Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #141
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Słabo pamiętam, ale kojarzą mi się źle.
10.09.2020 03:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #142
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Miejsce 16.
94 Anty

Spodziewałem się tego w pierwszej dziesiątce, a tu proszę, zaledwie szesnasta lokata. Anty jest dla mnie bowiem pewnego rodzaju osobistym hymnem. Tekstowo najbardziej mnie wyraża. No właśnie, tekstowo, ale przecież jest jeszcze muzyka i tutaj faktycznie nie ma niczego nadzwyczajnego, więc pewnie stąd ocena niższa, niż zakładałem (choć wciąż bardzo wysoka). Takie sobie rockowe pieprznięcie bez polotu i zabawa wokalem w refrenie... Tak, właśnie przeczytaliście komentarz do piosenki, którą w przybliżeniu oceniłem 10/10 Icon_mrgreen

Radio Epsilon
10.09.2020 11:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #143
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Miejsce 15.
95 Pielgrzym


Jak wiele czasu potrzeba, aby nareszcie uznać, że jakaś świeżynka faktycznie jest jednym z najlepszych tworów w dorobku ulubionego zespołu? Jak widać sporo, bo od wydania Pielgrzyma minęły już prawie cztery lata, a ja dopiero tworząc ten ranking uświadomiłem sobie, że mój zachwyt nad nim nie był przelotny i prawdopodobnie będzie trwał już na zawsze. Oczywiście fakt, że jest to "nowość" sprawia, że wspomnienia z nim związane znacznie różnią się od skojarzeń z innymi piosenkami. W tym przypadku bowiem nie tylko śledziłem premierę, ale też komentowałem wyniki na forum LP3, a także samemu notowałem go na swojej liście.

Ale pomówmy o muzyce Icon_wink Red Hotsowy riff zachęca do tańca od pierwszej sekundy, później pomagają mu świetny bas i perkusja, a w okolicach połowy utworu elektroniczne napieprzanie dla opętanych... Ten fragment rzecz jasna miał u mnie pod górkę, na samym początku mnie odrzucał, później interpretowałem go jako "guilty pleasure". Z czasem zrozumiałem, że przecież nie ma w nim nic złego, a obecność tych klawiszy wzmacnia tempo kawałka i, no cóż, wyróżnia go na tle pozostałych. Koniec końców, nie zmieniałbym w tym utworze nic, a nic.

A ja mogę tylko wspominać i cieszyć się, że będąc już dorosłym mężczyzną, doczekałem się jeszcze jednego pocisku ze strony moich ulubieńców. Nawet jeśli dopiero po jakimś czasie zorientowałem się, że ten utwór jest aż tak dobry.

Radio Epsilon
11.09.2020 01:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #144
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
w dwudziestce na razie najbardziej leży mi "1996"! nie wiedziałem do wczoraj, ani jak ten numer się nazywa, ani że wykonuje go t.love jako t.love! Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.09.2020 01:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #145
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
16 kompletnie nie kojarzę, 15 tak i to całkiem dobrze.
11.09.2020 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #146
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Miejsce 14.
96 Komercja

Szkoda, że ten utwór nie zamyka tracklisty Chłopków, byłby jeszcze bardziej wymowny. Ale i bez tego jest, nie tylko tekstowo, ale i muzycznie, choć od zawsze mam wrażenie, że ta ściana dźwięków i pseudo p***nięcie w refrenie jest troszeczkę na siłę. A mimo to - przekonuje mnie na tyle, by umieścić Komercję w ścisłej czołówce. No i mój ulubiony fragment to nie refren, a ten na chwilę przed refrenem, kiedy Muniek kończy zwrotkę, a gitara wchodzi z takim pysznym, tłustym riffem. Dla mnie to ten moment ma w tej piosence najwięcej mocy.

Radio Epsilon
13.09.2020 08:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #147
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Kolejny utwór, który słyszałem na pewno, ale kompletnie nie kojarzę.
13.09.2020 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #148
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Miejsce 13.
97 Sex - Komp - TV (2.IV.05)

Szybkie zwrotki, wolny refren - ten alternatywny układ sprzyja brzmieniu piosenki Sex Komp Tv, której wybaczyć muszę dziwny tytuł (już nie wnikam co tam robi data śmierci papieża, ale zapis tej daty z kropką po rzymskich cyfrach zawsze kłuje moje oczy). Dużo gitar, kolejny mądry tekst i koncertowy potencjał. Uwielbiam od pierwszego usłyszenia.

Radio Epsilon
13.09.2020 09:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #149
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Miejsce 12.
98 Henry Kadzidło

Kompozycja idealna do uznania ją jako najlepszy utwór na płycie po pierwszym odsłuchu. To końcowe "la la la la la" po prostu za bardzo zapada w pamięć i za bardzo wpada w ucho, aby nie chcieć od razu wrócić do tej piosenki. Cała reszta oczywiście też świetna, to chyba najbardziej "Kazikowy" utwór T.Love, można odnieść wrażenie, że lider Kultu maczał palce w tym kawałku. Do tego kolejna z wielu polskich piosenek, w których podmiot liryczny utożsamia się z psem.

Radio Epsilon
14.09.2020 07:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #150
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Miejsce 11.
99 King

Była najbardziej "Kazikowa" piosenka, czas na najbardziej "Grabażową", choć w tym przypadku Muniek napisał swoją Piłę Tango 15 lat przed jej powstaniem Icon_wink Kultowy tekst wyśpiewany wręcz w formie monologu, choć przecież w tle dzieje się tak wiele!

Radio Epsilon
14.09.2020 07:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #151
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Miejsce 10.
101 Motorniczy

Dotarliśmy do piosenek ocenionych na 11/10 Icon_biggrin

Motorniczy to idealny przykład piosenki, w której robotę robi ostatni wers. Nie wracałabym do tej kompozycji z taką chęcią, gdyby nie ta uruchamiająca motylki w brzuszku końcówka. Sprawia ona, że identyczny muzycznie refren za trzecim razem brzmi jeszcze lepiej, niż poprzednio. A przecież już wcześniej brzmiał świetnie.

Radio Epsilon
14.09.2020 08:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #152
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Pociesza to, że chociaż King poza top 10. Chociaż wersja Nosowskiej jest całkiem całkiem.
14.09.2020 08:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #153
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Miejsce 9.
102 Jest super

Numer, który jednocześnie jest dołujący i kabaretowy. Jednocześnie nudny jak twarz Andrzeja Poniedzielskiego i dziki jak progresywny metal. No i chyba najgorsze - jednocześnie śpiewany przez prawicę o lewicy i przez lewicę o prawicy... Śmiać się czy płakać?

Radio Epsilon
14.09.2020 08:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #154
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
No dobra, kolejna słabizna z głowy.
14.09.2020 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #155
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Miejsce 8.
103 Moja kolacja to imitacja

Wiedziałem, że będzie wysoko, ale żeby na ósmym? Sam siebie zaskoczyłem tym wyborem.
Jest to jednak kolejny z utworów, który może nie aktualny (klimat PRL-u czuć na każdym kroku i to nie tylko dzięki słowu "Milicjant"), ale na pewno cały czas adekwatny do tego, co dzieje się wokół nas. Do tego fantastyczna praca saksofonu i super linia basowa. No i fajna wstawka gitarowa w refrenie pomiędzy wersami.

Radio Epsilon
14.09.2020 08:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #156
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Miejsce 7.
104 Potrzebuję wczoraj

Takie dziwne coś.

Radio Epsilon
14.09.2020 08:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #157
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Nie kojarzę, ale nie sprawdzę teraz, bo jestem zasłuchany w moją listę, na której będzie (jeżeli dobrze liczę) 13 nowości.
14.09.2020 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #158
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Miejsce 6.
105 Warszawa

Przyznam się bez bicia, że w myślach zawsze sobie śpiewam, że to Chorzów się budzi z przepicia i zza szyby oglądam "te Siemianowice", ale na szczęście refren można śpiewać bez przeróbek w każdym zakątku globu Icon_smile Co tu dużo mówić - dzieło, po prostu dzieło.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.09.2020 08:56 PM przez EVENo.)
14.09.2020 08:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #159
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Ocenie sobie pierwszą dziesiątkę:
EVENo napisał(a):101 Motorniczy
Ten kawałek ani mnie ziębi, ani grzeje. Jednak wyszedł w tutejszym topie kapeli znacznie powyżej średniej.
EVENo napisał(a):102 Jest super
A ten kawałek wiadomo u mnie wzbudza dziwne, aczkolwiek najczęściej pozytywne wibracje.
EVENo napisał(a):103 Moja kolacja to imitacja
To z pewnością odkrycie tego topu w Twoim wydaniu, na MyCharts topie znalazł się u mnie tuż poza dziesiątą lokatą, a przecież dotąd nie znałem tego numeru!
EVENo napisał(a):104 Potrzebuję wczoraj
Podobno to jest hymn fanów kapeli i niechaj takim (jedynie) pozostanie. Icon_twisted

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
14.09.2020 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #160
RE: Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie
Miejsce 5.
106 Na bruku

Podobno Adama Małysza można obudzić w środku nocy i będzie w stanie z zamkniętymi oczami skoczyć 120 metrów na Wielkiej Krokwi. Nie wiem, nie sprawdzałem.

Ale wiem, że mogę zaśpiewać tę piosenkę po spożyciu każdej ilości alkoholu. Choćbym już nie umiał ustać na nogach, czy znaleźć klamki w drzwiach - Na bruku zaśpiewam zawsze Icon_biggrin

Radio Epsilon
14.09.2020 09:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie EVENo 59 1 795 11.04.2021 01:14 PM
Ostatni post: kajman
  Każda Piosenka Foo Fighters Oceniona Przeze Mnie EVENo 23 1 502 02.03.2021 12:46 PM
Ostatni post: ku3a
  Każda Piosenka Bon Jovi Oceniona Przeze Mnie EVENo 32 2 197 09.12.2019 11:36 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości