Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przetrwają najsilniejsi - HEY
dannar Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 983
Dołączył: Jul 2017
Post: #201
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Fire
08.12.2019 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #202
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
"Romans..." to obok "Ciszy..." jeden z dwóch utworów Hey z tamtej płyty na POPliście, choć faktycznie oba utwory i tam kariery nie zrobiły... wyniki w tym plebiscycie oczywiście ciężko liczyć. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.12.2019 10:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 556
Dołączył: Aug 2008
Post: #203
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
"Romans..." nie był jakoś często grany, faktycznie zdarzało się w jakichś mniejszych stacjach, ale też wydaje mi się, że nigdzie furowy nie zrobił, zespół raczej rzadko grał go na koncertach, a ostatecznie nie znalazł się też na składance największych przebojów, jakim było CDN. I chyba nawet nie miał teledysku (nie kojarzę, ale w teledyskach nie jestem specjalistą, dopiero 2 lata temu po raz pierwszy zobaczyłem pełną wersją teledysku do "Mimo wszystko", a do "mru mru", który jakieś nagrody powygrywał, widziałem tylko kilkunastosekundowe fragmenty).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
08.12.2019 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #204
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Sprawdziłem na Szczecińskiej Liście Przebojów (gdzie "List" Hey był największym przebojem w ogóle): "Cisza ja i czas" 4. miejsce (przegrywając z "Hunter", "Niekochaną" i "Maybe"), "[sic!]" 1. miejsce, "Romans petitem" 16. miejsce, "Cudzoziemka w raju kobiet" 1. miejsce znów. Na LP3 "Cisza..." #1, "[sic!]" #2, "Cudzoziemka..." #1...... a "Romans petitem" #34. Nawet sobie nie zdawałem sprawy, że aż tak słabo było.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.12.2019 11:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 026
Dołączył: Sep 2017
Post: #205
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Jestem póki co pozytywnie zaskoczony, bo myślałem, że głos na "Błysk" będę musiał kopiować i wklejać przez kilka rund, a tymczasem w zabawie pozostała już tylko jedna płyta, którą uważam za nieudaną. Patrząc jednak na przebieg rywalizacji, obawiam się, że nijakość Echosystemu utrzyma go tutaj na dłużej - zdaje się, że to jedyna płyta, na temat której nikt się tutaj nie wypowiada. No, może jeszcze dyskusje o Karmie nie są tu zbyt żywe - czyżby tak miał wyglądać finał? Icon_wink

Radio Epsilon
08.12.2019 11:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 158
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #206
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
(08.12.2019 10:00 PM)neo01 napisał(a):  No niekoniecznie (dlatego pisałem o głosach oddawanych w środku wersów).
zdecydowanie powinno być to podkreślone w zasadach, żeby oddawać głosy w osobnych wersach.
ale jak sam sprawdzałem jakiś czas temu to liczyłem ten głos na Fajer ze środka wersu Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.12.2019 11:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #207
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Fire (1993)
08.12.2019 11:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 121
Dołączył: Dec 2009
Post: #208
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Miszon napisał(a):Zasadniczo emocje chyba już skończone, kompletnie bez sensu jak dla mnie... No chyba że teraz wypadnie "Fire" albo "Ho!", to będziemy mieli pozamiatane zarówno w "starym", jak i w "nowym" Heyu, zostaną same przystawki...
Z tego co pamiętam, to z "Music Music" było bardzo dużo kawałków w Twoim topie i to dość wysoko, a i z "Karmy" parę rzeczy też, więc może jednak nie jest tak źle. A poza tym naraz "Fire" i "Ho!" przecież nie odpadną (mam zresztą nadzieję, że żadna z nich).
I o ile mogę od biedy się zgodzić, że "MURP" wybija się jeśli chodzi o "nowy" Hey, to jednak ten okres uważam za wyraźnie słabszy, więc... mówi się trudno Icon_wink

Miszon napisał(a):neo01 napisał(a):
elektronika np. na ostatniej płycie wcale nie jest subtelna.
Dla mnie właśnie jest. Jest jej mniej niż na MURP, czy nawet "music music".
Na "Błysku" wyraźniejsze są gitary, ale w niektórych kawałkach elektronika (włącznie z klawiszami) na pewno jest znacznie mocniejsza i wyraźniejsza niż na innych płytach.

EVENo napisał(a):obawiam się, że nijakość Echosystemu utrzyma go tutaj na dłużej - zdaje się, że to jedyna płyta, na temat której nikt się tutaj nie wypowiada. No, może jeszcze dyskusje o Karmie nie są tu zbyt żywe - czyżby tak miał wyglądać finał?
Chyba o obu nic nie było, rzeczywiście jako jedynych. I tym samym dzięki głosom na nie, każda płyta otrzymała już przynajmniej jeden w zabawie.

Yacy napisał(a):zdecydowanie powinno być to podkreślone w zasadach, żeby oddawać głosy w osobnych wersach.
Jestem za, ale mam nadzieję, że teraz już nie będzie takich sytuacji, bo naprawdę może to wprowadzić zamieszanie.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.12.2019 11:51 PM przez neo01.)
08.12.2019 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 556
Dołączył: Aug 2008
Post: #209
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
(08.12.2019 11:28 PM)Artur.O napisał(a):  Sprawdziłem na Szczecińskiej Liście Przebojów (gdzie "List" Hey był największym przebojem w ogóle): "Cisza ja i czas" 4. miejsce (przegrywając z "Hunter", "Niekochaną" i "Maybe"), "[sic!]" 1. miejsce, "Romans petitem" 16. miejsce, "Cudzoziemka w raju kobiet" 1. miejsce znów. Na LP3 "Cisza..." #1, "[sic!]" #2, "Cudzoziemka..." #1...... a "Romans petitem" #34. Nawet sobie nie zdawałem sprawy, że aż tak słabo było.
W Trójce jakoś kompletnie zapomnieli o tym singlu. Już więcej razy grali "DOLLY", które miały być kolejnym singlem, ale zamiast tego weszła "Cudzoziemka...", która z perspektywy czasu jest zdaje się największym przebojem z płyty, a potem miała być ta "DOLLY", miała... a w końcu chyba nim nie została.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
08.12.2019 11:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 121
Dołączył: Dec 2009
Post: #210
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę na ten temat, ale ja dobrze pamiętam akurat grany "Romans" w Trójce poza Listą (dlatego zdziwiłem się teraz, że nie wyszła nawet z Poczekalni) - taka lajtowa piosenka, więc pewnie pasowała to playlisty, natomiast jakoś "Dolly" kompletnie z Trójki nie kojarzę.

WOLNE MEDIA!!!
08.12.2019 11:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 556
Dołączył: Aug 2008
Post: #211
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
neo01 napisał(a):Z tego co pamiętam, to z "Music Music" było bardzo dużo kawałków w Twoim topie i to dość wysoko, a i z "Karmy" parę rzeczy też, więc może jednak nie jest tak źle.
No ale oceniamy całe płyty, a nie piosenki, a pod tym względem MURP się zdecydowanie wybija ponad resztę, będąc dla mnie szczytowym momentem rozwoju zespołu (i z perspektywy czasu potem był upadek z hukiem z tego szczytu).
Ale nawet piosenkami - MURP ma u mnie 4 numery w 20-ce, tylko "Ho!" ma więcej, bo 5. Wspomniane przez ciebie "music music" i "Karma" mają po jednym (przy czym siłą "music music" jest akurat krążek jako całość, bo jest bardzo równy).
"DOLLY" wałkowali w swoich audycjach Kostrzewa i Stelmach, nawet jakaś koncertowa wersja leciała, "Romans..." leciał pewnie jakoś w audycjach przedpołudniowych, wtedy wieczorami Trójki słuchałem, więc może stąd takie moje wrażenie. Natomiast "Romans..." z innych stacji owszem kojarzę.
Ale ja się nawet zdziwiłem swego czasu, że to w ogóle na Liście było (wtedy miałem okres niesłuchania LPP3).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2019 12:00 AM przez Miszon.)
08.12.2019 11:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #212
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
(08.12.2019 11:30 PM)EVENo napisał(a):  Jestem póki co pozytywnie zaskoczony, bo myślałem, że głos na "Błysk" będę musiał kopiować i wklejać przez kilka rund
A to akurat mnie nie dziwi, przecież ostatnie 2 (a nawet 3) płyty powszechnie są uważane za najsłabsze zespołu. Przez chwilę myślałem, że MURP jeszcze chwilę się utrzyma, skoro nie odpadł zaraz po "Błysku" i "Rycerzach", ale niestety... Icon_wink

Za to ciekawe, że już teraz mogą odpaść pierwsze dwie płyty zespołu (czego zupełnie się nie spodziewałem)... przez co rzeczywiście zostaje sam "środek" repertuaru. Podoba mi się bardzo, że akurat "Karma" i "Echosystem" są aż tak mało kontrowersyjne, bo zwłaszcza "Karma" to nie taka oczywistość - zdaje się, porażka komercyjna z raptem jednym mini-przebojem radiowym, a ja akurat uwielbiam ją od pierwszego usłyszenia (jeszcze jako gimbus, co od Hey słyszał tylko MURP i Fire). Icon_wink

(08.12.2019 11:45 PM)Miszon napisał(a):  Już więcej razy grali "DOLLY", które miały być kolejnym singlem, ale zamiast tego weszła "Cudzoziemka...", która z perspektywy czasu jest zdaje się największym przebojem z płyty, a potem miała być ta "DOLLY", miała... a w końcu chyba nim nie została.
O proszę, to ciekawe... w sumie dobra decyzja; czwarty singiel jako największy przebój z płyty to dopiero rzadkość! Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
09.12.2019 12:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 556
Dołączył: Aug 2008
Post: #213
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Faktycznie, to rzadko się zdarza. Wydaje mi się, że to kwestia tekstu - ja słyszałem cytowanie go nawet przez osoby, które Hey (czy nawet ogólnie jakoś muzyki tego typu) nie słuchają.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
09.12.2019 12:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 121
Dołączył: Dec 2009
Post: #214
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Ale "Cudzoziemka" stała się największym przebojem (jeśli w ogóle) tylko w Trójce. Bardziej ogólnie to zdecydowanie dwa pierwsze single królowały (komercyjne stacje grały do bólu "Cisza, ja i czas", a "Sic" stał się koncertowym must-be).
A tak mi się przypomniało w tym kontekście, że "Californication" też było czwartym singlem z płyty.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2019 12:12 AM przez neo01.)
09.12.2019 12:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 556
Dołączył: Aug 2008
Post: #215
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Wtedy może i w Trójce, po latach tak jak mówię ludzie (a konkretniej kobiety Icon_wink )zaczęli cytować ten numer, z tego co zauważyłem na koncertach, to ten numer z sic spotykał się z największym aplauzem.
Zresztą jak mówię: nie słuchałem wtedy Listy, ale ten numer uważałem za największy przebój, właśnie z tego względu, że to tu to tam ktoś o nim mówił/śpiewał go.
Jestem ciekaw swoją drogą, jak to wygląda w wynikach Polskiego Topu w Trójce (czy w ogóle jest w zestawie?).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2019 12:19 AM przez Miszon.)
09.12.2019 12:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #216
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
(09.12.2019 12:10 AM)neo01 napisał(a):  Ale "Cudzoziemka" stała się największym przebojem (jeśli w ogóle) tylko w Trójce.
Nie tylko - na Szczecińskiej Liście Przebojów również. Choć na liście o takiej nazwie akurat nie dziwią dobre wyniki jakiegokolwiek Hey. xD Ale może też tak być, że po prostu wśród fanów jest to popularniejszy utwór, niż "Cisza", czy nawet "sic".

Cytat:A tak mi się przypomniało w tym kontekście, że "Californication" też było czwartym singlem z płyty.
Ano. Icon_smile A "That Don't Impress Me Much" i "Man! I Feel Like a Woman" to odpowiednio siódmy (!) i ósmy (!) singiel z płyty Shanii Twain. To chyba absolutna rekordzistka.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
09.12.2019 12:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 121
Dołączył: Dec 2009
Post: #217
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Miszon napisał(a):po latach tak jak mówię ludzie (a konkretniej kobiety )zaczęli cytować ten numer
Oj, tak. Ja pamiętam jak jedna moja koleżanka ze studiów jakoś niedługo chyba po wydaniu tej płyty ją cytowała tak po prostu w zupełnie innym kontekście (konkretnie tę sowę Icon_wink), pewnie wiele z nich się utożsamiało... Icon_smile
Artur.O napisał(a):Nie tylko - na Szczecińskiej Liście Przebojów również.
Z tego co podałeś to podobnie jak "Sic" - i oba myślę, że wśród fanów (fanek?) są bardzo mocno cenione. Na "Sic"-u to zawsze pamiętam że najwięcej osób się podrywało do zabawy na koncertach (oczywiście poza "T."), więc na pewno nie jest mniejszym przebojem.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2019 12:24 AM przez neo01.)
09.12.2019 12:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #218
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Fatalne wieści z zabawy. Mało co konkretnego już zostało.

Karma
09.12.2019 12:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #219
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
(09.12.2019 12:20 AM)neo01 napisał(a):  Na "Sic"-u to zawsze pamiętam że najwięcej osób się podrywało do zabawy na koncertach
No bo to zabawowy i bardzo koncertowy numer. Icon_wink Oczywiście jego popularności nie zaprzeczę.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
09.12.2019 12:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 556
Dołączył: Aug 2008
Post: #220
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Tak, to bardzo taneczny numer, nic dziwnego że na Unplugged zrobili wersję folkową.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
09.12.2019 01:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy Dobromiera 425 50 195 04.10.2021 07:12 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - T.Love EVENo 237 7 130 28.09.2021 03:30 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson Dobromiera 164 6 352 30.07.2021 06:05 PM
Ostatni post: Gansenrozes
  Przetrwają najsilniejsi - Happysad neo01 134 5 520 11.06.2021 04:05 PM
Ostatni post: Miszon
  Przetrwają najsilniejsi - Genesis thestranglers 225 9 520 14.05.2021 08:15 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - QUEEN Sundrajta 301 11 104 21.03.2021 10:16 PM
Ostatni post: thestranglers
  Przetrwają najsilniejsi - The Cranberries Yacy 95 5 116 28.01.2021 10:50 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - Metallica EVENo 292 11 789 21.12.2020 03:22 PM
Ostatni post: kajman
  Przetrwają najsilniejsi - Lao Che Dobromiera 204 7 863 10.11.2020 12:26 AM
Ostatni post: Kondziowsky
  Przetrwają najsilniejsi - Pet Shop Boys Dobromiera 192 10 846 17.10.2020 12:06 AM
Ostatni post: Dobromiera

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości