeomorfizm.
Nie jestem za tworzeniem kolejki, tylko za tym, aby zbierano punkty jak teraz, ale aby po zgłoszeniu traciło się wszystkie punkty i ruszało od zera. I tak jak ktoś szybciej będzie zbierał punkty, to wyprzedzi tych wolniej zbierających. Ostatecznie w dłuższej perspektywie spowoduje to tym, że po prostu mniej punktów będzie trzeba do ponownego zgłaszania, ale tymczasowo sprawi, że ktoś kto bierze udział w zabawie w miarę regularnie, doczeka się w końcu swojej kolejki, a nie będą zgłaszały w kółko te same osoby.

Swoją drogą: jest jakaś statystyka kto, ile razy zgłaszał swoją propozycję?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
17.02.2022 01:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) thestranglers 1 470 86 338 22.04.2024 02:38 PM
Ostatni post: thestranglers
  Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021) thestranglers 148 4 875 27.04.2021 11:56 AM
Ostatni post: Dyfeomorfizm
  PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021) thestranglers 53 2 074 29.03.2021 09:50 AM
Ostatni post: thestranglers
  PLMT - druga ankieta do głosowania thestranglers 201 10 547 26.08.2019 06:45 PM
Ostatni post: kajman
  Ranking do PLMT thestranglers 2 1 962 08.08.2019 08:19 AM
Ostatni post: neo01
  PLMT - druga ankieta do głosowania - wyniki thestranglers 0 688 01.10.2018 08:06 PM
Ostatni post: thestranglers
  PLMT - Ankieta do głosowania thestranglers 13 2 576 05.11.2017 03:47 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości