Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #21
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
Jednej z kilku najbardziej ogranych piosenek w mediach w poprzedniej dekadzie nie znasz? Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
26.10.2019 03:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #22
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
Znam. Ale proszę mnie nie odpytywać z ich twórczości, ponieważ ja po prostu nie notowałem aktywności tego zespołu świadomie. Nie jest to muzyka, która wpisuje się w moją wrażliwość.
26.10.2019 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
U mnie Evansecence byli na szczycie tylko z "Bring Me To Life", a "My Immortal" nie weszło nawet do top10. A "Cherry Blossom Girl" doszło do pozycji #2. Icon_smile Do dziś lubię Air, a Evanescence nie słuchałem praktycznie od czasów "Call Me When You're Sober".

A w tym temacie zapostuję "Everybody's Changing" Keane - długo na #2, nigdy na 1.

26.10.2019 04:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #24
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
a u mnie w podsumowaniu Mojej Listy najwyżej z utworów, które nie zdobyły szczytu jest:

Brodka - Kropki kreski.


.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.10.2019 05:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kuba1201 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 425
Dołączył: Aug 2017
Post: #25
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
Powiem tyle, że nie doceniłem tego kawałka na tyle, by wszedł na 1 miejsce u mnie. Teraz bym tam ją dał.
26.10.2019 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 780
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
Artur.O napisał(a):Ja z tej dwójki biorę "Cherry Blossom Girl" bez wahania.
Toż to straszny koszmar, jak prawie wszystko, co ten zespół nagrał.
prz_rulez napisał(a):chcą się potulić, to raczej nie do Air
To fakt, najlepiej przytulać się do Shine on..., bo ideaklny do snucia się w rytm muzyki, a do tego ma 13 minut.
Kalypson napisał(a):był taki moment ich dużej chwały w moich głośnikach
Nawet na LP3 niestety byli (i to wysoko).
Artur.O napisał(a):taka miła balladka do RMFu
Raczej do Trójki. I to zdecydowanie. No i jaka to ballada? Schody do nieba to też według Ciebie ballada?
prz_rulez napisał(a):napisac wiecej ktore to kierunki sluchaja jakiej muzyki
Raczej jakie kierunki na jakich uczelniach i w jakim roczniku.
Artur.O napisał(a):Cherry Blossom Girl to przecież klimatyczna bomba.
Jeżeli chodzi o ilość klimatu to najlepiej opisuje to przebój Lady Pank. To takie elektroniczne nudy.
A co do moich utworów to tych ulubionych znalazłbym dużo, więc może wymienię tych największych pechowców.
Pierwszego nie ma na tubie, więc tylko napiszę, że sześć tygodni na drugim było Kasia Abramczyk - Świat nierealny w okresie, gdzie przez 42 tygodnie z rzędu królowało Błądzę zespołu, którego Kasia była liderką.
A na okres królowania Znajdy trafiła inna piosenka tego wykonawcy Lao Che - Legenda o Smoku

Pewnie także do wyniku przyczyniło się to, że zniechęcony koszmarną Wojenką płytę odkryłem wiele miesięcy później.
26.10.2019 07:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
Myślałem, że zauważyłeś jakieś różnice między statystycznymi słuchaczami danych kierunków Icon_smile
Cóż, w takim razie będę dokładnie śledzić Twoje gusta. Ciekaw jestem jednak, dlaczego Evanescence nie trafia w Twoją wrażliwość.

Jak pisałem - de gustibus... Dla mnie jednak "Cherry Blossom Girl" to bardzo przyjemny utwór, ale raczej do playlisty chillout, która jest miła dla ucha i fajnie się przy niej relaksuje/uczy, ale emocjonalnie Natomiast "My Immortal"... Okej, może po 16 latach nie działa to już aż tak mocno, ale to jednak mocny, emocjonalny tekst. I wykonanie również emocjonalne.
kajman napisał(a):Schody do nieba to też według Ciebie ballada?
No trochę tak Icon_wink Ballady też mają różne rodzaje: rockowa, metalowa, power ballada...

Dobra, bo trochę piszę obok, ale nie na temat. Akurat coś od Amy też mógłbym wrzucić, mianowicie "Broken" z Seetherem - 14 razy na miejscu drugim, gdyż... stwierdziłem, że "Bring Me To Life" i tak nie przebije :/ Co mi wtedy strzeliło do głowy, to naprawdę nie wiem...
Ale tak ogólnie, to raczej nie było dramatycznych, wielotygodniowych dwójek i sytuacji typu: po tylu tygodniach numer jeden w końcu spada na trzecie, a jak na złość na pierwszym jest nowość... Jeszcze w 2017 "Moth Into Flame" było cztery razy na drugim, co ciekawe - przy trzech różnych numerach jeden.

Przedstawię jednak utwór z 2005 roku. "Break The Line" Guano Apes było na drugim przez pięć tygodni. Zablokowani zostali przez Natashę Bedingfield i jej "Unwritten", które królowało przez tygodni dziewięć. Co ciekawe, w podsumowaniu rocznym i tak Guano Apes byli wyżej (2) niż Natasha (3).
26.10.2019 11:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #28
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
kajman napisał(a):Raczej do Trójki. I to zdecydowanie. No i jaka to ballada? Schody do nieba to też według Ciebie ballada?
Po pierwsze, to na Popliście kawałek ten odniósł jeden z największych sukcesów w historii, 28. miejsce w zestawieniu wszech czasów, więc jak najbardziej leżał ówczesnemu RMF-owi.

Po drugie... jak w ogóle można kwestionować, że to ballada?! Icon_eek

Radio Epsilon
26.10.2019 11:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #29
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
Piękne to były czasy gdy prowadziłem listę, nie zapomnę ich nigdy.

06.07.2013r. (klik)

Na pierwszym Editorsi z A Ton of Love
Girls Names - Projektion

http://rateyourmusic.com/~meni
27.10.2019 12:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 780
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
EVENo napisał(a):jak w ogóle można kwestionować, że to ballada?!
Przez trzy minuty owszem, ale potem to mi zupełnie do określenia ballada nie pasuje. Dlatego powołałem się na Schody, które też mają spore balladowe fragmenty. Wiele utworów je ma, na przykład Mars napada, a balladą nigdy bym tego nie nazwał.
27.10.2019 09:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 090
Dołączył: Dec 2009
Post: #31
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
Oj, kajman, teraz to pojechałeś Icon_smile
"My Immortal" jak najbardziej pasuje do definicji ballady, mimo mocnego zakończenia (które nota bene jest w wersji z teledysku i z Trójki, ale wiele razy słyszałem też wersję jego pozbawioną - jest choćby na płycie, oczywiście w moim oglądzie dużo słabszą).
No i jak dla mnie ten kawałek stoi znacznie wyżej niż do bólu nudne "Cherry...", które jak wyszło to mi się nawet podobało, ale zdecydowanie nie wytrzymało próby czasu...

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.10.2019 09:53 AM przez neo01.)
27.10.2019 09:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 780
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
A dla mnie właśnie to mocne zakończenie powoduje, że utworu balladą nazwać nie mogę. Po prostu nie czuję tego.
27.10.2019 10:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #33
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
prz_rulez napisał(a):Jak pisałem - de gustibus... Dla mnie jednak "Cherry Blossom Girl" to bardzo przyjemny utwór, ale raczej do playlisty chillout, która jest miła dla ucha i fajnie się przy niej relaksuje/uczy, ale emocjonalnie Natomiast "My Immortal"... Okej, może po 16 latach nie działa to już aż tak mocno, ale to jednak mocny, emocjonalny tekst. I wykonanie również emocjonalne.

Wszystkie piosenki wywołują emocje. Każda jest emocjonalna. Tak jak ludzie różnią się między sobą ekspresją i bezpośredniością, np. w podejściu do siebie nawzajem, tak też jest z piosenkami i jeśli dobrze rozumiem, to Ty po prostu hołdujesz przede wszystkim tym nagraniom, które u Ciebie wywołują bardzo mocne emocje (niektórzy ludzie lubią "czuć" i dobierają zapewne pod ten wymóg odpowiedni repertuar). Oczywiście będą też tacy, którzy zaczną ziewać przy "My Immortal", a "Cherry Blossom Girl" uznają za ożywcze spa dla swojego mózgu, ale chodzi mi w tym wypadku bardziej o pewne ewidentne środki stylistyczne i instrumentarium (nie w sensie muzyczno-warsztatowym), które są widoczne u Evanescence i mają za zadanie pobudzać odpowiednie obszary kory mózgowej (były na ten temat badania już pod koniec lat 90., o ile kojarzę, chociaż to nie moja działka, więc... głównie kojarzę Icon_razz2). Większość ludzi niedotkniętych żadnymi schorzeniami jest w stanie to wyłapać, ponieważ dotyczy to świata obiektywnych emocji, które sami tylko przetwarzamy subiektywnie i nazywamy na końcu tego procesu po swojemu. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że emocje rządzą naszym życiem i tylko bardzo wyćwiczeni w tym fachu ludzie potrafią na stałe schować je pod płaszczykiem zdroworozsądkowego myślenia. I kiedy pojawia się zespół, który chce w swoim repertuarze podać swoje emocje innym na tacy.... no to mamy zawieruchę Icon_wink Znany motyw.
27.10.2019 10:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
"I kiedy pojawia się zespół, który chce w swoim repertuarze podać swoje emocje innym na tacy.... no to mamy zawieruchę Icon_wink Znany motyw." - przyznam, ze troche nie rozumiem.

Czyli sluchacze Air lubia "nie czuc"? Icon_lol
27.10.2019 11:09 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #35
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
Nie, pisałem, że każda muzyka jest emocjonalna. Każdy wybiera taką, dzięki której czuje się dobrze. Nawet jeśli jest to jakiś ekstremalny gatunek, muzyka nawołująca do nienawiści, kakofoniczna i tym podobne - zawsze jest to ten sam mechanizm, który aktywuje te same obszary mózgu (tzw. układ nagrody).

A co do powyższego cytatu, to jest to bardzo skomplikowana kwestia i nie jestem w stanie jej wytłumaczyć w kilku linijkach. Ogólnie mogę napisać, że jako gatunek jesteśmy wyjątkowo wrażliwy na pojawiające się i rezonujące w rozmaity sposób stany emocjonalne - tak własne, jak też innych. To newralgiczna kwestia, ale generalnie ludzie mają tendencję do zero-jedynkowego odbierania emocji, które uznawane są za skrajne czy też ich fizyczny wymiar ma skrajny charakter (głęboki smutek wymalowany na twarzy, przeraźliwy śmiech i tak dalej). To znaczy, że reagujemy dużą niechęcią bądź równie dużą akceptacją i empatią w zależności od różnych czynników wewnętrznych. Dlatego zespoły pokroju Evanescence mogą znaleźć rzesze oddanych fanów, ale i osób, które ich muzyka najzwyczajniej w świecie rozdrażni i posypie się za tym ciąg epitetów Icon_smile
27.10.2019 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #36
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
wybrałem dwie:

grimes "realiti"


ale wybór był potwornie trudny!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.10.2019 12:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów
Akurat Evanescence miało sporo różnorodnych fanów przy promocji pierwszej płyty. Dopiero później jakoś to zaczęło się rozjeżdżać (a część po prostu nie miała kontaktu z nową twórczością zespołu). Zresztą, ja też jestem krytyczny co do ostatnich utworów Ev i Amy. Aczkolwiek i tak z sentymentu wrzucam ich na koniec poczekalni swojej listy.
28.10.2019 03:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dzień 628 - utwór cenionego wykonawcy po reaktywacji (powrocie na scenę) thestranglers 7 467 27.11.2021 11:49 AM
Ostatni post: neo01
  dzień 336 - ulubiony utwór z odliczaniem w trakcie thestranglers 18 1 330 01.11.2021 10:43 AM
Ostatni post: kajman
  dzień 495 - utwór, który pojawił się na LP3 w 2004 roku thestranglers 7 534 30.10.2021 05:18 PM
Ostatni post: kajman
  dzień 630 - Utwór, który znałeś/aś spory czas pod złym tytułem. thestranglers 5 469 25.10.2021 08:48 PM
Ostatni post: Miszon
  dzień 629 - Utwór o kobietach w tytule. thestranglers 6 386 24.10.2021 09:53 PM
Ostatni post: thestranglers
  dzień 624 - cover, który cenisz bardziej niż oryginał thestranglers 32 1 278 24.10.2021 06:00 PM
Ostatni post: AKT!
  dzień 625 - ulubiony utwór w rytmie marsza thestranglers 11 567 24.10.2021 05:46 PM
Ostatni post: AKT!
  dzień 621 - utwór śpiewany przez wykonawcę z "chrypą" thestranglers 7 710 24.10.2021 12:43 AM
Ostatni post: santosz
  dzień 627 - utwór ze świetną codą thestranglers 2 276 22.10.2021 04:02 PM
Ostatni post: neo01
  dzień 626 - utwór ze świetnym intro thestranglers 7 425 21.10.2021 06:14 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości