Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top Riverside
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #1
Mychartsowy Top Riverside
Od teraz do poniedziałku 22 lipca zgłaszamy tu po dwa utwory ww. formacji. Raz zgłoszonego tytułu nie zmieniamy. Za każdy dostaniecie po punkcie w PLMT.
15.07.2019 10:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: Mychartsowy Top Riverside
Living In The Past
The Same River

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
15.07.2019 10:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 471
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
RE: Mychartsowy Top Riverside
"Conceiving You"
i
"The Depth of Self Delusion"
15.07.2019 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #4
RE: Mychartsowy Top Riverside
To dwa kawałki z mojej aktualnej listy:

Guardian Angel
Lament

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
15.07.2019 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Mychartsowy Top Riverside
Nie moja bajka, ale coś wybiorę.


Time Travellers
02 Panic Room
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2019 10:35 PM przez 1981.)
15.07.2019 10:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #6
RE: Mychartsowy Top Riverside
River Down Below

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2019 10:37 PM przez Lilian.)
15.07.2019 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #7
RE: Mychartsowy Top Riverside
Jako drugi utwór: Egoist Hedonist

"Lubię chleb,więc sobie zjem.
I po brzuchu się poklepię." [K. Nosowska]
15.07.2019 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #8
RE: Mychartsowy Top Riverside
Kiedyś ich lubiłem, ale potem posłuchałem więcej porządnego proga i mi przeszło. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
15.07.2019 10:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Mychartsowy Top Riverside
Ciężko będzie... To może...
US
Found (The Unexpected Flaw of Searching)
P.S. Myślałem, że będzie jakiś mocny rock, a tu... Icon_rolleyes
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2019 10:51 PM przez prz_rulez.)
15.07.2019 10:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: Mychartsowy Top Riverside
no i wykrakałem, bo na mnie ten wybór jest rzeczywiście jak krucyfiks xD ale spróbuję -- zwłaszcza że to niezły zespół, tylko kompletnie nie w moim guście

na razie zgłaszam:
Promise
Coda

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.07.2019 11:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Mychartsowy Top Riverside
Dzięki za wrzucenie najkrótszych utworów Icon_lol
Wrzucam playlistę, która będzie aktualizowana. Nie odmówiłem sobie jednak przyjemności nazwania jej w najbardziej odpowiadający mi sposób... Icon_wink


P.S.
1981 napisał(a):Nie moja bajka, ale coś wybiorę.
Hah, szkoda, że przy Akosu nie byłeś taki pobłażliwy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2019 11:18 PM przez prz_rulez.)
15.07.2019 11:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 616
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #12
RE: Mychartsowy Top Riverside
"We Got Used To Us"
"In Two Minds"

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
15.07.2019 11:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #13
RE: Mychartsowy Top Riverside
prz_rulez napisał(a):Dzięki za wrzucenie najkrótszych utworów Icon_lol
nie takie było kryterium Icon_wink przeklikałem przez fragmenty kilkudziesięciu różnych numerów

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
15.07.2019 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 192
Dołączył: Jul 2014
Post: #14
RE: Mychartsowy Top Riverside
prz_rulez napisał(a):Nie odmówiłem sobie jednak przyjemności nazwania jej w najbardziej odpowiadający mi sposób
Ja tam będę używał własnej. Icon_wink

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
15.07.2019 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #15
RE: Mychartsowy Top Riverside
Drogi Przu, dokonując wyboru w połowie o Tobie pomyślałem:

Where The River Flows
Shine
15.07.2019 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #16
RE: Mychartsowy Top Riverside
"Hihihihihi" - moja prawdziwa reakcja na przeczytanie tytułu tego wątku Icon_biggrin

Radio Epsilon
15.07.2019 11:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Mychartsowy Top Riverside
Sundrajta napisał(a):Ja tam będę używał własnej. Icon_wink
Hoho, jaki rebel.
EVENo napisał(a):"Hihihihihi" - moja prawdziwa reakcja na przeczytanie tytułu tego wątku Icon_biggrin
Żeby nie było: ja się bardzo cieszę, że kolejny polski zespół osiągnął sukces za granicą, a "Love, Fear and the Time Machine" weszło na czwarte miejsce holenderskiej listy albumów (aczkolwiek ostatni album już wyraźnie niżej). Tylko szkoda mi, że musiał być to ktoś, kto nie może się poszczycić zbyt wieloma przebojami. Kiedy w końcu doczekamy się znanej na całym świecie polskiej kopalni przebojów? Icon_rolleyes
16.07.2019 12:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
RE: Mychartsowy Top Riverside
Faktycznie, twórczość zespołu z mojego punktu widzenia to "nudy na pudy". Niby jest trochę pieprznięcia, niby trochę ballad, ładne solówki, przyjemny wokal, ale zasadniczo wszystko strasznie przegadane (a płyty jako całość to już w ogóle dramat pod tym względem, szczególnie te starsze, za długie są o 20-30 minut) i jakoś takie puste w środku. Krótko mówiąc idealny przykład i argument dla każdego, kto mówi że współczesny progresywny rock zjadł 5 razy własny ogon i nic nowego nie potrafi zaprezentować.

W dodatku śpiewają po angielsku, więc nie wiem o czym, wokal ma barwę może za bardzo przyjemną, płynie sobie gdzieś w tej muzyce, ale za bardzo w niej znika, przez co w ogóle nie skupiam się żeby słuchać tych tekstów. Okrągła produkcja dodaje swoje tej nudy. Icon_frown

Wielokrotnie chciałem, żeby mi się spodobali, ale niestety mają dla mnie kompletnie niezapamiętywalne numery, wszystko rozpływa się w jakiejś bezkształtnej pseudoprogresywnej magmie. Może na żywo jest lepiej i ta muzyka wtedy żyje, a nie jest takim plastikiem, może na żywo dałbym im szansę.
Jakiś taki postprogresywny poprock.

Najlepszym przykładem dla mnie jest ten ich pierwszy singiel z ostatniej płyty: za pierwszym razem słuchałem z ciekawością, choć początek przyznam nieco mnie od razu odstraszył, takie harcerskie gitarowe rzępolenie przy ognisku ale bez żadnej ikry, jednak liczyłem że coś się wydarzy dalej. Za drugim razem wiedziałem już, że niestety nic się tam nie wydarzy i z trudem do końca dosłuchałem. A jak sobie uświadomiłem, że to pewnie będzie na LPP3 z pół roku albo dłużej straszyć, to od razu odhaczyłem jako jeden z większych listowych koszmarów roku. Raz czy dwa razy dosłownie przy tym zasnąłem, jak leciało rano w poniedziałek a ja jechałem autobusem do pracy.

Może taki szybki przegląd przez ich twórczość w ramach tego topu sprawi, że coś ciekawego od nich poznam, ale na ten moment to mam nastawienie że 10-ki nie zbiorę.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.07.2019 12:26 AM przez Miszon.)
16.07.2019 12:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #19
RE: Mychartsowy Top Riverside
Miszon napisał(a):Najlepszym przykładem dla mnie jest ten ich pierwszy singiel z ostatniej płyty
Mowa o drugim, bo pierwszego na LP3 w ogóle nie było Icon_razz2 Tak mi coś z tą harcerką nie pasowało Icon_biggrin

Radio Epsilon
16.07.2019 12:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #20
RE: Mychartsowy Top Riverside
A sorry, myślałem że to pierwszy. No wiadomo o co chodzi Icon_wink2 .

Mam też takie skojarzenie, że o ile za granicą wszyscy wokaliści tej drugiej (czy tam kolejnej) fazy progresywu, czyli takiego popopowego progresywu, są kopią Fisha czy Hogartha (nie odróżniam, jakoś rok temu Yacy mnie uświadomił na Zlocie, że "Kayleigh" śpiewa Fish Icon_razz ), tak w Polsce wszyscy brzmią jakby byli Robertem Amirianem albo jego synem Icon_wink2 . Ale Amirian jednak lepszy był.
Tak jak w reggae czy disco polo - w 80% numerów całego świata śpiewa ten sam wokalista, zawsze się zastanawiam jak oni robią (kolega powiedział mi, że w reggae to od gandzi taki wokal, ale niestety nie wiem od czego taki w disco polo. Tanie wino? Icon_wink2 )

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.07.2019 12:43 AM przez Miszon.)
16.07.2019 12:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości