Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Igrzyska Olimpijskie Beijing 2022
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #3
RE: Igrzyska Olimpijskie Beijing 2022
EVENo napisał(a):Tak, wiem, cała Europa nazywa to miasto Pekinem. Ale sami organizatorzy chyba wolą Beijing Icon_wink
Nie, bo akurat po angielsku i po hiszpańsku to zdecydowanie Beijing. Chociaż po niemiecku, francusku, włosku czy rosyjsku to faktycznie Pekin. Tylko że tych języków używa jakieś 5% razem wziętych obywateli świata, a angielskiego to pewnie z 55%. Może przesadzam z liczbami, ale jakoś tak to może wyglądać.
EVENo napisał(a):1) Na największą biało-czerwoną szansę medalową teoretycznie urosła nam Maryna Gąsienica-Daniel. Pamiętajmy jednak, że z szóstego do trzeciego wciąż daleka droga.
2) I właśnie dlatego wydaje mi się, że jeżeli jakiś Polak ma wywieźć z Pekinu jakikolwiek medal, to najprędzej będzie to cudownie odrodzony skoczek. Nigdy nie wiadomo.
1) Nie słyszałem niegdyś o Monice Hojnisz, a jednak przywiozła parę medali, na przykład z Mistrzostw Świata w Nowym Meście. Icon_wink Więc chyba nie wykluczałbym pozytywnej niespodzianki (i mam nadzieję, że nie będzie to wynik testu).
2) Trudno o cudowne odrodzenie, skoro chyba przez buty nasi znów spartolili dwa konkursy (może warunki też cudowne nie były, ale kiedyś nasi potrafili nawet je... przemóc Icon_wink), no ale nigdy nie wiadomo.
santosz napisał(a):Bejdżin. Choć wolał bym Będzin szczerze mówiąc.
Czyżby aluzja do tego, co niegdyś na Forum LP3 wyprawiał 8azyliszek mówiąc, że Katie Melua to tylko Dziewięć milionów rowerów w Będzinie (choć tak naprawdę... w Pekinie Icon_wink)
santosz napisał(a):Na co komu takie igrzyska, które rozgrywają się nocą i przed południem.
I na dodatek drugie zimowe i trzecie w czteroletnim cyklu igrzyska z rzędu w Azji, faktycznie trudno to przeboleć. Icon_razz2 A skoki nadal... w nocy tamtejszego czasu. Jak ja byłem fanem skoków za dnia, kiedyś chociaż były w niedzielę na obiad, a teraz to widzisz, komercha, pieniądz ważniejszy niż bezpieczeństwo czy zdrowie, bo sztucznego światła zewsząd, teraz nawet ze skoczni. Wrr... Icon_rolleyes
30.01.2022 09:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Igrzyska Olimpijskie Beijing 2022 - EVENo - 30.01.2022, 07:38 PM
RE: Igrzyska Olimpijskie Beijing 2022 - inżynierek - 30.01.2022 09:43 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020 (2021) EVENo 132 4 181 08.08.2021 11:21 PM
Ostatni post: Dyfeomorfizm
  Zimowe Igrzyska w Soczi, 2014 prz_rulez 21 3 181 23.02.2014 10:29 PM
Ostatni post: michal91d
  Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 NordicBoy 47 14 809 13.08.2012 10:14 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
  Vancouver 2010 - Zimowe Igrzyska Olimpijskie saferłel 229 46 966 14.03.2010 01:38 AM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości