Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
NordicBoy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 469
Dołączył: Mar 2010
Post: #1
Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
[Obrazek: The+Olympic+rings+are+lit+up+on+Tower+Br...+Olympics.]

Też już czujecie, że Igrzyska coraz bliżej? Ja już się nie mogę doczekać. Znowu całe dni przed telewizorem, choć ogólnie potrafię żyć bez telewizora. Na IO to oglądam nawet dyscypliny, o których nie mam zielonego pojęcia (jak np. łucznictwo Icon_biggrin). Która to Wasza Olimpiada? Moja w sumie trzecia, Sydney nie liczę, bo miałem 10 lat i chyba nic nie kojarzę z wtedy. Ale Ateny i Pekin już oglądałem.

Początek już za... 12 dni!!! Icon_smile

" ...og lev som skulle du dø i dag..." Icon_smile

http://mathsflights.blogspot.com/ Fotorelacja ze Sztokholm (5-7.09.2012)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2012 08:10 PM przez AKT!.)
15.07.2012 01:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #2
RE: London 2012
moja siódma Icon_smile
a może zebrać wspomnienia z poprzednich? teraz nasunąłeś mi to, zawsze pamięta się przecież jakieś konkretne chwile
15.07.2012 09:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: London 2012
Moja szósta.
Barcelona, Atlanta, Sydney, Ateny, Pekin, Londyn.

Pamiętam tryumfy Renaty Mauer w Atlancie, kiedy przez chwilę prowadziliśmy w klasyfikacji medalowej... Icon_razz
15.07.2012 03:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
poprawiłem nazwę tematu Icon_wink

ja nigdy nie byłem olimpiadowym zapaleńcem, choć oczywiście będę śledził i oglądał w miarę możliwości Icon_smile
chyba jednak wolę zimowe igrzyska od letnich

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.07.2012 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
NordicBoy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 469
Dołączył: Mar 2010
Post: #5
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
(15.07.2012 08:11 PM)aaktt napisał(a):  poprawiłem nazwę tematu Icon_wink

Ty poprawiasz nazwę tematu, a mi się w nocy śniło, że ktoś właśnie kazał mi zmienić nazwę Icon_biggrin

Cytat:ja nigdy nie byłem olimpiadowym zapaleńcem, choć oczywiście będę śledził i oglądał w miarę możliwości Icon_smile
chyba jednak wolę zimowe igrzyska od letnich

Ja jednak zdecydowanie wolę letnie igrzyska Icon_smile

" ...og lev som skulle du dø i dag..." Icon_smile

http://mathsflights.blogspot.com/ Fotorelacja ze Sztokholm (5-7.09.2012)
15.07.2012 09:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 460
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #6
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
1. Moskwa 1980,
2. Seul 1988 Icon_wink,
3. Barcelona 1992,
4. Sydney 2000,
5. Ateny 2004,
6. Pekin 2008

Londyn będzie siódmy.

Nie oglądałem:
1984 - Los Angeles - wiadoma sprawa, co się wtedy działo w kraju.
1996 - Atlanta - bojkot za to, że olimpiady z okazji stulecia igrzysk nie dostały Ateny.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
16.07.2012 01:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #7
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
kolej_grzesiek napisał(a):1996 - Atlanta - bojkot za to, że olimpiady z okazji stulecia igrzysk nie dostały Ateny
To ja chyba powinienem zbojkotować eliminacje do piłkarskich mistrzostw świata 2014 Icon_wink
Ale pewnie i tak będę znów naiwny...
16.07.2012 10:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 635
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #8
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
thestranglers napisał(a):To ja chyba powinienem zbojkotować eliminacje do piłkarskich mistrzostw świata 2014 Icon_wink
dlaczego?

Ja jeszcze pamiętam Seul więc będzie to moja siódma Olimpiada.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.07.2012 11:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #9
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Szymek79 napisał(a):dlaczego?
Poczekam jak nasi wreszcie zainkasują trzy punkty w grupie to wtedy zacznę oglądać Icon_smile
Szymek79 napisał(a):Ja jeszcze pamiętam Seul więc będzie to moja siódma Olimpiada
W sumie jesteś lepszy bo jesteś trochę młodszy, też zapisywałeś wyniki? Chyba dzisiaj pozbieram wspomnienia z Seulu i przeleję je na papier, znaczy ekran Icon_smile
16.07.2012 11:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 635
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #10
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
thestranglers napisał(a):W sumie jesteś lepszy bo jesteś trochę młodszy, też zapisywałeś wyniki? Chyba dzisiaj pozbieram wspomnienia z Seulu i przeleję je na papier, znaczy ekran Icon_smile
pamiętam niewiele przede wszystkim ceremonię otwarcia i zawody lekkoatletyczne bo to zawsze moja ulubiona część igrzysk miałem wtedy niecałe 9 lat bo ja przecież grudniowy chłopak jestem.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
16.07.2012 11:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #11
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Z Barcelony pamiętam tylko, że moja babcia była przekonana, że nie wygraliśmy w nogę, bo hiszpańscy kibice cały finał gwizdali. Od tej pory nienawidzi Hiszpanów. Z Atlanty już pamiętam o wiele więcej.
16.07.2012 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #12
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Wspomnień czar, część I: Seul 1988

Piąta klasa zaczęła się od dużych wrażeń sportowych. 17 września rozpoczęły się XXIV Igrzyska Olimpijskie. Miałem już za sobą olimpiadę, ale zimową, a ona i krótsza i bez polskich medali (ówcześnie). Zanim o nich to dwie rzeczy: zawsze dobrze pamięta się ten pierwszy raz. I tak jest ze mną. Myślę tutaj o maskotce i piosence towarzyszącej imprezie: przez długi czas miałem taki wtręt, że rysowałem z nudy tygryska Hodori a przy tworzeniu "Listy Napędowej Do Życia" naprawdę poważnie brałem pod uwagę utwór Koreany "Hand in Hand".
Dobra, teraz coś dla ciała. Czyli mistrzowie w swojej dziedzinie. Zacznę od naszych. Dwa złote medale jak się okaże w przyszłości podwójnych złotych medalistów czyli Waldemar Legień i Andrzej Wroński. Tylko dwa ale w efektownych sportach walki.
Wśród pięciu srebrnych krążków nie zapomnę drużynowego wyścigu szosowego. Nazwiska które do dzisiaj wiele mówią fanom kolarstwa: Sypytkowski, Jaskuła, Leśniewski i śp. Halupczok. W wyścigu na 100 km do złota zabrakło jedynie siedmiu sekund.
Z dziewięciu brązów warto wspomnieć o Andrew Gołocie i Arturze Wojdacie. Pierwszego znamy doskonale a drugi był mimo wszystko trochę niespełnionym talentem pływackim wychowanym w Ameryce.
No to teraz o wydarzeniach globalnych. A było ich trochę. Przekręty dekady czyli Ben Johnson - zwycięzca sprintu pozbawiony medalu za doping i skandal na ringu - koreańscy bokserzy bojkotowali niekorzystne dla siebie oceny sędziowskie pozostaniem na placu boju czym burzyli całą organizację.
Pozytywnych bohaterów na szczęście nie zabrakło: złoto na 100 m przyznano Carlowi Lewisowi, który dodał jeszcze medal w tym samym kolorze w skoku w dal (wyprzedzając obecnego rekordzistę świata Mike'a Powella). Królową bieżni została Florence Griffith-Joyner.
W hali pływackiej sześć złotych medali dla Kristin Otto (NRD) i pięć dla Matta Biondi (USA). Przy okazji kolejne dwa złote medale dla skoczka Grega Louganisa.
Na olimpiadę powrócił tenis ziemny (zwycięzcy to zapomniany już dzisiaj Czech Miloslav Mečíř i dama białego sportu Steffi Graf) a zadebiutował w niej (!) tenis stołowy (Azjaci zostawili reszcie świata trzy medale: dwa dla Jugosławii i jeden dla Szwecji).
To byłoby tyle, kolejne igrzyska miały się odbyć już bliżej nas Icon_wink
16.07.2012 01:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #13
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
NordicBoy napisał(a):Ty poprawiasz nazwę tematu, a mi się w nocy śniło, że ktoś właśnie kazał mi zmienić nazwę Icon_biggrin
jakże proroczo Icon_surprised Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.07.2012 01:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 635
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #14
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Oficjalny olimpijski utwór niemieckiej stacji ZDF.




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
17.07.2012 01:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #15
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Wspomnień czar, część II: Barcelona 1992

Tym razem w sam środek wakacji, bo 25 lipca rozpoczęły się w stolicy Katalonii XXV Igrzyska Olimpijskie. Dzień później Dania zdobyła Mistrzostwo Europy w piłce nożnej, o taka mała dygresja piłkarska Icon_wink
A właśnie, jeśli jesteśmy przy ulubionej dyscyplinie wielu forumowiczów: prowadzony przez Janusza Wójcika (wtedy już trzy lata) nasz młody narybek zdobył srebrny medal ustępując gospodarzom w finałowym meczu tylko o jedną bramkę. Warto przypomnieć sobie nazwiska późniejszych graczy reprezentacji seniorskiej - Brzęczek, Łapiński, Staniek, Kowalczyk, Juskowiak, Świerczewski, Koźmiński, Wałdoch, Wieszczycki...
Paradoksalnie słabiej pamiętamy naszych złotych medalistów. A były, i to nawet trzy najcenniejsze krążki: kolejny dla judoki Waldemara Legienia i dwa w pięcioboju nowoczesnym (indywidualny dla Arkadiusza Skrzypaszka i drużynowy).
Wśród srebrnych najbardziej ucieszyły mnie te Rafała Szukały w pływaniu i kolejne dwa w zapasach (powoli ten sport stawał się wtedy najbardziej "medalogenny").
W Barcelonie zdobyliśmy ostatni jak dotąd medal w boksie (brąz Bartnika), było aż pięć medali w sportach wodnych (niestety jeszcze bez złota), no i brązowy medal dla Artura Partyki, który obronił honor Polski w królowej sportu.
Warto wspomnieć, że te igrzyska miały miejsce w gorącym czasie politycznych zmian na świecie. Stąd zwycięzcą klasyfikacji medalowej była Wspólnota Niepodległych Państw, ostatni raz wystąpiła Czechosłowacja, a nowymi krajami w rodzinie olimpijskiej były m. in. zjednoczone Niemcy, Litwa, Łotwa, Estonia, Chorwacja...
W niektórych dyscyplinach umożliwiono start zawodowcom, stąd pierwszy raz mieliśmy do czynienia z koszykarskim Dream Teamem. Na bieżni także nie brakowało bohaterów: królem sprintu został Jamajczyk reprezentujący Wielką Brytanię Linford Christie, poza tym siódme i ósme złoto dla Carla Lewisa (skok w dal i sztafeta 4x100), trzecie dla Jackie Joyner-Kersee (siedmiobój) i pierwsze dla czeskiego oszczepnika Jana Železnego. Ale i inni przeszli do historii: pierwszym w historii medalistą z Namibii został Frankie Fredericks (dwa srebra na 100 i 200 m).
W hali pływackiej aż pięć razy zabrzmiał hymn Węgier! Trzy złota zdobyła Krisztina Egerszegi.
Na korcie kolejny niespodziewany zwycięzca - Szwajcar Marc Rosset, a wśród pań triumfuje Jennifer Capriati, która niedawno weszła do tenisowej "Hall of Fame".
A muzycznie do sukcesów prowadzili wszystkich Freddie Mercury i Montserrat Caballé...

Kolejne igrzyska miały okazać się niezwykle udane dla naszych sportowców ale o tym w następnym odcinku... Icon_wink
18.07.2012 11:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #16
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Dla mnie chyba prawie wszystkie zdobyte przez naszych medale, przesłonił dramat Roberta Korzeniowskiego w katalońskiej metropolii. Do dziś widzę obraz jak nasz zawodnik wkracza w bramę stadionu. A do mety zostało mu praktycznie jedno kółko na stadionie. I stało się najgorsze - sędziowie zdecydowali, (a właściwie jeden taki Amerykanin i nawet nazwisko zapamiętałem Bowman się nazywał ...cholera... Icon_razz), że krok Roberta jest nieprawidłowy. Bez pardonu stanął mu na drodze i Robert został zdyskwalifikowany. Koszmar. Pamiętam, że po tej kontrowersyjnej decyzji długo nie mogłem się otrząsnąć.
18.07.2012 12:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #17
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Ja pamiętam Moskwę ale tylko urywki, więc to może być z powtórek Icon_razz
LA wiadomo. No a Seul co i kiedy tylko mogłem oglądałem Icon_smile2 Jak tak sobie teraz myślę to najbardziej zapadły mi medale zapaśników. Wszystkich trzech Icon_wink2

Z Barcelony najbardziej pamiętam Wołczaniecki i oczywiście medal piłkarzy! Dość poważnie się wtedy z bratem znieczuliliśmy po meczu...
No i jeszcze jedno. Na stadionie olimpijskim w Barcelonie byłem osobiście! Ale było to w marcu '92 Icon_razz

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
18.07.2012 02:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #18
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
IO oglądam od 2000 roku. Staram się oglądać wszystko, co pokazuje telewizjaIcon_smile Choć 4 lata temu było to trochę utrudnione. Cieszę się, że teraz są zdecydowanie bliżejIcon_smile
18.07.2012 03:06 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 118
Dołączył: Dec 2014
Post: #19
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Wspomnień czar, część III: Atlanta 1996

Zawsze pamięta się te przyjemne chwile z przeszłości. Przynajmniej ja tak mam. Więc tu tylko o nich... A na przepychanki za stołem MKOl-u ani na niestabilnych emocjonalnie szaleńców i tak nie mamy wpływu...
Już na starcie te igrzyska były podwójnie ważne dla reprezentantów Ukrainy, Armenii, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Mołdawii, Uzbekistanu, Azerbejdżanu, Dominikany, Macedonii, Palestyny, Tadżykistanu czy Turkmenistanu.... Te kraje debiutowały na takiej imprezie.
A dla nas przyszły wreszcie lata chwały. Tak, nie bójmy się tego powiedzieć. Wyrównaliśmy bowiem rekord złotych medali z Tokio, Monachium i Montrealu, czyli było ich aż siedem! Icon_smile
Większość nazwisk złotych medalistów jest pomimo upływu lat wciąż obecna w świadomości kibica. Z przyjemnością więc wymieniam: Robert Korzeniowski, Mateusz Kusznierewicz, Renata Mauer, judoka Paweł Nastula i trzej zapaśnicy: Ryszard Wolny, Andrzej Wroński i Włodzimierz Zawadzki.
1981 napisał(a):Pamiętam tryumfy Renaty Mauer w Atlancie, kiedy przez chwilę prowadziliśmy w klasyfikacji medalowej...
Dobrze, że o tym przypomniałeś bo pamięć bywa ulotna, tak rzeczywiście było!
Na końcu klasyfikację medalową zwyciężyli oczywiście gospodarze a największą gwiazdą na bieżni został tym razem zwycięzca biegu na 200 (z rekordem świata, który przetrwał 12 lat) i 400 m czyli Michael Johnson. Wśród pań to osiągnięcie skopiowała Marie-José Perec, Francuzka urodzona na Gwatelupie. Złoto na olimpiadzie zdobyła wreszcie w skoku wzwyż Bułgarka Stefka Kostadinowa a dla pięknej Jamajki Merlene Ottey dwa srebra na 100 i 200m były szczytem osiągnięć sportowych.
Warto jeszcze wspomnieć o pierwszym złotym medalu Etiopczyka Haile Gebrselassie na 10000 m i o ostatnim, dziewiątym złocie Carla Lewisa (w skoku w dal).
W hali pływackiej pierwszy złoty medal dla RPA po upadku apartheidu dla Penelope Heyns. To również jedyna kobieta w historii, która wygrała podczas jednych igrzysk olimpijskich oba wyścigi w stylu klasycznym.
Wreszcie słowo o podnoszeniu ciężarów - ale jeśli sztangista wszech czasów (za "World Weightlifting" z 1997 roku) zdobywa trzecie olimpijskie złoto to przejść obojętnie obok tego nie można. To Naim Süleymanoğlu, Turek zamieszkały w Bułgarii. Z resztą początkowo jako Naim Sulejmanow reprezentował Bułgarię. Trzecim złotem mógł pochwalić się też zapaśnik walczący w Atlancie w najcięższej kategorii w stylu klasycznym czyli Rosjanin Aleksandr Karielin. Ukraińców uradował dwudziestoletni wtedy bokser Władimir Kliczko sięgając po złoty medal w wadze superciężkiej. Na korcie zwyciężają herosi ówczesnego tenisa, czyli Amerykanie Andre Agassi i Lindsay Davenport, a w męskim deblu australijski duet "The Woodies". W turnieju siatkarskim wystąpili (niestety bez żadnego zwycięstwa) nasi siatkarze, a w emocjonującym finale Holendrzy ograli Włochów.
Tak to mniej więcej wyglądało to moimi oczami. W tle śpiewała nam Edyta Górniak a wszyscy popijaliśmy olimpijski napój, nie całkiem zdrowy... Icon_wink
20.07.2012 05:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #20
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Atlanta 1996
thestranglers napisał(a):To Naim Süleymanoğlu, Turek zamieszkały w Bułgarii.
Mówili na niego w TV - "kieszonkowy Hercules";)
thestranglers napisał(a):a największą gwiazdą na bieżni został tym razem zwycięzca biegu na 200 (z rekordem świata, który przetrwał 12 lat) i 400 m czyli Michael Johnson
za to na 100m i w sztafecie 4x100m Amerykanie musieli uznać wyższość Kanadyjczyków wśród których brylował Donovan Bailey.

Ja zapamiętam z tych Igrzysk złote medale zapaśników i nocny pojedynek Partyki z Austinem. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 11 miejsce Icon_exclaim (to było zaledwie 16 lat temu).

.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.07.2012 08:04 PM przez stavanger.)
20.07.2012 08:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Igrzyska Olimpijskie Beijing 2022 EVENo 104 3 516 20.02.2022 04:56 AM
Ostatni post: Miszon
  Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020 (2021) EVENo 132 3 872 08.08.2021 11:21 PM
Ostatni post: Dyfeomorfizm
  Zimowe Igrzyska w Soczi, 2014 prz_rulez 21 3 137 23.02.2014 10:29 PM
Ostatni post: michal91d
  Vancouver 2010 - Zimowe Igrzyska Olimpijskie saferłel 229 46 692 14.03.2010 01:38 AM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości