Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foals - Holy Fire
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Foals - Holy Fire
[Obrazek: 600px-Holy_Fire_II.jpg]

Tematami o singlach na forum mamy, ale tego najważniejszego, poświęconego płycie jeszcze nie było.

Album "Holy Fire", trzeci studyjny krążek w dyskografii grupy Foals, ukaże się 11 lutego i promowany jest przez single "Inhaler" i "My Number". Za produkcję odpowiada duet Flood/Alan Moulder, więc chyba należy spodziewać się sonicznego odjazdu Icon_wink Przynajmniej ja na taki liczę.

1. Prelude
2. Inhaler
3. My Number
4. Bad Habit
5. Everytime
6. Late Night
7. Out of the Woods
8. Milk & Black Spiders
9. Providence
10. Stepson
11. Moon

Promo CD dzisiaj przyszło do mnie....więc słucham, co mi pozostaje innego Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.01.2013 06:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Foals - Holy Fire
"Prelude" to jedno z najfajniejszych intro do płyty, jakie słyszałem w życiu Icon_wink Posmak Depeche Mode, Curve, Stone Roses z okresu drugiej płyty...Niech żyją Flood i Moulder Icon_smile

Teraz "Inhaler". Znamy wszyscy jego potęgę, prawda?

Teraz "My Number". Wciąż zastanawiam się nad sensem istnienia tej piosenki Icon_wink Wydaje mi się zbyt radosna, zbyt wyzwolona spod klaustrofobicznego klosza, który zawsze przysłaniał ten zespół i nie pozwalał do końca poznać wszystkich jego tajemnic. Brzmi jednak niewątpliwie dobrze. Debiutanci oddaliby swoje roczne stypendia w szkołach za taki singiel!

Teraz "Bad Habit". Niby indie, ale zatomizowana produkcja "robi różnicę". Przypomina mi trochę nową (czyli dojrzalszą i optymalną) odsłonę The Maccabees. O, jakiś U2-owy riff się pojawił, fu Icon_wink

Teraz "Everytime". Ostatnio podsłuchiwałem sobie pojedyncze numery z dyskografii Yello i te bębny kojarzą mi się z ich wywijasami Icon_wink - chociaż to oczywiście dwie zupełnie inne bajki. Poli-refren (takie to banalne i zrównujące ich z dzieciakami zza płotu), minimalistyczny mostek, ładna melodia. Za mało na singla, za dużo na wypełniacza.

Teraz "Late Night". Nazwijmy to umownie balladą, chociaż im dalej w las....Numer z ogromnym potencjał jak na moje ucho. Znów pochwalę pieczołowitą produkcję i pomysły duetu Flood/Moulder na przestrzenne zagospodarowanie tej piosenki. Drugi, trzeci plan brzmią bardzo obiecującą - nawet pomimo stosunkowo nie najdoskonalszej jakości promo. Wyciszająca, relaksacyjna końcówka dobrze na mnie wpływa. Za mało na singla(?), o wiele za dużo na wypełniacza Icon_wink

Teraz "Out of the Woods". Trochę mniej tu punktów zaczepiania niż zazwyczaj. Klawiszowe sztuczki nie przysłonią do końca braków w samej konstrukcji. Robi mniejsze wrażenie niż poprzednicy, ale z kolei wyczuwa się tu najwięcej wspólnych mianowników z Wild Beasts czy Here We Go Magic (chociaż to nie to samo natężenie bpm).

Teraz "Milk & Black Spiders". Myślę sobie, że tytuł dobrany perfekcyjnie. Jest tu mleczna łagodność połączona z pewnym "etosem pająka mordercy" Icon_wink Siła wypchnięta w stan nieważkości, bezładu. Piękne wykończenia smyczkowe, gitara imitująca klawisze wygrywająca bardzo nośny motyw, długi czas trwania....i co za tym idzie najdłuższa przyjemność jak na razie na "Holy Fire" Icon_smile

Teraz "Providence". Cóż za zmiana nastawienia! Pierwszy iście post-punkowy numer na LP wyposażony w kluczowe atrybuty nurtu. Zwięzły, mantrowy, w samym końcu wręcz kakofoniczny, asłuchalny. Ciekawa wariacja, ale sama kompozycja niczym nie zaskakuje.

Teraz "Stepson". Tytuł nie wydawał się zbyt pociągający (a "Bad Habit" wydawał się niby?) i moja intuicja znów mnie nie zawiodła...chyba. Definitywnie najbardziej przeciągnięty kawałek, jak na pierwszy odsłuch.W połowie zostałem wyrzucony poza jego orbitę i już nie potrafiłem wrócić. Poszybowałem gdzieś daleko od źródła światła, w mroczne i zimne rejony układu słonecznego "Holy Fire". Ale paradoksalnie to właśnie w takich miejscach będę mógł szukać tej piosenki ponownie.

Teraz "Moon". Tytuł tak btw opisu powyżej Icon_wink I niestety coś w tym jest, bo cały czas pozostajemy w tej samej scenerii. Ta piosenka jest po prostu nudna i już nie będę nawet wymyślał jakichś określeń umożliwiających doszukiwanie się drugiego dna. Z drugiej strony na pewno lepiej zniósłbym ją jako instrumentalne zwieńczenie albumu, co miałoby sens w kontekście tego co słychać z głośników. Takie "gasnące kawałki" dobrze wychodzą Julii Holter, ale Foals? Na razie przełknę, odkaszlnę, a drugi kęs zaserwuje sobie później.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.01.2013 07:28 PM przez saferłel.)
19.01.2013 06:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #3
RE: Foals - Holy Fire
saferłel napisał(a):Promo CD dzisiaj przyszło do mnie....więc słucham, co mi pozostaje innego Icon_wink
A mnei ciekawi jak wszedłeś w jego posiadanie? Icon_wink
19.01.2013 07:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Foals - Holy Fire
michal91d napisał(a):A mnei ciekawi jak wszedłeś w jego posiadanie? Icon_wink
Icon_wink

Werdykt:

1. Produkt deluxe w Lidlu:
- "Prelude"
- "Inhaler"
- "Late Night"
- "Milk & Black Spiders"

2. Wakacje w Hiszpanii (dwie ostatnie kompozycje to wakacje z rodzicami!):
- "My Number"
- "Everytime"
- "Bad Habit"

- "Out of the Woods"
- "Providence"

3. Top Wszech Czasów Trojki:
- "Moon"
- "Stepson"

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.01.2013 07:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #5
RE: Foals - Holy Fire
Ostatnia kategoria ciekawa Icon_lol

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
19.01.2013 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Foals - Holy Fire
Powiem Wam jednak uczciwie, że album z każdym kolejnym odsłuchem robi coraz mniejsze wrażenie. Kategoria druga wyraźnie się podzieliła i większość piosenek "spadła w dół". Brzmieniowo największe wrażenie robi...intro, i to jest bardzo niedobre. 3/5. TYLKO! Foals cofnęli się w rozwoju, a 2-3 świetne kawałki nie przykroją wad całej płyty.

Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.01.2013 10:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
RE: Foals - Holy Fire
(24.01.2013 10:37 PM)saferłel napisał(a):  Powiem Wam jednak uczciwie, że album z każdym kolejnym odsłuchem robi coraz mniejsze wrażenie. Kategoria druga wyraźnie się podzieliła i większość piosenek "spadła w dół". Brzmieniowo największe wrażenie robi...intro, i to jest bardzo niedobre. 3/5. TYLKO! Foals cofnęli się w rozwoju, a 2-3 świetne kawałki nie przykroją wad całej płyty.

Icon_sad

zupelnie sie nie zgadzam. bardzo udana plyta. dla mnie nie ma slabego kawalka, 3 petardy moge juz wyroznic czyli providence, last night i inhaler. tylko sie zgodze z pawlem, ze intro znakomite
24.01.2013 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #8
RE: Foals - Holy Fire
w HQ to już w góle kocham tą płyte. LAST NIGHT wspaniała rzecz.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.02.2013 11:17 PM przez bugman.)
07.02.2013 11:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
RE: Foals - Holy Fire
wersje jam session do INHALERA zniewalaja! przezajebiste!
04.03.2013 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #10
RE: Foals - Holy Fire
Teledysk do nowego singla "Late Night".




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2013 12:42 AM przez Szymek79.)
15.03.2013 01:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Foals - Life Is Yours youdah14me 6 475 29.07.2022 04:47 PM
Ostatni post: Szymek79
  Arcade Fire - WE Szymek79 7 901 10.05.2022 11:03 AM
Ostatni post: michal_paszcza
  Arcade Fire - Everything Now Szymek79 5 1 215 29.07.2017 05:59 PM
Ostatni post: Horngacher77
  Foals - What Went Down Szymek79 6 1 910 29.08.2015 04:59 PM
Ostatni post: AKT!
  Birdy - Fire Within Szymek79 6 1 608 02.10.2013 10:17 PM
Ostatni post: michal91d
  Jay-Z - Magna Carta Holy Grail Sajmon 1 531 04.07.2013 11:10 AM
Ostatni post: Szymek79
  The Car Is On Fire - Ombarrops! ksch 10 1 924 25.05.2009 10:11 PM
Ostatni post: uzi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości