Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #21
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
należy zakupić oryginał-jest pięknie wydana i nie wypada po 15-stu latach okradać Edyty.
30.09.2013 04:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #22
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
"Cień" mi sie najbardziej podoba po 11-stu przesłuchaniachIcon_smile
30.09.2013 04:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #23
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Już 11 razy przesłuchałeś nowy album? Ja dopiero jestem przed czwartym odsłuchem.
Moim faworytem jest "Pętla", potem "Italiano" i "Zbłąkany Anioł".

Marek napisał(a):należy zakupić oryginał-jest pięknie wydana i nie wypada po 15-stu latach okradać Edyty.
Jestem tego samego zdania. Ja również jako biedny student odłożyłem kasę i po prostu nie mogłem nie kupić tego krążka.
30.09.2013 05:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michał.92
Unregistered

 
Post: #24
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
No ja chyba jednak okradnę, Edyta by pewnie wybaczyła, w końcu kazała na siebie czekać tyle lat. Icon_wink
30.09.2013 07:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #25
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
ja tez polecam zakup płyty. Cień rozwala na łopatki. nr 2 ITALIANO/PĘTLA
30.09.2013 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michał.92
Unregistered

 
Post: #26
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Jest na Deezer! Icon_biggrin
01.10.2013 01:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #27
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
jest jest. sluchalem juz pare razy. co można powiedzieć...jest pieknie. po prostu. Taki Żołnierz, tekst o każdym z nas. Ostatnii numer, taki opis świata obecnego, o tych wszystkich celebrytach reklamujących pasty do butów itd, że Edyta taka nigdy nie była i nie będzie. 1 numer to znakomite rozliczenie się z przeszłością. można tak mówić i mówić,znakomity powrót. Jeden malutki minusik to taki,że nie ma ani jednego mocno gitarowego numeru jak bylo na poprzednich płytach (Zabij swój strach, Szzał, Słyszę jak mnie wzywasz,Buntowniczka). ciekawi mnie jje kiolejna płyta
01.10.2013 03:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michał.92
Unregistered

 
Post: #28
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Oby tylko ta kolejna ukazała się trochę wcześniej Icon_wink
01.10.2013 07:04 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #29
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
(01.10.2013 07:04 PM)michał.92 napisał(a):  Oby tylko ta kolejna ukazała się trochę wcześniej Icon_wink

Edyta powiedziała,że ma mnóstwo nowego materiału, po trasie planuej zrobić krótka przerwę i wydac nową płytę
01.10.2013 07:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #30
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
TUTAJ można zagłosować na piosenkę, która ma być kolejnym singlem.
Ja bym wybrał "Italiano", "Pętlę" albo "Renovatio" Icon_wink

bugman napisał(a):nie ma ani jednego mocno gitarowego numeru jak bylo na poprzednich płytach (Zabij swój strach, Szzał, Słyszę jak mnie wzywasz,Buntowniczka).
"Niewinność" jest chyba najbardziej zbliżona do tamtych piosenek.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.10.2013 08:09 PM przez Tomekk.)
01.10.2013 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Głosujcie na "Pętle". Każdy kto zagłosuje dostanie ode mnie buziaka.

EDIT: "Italiano" na czele - błagam, tylko nie ten numer :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.10.2013 08:19 PM przez saferłel.)
01.10.2013 08:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #32
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
saferłel napisał(a):Każdy kto zagłosuje dostanie ode mnie buziaka.
Icon_lol
dobrze, że już oddałem głos na "Italiano" Icon_cool
01.10.2013 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #33
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Ja nabyłem nową płytę 27.09 i jestem bardzo szczęśliwy Icon_wink Mimo że rok akademicki dopiero się rozpoczął, to musiałem kupić ten album. Czekałem od podstawówki na Edytę .

Jeden fakt jest oczywisty - to już nie jest ta sama Edyta, głos nieco inny i nawet melodie bardziej stonowane. Dla mnie i tak jest bardzo dobrze. Nie mamy w Polsce podobnej artystki o podobnej wrażliwości muzycznej. "Renovatio" jest bardzo dojrzałą płytą i bardzo bogatą w emocje i róznego rodzaju dźwięki. Może wydawać się niedzisiejsza, ale teksty i przesłanie zawsze pozostaną aktualne. I trzeba Edycie przyznać rację - teksty są celujące.
Pozwolę sobie ocenić piosenki w skali 1-10

Pętla - 10 - jeden z najlepszych utworów Edyty w karierze. Muzycznie jest niesamowicie. Zaczyna się niepozornie, aby pod koniec się rozkręcić. Życiowy tekst, w którym Edyta śpiewa znowu o sobie. Wraca do nas, a była z nami już nie raz i teraz znów musi stawić czoła temu wszystkiemu

Renovatio - 7 - motyw gitarowy bardzo dobry. Zwrotki ciekawe, ale ten refren mi trochę nie odpowiada. Tzn. nie jest zły, ale można by było go trochę inaczej wymyślić.

Rozbitkowie - 9 - Trafnie wybrany jako pierwszy singiel. Glos Edyty brzmi tutaj bardzo dobrze. Wersja 5:10 z youtuba trochę lepsza, bo dłuższa, ale i ta albumowa równie ciekawa, chyba ma nawet bardziej wyeksponowane instrumenty Mimo, iż smutne, to piękne.

Italiano - 10 - melodia w ogóle nie w stylu Edyty. prawie ocierająca się o disco, ale według mnie jest genialnie. Idealny kandydat na singla, tekst bardzo do mnie przemawia. Fajny jest ten przepuszczony przez komputer głos Edyty.


Zbłąkany Anioł - 8 - piękny gitarowy i rozbudowany ciekawie utwór. Edyta jak zwykle przekazuje niezwykłe emocje swoim głosem. Świetna historia o aniołku Bardzo chwytliwa melodia.


Niewinność 2013 - 8 - wersja z 2002 roku lepsza, pewnie miałaby ocenę 10, ale ta ma za mocne uderzenia w refrenie. Podoba mi się od początku do końca tekst i te zmiany melodii od wyciszenia przez szybsze przejścia.


Cień - 6 - najmniej do mnie przemawia ze wszystkich piosenek. Mocno psychodeliczna muzyka, trochę dziwny tekst. Muszę się mocniej wsłuchać, ale na razie jest szósteczka

MAdame Bijou - 8 - poznaliśmy już wcześniej ten utwór. Piękna ballada, taka trochę w stylu Dire Straits. Opisuje samotność człowieka i nadzieję na lepsze życie. Bardzo smutna, ale świetnie się jej słucha.


Ryszard - 9 - kolejna psychodela Tekst o samobójstwie bardzo mi odpowiada, bo jest ciekawy i zaserwowany nam niebanalnie. Popieram.

Żołnierzyk - 9 - fajnie sobie puścić takie nagranie w samochodzie, gdy wraca się z pracy. Każdy z nas jest takim żołnierzykiem, który walczy ze światem, który jest zazwyczaj zły Icon_wink Ładnie sobie Edyta tutaj poradziła z wokalizami.

Orkiestra Tamtych Dni - 8 - Edyta i reggae? na początku zdziwienie i niedowierzanie, a potem uśmiech i bujanie się w rytmie muzyki

Upaść, by wstać - 7 - nie nadaje się na singla, pięknie się jej słucha, jedyny minus Edyta śpiewa tu za wysoko.

Tam, Dokąd Zmierzasz (Chwila) - 10 - zakończenie i rozpoczęcie na "10". Tak się powinno rozpoczynać i kończyć bardzo dobre płyty. Te ponad 7 minut w ogóle się nie nudzi. Jest świetnie. Edyta tak tam kombinuje, zmienia melodię, nie ma typowego refrenu, melodii, ale nie mogę przestać słuchać.


Ogólna ocena 8,38/10 - czyli jest bardzo dobrze. Najlepsza płyta 2013 roku dla mnie.
U mnie rzadko która płyta ma średnią ocenę powyżej "8". Więc sukces jest zdecydowany Icon_wink
02.10.2013 07:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #34
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
(01.10.2013 08:19 PM)saferłel napisał(a):  Głosujcie na "Pętle". Każdy kto zagłosuje dostanie ode mnie buziaka.

EDIT: "Italiano" na czele - błagam, tylko nie ten numer :/
Napewno każdy? Głosuję na "Pętle" bo pięknie otwiera płytę....
08.10.2013 06:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #35
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
(30.09.2013 05:41 PM)Tomekk napisał(a):  Już 11 razy przesłuchałeś nowy album? Ja dopiero jestem przed czwartym odsłuchem.
Moim faworytem jest "Pętla", potem "Italiano" i "Zbłąkany Anioł".

Marek napisał(a):należy zakupić oryginał-jest pięknie wydana i nie wypada po 15-stu latach okradać Edyty.
Jestem tego samego zdania. Ja również jako biedny student odłożyłem kasę i po prostu nie mogłem nie kupić tego krążka.
krążek jest w moim odtwaraczu na stałe,uczę się jej na pamięć,ale robie rozsądne przerwyIcon_smile z dysku twardego też ładnie brzmi ale skopiowałem z orygnilnego kupionego CDIcon_smile 10 tysiecy sprzedanych płyt-złota ppłyta-liczyłem od razu na platyne ale okIcon_smile
08.10.2013 06:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #36
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
(01.10.2013 08:19 PM)saferłel napisał(a):  Głosujcie na "Pętle". Każdy kto zagłosuje dostanie ode mnie buziaka.

Trzymam za słowo Icon_cool

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
08.10.2013 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #37
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Marek napisał(a):10 tysiecy sprzedanych płyt-złota ppłyta-liczyłem od razu na platyne ale ok

złota płyta dla polskich wykonawców to 15.000 sprzedanych egzemplarzy Icon_wink Jak na 3 dni po premierze to nie jest tak źle Icon_cool
08.10.2013 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #38
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
juz wiemy że nowym singlem jest "Italiano".hmmm
19.10.2013 10:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #39
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Bardzo dobry wybór. Piosenka typowo radiowa. Aktualny mój numer jeden na liście.
Popieram Icon_exclaim
19.10.2013 11:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Edyta Bartosiewicz - Ten moment Yacy 31 3 618 15.05.2020 04:38 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości