Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Czy Seszele mają swój koniec? Przecież to kraj wyspiarski, to nie mogą mieć jednego końca.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
20.09.2022 09:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #22
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Miszon napisał(a):nie mogą mieć jednego końca.
Dlatego kokos zanosi się na drugi.

Radio Epsilon
20.09.2022 09:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
W rękach może i nie ma problemu. Ale przenieś go w zębach.
20.09.2022 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 014
Dołączył: Sep 2017
Post: #24
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Mam nadzieję, że kiedyś komputery osobiste będą na tyle zaawansowane, że każdy będzie mógł przeprowadzić na laptopie symulację tego, jak kajman czarny przemierza Seszele z kokosem w paszczy i zobaczyć jak sobie z tym radzi.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.09.2022 09:47 PM przez EVENo.)
20.09.2022 09:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Sądzę, że ruszę w połowie listopada, więc postanowiłem przypomnieć się przed startem. Wcześniej mam czterodniowy wyjazd, a nie chciałbym robić długich przerw. Dogrywka już dawno zakończona.
kajman napisał(a):Myślę, że ostatecznie tych utworów będzie 120-150.
Ze 117 w dogrywce przeszło 51, co ostatecznie oznacza 141 utworów w topie. 51 z tego to utwory polskie. Dla ciekawości porównałem to z 45 utworami na B z polskiego topu. 29 się powtarza plus jeden w nieco innej konfiguracji. 21 to utwory, które wtedy się nie załapały, a teraz mnie przekonały (no właściwie 20, bo jeden poznałem później, chociaż utwór nie jest nowy).
Po dzisiejszych przesłuchaniach pozostanie mi około 50 utworów (jakieś 20 z dzisiaj słuchanych plus 30 z najwyższymi ocenami po dwóch przesłuchaniach). No ale to już najważniejsza część, więc tych przesłuchań może być sporo.
To zadam trzy pytania, może ktoś skusi się na odpowiedź.
1. Jacy trzej wykonawcy dotrą najwyżej?
2. Z jakiej płyty będzie najwięcej utworów?
3. Z którego roku pochodzi najstarszy, a z którego roku najnowszy utwór (tego pierwszego sam nie wiem, bo nie sprawdzałem)?
03.11.2022 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Widzę, że chętnych do odpowiadania zabrakło (ale jak ktoś chce może jeszcze spróbować - no pomijając drugą część pytania trzeciego) i pewnie zainteresowanie topem będzie niewielkie, ale i tak go zaprezentuję.
Napiszę o kilku utworach, bo uważam, że warto je skomentować.
139, 132-130, 126 - utwory wykonawców, o których niewiele mogę powiedzieć. Ich pojawienie się jest dla mnie zaskoczeniem, ale przy przesłuchaniach ruszyły mnie tak mocny, że nie mogłem nie umieścić ich w tym topie.
140, 122 - Arthur Brown znany jest przede wszystkim z Fire, utworze wspominanym przez co najmniej kilku artystów jako utworze dla nich ważnym. U mnie Fire nie będzie, ale na tej dwójce udział AB w moim topie się nie skończy. Ate utwory to dwa najnowsze w moim topie, bo kiedy zaczynałem go tworzyć latem tego roku jeszcze były na mojej liście.
138 - bardzo cenię tego artystę, ale to jedyny jego utwór w tym topie. I spodziewałem się raczej jednego z kilku innych.
136 - z okresu, w którym śpiewał w zespole Wenglorz w moim PTWC znalazł się inny utwór. Teraz ten, ale wszystkie trzy, które nagrał z nimi bardzo mocno cenię. I wokalnie tylko Cugowskiego mogę z nim porównać.
133 - zawsze ceniłem ten utwór, ale z dorobku zespołu przed topem raczej spodziewałbym się Studni, ewentualnie Anny.
127 - tak nisko? Jak dla mnie tak wysoko, bo raczej nie spodziewałem się, że się załapie.
125 - jako że to B, to sporo Beatlesów, ale pojawiają się też covery (plus jeden półcover), czasami wyżej niż pierwowzory. Tutaj będzie niżej, ale Django pojawi się raz jeszcze i to z utworem, którego pierwowzór był daleko od załapania.
121 - to chyba jedyny tutaj utwór, który spodziewałem się, że będzie wyżej. No ale jest też sporo utworów, których spodziewałem się wyżej niż 121 miejsce, a przy odsłuchach przepadły (i są w tym też utwory Beatlesów - część odpadła po dogrywce, ale podejrzewam, że zainteresowania tym co tam odpadło raczej nie będzie).
141 Björk - Declare Independence
140 Arthur Brown - Coffin Confession
139 Buzzard Buzzard Buzzard - Yourself
138 Richard Bona - Balemba Na Bwemba
137 Kate Bush - Ran Tan Waltz
136 Budka Suflera - Kula nocnego światła
135 Bractwo Wiecznego Natchnienia - Tango dla poety
134 Breakout - Czułość niosę tobie
133 Blackout - Powiedz swoje imię
132 Backtrack Blues Band - Your Funeral, My Trial
131 Blodwen - Lovelorn
130 Born Ruffians - Squeaky
129 Bemibem - Wędrowiec i pegaz
128 Kate Bush - Suspended In Gaffa
127 Kate Bush - Running Up That Hill (A Deal With God)
126 Battle Beast - Madness
125 Django Bates - She's Leaving Home
124 The Beatles - Yesterday
123 Barclay James Harvest - Beyond The Grave
122 Arthur Brown - Going Down
121 The Beatles - Eleanor Rigby
07.12.2022 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #27
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
przesłucham po topie albumów lat 90. (jeśli się odbędzie), na razie wyrażę ubolewanie że "running up that hill" jest tak nisko; od beatlesów też mam innych ścisłych faworytów, ale oczywiście bardzo lubię obie te piosenki
08.12.2022 03:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #28
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Chyba źle Cię zrozumiałem, bo myślałem, że ruszysz po przesłuchaniu pierwszych setek topów forowiczów.
A z konkursem to pewnie byliby jacyś chętni, tylko trzeba było się przypomnieć (najlepiej w dniu niemeczowym Icon_razz2).

WOLNE MEDIA!!!
08.12.2022 04:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Dyfeomorfizm napisał(a):przesłucham po topie albumów lat 90
Bardzo mnie to cieszy.
Dyfeomorfizm napisał(a):na razie wyrażę ubolewanie że "running up that hill" jest tak nisko
To nigdy nie był mój faworyt od Kaśki. W jej topie było u mnie na 59. Ale w stosunku do wtedy u Kaśki sporo przetasowań.
Dyfeomorfizm napisał(a):od beatlesów też mam innych ścisłych faworytów
I raczej wszyscy u mnie się nie pojawią.
neo01 napisał(a):myślałem, że ruszysz po przesłuchaniu pierwszych setek topów forowiczów
Nic na ten temat nie pisałem. Nota bene jeszcze nie ustaliłem kolejności pierwszej piętnastki, ale spokojnie zdążę.
neo01 napisał(a):z konkursem to pewnie byliby jacyś chętni
Cały czas może odpowiedzieć na 2,5 pytania.
120 - Pewnie zaskakujący wybór jak na twórczość Davida, szczególnie że nic więcej z jego dorobku się nie pojawi.
119 - Ten utwór załapał się też do mojego topu, więc raczej to nie przypadek. Ale ogólnie to, co jest od Edyty samego mnie zaskoczyło.
117 i 108 - Utwór świetny, a wykonania też jak najbardziej mi pasują. Pewnie zaskoczenie dla niektórych, dla mnie po trosze też.
116 - Jeszcze bardziej od samego utworu lubię jego tytuł.
114 & 106 - Gdyby to były nagrania studyjne dobrej jakości to pewnie byłyby znacznie wyżej. Pewnie mało kto o nich słyszał, więc napiszę, że można ich uznać za kontynuatorów grupy Toruń, która była jednym z dominatorów sceny turystycznej l. 70-tych. Te dwa nagrania zostały chyba napisane specjalnie dla nich.
113 - Pewnie niektórzy będą zdegustowani, ale ten utwór pojaw się tylko w tej wersji. Zresztą Sabaci nie pojawią się w ogóle.
112 & 102 - Przed topem pewnie obstawiłbym PP w top 20, a o Cosmogony w ogóle bym nie pomyślał. Ale po odsłuchach wyszło właśnie tak.
101 - Usłyszałem ich w konkursowych przesłuchaniach do Bazuny i od razu mi się spodobali. Po bardzo miłych pogawędkach obiecali mi przysłać nagrania na mp3 i słowa dotrzymali. Potem wyrazili zgodę na zgłoszenie tego nagrania do Naszej Listy na forum LP3. Wygrała tam eliminacje, ale że było tam sporo przeciwników takiej muzyki w zmaganiach pucharowych dosyć szybko odpadła. Później poznałem też ich całą płytę, ale to nagranie nadal zostało moim faworytem.
120 David Bowie - The Hearts Filthy Lesson
119 Edyta Bartosiewicz - Brawo, Syzyf!
118 Blade Loki - Podwodny
117 Michael Buble - Georgia On My Mind
116 Budgie - Nude Disintegrating Parachutist Woman
115 Stan Borys - To Ziemia
114 Bez Idola - W drodze od Tyńca
113 Brass Against & Maya Azucena - War Pigs
112 Bjork - Pagan Poetry
111 Grzegorz Bukała - Malin czar
110 Kate Bush - The Morning Fog
109 Babadag - Thee Waves And A Dove
108 Budka Suflera & Garou - Georgia On My Mind
107 The Beatles - Glass Onion
106 Bez Idola - Siódme niebo
105 Michael Buble - The Best Is Yet To Come
104 Babadag - Kania
103 Kate Bush - The Wedding List
102 Björk - Cosmogony
101 Bractwo Wiecznego Natchnienia - Moskiewski pejzaż
08.12.2022 08:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #30
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Top albumów lat '90 ma pewno się odbędzie, myślę że ruszymy w ferie czyli w lutym, aby zafiniszować przed 1 maja (?).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.12.2022 09:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Miszon napisał(a):Top albumów lat '90 ma pewno się odbędzie
I to mnie przeraża, bo będę musiał pod tym kątem moje zapiski i to tylko po to, żeby jakimś cudem znaleźć tam 50 wartych uwagi płyt.
08.12.2022 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
To może przed top 100 dodam, że o ile pod względem ilości materiału B jest na trzecim miejscu to jakościowo być może nawet lider, bo gdybym miał robić top najbardziej cenionych wykonawców to pewnie byłoby ich na tą literę najwięcej.
100 - Jedyne znane nagranie zespołu sprzed przyłączenia się do niego Lipki.
99 - Joe załapał się w topie na ten jeden utwór i jak już tutaj bywało przed topem nie był faworytem wśród jego nagrań.
95 - Kompletnie nie pamiętałem, że coś takiego mam na "playliście", ale po przesłuchaniu zabrzmiało na tyle dobrze, żeby się jako jedyny reprezentant JB się załapać. Zasługa pewnie po części kapitalnego tematu (podejrzewam, że za kilkanaście liter się pojawi).
93 - O ile oryginał to dla mnie jeden ze słabszych późniejszych utworów Bitlesów to ta wersja bardzo mi podchodzi.
Wyższych miejsc nie komentuję, bo o tych wykonawcach będę pisał przy wyższych miejscach, nic ważnego w moim odczuciu o samych utworach nie mam do napisania, a pozycje specjalnymi niespodziankami nie były.
100 Budka Suflera - Blues George'a Maxwella
99 Joe Bonamassa - The Last Matador Of Bayonne
98 Kate Bush - Night Of The Swallow
97 Maire Brennan - Heroes
96 Blade Loki - Pali się
95 Jeff Buckley - Calling You
94 Arthur Brown - The Lord Will Find A Way
93 Django Bates - Lovely Rita
92 Bajm - Piechotą do lata
91 Kate Bush - Feel It
90 Budka Suflera - Nowa wieża Babel
89 Blade Loki - Afgan
88 Kate Bush - Army Dreamers
87 The Beatles - Golden Slumbers
86 Piotr Bukartyk - O przyjaźni
10.12.2022 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 086
Dołączył: Dec 2009
Post: #33
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
kajman napisał(a):90 Budka Suflera - Nowa wieża Babel
To może napiszę przy tym utworze, że rozpatrywałem go w kontekście swojego ptwc i myślałem, że się załapie, ale jednak chyba trafił na gorszy moment w odbiorze, bo kiedyś bardzo go ceniłem.
kajman napisał(a):113 Brass Against & Maya Azucena - War Pigs
A to jakoś przeoczyłem. To, że w tej wersji to chyba nie ma w tym nic dziwnego, skoro to Twój top Icon_wink Pamiętam, że ten kawałek nie należał do moich ich ulubionych, ale na tamtej płycie na pewno był jednym z lepszych.

WOLNE MEDIA!!!
10.12.2022 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
neo01 napisał(a):ten kawałek nie należał do moich ich ulubionych
Na mojej liście tak jak tutaj zaszedł najwyżej.
neo01 napisał(a):chyba trafił na gorszy moment w odbiorze
Tak to bywa. U mnie też pewnie były utwory, który trafiły na gorszy moment w odbiorze i się nie załapały.
11.12.2022 12:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Jakoś tak dwa dni mi umknęły, więc dzisiaj koniecznie muszę wrzucić kolejną porcję.
85 - Tutaj niespodzianek nie było. Pojawia się ten utwór BOH, który musiał (chociaż inne były blisko).
82 - BS&T po raz pierwszy i na pewno nie ostatni.
79 - Tutaj trochę zaskoczenia dla mnie, że akurat ten Beirut.
78 - Rewelacyjny temat, w tej wersji być musiał.
76 - Na koncertach BJ grywał kilka coverów znanych polskich wykonawców, ale pojawiły się tylko na wspólnych płytach z Całusem. Tutaj cover kapitalnego utworu Skaldów.
73 - Kiedyś nr 1 zespołu (z kapitalną harmonijką), w tym topie jednak (podobnie jak w polskim) tylko nr 2.
72 - Owszem, podobał mi się ten utwór, ale to, że ma szansę się tutaj załapać (i być nrem 2 Edyty) to nigdy bym nie wpadł.
71 - Coraz gorzej odbieram nieco nijakie trzy pierwsze minuty. Potem jest rewelacyjnie, ale jednak nie wystarczyło to na wyższe miejsce.
85 Band Of Horses - The Funeral
84 Arthur Brown - The Blues And Messing Round
83 The Beatles - Piggies
82 Blood, Sweat & Tears - Go Down Gamblin'
81 Babadag - Snaudala
80 Michael Buble - Spiderman Theme
79 Beirut - Brandenburg
78 Bemibek - Sprzedaj mnie wiatrowi
77 Baba Blues - St. James Infirmary
76 Bez Jacka & Słodki Całus od Buby - Jaskółka
75 Kate Bush - Get Out Of My House
74 Bez Jacka - Bałwanek
73 Breakout - Co stało się kwiatom
72 Edyta Bartosiewicz - cYRK
71 The Beatles - Hey Jude
13.12.2022 09:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Też chciałbym przed świętami skończyć, a czasu nie tak wiele zostało więc kolejna porcja.
69 & 68 - Tak jakoś koło siebie wylądowały dwie wersje tego samego utworu, bo chociaż zrobione w różnych klimatach jakoś tak mi na równym poziomie zabrzmiały.
67 - O ile mnie pamięć nie myli to był mój nr 1 w topie Björk. Tutaj będzie coś wyżej.
65 - Najbardziej znany jego utwór i na pewno jeden z najciekawszych. Ale tutaj też będzie coś wyżej i to sporo.
64 - A od Edyty to nic już więcej nie będzie. Nota bene od pewnego czasu mój nr 1 od niej, więc tutaj wszystko w porządku. AKT! coś pisał, że nie wyłapuję uroku. W tym utworze jak dla mnie jest go mnóstwo.
63 - Tym razem solówka przeszkadzała mi mniej niż zwykle, ale to może także dlatego, że utwór zabrzmiał mi nieco słabiej.
62 - Bluesowy klasyk w wykonaniu rockowej supergrupy.
60 - W moim topie Ewy zabrakło. Tutaj się udało. Utwór został napisany dla niej i wykonała go świetnie, ale potem Zaucha przyćmił to swoim wykonaniem.
59 - Bierze mnie to totalne muzyczne olewactwo wykonawców, pomimo którego (a może właśnie z tego powodu) utwór świetnie się broni.
70 B Project - Hoochie Coochie Man
69 Michael Buble - Feeling Good
68 Joe Bonamassa - Feelin' Good
67 Björk - Earth Intruders
66 Barclay James Harvest - Moonwater
65 Stan Borys - Jaskółka uwięziona
64 Edyta Bartosiewicz - Dziecko
63 Bajm - Małpa i ja
62 The Graham Bond Organisation - Got My Mojo Working
61 The Beatles - The End
60 Ewa Bem - Dzień dobry mr Blues
59 Brylantowe Spinki - Piosenka zaangażowana
58 Bez Jacka & Słodki Całus od Buby - Skazańcy
57 The Beatles - Don't Pass Me By
56 Bigelf - Gravest Show On Earth
15.12.2022 12:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
53 - Jak zwykle opieram się na wersjach podstawowych to tutaj brałem pod uwagę pełną wersję, a nie wycięty z fragmencik (1/10 utworu).
52 - Po wstępnych przesłuchaniach wydawało mi się, że Artur będzie bardzo mocny. Skończyło się na na najwyższym miejscu poza top 50.
51 - Tutaj od początku jest taki czad, jaki w końcówce (no powiedzmy) pierwowzoru i dlatego wyżej.
50 - Po Barclayu spodziewałem się znacznie więcej, a tymczasem tylko trzy utwory, a najwyższy tak nisko.
48 - Płytę dostałem kiedyś od kogoś i nie jestem pewien czy wcześniej ją słuchałem. A tymczasem aż dwa utwory z niej są w tym topie.
46 - Tego zespołu nie pamiętałem, a zabrzmiał bardzo dobrze i ma aż dwóch reprezentantów.
45 - Najkrótszy utwór w tym topie, ale od zawsze bardzo mi pasował.
44 - Najlepsze tutaj Budgie. Początkowo zgrzytała mi końcówka, ale od pewnego czasu brzmi coraz lepiej.
43 - Bemibem po raz drugi (a w moim topie był tylko ten utwór).
42 - W moim polskim topie Bukały zabrakło, tutaj aż dwa utwory, a ten zwariowany blues niespodziewanie wyżej niż Maliny.
55 Kate Bush - Waking The Witch
54 Piotr Bukartyk - Ten sam punkt
53 The Beatles - Dig It
52 Arthur Brown - The Lord Is My Savour
51 Beatallica - Hey Dude
50 Barclay James Harvest - She Said
49 Basia - Astrud
48 Maire Brennan - Bhi Thusa Mo Shuil
47 Babadag - Seniai Buvau / So Long Ago
46 B Project - The Jack
45 The Beatles - Wild Honey Pie
44 Budgie - I Turned To Stone
43 Bemibem - Nigdy w życiu nie jest tak
42 Grzegorz Bukała - the@blues.pl
41 Blade Loki - Upadasz
16.12.2022 09:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
A ja uparcie, chociaż nie skrycie jadę dalej. Teraz trzy razy dziesiątkami. Oto pierwsza:
40 - Zdecydowanie za słabo znam Joan Baez. Z tego co znam najlepiej zabrzmiał mi ten cover.
38 & 35 - Dwie najwyżej notowane Budki. Tym razem lepiej mi zabrzmiała ta bardziej znana, ale i ta druga od dawna mnie zachwyca.
37 - Carla przekonała mnie tylko na angielskojęzycznej płycie. Ten utwór poznałem jako pierwszy i okazał się najlepszy.
33 - W moim topie zespołu było to na miejscu drugim, ale teraz wypadło słabiej.
39 & 34 & 32 - Aż trzy razy Kate, ale jeszcze sporo utworów będzie wyżej.
31 - Jakoś tak wyszło, że najwyżej notowanym utworem Bjork okazał się cover. Ale to wykonanie to dla mnie rewelacja.
40 Joan Baez - Amazing Grace
39 Kate Bush - Pull Out The Pin
38 Budka Suflera - Komentarz do pewnej legendy
37 Carla Bruni - Those Dancing Days Are Gone
36 Bigelf - Counting Sheep
35 Budka Suflera - Jest taki samotny dom
34 Kate Bush - Houdini
33 The Beatles - I Am The Walrus
32 Kate Bush - Sat In Your Lap
31 Bjork - It's Oh So Quiet
18.12.2022 08:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #39
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
112 Bjork - Pagan Poetry - u mnie byłoby zapewne 100 miejsc wyżej i to bez ograniczania się do litery b
87 The Beatles - Golden Slumbers - gdyby to połączyć w jeden utwór z "carry that weight" i "the end", to byłby jednym z najlepszych w dorobku beatlesów
83 The Beatles - Piggies - faktycznie jeden z bardziej charakterystycznych momentów tej wybitnej płyty
65 Stan Borys - Jaskółka uwięziona - słuchałem jego utworów z Twojego polskiego topu, ale dalej jaskółka podoba mi się najbardziej
35 Budka Suflera - Jest taki samotny dom - jedyny ich utwór który przetrwał moją próbę czasu, ale za to na tyle dobrze, że biłby się o top 10 ptwc
34 Kate Bush - Houdini - genialny utwór, "all the love" mogłoby wygrać swoją drogą, ale znając życie tak się nie stanie
31 Bjork - It's Oh So Quiet - fantastycznie, swego czasu mój numer 1 od niej

swoją drogą ciekawi mnie co sądzisz o moim ulubionym utworze bush, ale jako że jest jeszcze szansa że się pojawi, to nie napiszę który to
19.12.2022 09:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 733
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
Dyfeomorfizm napisał(a):112 Bjork - Pagan Poetry - u mnie byłoby zapewne 100 miejsc wyżej i to bez ograniczania się do litery b
Ja też spodziewałem się, że będzie wyżej.
Dyfeomorfizm napisał(a):34 Kate Bush - Houdini - genialny utwór, "all the love" mogłoby wygrać swoją drogą, ale znając życie tak się nie stanie
swoją drogą ciekawi mnie co sądzisz o moim ulubionym utworze bush, ale jako że jest jeszcze szansa że się pojawi, to nie napiszę który to
Jeszcze trochę od niej będzie. Czy się pojawi Twój ulubiony utwór to nie wiem, ale patrząc na to co zostało biorę poważniej tylko jeden pod uwagę (chociaż nie byłoby aż takim zaskoczeniem, gdyby to był inny. A co do ATL to oczywiście będzie, ale czy na pierwszym. W każdym razie jak będziesz mógł się zorientować to będzie w top 20.
Dyfeomorfizm napisał(a):31 Bjork - It's Oh So Quiet - fantastycznie, swego czasu mój numer 1 od niej
Jest fantastyczna, a podczas przesłuchań po prostu fantastycznie mi zabrzmiało. Jednak inne utwory bardziej. Tak ogólnie to do pewnego momentu jakoś szło układanie, ale stanęło i przy każdym kolejnym odsłuchu udaje mi się po 2-3 utwory odrzucić (z bólem serca zresztą).
30 - To taki mój Bajm. Od momentu kiedy do niego wróciłem nieustannie zachwyca.
29 - Najwyżej notowany cover Beatlesów. Ta wersja brzmi mi znacznie lepiej niż pierwowzór.
Jak dla mnie znakomita płyta z dużą grupą reprezentantów, a najwyżej jedyny w moim odczuciu rockowy utwór na niej.
27 & 25 - Podejrzewam, że w tej dwójce Twojego ulubionego nie ma.
26 - Oj, jakoś mi uciekło, że jednak to Oceania jest najwyżej notowanym utworem Islandki.
24 - No tego to się spodziewałem na podium lub tuż za.
23 - Zachwycając się tym utworem żałuję, że nie nagrali jej na płytę z chórem i orkiestrą bo tam zabrzmiałaby jeszcze lepiej. Wydaje mi się, że do tego została stworzona.
22 & 21 - She's nie spodziewałem się tak wysoko, Foola w okolicach podium, ale wyszło jak wyszło. Beatlesi jeszcze będą, chociaż niektórzy pewnie będą nieusatysfakcjonowani, że właśnie z tym.
30 Bajm - Łamaga
29 Blood, Sweat & Tears - Got To Get You Into My Life
28 Babadag - Sycamore Tree
27 Kate Bush - Under Ice
26 Bjork - Oceania
25 Kate Bush - Hello Earth
24 Blood, Sweat & Tears - Spinning Wheel
23 Bez Jacka - Dziewczyna
22 The Beatles - She's Leaving Home
21 The Beatles - The Fool On The Hill
19.12.2022 11:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Namiastka namiastki topu wszechczasów kajman 115 3 869 30.12.2021 11:51 PM
Ostatni post: kajman
  Polski top wszechczasów kajman 444 19 820 27.02.2021 06:36 PM
Ostatni post: kajman
  kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019 kajman 33 3 312 24.04.2020 09:49 AM
Ostatni post: kajman
  kajmana top Topu WszechCzasów 2018 kajman 39 3 245 02.01.2019 08:37 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości