Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #1
Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Dziwne, że jeszcze nie ma takiego wątku w tym dziale Icon_razz
1.10 (wtorek) tego roku Icon_razz ukaże się pierwszy od 15 lat studyjny album Edyty Bartosiewicz. Krążek będzie zawierał 13 piosenek, w tym dwa dobrze znane utwory - "Niewinność" i "Rozbitkowie". Tytuł to oczywiście "Renovatio", a okładka wygląda tak:

[Obrazek: edyta-bartosiewicz-renoviato-data-premiery_297983.jpg]

Zapowiada się niesamowita jesień Icon_smile
02.09.2013 08:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #2
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
brzydka
02.09.2013 08:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
niewinnosc mam nadzieje ze choc ma nowy aranz
02.09.2013 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Remo napisał(a):brzydka
bo to pierwsza w historii okładka, na której nie ma Edyty, dlatego piękna być nie może Icon_razz
02.09.2013 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #5
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Te czarno-białe rośliny wyglądają jak wklejone w Paincie...

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
02.09.2013 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #6
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Bo są wklejone w paint'cie...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.09.2013 08:48 PM przez Remo.)
02.09.2013 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 071
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Super. Okładka pasuje świetnie do utworu "Moja Ulubiona Pora Roku". Ja tam się bardzo cieszę. Poprzednia płytę EB nabyłem jesienią 1998 roku w Media Markcie w Czeladzi. Od tamtej pory zmieniłem się bardzo tak jak i Edyta. Nie przeszkadza mi jej brak na okładce. Uważam też, że nie ma co narzekać na okładkę, bo jest po prostu inna.

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
02.09.2013 09:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #8
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
okładka mi sie średnio podoba ale nie ona jest najważniejszaIcon_smile Niewinność mam nadzieję,że bedzie w oryginalnej wersji bo takowej na żadnym CD nie było nigdyIcon_sad szkoda ,że jako bonus nie bedzie Opowieści ale....ważne ,że płyta bedzieIcon_smile
07.09.2013 07:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #9
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Edyta napisała na facebooku:


"Miło mi poinformować, że 16.09 odbędzie się oficjalna premiera drugiego singla pt. "Upaść, by wstać".
Mamy informację, że piosenkę będzie można usłyszeć już dziś w Radio Zet między 18- tą a 19- tą.
30.09 zaś o 18- tej w Empiku przy Marszałkowskiej będę podpisywać nową płytę. Zapraszam serdecznie.

Tracklista "Renovatio":

1. Pętla
2. Renovatio
3. Rozbitkowie
4. Italiano
5. Zbłąkany anioł
6. Niewinność 2013
7. Cień
8. Madame Bijou
9. Ryszard
10. Żołnierzyk
11. Orkiestra tamtych dni
12. Upaść, by wstać
13.Tam,dokąd zmierzasz (Chwila)
13.09.2013 05:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
dzis byla premiera 2 singla czyli upasc, by wstac. i znow mnie nie ruszylo. moze to byloby wow 12 lat temu, teraz przecietnie. smeci znow
13.09.2013 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #11
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
bugman napisał(a):teraz przecietnie. smeci znow
Nie do każdego musi trafić, to chyba zrozumiałe.

Ja "Upaść, by wstać" znam od 3 lat, ale w tej wersji studyjnej Edyta śpiewa za wysoko...
13.09.2013 09:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Można gdzieś posłuchać?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.09.2013 09:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #13
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
(13.09.2013 09:31 PM)Tomekk napisał(a):  
bugman napisał(a):teraz przecietnie. smeci znow
Nie do każdego musi trafić, to chyba zrozumiałe.

Ja "Upaść, by wstać" znam od 3 lat, ale w tej wersji studyjnej Edyta śpiewa za wysoko...

tu sie zgodze. spiewa za wysoko, przez to sie ciezko slucha. moze to by mnie bardziej krecilo jakby wydala to 10 lat temu a nie po 15.
13.09.2013 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #14
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
saferłel napisał(a):Można gdzieś posłuchać?
w wątku singlem wrzuciłem wersję radio rip Icon_razz
13.09.2013 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Mam już od wczoraj "Renovatio". Okazało się, że na kilka dni przed premierą można już kupić nową płytę Icon_smile

Tutaj do pobrania ciekawy wywiad z Edytą z "Rzeczpospolitej":
Jestem po pierwszym przesłuchaniu.
Nie będę tutaj zdradzać szczegółów, każdy sam oceni płytę jak usłyszy. Icon_wink
Przy pierwszym utworze ciary, łzy - uczucie nie do opisania. Może to spowodowane taką długą przerwą? a może ta piosenka jest taka piękna? Niesamowite, że jeszcze coś może tak człowieka poruszyć
Mogę tylko powiedzieć, że na "Renovatio" jest różnorodnie. Album trwa ponad godzinę i na pewno nie jest to godzina stracona. Chociaż jednej piosenki nie rozumiem, ale może nie pojmuję takiej abstrakcji Icon_cool
Płyta jest naprawdę przepiękna, single nie są reprezentatywne dla płyty, chociaż kilka nagrań jest zbliżonych do nich.
Przy niektórych utworach uczucia mieszane, przy innych wzruszenie. Z niektórym pewnie muszę się jeszcze osłuchać, żeby się nimi w pełni rozkoszkować
Polecam Icon_exclaim


PS> Są dwa numery, które kajman określił by jako czyste disco Icon_lol
Mnie się one podobają, bo mają fajny tekst i są takie wyróżniające się.
Wcześniej raczej Edyta nie romansowała z takimi melodiami, ale wyszło znakomicie.
Jeden utwór jest taki bujający, ma taki super motyw, że głowa sama się buja.
W niektórych numerach Edyta śpiewa niżej niż w "Upaść, by wstać" i też jest ok.
Mogę napisać więcej, ale wtedy nie będzie niespodzianki Icon_razz
Jedno jest pewne, to już zupełnie inny styl, jeśli chodzi o śpiewanie niż na wszystkich poprzednich płytach.
Inny styl, nie znaczy od razu, że gorszy. Muzycznie jest tak jak za dawnych lat, ale jest kilka nowych pomysłów.
28.09.2013 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #16
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
powiem tak. Pętla urywa mi dupsko.co za cudowna końcowka. co za tekst! (i weż człowieku słuchaj dalej..) to co przesłuchalem to CIEŃ/ITALIANO i to kolejne 2 znakomite numery (ale to zupełnie co innego niż grała do tej pory). na razie po 3 piosenkach mówię WOW ! ( A i jeszcze Rozbitkowie wersja Cd lepiej zmiksowana, 100 razy lepiej niż wersja radio)
29.09.2013 01:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Cały album jest udany moim skromnym zdaniem.
29.09.2013 12:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #18
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
płyta jest wspaniała.
30.09.2013 11:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #19
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Dokładnie, ja właśnie na taką Edytę czekałem.
Całe szczęście się nie zawiodłem.
30.09.2013 12:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michał.92
Unregistered

 
Post: #20
RE: Edyta Bartosiewicz - Renovatio
Kurde, szkoda, że aktualnie fundusze nie pozwalają mi na zakup płyty (tak, nawet głupie 40 zł, jestem studentem!), bo po recenzjach na różnych forach i portalach aż "ślinka cieknie". Pozostaje poczekać, aż ktoś wspaniałomyślny zamieści płytę na chomiku, może na YT.. Jesień będzie Bartosiewiczowa! Icon_wink
30.09.2013 03:21 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Edyta Bartosiewicz - Ten moment Yacy 31 3 615 15.05.2020 04:38 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości