Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PLMT - druga ankieta do głosowania
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 778
Dołączył: Jun 2007
Post: #101
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Jest za co.
A prz_rulezowi wyjaśniam, że neo01 przed zgłoszeniem swojego topu zapytał mnie czy przypadkiem nie mam w planie zrobić takiego topu (i tutaj podał wykonawcę). A skoro potwierdziłem, że mam to wybrał Riverside.
13.08.2019 06:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 131
Dołączył: Dec 2014
Post: #102
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
o, to mnie teraz jeszcze bardziej zaintrygowałeś Icon_eek
13.08.2019 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 090
Dołączył: Dec 2009
Post: #103
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
No to ja mam inny pomysł, choć obawiam się, że to za "gruby kaliber" i nie przejdzie. Ale spróbuję.
Moja propozycja jest taka, żeby osoby, które nie uczestniczyły w topach przed swoją aktywnością na forum, miały możliwość to uzupełnić, czyli po prostu oddać głosy w danym topie i nastąpiłaby aktualizacja wyników. Dałoby to z jednej strony możliwość uczestnictwa w "zaległych" topach nieaktywnym wcześniej forowiczom, z drugiej (co jest do ewentualnej dyskusji) mogłoby pomóc w przedostaniu się na wyższe pozycje w rankingu programu lojalnościowego.
Wiem że to dość odważne i pewnie kontrowersyjne, ale myślę że to byłaby świetna rzecz dla młodszych uczestników, chociaż też dla tych z dłuższym stażem, którzy akurat w danym czasie nie byli aktywni (akurat były głosy o niezagłosowaniu w topie Madonny Icon_smile ). No i też w efekcie naszych zmian tak naprawdę nic nie zyskali nowicjusze, choć było sporo głosów za jakimś handicapem dla nich, co też zostało po publikacji wyników ostatniej ankiety zauważone.
Czekam na opinie, tylko proszę bez hejtu Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
19.08.2019 06:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 778
Dołączył: Jun 2007
Post: #104
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Ja mam sporo zastrzeżeń do tej koncepcji, chociaż wcale głupia nie jest. Od razu napiszę, że będę się czepiał chaotycznie skacząc po punktach niekoniecznie wiążących się logicznie.
neo01 napisał(a):które nie uczestniczyły w topach przed swoją aktywnością na forum
A co z osobami, które były na forum aktywne, a z takich czy innych powodów nie brały udziału w topach?
neo01 napisał(a):mogłoby pomóc w przedostaniu się na wyższe pozycje w rankingu programu lojalnościowego
To faktycznie mocno dyskusyjne. Pojawi się pięć nowych osób, nastukają po 168 punktów za zaległe topy i przez jakiś czas będą tylko oni proponowali. No ale już przyznanie jednego punktu w takiej sytuacji byłoby do strawienia.
neo01 napisał(a):aktualizacja wyników
Wielka robota dla prowadzącego, bo każdy nowy głos zmieniałby wyniki, a tych głosów i zmian mogłoby być sporo. No i może być pokusa manipulacji (widząc wyniki możesz głosować nie na ulubione utwory, a na te, które mogą na tym zyskać).
neo01 napisał(a):w efekcie naszych zmian tak naprawdę nic nie zyskali nowicjusze
Na pewno przy aktywnym uczestnictwie czekaliby znacznie krócej na załapanie się do zgłaszania.
Co jeszcze? Sprawa utworów. Dla mnie zniechęcający do głosowania w takich topach byłby brak utworów, na które chciałbym głosować (o ile mnie pamięć nie myli to zastanawiałem się nad głosowaniem w topie Rodowicz, ale było już po zgłoszeniach i brakowało utworów, które bym zgłosił i zrezygnowałem). No a poza tym przy wielu topach wykonawcy nagrali mnóstwo nowych utworów i ich by nie było).
19.08.2019 07:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #105
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Myślę, że można by to wprowadzić z liczbą punktów zmniejszoną o 50%.
19.08.2019 08:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 090
Dołączył: Dec 2009
Post: #106
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Też o tym pomyślałem, ale chciałem najpierw zobaczyć jak wy to widzicie. W każdym razie zdecydowanie przychyliłbym się do powyższego rozwiązania punktowego i wtedy możliwość punktów "do nabicia" nie byłaby już taka rażąca. Przyszło mi jeszcze do głowy takie ograniczenie, że np. możnaby było oddać swoje głosy na maksymalnie 1 poprzedni top na miesiąc, albo 3-5 na pół roku np... Wtedy też dodatkowego liczenia byłoby mniej.
Co do pokusy głosowania pod wyniki to rzeczywiście taka jest, ale mam nadzieję, że bawimy się tu uczciwie i nie zakładałem takich praktyk.
Co do tego, że nowi głosujący nie będą mogli zgłaszać swoich utworów - cóż, myślę, że byłoby to do przełknięcia dla nich Icon_wink A to, że wielu wykonawców wydało nowe utwory (chociaż, czy aż tak wielu?), to podobnie, mówi się trudno. Może kiedyś, kiedyś będą i tu re-topy i wtedy to będzie można uzupełnić, a w takim przypadku myślę, że to nie ma takiego znaczenia, bo i tak formuła zakłada że głosujemy tylko na zgłoszone kawałki i może wśród nich w ogóle nie być nowych.
kajman napisał(a):A co z osobami, które były na forum aktywne, a z takich czy innych powodów nie brały udziału w topach?
Takie osoby też mogłyby jak dla mnie z tego skorzystać Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
19.08.2019 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 778
Dołączył: Jun 2007
Post: #107
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Tak się zastanawiam tylko, kto by to liczył. No i jeżeli nawet by coś takiego przeszło to czy takie wyniki byłyby uznawane za oficjalne czy jako ciekawostkę.
19.08.2019 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 090
Dołączył: Dec 2009
Post: #108
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Hmm, wydaje mi się, że oficjalne, ale to już od większości zależy. A kto by liczył... jeżeli thestranglers by nie chciał, to myślę, że mógłbym się tego podjąć, a on by mógł tylko publikować.

WOLNE MEDIA!!!
19.08.2019 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 131
Dołączył: Dec 2014
Post: #109
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Widzę, że pomysł się spodobał. Mnie on też nie przeszkadza, a jedyna moja uwaga jest co do ograniczania udziału w tych archiwalnych topach. I tak:

neo01 napisał(a):Przyszło mi jeszcze do głowy takie ograniczenie, że np. można by było oddać swoje głosy na maksymalnie 1 poprzedni top na miesiąc, albo 3-5 na pół roku np...
Byłbym za oddaniem jednego głosu na archiwalny top w ciągu tygodnia od prezentacji bieżącego topu. W wątku z odpowiednim topem zainteresowany wrzuca bezpośrednio swoje Top10, a ja już mogę zaktualizować tabelę.

prz_rulez napisał(a):Myślę, że można by to wprowadzić z liczbą punktów zmniejszoną o 50%.
Tu z kolei przy wcześniejszym ograniczeniu nie dzieliłbym już przyznawanych punktów.
20.08.2019 12:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #110
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Przejrzałem na szybko tę dyskusję i nie wiem co Wy na to, aby wzorem z forum LP3 robić Re-Topy. Podobnie jak tam - plebiscyt (swoją drogą często nawet ciekawszy od samych topów), a potem re-topy. "Starzy" bywalcy będą mogli po prostu wkleić swoje stare głosy, kto będzie chciał coś zmienić, ten zmieni. No i szansa dla nowych userów na zagłosowanie w przegapionych topach.

I jeśli kogoś martwi kto by robił i liczył punkty w tych re-topach, to byłbym chętny Icon_wink

Edit: A tak, wyjaśniam - plebiscyt czyli głosowanie na to którego wykonawcę retopujemy Icon_wink

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2019 12:55 AM przez EVENo.)
20.08.2019 12:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #111
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Powtarzanie topów od zera to w sumie nienajgorszy pomysł. Pierwsze topy były 5 lat temu, mało osób brało w nich udział. Dodawanie głosów do już pełnych wyników ma tą wadę, że owe wyniki mogą za bardzo wpływać na sie głosy (sorry za skrajny archaizmIcon_razz2).

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
20.08.2019 01:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 131
Dołączył: Dec 2014
Post: #112
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Powiem Wam, że pomysł Evena przemawia do mnie bardziej. Tak jak napisał: kto będzie chciał ten wrzuci zmianę, bądź swoje głosy od zera.
Mogłyby one odbywać się równolegle do właściwych topów, wszystko zależy od woli E., któremu jak najbardziej oddaję palmę prowadzenia zabawy. Icon_smile2
20.08.2019 07:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
miszony Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Jan 2015
Post: #113
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Ja też jestem zdania , że pomysł Evena jest lepszy, mniej inwazyjny. "I wilk syty i owca cała".
20.08.2019 08:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 090
Dołączył: Dec 2009
Post: #114
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
No dobra, jeśli tak chcecie... Icon_smile
Czyli co, robimy plebiscyt jakie re-topy mają się pojawić? A może idziemy po prostu po kolei (ja bym raczej optował za tym drugim rozwiązaniem). Co do kwestii czasowych, wydaje mi się, że 1 re-top na miesiąc byłby w sam raz, ewentualnie na zakładkę, to wtedy raz na 3 tygodnie.
No i punkty. Rozumiem że osoby które oddały już głos ich dodatkowo nie dostaną, a ci którzy zrobią to po raz pierwszy, otrzymają 2?

WOLNE MEDIA!!!
20.08.2019 09:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #115
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Ja też jestem za tym, żeby można było dodawać głosy, do topów, w których nie brało się udziału Icon_smile Kwestia logistyczno-techniczna jest dla mnie drugorzędna -- zarówno retopy jak i możliwość dodania własnych głosów do zamkniętego topu jest ok. W tym drugim przypadku zresztą podsumować tabelę mogłaby osoba dodająca po czasie głos. Reszta forowiczów czuwałaby na tym, by nie było błędów Icon_smile

W przypadku retopów, bazą, punktem startowym, byłyby, jak rozumiem głosy tych użytkowników, którzy głosowali w pierwszej edycji i nie wysłali nowych. Czy tak?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.08.2019 12:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #116
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
AKT! napisał(a):W przypadku retopów, bazą, punktem startowym, byłyby, jak rozumiem głosy tych użytkowników, którzy głosowali w pierwszej edycji i nie wysłali nowych. Czy tak?
Staram się zrozumieć co masz na myśli, ale nie potrafię Icon_sad

Co do mnie, to zapomniałem o jednej istotnej rzeczy - programie lojalnościowym. Prawdę mówiąc w ogóle nie brałem go pod uwagę rzucając pomysł. Jeżeli punkty miałyby być za to przyznawane, to musiałby to liczyć Stranglers. A na jakich zasadach? Tego to już kompletnie nie wiem.

W kwestii tego, jak często byłyby robione takie topy - gdybym ja je miał prowadzić to na pewno nie mogę obiecać takiej regularności, co Stranglers. Na pewno jednak dałbym więcej czasu na głosowanie, aby nie ściskać grafiku niektórych osób do granic wytrzymałości Icon_wink Re-Topy i tak byłyby sprawą drugorzędną, więc mogą odbywać się dwa razy rzadziej od "nowych" Topów.

neo01 napisał(a):Czyli co, robimy plebiscyt jakie re-topy mają się pojawić? A może idziemy po prostu po kolei (ja bym raczej optował za tym drugim rozwiązaniem)
A ja nie, bo to przewidywalne i szablonowe rozwiązanie. Plebiscyty sprawiłyby, że re-topy byłyby interesujące dla większej liczby użytkowników, większa frekwencja itp. No i fajnie byłoby zobaczyć, który artysta jest najbardziej pożądany Icon_wink Proponowałbym wybierać z puli 20 pierwszych edycji, po głosowaniu wyłaniać piątkę i gdy odbędzie się 5 Retopów, kolejny plebiscyt, gdzie do 15 "przegranych" dołączy kolejnych 5 artystów.

Radio Epsilon
20.08.2019 12:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 090
Dołączył: Dec 2009
Post: #117
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
EVENo napisał(a):Jeżeli punkty miałyby być za to przyznawane, to musiałby to liczyć Stranglers. A na jakich zasadach? Tego to już kompletnie nie wiem.
Nie ma w tym raczej niczego skomplikowanego. Tak jak pisałem, rozumiem to tak, że osoby głosujące po raz pierwszy otrzymywałyby normalnie 2 punkty (ewentualnie 1, ale to by było chyba trochę niesprawiedliwe), osoby głosujące powtórnie natomiast raczej nie otrzymywałyby punktów, no bo w sporej części przypadków pewnie po prostu przeklejałyby swoje głosy.
I tu dochodzimy do kwestii:
AKT! napisał(a):W przypadku retopów, bazą, punktem startowym, byłyby, jak rozumiem głosy tych użytkowników, którzy głosowali w pierwszej edycji i nie wysłali nowych.
Ja myślę, że mogłoby tak być, tylko nie wiem, czy to nie wprowadziłoby jakiegoś zamieszania. Myślę że to kwestia otwarta i poddałbym to pod dyskusję, czy takie głosy w ogóle uwzględniać (chyba że dane osoby napisałyby w wątku, że chciałyby oddać te same głosy). No trochę zamieszane to wszystko, ale mam nadzieję, że jakoś to ogarniemy Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
20.08.2019 12:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #118
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
EVENo napisał(a):Staram się zrozumieć co masz na myśli, ale nie potrafię Icon_sad
Czy do retopów dołączane by głosy z pierwszej edycji tych użytkowników, którzy nie wysłali ich na nowo Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.08.2019 01:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 131
Dołączył: Dec 2014
Post: #119
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
Cieszę się, że pomysł Evena przyjmuje się i z tego, że chce to prowadzić. Kilka kwestii widzę, że pozostaje do omówienia, można więc przeprowadzić w tej sprawie głosowanie ale myślę, że E. jako prowadzący może po odbytej dyskusji wszystko sam ustalić, zwłaszcza że uważnie przysłuchuje się naszym pomysłom i będzie z pewnością sprzyjał demokratycznym decyzjom.

W kwestii czy idziemy po kolei czy organizujemy dodatkowe plebiscyty? Pierwsza opcja jest łatwiejsza do przeprowadzenia, druga kosztuje sporo zachodu i z tego powodu jestem za pierwszą.

Punktem wyjścia powinny być pierwsze głosy, a gdyby ktoś chciał zmienić je to po prostu w określonym czasie na nowo zagłosuje. Punkty w PLMT otrzymają tylko nowicjusze w danym topie i by było sprawiedliwie po 2.

Tak to przynajmniej ja widzę...
20.08.2019 01:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 017
Dołączył: Sep 2017
Post: #120
RE: PLMT - druga ankieta do głosowania
No niestety, ale muszę przyznać, że moja głowa przez ani moment nie widziała innej opcji, niż start tych topów od zera. Każda inna wydaje mi się głupia, bo jak mamy doliczać stare głosy, to po prostu pozostańmy przy pomyśle Neo, bo szkoda zachodu.

Radio Epsilon
20.08.2019 02:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Program Lojalnościowy Mychartsowych Topów (PLMT) thestranglers 1 470 87 952 22.04.2024 02:38 PM
Ostatni post: thestranglers
  Piąta ankieta dot. PLMT (marzec 2022) Dyfeomorfizm 355 8 206 06.04.2022 05:49 PM
Ostatni post: kajman
  Czwarta ankieta dot. PLMT (kwiecień 2021) thestranglers 148 4 918 27.04.2021 11:56 AM
Ostatni post: Dyfeomorfizm
  PLMT - trzecia ankieta do głosowania (marzec 2021) thestranglers 53 2 083 29.03.2021 09:50 AM
Ostatni post: thestranglers
  Ranking do PLMT thestranglers 2 1 968 08.08.2019 08:19 AM
Ostatni post: neo01
  PLMT - druga ankieta do głosowania - wyniki thestranglers 0 690 01.10.2018 08:06 PM
Ostatni post: thestranglers
  PLMT - Ankieta do głosowania thestranglers 13 2 593 05.11.2017 03:47 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości