Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #1
Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
[Obrazek: 4538a7ac57a30.jpg]

Powoli zmierzam do końca, więc zakładam temat. Spróbuję z tym samym zestawem pytań Icon_wink

1. Jaki utwór wygra?
2. Jaki utwór przegra?
3. Podaj procent utworów, które dostaną ocenę powyżej 50/100.


Interpretację "wygra/przegra" pozostawiam Wam Icon_wink

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2021 08:37 PM przez EVENo.)
24.03.2021 07:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
1. Private Investigations
2. Tutaj się poddaję, bo oczywistą oczywistość czyli potworek Walk Of Life chyba cenisz wysoko. To może Twisting By The Pool albo Calling Elvis.
3. 73
24.03.2021 07:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 090
Dołączył: Dec 2009
Post: #3
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
Czyli to będą oni Icon_wink
Jakoś zapomniałem ich wziąć pod uwagę... A dlaczego przy ewentualnej podpowiedzi odpowiedzią mogłoby być Oasis Chytry

WOLNE MEDIA!!!
24.03.2021 07:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #4
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
neo01 napisał(a):Czyli to będą oni
Nie będą, bo się rozmyśliłem Icon_razz2

neo01 napisał(a):A dlaczego przy ewentualnej podpowiedzi odpowiedzią mogłoby być Oasis
Thestranglers na to wpadł - pierwszy skład Dire Straits tworzyli bracia.

PS. Zapomniałem się pochwalić posiadaniem pełnej dyskografii, a jestem z niej zbyt dumny, więc wrzucam zdjęcie do pierwszego wpisu Icon_razz2

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2021 08:39 PM przez EVENo.)
24.03.2021 08:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #5
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
No proszę, jeden z moich ulubionych zespołów. Będę śledził, pomyślę nad ankietą.
24.03.2021 08:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
U mnie byliby znacznie wyżej gdyby nie nagrali dwóch ostatnich płyt, a zakończyli działalność na rewelacyjnej LOG.
24.03.2021 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 112
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
1. Sultans of Swing
2. nie mam zielonego pojęcia. ale zakładam, że musi być jakiś singiel, skoro to jest w pytaniu. obstawię, podobnie jak kajman, "Twisting by the Pool".
3. 69

ale gwoli ścisłości:
EVENo napisał(a):1. Jaki utwór wygra?
2. Jaki utwór przegra?
"który", a nie "jaki".
27.03.2021 11:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 132
Dołączył: Dec 2014
Post: #8
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
1 - sultans of swing
2 - brothers in arms
3 - 75
27.03.2021 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 090
Dołączył: Dec 2009
Post: #9
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
ku3a napisał(a):zakładam, że musi być jakiś singiel, skoro to jest w pytaniu
Gwoli ścisłości, to przegra każdy, który nie będzie nr 1 Icon_wink
A pytania z tego co widzę nie są układane pod wykonawcę, bo już kolejny raz są takie same.

WOLNE MEDIA!!!
27.03.2021 11:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #10
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
ku3a napisał(a):"który", a nie "jaki"
Idziesz na łatwiznę Icon_wink Mogłeś pokusić się o barwny, kilkuakapitowy opis i wygrałbyś konkurs Icon_wink O ile później przekonałbyś mnie, że to był opis tej, a nie innej piosenki Icon_biggrin

Widziałem raz u kogoś "Wymyśl sobie pytanie i sam na nie odpowiedz". Może tak powinienem to sformułować? Icon_razz2

Radio Epsilon
27.03.2021 12:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #11
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
Akurat w pierwszych dwóch pytaniach moje ścieżki myślowe podążają tak jak u thestranglersa. Natomiast w trzecim - po samych singlach może się wydawać, że wysoki to będzie procent. Ale jak się zagłębię w płyty drugą i szóstą, to wydaje mi się, że może być jednak niższy.

1. Sultans of Swing
2. Brothers in Arms
3. 63
27.03.2021 02:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #12
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
Z Waszych głosów na razie wysuwa się prosty wniosek - Sułtani będą wyżej, niż Bracia Icon_biggrin
I trafna to interpretacja pytań - dla piosenki takiej, jak Brothers In Arms miejsce inne, niż pierwsze można śmiało uznać za porażkę Icon_wink

A wracając do uwagi Kuby - mamy sporą nieścisłość w nazwie kultowego programu. Pytanie brzmi "Jaka to melodia?", a uczestnicy zgadują tytuły Icon_lol

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2021 02:44 PM przez EVENo.)
27.03.2021 02:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
EVENo napisał(a):dla piosenki takiej, jak Brothers In Arms miejsce inne, niż pierwsze można śmiało uznać za porażkę
Zdecydowanie przeceniony w Polsce utwór. Poza naszym krajem nie był wielkim hitem i chyba w topach wszechczasów też nie szalał. Więc nie rozumiem dlaczego mówić tu o porażce.
27.03.2021 03:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #14
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
kajman napisał(a):Więc nie rozumiem dlaczego mówić tu o porażce.
Czasem musisz rżnąć głupa tylko po to, aby sobie ponarzekać? Icon_wink

Radio Epsilon
27.03.2021 03:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
Bo to napisałeś jest skrajną przesadą. To utwór jak wiele innych więc takie texty to... no nie za bardzo wiem, jak to określić.
27.03.2021 03:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #16
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
To nie na żarty Icon_wink

30 Portobelle Belle
27 How Long
24 Six Blade Knife
21 Two Young Lovers
18 Les Boys
15 Iron Hand
12 Ticket To Heaven
9 Follow Me Home
6 Eastbound Train
3 Badges, Posters, Stickers And T-Shirts


Tak przedstawia się dolna dziesiątka z 60 piosenek, które zaprezentuję w tym rankingu. Wystawienie oceny poniżej 3/10 większości z tych tytułów jest wielce krzywdzące, ale z tradycji musiała stać się zadość i w ten sposób płynnie przejdziemy do kolejnych piosenek. Właściwie cztery górne utwory to bardzo przyjemne plumkanie, ale na tle konkurentów przy pierwszym odsłuchu wypadły tak słabo, że wylądowały tutaj.

Radio Epsilon
01.04.2021 05:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
1. Jaki utwór wygra?
Money for Nothing
2. Jaki utwór przegra?
Brothers in Arms
3. Podaj procent utworów, które dostaną ocenę powyżej 50/100.
45%

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.04.2021 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
Kilkanaście lat temu robiłem top zespołu i znalazły się w nim 33 utwory w tym:
32 Follow Me Home
31 Ticket To Heaven
29 Six Blade Knife
7 Les Boys
poza tym dobrze kojarzy mi się Iron Hand. Pewnie od tej pory sporo się by zmieniło, ale te utwory wtedy ceniłem.
01.04.2021 05:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #19
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
Ej, to całkiem niezły początek Icon_biggrin Tylko Les Boys poważniejszym zgrzytem.

Ale żeby nie było zbyt kolorowo, to zapodam mały spoiler. Uwaga, spoiler! Z całej płyty Love Over Gold, najsłynniejszy i najbardziej ceniony z niej utwór, czyli Private Investigations, oceniłem... najsłabiej z całego albumu. A mówię o tym dlatego, że nadal nie jest to ocena zła.

I jest to główny wniosek, jaki wysunąłem z tego topu: że gdybym miał wybierać ulubiony album Dire Straits, serce zawsze odpowie "Making Movies", ale rozum powinien odpowiedzieć "Love Over Gold". Wcześniej nie stawiałem tego wydawnictwa obok klasyków, ale chyba powinienem zacząć, bo czysto muzycznie wypadł najlepiej.

Z resztą, co mi tam, po co spoilerować, skoro można po prostu wrzucić kolejną porcję Icon_wink

50 Long Highway
50 News
50 Private Investigations
50 Twisting By The Pool
45 Communique
45 My Parties
40 Ride Across The River
40 The Planet Of New Orleans
35 Fade To Black
35 Hand In Hand


I w ten sposób mamy odpowiedź na trzecie pytanie - 66,6%

Radio Epsilon
01.04.2021 06:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: Każda Piosenka Dire Straits Oceniona Przeze Mnie
Pozytywnie kojarzy się Planet, ale jest poza topem, a w nim:
19 News
14 Hand In Hand
10 Ride Across The River
2 Private Investigations
Czyli znowu cztery plus jeden dodatkowy.
Dodam jeszcze że PI nie było u mnie nrem 1 z LOG. No ale to zdecydowanie mój nr 1 wśród płyt zespołu.
I taka ciekawostka, że chociaż nie jestem aż tak wielkim fanem zespołu, to mam pierwsze cztery płyty na winylach.
01.04.2021 07:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Każda Piosenka T.Love Oceniona Przeze Mnie EVENo 176 8 390 04.09.2021 12:48 AM
Ostatni post: Miszon
  Każda Piosenka Foo Fighters Oceniona Przeze Mnie EVENo 23 1 502 02.03.2021 12:46 PM
Ostatni post: ku3a
  Każda Piosenka Bon Jovi Oceniona Przeze Mnie EVENo 32 2 196 09.12.2019 11:36 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości