Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Riverside
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 512
Dołączył: Dec 2014
Post: #81
RE: Mychartsowy Top Riverside
Artificial Smile
Hyperactive
21.07.2019 11:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adameria Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 512
Dołączył: Dec 2014
Post: #82
RE: Mychartsowy Top Riverside
Miszon napisał(a):Faktycznie, twórczość zespołu z mojego punktu widzenia to "nudy na pudy". Niby jest trochę pieprznięcia, niby trochę ballad, ładne solówki, przyjemny wokal, ale zasadniczo wszystko strasznie przegadane (a płyty jako całość to już w ogóle dramat pod tym względem, szczególnie te starsze, za długie są o 20-30 minut) i jakoś takie puste w środku. Krótko mówiąc idealny przykład i argument dla każdego, kto mówi że współczesny progresywny rock zjadł 5 razy własny ogon i nic nowego nie potrafi zaprezentować.
Zupełnie się z tym nie zgadzam. I Miszon będę dla Ciebie kontrowersyjny, ale 50 razy wolę poukładany polski Riverside (tak, może właśnie dlatego, że to eksportowy produkt krajowy najwyższej jakości) niż... Twój ulubiony Queen, który też lubię, ale tylko lubię.

Co do dyskusji czy to prog pop czy prog rock czy inna szufladka, proponuję posłuchać moich propozycji, a potem ambientowego albumu pamięci P. Grudzińskiego
"Eye of the Soundscape", a potem szufladkować.
...a bo Chylińska to taki modern punk rock, a na ten przykład Armia to krystian metal polo...
Dziennikarze muzyczni muszą mieć szufladki i to nie wszyscy, ja nie muszę. W tym kontekście na szczęście nie jestem dziennikarzem. Nigdy nim nie byłem i nie będę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.07.2019 11:48 AM przez adameria.)
21.07.2019 11:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #83
RE: Mychartsowy Top Riverside
Nie słuchałem jeszcze wszystkich propozycji, ale wystarczy posłuchać przynajmniej z kolei mojej 'Shine', żeby przekonać się, że możliwości zespół ma duże, no i co, popieram oczywiście Adama.
21.07.2019 11:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #84
RE: Mychartsowy Top Riverside
Armia to punk przecież, momentami symfoniczny punk. Chylińska to jakiś taneczny pop.

Porównanie Queen z Riverside trochę bez sensu, nie widzę punktów stycznych.

Cieszy mnie oczywiście sukces Riverside (tak jak Behemotha, Stańki, czy Vadera) , ale niestety nie proponują moim zdaniem nic ciekawego. Zatem to jest postawa: no fajnie, niech odnoszą sukces, szerokiej drogi, ja tego nie słucham, tak jak Vadera czy Behemotha. Wolałbym aby sukces odniosła Brodka czy Podsiadło, taka muzyka bardziej mi leży.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.07.2019 12:24 PM przez Miszon.)
21.07.2019 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #85
RE: Mychartsowy Top Riverside
Jakby co to uzupełniłem playlistę na Spotify.
Już jest więcej utworów niż w poprzednich dwóch topach. Cóż... Przynajmniej więcej ludzi bierze udział w zabawie.
21.07.2019 12:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #86
RE: Mychartsowy Top Riverside
prz_rulez napisał(a):Już jest więcej utworów niż w poprzednich dwóch topach. Cóż... Przynajmniej więcej ludzi bierze udział w zabawie.
widać po tym, że zapotrzebowanie na trudniejszą i mniej znaną muzykę jest tu niemałe Spoko
21.07.2019 12:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #87
RE: Mychartsowy Top Riverside
Miszon napisał(a):Chylińska to jakiś taneczny pop.
Jesteś pewien, że na każdej płycie? Mam wrażenie, że masz tendencję to zbyt szybkiego szufladkowania. Tak jak z przedmiotowym River... Ciekawym czy posłuchałeś "Wastland"...

WOLNE MEDIA!!!
21.07.2019 12:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #88
RE: Mychartsowy Top Riverside
thestranglers napisał(a):widać po tym, że zapotrzebowanie na trudniejszą i mniej znaną muzykę jest tu niemałe Spoko
Jaką mniej znaną? Mówimy o zespole z drugiego miejsca podsumowania 2013 na LP3 oraz z czołówki tego roku. A w dodatku takim, który znalazł się na sporej liczbie europejskich list albumów. Więc niestety pudło.
21.07.2019 02:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #89
RE: Mychartsowy Top Riverside
Kwestia trudności też dyskusyjna. To raczej przyjemna muzyczka

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.07.2019 03:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #90
RE: Mychartsowy Top Riverside
Lekka, łatwa i przyjemna Icon_lol

WOLNE MEDIA!!!
21.07.2019 03:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
RE: Mychartsowy Top Riverside
Nie powoduje raczej wstrząsu w uszach, to fakt.
21.07.2019 03:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #92
RE: Mychartsowy Top Riverside
(21.07.2019 03:11 PM)neo01 napisał(a):  Lekka, łatwa i przyjemna Icon_lol
No właśnie momentami aż za bardzo. Brak jej jakiegoś pieprzu.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
21.07.2019 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #93
RE: Mychartsowy Top Riverside
Z tym jestem w stanie się zgodzić. Miejscami aż się prosi, żeby bardziej dołożyli do pieca. Ale muszą wystarczyć te dość jednak nieliczne mocniejsze uderzenia.
W każdym razie nie jest to muzyka pop, w komercyjnych stacjach nie ma szans, żeby jej uświadczyć. Po prostu jest łagodniejszą odmianą tego typu grania.

WOLNE MEDIA!!!
21.07.2019 04:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #94
RE: Mychartsowy Top Riverside
A ja po przesłuchaniach moich kandydatów do zgłoszenia i utworów już zgłoszonych się załamałem. Mogę zgłosić tylko dwa utwory, a pięć do tej pory niezgłoszonych znalazłoby się w moim top 8. Czyli trzy utwory z moich ulubionych w ogóle się pewnie nie pojawią chyba że jeszcze ktoś je zgłosi. Ten, który będzie na ósmym to pal diabli, ale że coś z tych cudownych kawałków:
After
Back To The River
Left Out
Parasomnia
miałoby się nie załapać to po prostu mnie dobija.
21.07.2019 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #95
RE: Mychartsowy Top Riverside
Trzeba było wypisać te propozycje wcześniej, jak pytali. Teraz będzie pewnie ciężko kogoś znaleźć...

WOLNE MEDIA!!!
21.07.2019 05:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #96
RE: Mychartsowy Top Riverside
Jak pytali to tych propozycji było jeszcze więcej. A do tego przesłuchania zacząłem robić dopiero wczoraj.
21.07.2019 05:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #97
RE: Mychartsowy Top Riverside
prz_rulez napisał(a):Jaką mniej znaną? Mówimy o zespole z drugiego miejsca podsumowania 2013 na LP3 oraz z czołówki tego roku. A w dodatku takim, który znalazł się na sporej liczbie europejskich list albumów. Więc niestety pudło.
szerokiemu gronu słuchaczy ta nazwa nic nie powie, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich bohaterów
21.07.2019 06:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Brite Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 234
Dołączył: May 2018
Post: #98
RE: Mychartsowy Top Riverside
(21.07.2019 04:47 PM)kajman napisał(a):  ale że coś z tych cudownych kawałków:
After
Back To The River
Left Out
Parasomnia
miałoby się nie załapać to po prostu mnie dobija.

(21.07.2019 05:24 PM)neo01 napisał(a):  Trzeba było wypisać te propozycje wcześniej, jak pytali. Teraz będzie pewnie ciężko kogoś znaleźć...

Wieczorem mógłbym przesłuchać tych nagrań i ewentualnie coś zgłosić. Czy ktoś ma coś jeszcze do zaoferowania?
21.07.2019 06:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #99
RE: Mychartsowy Top Riverside
No coz. Sa rozne wyznaczniki popularnosci. Moze to i dobrze, bo wiecej wykonawcow moze cos uszczknac dla siebie.
P.S. Moge zapewnic, ze moja mama nie wie kim jest Lil Nas X. Czy to odbiera mu te wszystkie numery jeden na swiecie? Nie sadze.
21.07.2019 06:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #100
RE: Mychartsowy Top Riverside
prz_rulez napisał(a):Czy to odbiera mu te wszystkie numery jeden na swiecie? Nie sadze.
a czy ja coś komuś odbieram? patrzę obiektywnie na nasze wybory, tyle
21.07.2019 06:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości