Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020 (2021)
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #55
RE: Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020 (2021)
Dobra, skrobnę coś na szybko.

Słaby dorobek medalowy Polaków mnie nie dziwi, bo prawie w ogóle ich nie widuję. Wprawdzie nie oglądam pływania i sztuk walki, ale i tak - pierwszy Polak jakiego zobaczyłem na tych IO był murzynem, a potem tylko wioślarze, tenisiści, siatkarze, kolarze i tyle. Wiem, że mamy jeszcze atletów, coś poza tym?

Natomiast z aren, na których coś się dzieje - to, co wyprawiają Chińczycy w synchronicznych skokach do wody to jest po prostu inna planeta. Ręce same składają się do oklasków i choć jest to dyscyplina, którą słusznie kajman potępia za udział sędziów oceniających występy, to medale Chińczyków są w pełni zasłużone. To jest absolutna perfekcja, to co oni robią. W większości przypadków ostatnia, ósma para traciła do drugiego miejsca mniej punktów, niż druga do pierwszego.

Skateboarding, choć ma dziwne zasady (taka hybryda przejazdów czasowych z pojedynczymi trickami, myślę, że te przepisy wymagają dopracowania), to ogląda się go super. Niestety, panie wyraźnie odstają od panów. Faceci potrafią bez problemu skoczyć złożonego flipa z niełatwym grindem, podczas gdy kobiety ledwo robią albo flipa, albo grinda. Powiedziałem "kobiety"? Icon_lol Sorki, dziewczyny, bo na podium stanęły dwie trzynastolatki i szesnastolatka Icon_wink Nie dziwi mnie to, panowie wystarczy, że zrobią przysiad i deska jedzie sama, w żeńskim skejcie brakuje masy i tężyzny i te muszą cały czas odpychać się nogą. Różnica najbardziej widoczna jest w ocenach - u panów normą jest dostanie dziewięciu punktów za pojedynczą ewolucję, w kategorii pań/dzieci normą była raczej czwórka. Ale i tu zwycięstwo młodej Japonki zasłużone, ona jako jedyna była w stanie wykonać porządnego flipa z grindem przy jednym skoku.

Fidżi ograło Nową Zelandię w rugby - mały szok, choć taki skład finalistów był do przewidzenia. Największe brawa jednak dla Argentyny - brązowy medal dla drużyny składającej się z bardzo młodych mężczyzn. Biorąc pod uwagę, że to raczkująca dyscyplina, naprawdę nie zdziwi mnie, jeśli w Paryżu będą w stanie walczyć z najlepszymi jak równy w równym. Grali fenomenalnie.

W podnoszeniu ciężarów, przepraszam, że trochę się powyśmiewam, ale najbardziej zapadła mi w pamięci zawodniczka z zezem rozbieżnym. Gdy podnosiła sztangę wyglądała jak jakaś postać z kreskówki Icon_lol

Był też triathlon i największa do tej pory wtopa organizatorów - podczas startu połowa zawodników wskoczyła do wody, a połowa zaczęła bezradnie wymachiwać rękoma. Co się stało? Otóż jedna z łodzi, na której był operator kamery zagalopowała się tak blisko podestu, że sportowcy nie mieli jak rozpocząć rywalizacji. Dopiero po ponad stu metrach motorówka z sędziami dogoniła "falstarterów" i gwizdkiem dała im znać, że nie tylko niepotrzebnie stracili siły na start, którego nie było, ale jeszcze będą musieli stracić ich więcej, aby wrócić na podest. Komiczna sytuacja, ale największą winę ponosi starter - naprawdę nie widział tej łodzi?!

Odkryłem też potężną wadę VOD. Niestety, ale Eurosport Player wyświetla długość materiału video i załączając sobie mecz siatkówki Polska-Włochy od razu wiedziałem, że to nie była pięciosetówka Icon_razz2

Z kolei w kolarstwie kobiet zmyliły mnie grafiki realizatora. Gdy zobaczyłem, że Polka jest w gonitwie, a peleton traci do niej więcej, niż ona do ucieczki, myślałem, że to pewny medal. Dopiero potem zorientowałem się, że pokazany na ekranie czas czterech minut to była strata peletonu do ucieczki, a nie do gonitwy, którą zaraz potem peleton połknął żywcem Icon_razz2 Może jednak czasem warto załączyć komentatora? Icon_wink

I to na razie tyle, czekamy na apogeum - przed nami atletyka (uparcie omijam słowo "lekka", bo co jest lekkiego w pchnięciu kulą?), sztanga w poważnych kategoriach wagowych, no i oczywiście finały sportów drużynowych - tutaj najbardziej czekam na koszykówkę (już teraz widziałem dwa świetne mecze: USA z Francją i Australia z Włochami).

A, jeszcze jedna ciekawostka z szermierki mi się przypomniała, w szpadzie kobiet na podium stanęły same leworęczne zawodniczki Icon_eek

Radio Epsilon
29.07.2021 11:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020 (2021) - EVENo - 29.07.2021 11:41 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Igrzyska Olimpijskie Beijing 2022 EVENo 104 3 587 20.02.2022 04:56 AM
Ostatni post: Miszon
Sport Mychaklasa - sezon 2020/2021 dannar 801 26 441 14.07.2021 03:54 PM
Ostatni post: Sundrajta
  ME w piłce nożnej 2020 (2021) thestranglers 292 9 859 12.07.2021 08:15 PM
Ostatni post: neo01
  Typer Mistrzów 2020/2021 Sundrajta 246 5 956 06.05.2021 02:58 PM
Ostatni post: thestranglers
  Zimowe Igrzyska w Soczi, 2014 prz_rulez 21 3 171 23.02.2014 10:29 PM
Ostatni post: michal91d
  Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 NordicBoy 47 14 809 13.08.2012 10:14 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
  Vancouver 2010 - Zimowe Igrzyska Olimpijskie saferłel 229 46 917 14.03.2010 01:38 AM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości