Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przetrwają najsilniejsi - HEY
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #1
Przetrwają najsilniejsi - HEY
Niniejszym zaczynamy kolejny etap naszej zabawy.
Tym razem na tapetę bierzemy jeden z najważniejszych polskich zespołów, grupę o wielu obliczach, dlatego myślę, że będzie ciekawie Icon_smile
Zasady oczywiście te same - co rundę oddajemy głos na najsłabszą naszym znaniem płytę. Głosy proszę pogrubiać, najlepiej też podawać razem z numerkiem. Zapraszam do udziału Icon_smile

Albumy, które biorą udział w zabawie:
[1] Fire (1993)
[2 Ho! (1994)
[3] ? (1995)
[4] Karma (1997)
[5] Hey (1999)
[6] [sic!] (2001)
[7] Music Music (2003)
[8] Echosystem (2005)
[9] Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy! (2009)
[10] Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan (2012)
[11] Błysk (2016)


Uwaga!
Tym razem głosujemy do najbliższego czwartku do g. 21, bo z opóźnieniem startujemy, a w tą niedzielę będę zajęty. Myślę też, że trochę dodatkowego czasu może się przydać na odświeżenie sobie dyskografii. W kolejnych rundach będzie już po staremu, czyli niedziela - czwartek (chyba że na Święta jeszcze zrobimy jakieś przedłużenie, ale zobaczymy jak to wyjdzie).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2019 02:07 PM przez neo01.)
23.11.2019 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 979
Dołączył: Sep 2017
Post: #2
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Wydaje mi się, że pierwsza runda powinna trwać dłużej i to w każdym Survivorze, więc jak dla mnie może być nawet do przyszłej niedzieli, aby każdy mógł mieć czas na wstępne przeanalizowanie sytuacji, lub jak wspomniałeś - przesłuchanie płyt.

[11] Błysk

Radio Epsilon
23.11.2019 02:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #3
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Z przesłuchaniem całości to pewnie i do niedzieli mogłoby być mało, ale myślę, że akurat do czwartku to taki kompromisowy termin Icon_smile
No i generalnie wiemy już jakie podmioty będą dalej, więc już teraz można się przygotowywać...

WOLNE MEDIA!!!
23.11.2019 02:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #4
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Ja z kolei już sygnalizowałem, że rundy trwają zbyt długo, a przynajmniej takie jest moje odczucie. Nie oszukujmysię. Nadrabianie dyskografii w czasie trwania plebiscytu nie ma sensu. Być może należy ustawić np. 2 tyg. czasu przerwy między kolejnymi artystami, żeby osoby zainteresowane głosowaniem mogły albo przypomnieć sobie niektóre płyty, albo nadrobić brakujące elementy, jednak same rundy mogłyby spokojnie trwać o jeden dzień krócej niż dotąd, czyli następować po sobie co dwa dni. Ale to bardziej uwaga na przyszłość.

?

Źle się zestarzała na płyta, a piosenek po angielsku słuchać się w ogóle nie da (dlatego później polował będę na inne przepełnione angielskim albumy zespołu).
23.11.2019 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Kibicuję pięciu płytom, jeżeli żadna nie będzie zagrożona to zagłosuję na swojego outsidera. Na razie się wstrzymuję.
23.11.2019 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #6
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Kalypson napisał(a):Ja z kolei już sygnalizowałem, że rundy trwają zbyt długo, a przynajmniej takie jest moje odczucie.
Tak, wiem że ktoś o tym pisał i dlatego też wspomniałem o kompromisie w tej kwestii Icon_smile
Ale jednak nie skracałbym rund. Jak by były co 2. dzień, to chyba bardzo szybko byśmy się "wyprztykali" z wykonawców, którzy pasują choć kilku osobom w kontekście zabawy. I np. takich Zeppów "zrobilibyśmy" w 18 dni...
Co do przerwy, to można się zastanowić, ale jak pisałem, wiadomo już teraz co będzie na tapecie, więc chyba nie jest potrzebne takie wytracenie dynamiki.

WOLNE MEDIA!!!
23.11.2019 02:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #7
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Optowałem za przerwą w przypadku skrócenia rund. Taka wymiana Icon_smile Też nie jestem jej zwolennikiem, bardziej chciałem pomyśleć w kontekście osób, które mają jakieś braki w dyskografiach. Może im to byłoby potrzebne. Bo lepiej się przygotować przez te 2 tyg. w jakikolwiek sposób niż słuchać płyt między rundami (nawet mając te 3 dni) i robić bałagan - w zabawie i swojej głowie Icon_wink

A co do wyczerpania się wykonawców... będziemy mieli kolejne odsłony, chyba Icon_smile. Odpowiednio wcześniej można przeprowadzić kolejny plebiscyt, gdzie wyłonimy następnych bohaterów.
23.11.2019 02:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #8
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Kalypson napisał(a):Bo lepiej się przygotować przez te 2 tyg. w jakikolwiek sposób niż słuchać płyt między rundami (nawet mając te 3 dni) i robić bałagan - w zabawie i swojej głowie
A widzisz, akurat dla mnie jest lepiej przesłuchiwać między rundami, bo tak się znacznie lepiej mobilizuję i czerpię większą radość z zabawy. No ale to jest indywidualne i ciężko pewnie znaleźć system, który wszystkich zadowoli. Poza tym może się tak stać, że na 2 dni nie masz dostępu do netu i co wtedy? Chyba jednak lepiej jest żeby zostało tak jak jest.
Kalypson napisał(a):A co do wyczerpania się wykonawców... będziemy mieli kolejne odsłony, chyba
Pewnie będą, ale obawiam się, że coraz trudniej może być z wyborami...

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2019 02:43 PM przez neo01.)
23.11.2019 02:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sindbad Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Aug 2019
Post: #9
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Może dołączą inne osoby. W przypadku Hey liczę na to.
23.11.2019 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #10
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Ja również właśnie podejrzewam, że Hey zmobilizuje osoby, które do tej pory nie brały udziału.
23.11.2019 03:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Jestem przeciwko skracaniu. Ktoś może gdzieś wyjechać na weekend, jakieś inne przypadki, ten dzień różnicy zawsze daje jakiś zapas.

Ciekawa koncepcja że niby "?" się zestarzał. Akurat z płyt z lat 90 brzmi najbardziej nowocześnie, inne zestarzaly się wielokrotnie bardziej. Kamiński robił tam produkcję na światowym poziomie (i zachęcał zespół do rozwoju, co wspominał m.in.Żabiełowicz).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
23.11.2019 03:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #12
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Mam dokładnie takie samo zdanie (zresztą w obu kwestiach Icon_wink). Zdziwiła mnie taka opinia o "?", tym bardziej, że dwie pierwsze płyty mają więcej kawałków po angielsku, a już "Fire" to się w ogóle wyróżnia w tym względzie (zresztą mnie ocenianie przez ten pryzmat jest całkiem obce). Mogę się natomiast zgodzić, że utwory po angielsku stanowią raczej słabszą część tej płyty (choć nie wszystkie).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2019 04:50 PM przez neo01.)
23.11.2019 04:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #13
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan
Przykład pięknego opakowania, które skrywa absolutne nic. I chodzi zarówno o opakowanie w sensie fizycznym (cieszy ołóweczek, ale to niestety największy plus w tej całej płycie), jak i metaforycznym: nudne piosenki i najgorsze w karierze Nosowskiej teksty. I co z tego, że jest misternie zaaranżowana, nowocześnie wyprodukowana, a dodatkowym smaczkiem może być to, że to pierwsza płyta, na której tak ważną, momentami wiodącą, rolę gra bas. Jeden wielki ziew, słuchałem ze 4 razy i nie chce mi się więcej.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
23.11.2019 05:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 502
Dołączył: Dec 2014
Post: #14
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Chyba Miszon ma rację, patrząc z perspektywy czasu...
Choć wtedy (w 2012) wydawało mi się, że to świetny album jest.
Głosuję zatem na:

Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan (2012)

jako najsłabszy punkt w karierze, mimo, że jest na nim genialny utwór "Co tam?",
który u mnie byłby w pierwszej dyszce utworów zespołu.
Fenomenu utworu tytułowego (dlaczego tak daleko zaszedł na LP3) do dzisiaj nie rozumiem...
23.11.2019 05:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 026
Dołączył: Dec 2009
Post: #15
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
[10] Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan
Po prostu najsłabsza płyta, choć jest na niej jeden bardzo wyróżniający się kawałek, który wylądował nawet w pierwszej 10. mojego ostatniego topu zespołu. No ale to tyle. Mdła muzyka, zniknęła gdzieś tak ważna wcześniej melodyjność, niemal całkiem zagubiły się gitary. Teksty rzeczywiście też raczej słabiutkie jak na Katarzynę. Nie ma tam niczego, poza "Wilk vs. Kot", do czego chciałbym wracać.

Adam: Icon_wink
I witamy w ogóle w zabawie Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2019 05:21 PM przez neo01.)
23.11.2019 05:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sindbad Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Aug 2019
Post: #16
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Ho!
23.11.2019 05:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 376
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Wszystkie głosy dotychczas padły na płyty, które najbardziej lubię (ciekawe czy padnie na jeszcze jedną z tej piątki). Tym bardziej muszę czekać na jakiś cud, bo jeżeli nie to zgłoszę sica.
23.11.2019 05:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #18
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Błysk

Bo powrót do "Do rycerzy..." okazał się przyjemniejszy niż myślałem; jakkolwiek w całości może znużyć, to teraz jak nie słucham już wyłącznie alt rocka i trance'u, to słyszę, że takie "Wilk vs Kot", czy "Woda" są naprawdę ładne, miło zaaranżowane, całkiem chwytliwe, a już "Co tam?" to już w ogóle (zresztą już wtedy doceniałem i miałem na liście). Tytułowy za to zawsze uważałem za całkowicie udany.
A Błysk w sumie wypadł tak jak wtedy; jest kilka Heyowych momentów jak "2015", "Historie", "Prędko prędzej", ale pozostawia mnie bardziej obojętnie. Oczywiście obie płyty tekstami jakoś nie świecą.
Rozważałem głosowanie na Ho!, które dla mnie brzmi jak odrzuty z Fire + 2, 3 nowe kawałki, ale chyba jeszcze poczeka na swą kolej.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
23.11.2019 06:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
adameria napisał(a):Fenomenu utworu tytułowego (dlaczego tak daleko zaszedł na LP3) do dzisiaj nie rozumiem...
To już kompletnie mi obrzydziło ten krążek. To chyba najgorszy singiel, jaki wydali, a na LPP3 zdaje się zdobył najwięcej punktów...
neo01 napisał(a):Mdła muzyka, zniknęła gdzieś tak ważna wcześniej melodyjność, niemal całkiem zagubiły się gitary
Z pierwszym i drugim się zgadzam, z trzecim nie zgadzam. Jest tu sporo gitar, tyle że bez przesteru, albo w ogóle akustycznych.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2019 06:45 PM przez Miszon.)
23.11.2019 06:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #20
RE: Przetrwają najsilniejsi - HEY
Ja w ogóle się nie zgadzam z mierzeniem muzyki zawartością gitar. Boże uchowaj, żeby zespół rockowy rozwijał skrzydła i eksperymentował.
A LP3 single z najnowszej płyty miały jeszcze więcej punktów niż "Do rycerzy...". Właściwie to pokazuje bardziej stopniową degrengoladę LP3, niż cokolwiek innego.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
23.11.2019 07:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy Dobromiera 425 47 980 04.10.2021 07:12 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - T.Love EVENo 237 5 833 28.09.2021 03:30 PM
Ostatni post: neo01
  Przetrwają najsilniejsi - Michael Jackson Dobromiera 164 5 637 30.07.2021 06:05 PM
Ostatni post: Gansenrozes
  Przetrwają najsilniejsi - Happysad neo01 134 4 785 11.06.2021 04:05 PM
Ostatni post: Miszon
  Przetrwają najsilniejsi - Genesis thestranglers 225 8 075 14.05.2021 08:15 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - QUEEN Sundrajta 301 10 074 21.03.2021 10:16 PM
Ostatni post: thestranglers
  Przetrwają najsilniejsi - The Cranberries Yacy 95 4 547 28.01.2021 10:50 PM
Ostatni post: Yacy
  Przetrwają najsilniejsi - Metallica EVENo 292 10 320 21.12.2020 03:22 PM
Ostatni post: kajman
  Przetrwają najsilniejsi - Lao Che Dobromiera 204 7 031 10.11.2020 12:26 AM
Ostatni post: Kondziowsky
  Przetrwają najsilniejsi - Pet Shop Boys Dobromiera 192 9 808 17.10.2020 12:06 AM
Ostatni post: Dobromiera

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości