Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów (/showthread.php?tid=47867)

Strony: 1 2


dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - thestranglers - 26.10.2019 11:09 AM

Mieli pecha znaleźć się przez 4 tygodnie za 'Cherry Blossom Girl'...

Evanescence - My Immortal




RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - prz_rulez - 26.10.2019 12:08 PM

Eeee, jakieś "Cherry Blossom Girl" miało być lepsze od "My Immortal"? Icon_razz


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - Dobromiera - 26.10.2019 12:19 PM

(26.10.2019 12:08 PM)prz_rulez napisał(a):  Eeee, jakieś "Cherry Blossom Girl" miało być lepsze od "My Immortal"? Icon_razz

Ja z tej dwójki biorę "Cherry Blossom Girl" bez wahania.

Pasowałoby pewnie i do tematu o piosenkach-żartach, ale niech będzie tutaj. Na 1. miejscu wtedy było "It Starts and Ends With You" Suede po awansie z 16. miejsca po naprawdę wielu tygodniach na liście (w tym i kilku na 1. miejscu)



RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - prz_rulez - 26.10.2019 12:25 PM

Ale co takiego nadzwyczajnego się dzieje w "Cherry Blossom Girl"... Ot, miła piosenka do chilloutu.
Nie no, wiem, de gustibus... Icon_wink


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - Kalypson - 26.10.2019 12:32 PM

thestranglers napisał(a):Mieli pecha znaleźć się przez 4 tygodnie za 'Cherry Blossom Girl'...
Uwielbiałem ten kawałek. Kolega puścił go na jakiejś imprezie i przyznam, że w tamtym czasie, nie słuchając takiej muzyki na co dzień, byłem pod wrażeniem, w jaki sposób udało się Air stworzyć przebój w kategorii wolnych-brzmień - co nie jest oczywiste. Potem odkryłem inne płyty grupy, ale po 2004 właściwie niczym mnie już nie zaskoczyli.


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - prz_rulez - 26.10.2019 12:32 PM

"Cherry Blossom Girl" na imprezie? To musiała być chyba bardzo chilloutowa impreza Icon_cool


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - Kalypson - 26.10.2019 12:35 PM

Nie wiem na jakie imprezy Ty chodzisz, ale dobra impreza powinna cechować się wielobarwnością jeżeli chodzi o dobór muzyki. I Air wpisywało się w ten schemat Icon_smile Ale nie wiem czego młodzież czy studenci słuchają teraz, pewnie nie Air, ale to też zależy od grupy.


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - prz_rulez - 26.10.2019 12:45 PM

To prawda, raczej nie air. Tzn. są takie, głównie studenckie czy też poststudenckie, imprezy, gdzie leci dużo chilloutu. No ale umówmy się, to rzadkość. A jak są jakieś parki i chcą się potulić, to raczej nie do Air.

P.S. Imprezy tematyczne muszą być z zasady złe?
I piszę to jako naczelny obrońca różnorodności artystycznej Icon_wink


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - sindbad - 26.10.2019 12:49 PM

Nie bywałem raczej na imprezach tematycznych, cokolwiek przez to rozumieć. Nie było naturalnej potrzeby organizowania takich, bo nasz świat był różnorodny. Muzyka miała różne natężenie gatunkowe czy emocjonalne , ale nigdy nie jednorodna.


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - Kalypson - 26.10.2019 12:54 PM

sindbad napisał(a):Nie bywałem raczej na imprezach tematycznych, cokolwiek przez to rozumieć. Nie było naturalnej potrzeby organizowania takich, bo nasz świat był różnorodny. Muzyka miała różne natężenie gatunkowe czy emocjonalne , ale nigdy nie jednorodna.

Mam wrażenie, że odpowiadasz za mnie Icon_wink Chyba, że nie rozumiem pewnej konwencji (?).

prz_rulez - u mnie imprezy "tematyczne" były na tyle tematyczne, na ile inne było środowisko studenckie. Inaczej było, kiedy spotykaliśmy się w ramach roku, inaczej, kiedy w gronie przekrojowym, że tak powiem.

I Air nadawano często. Właśnie rok 2004, to był taki moment ich dużej chwały w moich głośnikach.


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - EVENo - 26.10.2019 12:58 PM

Umieszczę dwa, bo dwie różne piosenki i dwie różne historie na mojej liście. Pierwsza to taka oczywista - utwór zatrzymany na drugim miejscu przez kompletnego dominatora, jakim był w tamtym czasie "Run" Foo Fighters. Kazik zdobył cztery srebrne medale.

Kazik & Kwartet ProForma - TA DROGA BYŁA DALEKA



RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - prz_rulez - 26.10.2019 01:05 PM

Kalypson napisał(a):prz_rulez - u mnie imprezy "tematyczne" były na tyle tematyczne, na ile inne było środowisko studenckie. Inaczej było, kiedy spotykaliśmy się w ramach roku, inaczej, kiedy w gronie przekrojowym, że tak powiem.
A na czym polegały te różnice?


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - Kalypson - 26.10.2019 01:28 PM

Nie będzie zaskoczeniem, jak powiem, że ludzie po prostu różnią się od siebie w zależności od tego, co studiują (oczywiście studia to nie przyczyna sama w sobie - ale o tym kontekście tutaj piszemy). Z tego wynika ta tematyczność, czasem prawie niezauważalne, czasem głęboka.


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - Dobromiera - 26.10.2019 02:12 PM

(26.10.2019 12:25 PM)prz_rulez napisał(a):  Ale co takiego nadzwyczajnego się dzieje w "Cherry Blossom Girl"... Ot, miła piosenka do chilloutu.

A co nadzwyczajnego się dzieje w "My Immortal"? Ot, taka miła balladka do RMFu.

(26.10.2019 12:35 PM)Kalypson napisał(a):  Nie wiem na jakie imprezy Ty chodzisz, ale dobra impreza powinna cechować się wielobarwnością jeżeli chodzi o dobór muzyki. I Air wpisywało się w ten schemat Icon_smile
No, na takie imprezy to bym chodził. Icon_biggrin

Zaś Air to poniekąd zespół jednej płyty - Moon Safari - chociaż na każdej mieli fajne momenty.


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - prz_rulez - 26.10.2019 02:22 PM

Szkoda, ze nie chcesz, Kalypsonie, napisac wiecej ktore to kierunki sluchaja jakiej muzyki Icon_smile

A My Immortal to przeciez emocjonalna bomba, przynajmniej w wersji rockowej.


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - Kalypson - 26.10.2019 03:09 PM

Zupełnie nie o tym pisałem. Różni ludzie słuchają różnej muzyki. Są badania w tym kierunku dotyczące różnych aspektów osobowości czy pozycji w hierarchii społecznej w zależności od preferowanej muzyki, ale my tutaj pisaliśmy po prostu o różnym towarzystwie Icon_smile


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - Dobromiera - 26.10.2019 03:34 PM

(26.10.2019 02:22 PM)prz_rulez napisał(a):  A My Immortal to przeciez emocjonalna bomba, przynajmniej w wersji rockowej.

A Cherry Blossom Girl to przecież klimatyczna bomba.


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - Kalypson - 26.10.2019 03:39 PM

Jaki pojedynek na "bomby" Icon_smile Ja tylko kojarzę, że o ile Evanescence było bardzo popularne swego czasu, to akurat ta popularność była odczuwalna w negatywny sposób w moim środowisku. Raczej uznawano ten zespół za komercyjny gotyk do radia i mówiono, że są śmieszni. Przyznam, że między innymi dlatego nigdy ich szerzej nie sprawdziłem i znam może z dwie piosenki - tą powyżej i Call Me Sober.


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - EVENo - 26.10.2019 03:42 PM

Kalypson napisał(a):znam może z dwie piosenki - tą powyżej i Call Me Sober
Nie wierzę Ci Icon_lol


RE: dzień 220 - ulubiony utwór, który doszedł do 2. miejsca Twojej listy przebojów - Kalypson - 26.10.2019 03:46 PM

Ciekawe dlaczego Icon_smile