Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Foals - Holy Fire - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe albumy (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Wątek: Foals - Holy Fire (/showthread.php?tid=17787)



Foals - Holy Fire - saferłel - 19.01.2013 06:27 PM

[Obrazek: 600px-Holy_Fire_II.jpg]

Tematami o singlach na forum mamy, ale tego najważniejszego, poświęconego płycie jeszcze nie było.

Album "Holy Fire", trzeci studyjny krążek w dyskografii grupy Foals, ukaże się 11 lutego i promowany jest przez single "Inhaler" i "My Number". Za produkcję odpowiada duet Flood/Alan Moulder, więc chyba należy spodziewać się sonicznego odjazdu Icon_wink Przynajmniej ja na taki liczę.

1. Prelude
2. Inhaler
3. My Number
4. Bad Habit
5. Everytime
6. Late Night
7. Out of the Woods
8. Milk & Black Spiders
9. Providence
10. Stepson
11. Moon

Promo CD dzisiaj przyszło do mnie....więc słucham, co mi pozostaje innego Icon_wink


RE: Foals - Holy Fire - saferłel - 19.01.2013 06:35 PM

"Prelude" to jedno z najfajniejszych intro do płyty, jakie słyszałem w życiu Icon_wink Posmak Depeche Mode, Curve, Stone Roses z okresu drugiej płyty...Niech żyją Flood i Moulder Icon_smile

Teraz "Inhaler". Znamy wszyscy jego potęgę, prawda?

Teraz "My Number". Wciąż zastanawiam się nad sensem istnienia tej piosenki Icon_wink Wydaje mi się zbyt radosna, zbyt wyzwolona spod klaustrofobicznego klosza, który zawsze przysłaniał ten zespół i nie pozwalał do końca poznać wszystkich jego tajemnic. Brzmi jednak niewątpliwie dobrze. Debiutanci oddaliby swoje roczne stypendia w szkołach za taki singiel!

Teraz "Bad Habit". Niby indie, ale zatomizowana produkcja "robi różnicę". Przypomina mi trochę nową (czyli dojrzalszą i optymalną) odsłonę The Maccabees. O, jakiś U2-owy riff się pojawił, fu Icon_wink

Teraz "Everytime". Ostatnio podsłuchiwałem sobie pojedyncze numery z dyskografii Yello i te bębny kojarzą mi się z ich wywijasami Icon_wink - chociaż to oczywiście dwie zupełnie inne bajki. Poli-refren (takie to banalne i zrównujące ich z dzieciakami zza płotu), minimalistyczny mostek, ładna melodia. Za mało na singla, za dużo na wypełniacza.

Teraz "Late Night". Nazwijmy to umownie balladą, chociaż im dalej w las....Numer z ogromnym potencjał jak na moje ucho. Znów pochwalę pieczołowitą produkcję i pomysły duetu Flood/Moulder na przestrzenne zagospodarowanie tej piosenki. Drugi, trzeci plan brzmią bardzo obiecującą - nawet pomimo stosunkowo nie najdoskonalszej jakości promo. Wyciszająca, relaksacyjna końcówka dobrze na mnie wpływa. Za mało na singla(?), o wiele za dużo na wypełniacza Icon_wink

Teraz "Out of the Woods". Trochę mniej tu punktów zaczepiania niż zazwyczaj. Klawiszowe sztuczki nie przysłonią do końca braków w samej konstrukcji. Robi mniejsze wrażenie niż poprzednicy, ale z kolei wyczuwa się tu najwięcej wspólnych mianowników z Wild Beasts czy Here We Go Magic (chociaż to nie to samo natężenie bpm).

Teraz "Milk & Black Spiders". Myślę sobie, że tytuł dobrany perfekcyjnie. Jest tu mleczna łagodność połączona z pewnym "etosem pająka mordercy" Icon_wink Siła wypchnięta w stan nieważkości, bezładu. Piękne wykończenia smyczkowe, gitara imitująca klawisze wygrywająca bardzo nośny motyw, długi czas trwania....i co za tym idzie najdłuższa przyjemność jak na razie na "Holy Fire" Icon_smile

Teraz "Providence". Cóż za zmiana nastawienia! Pierwszy iście post-punkowy numer na LP wyposażony w kluczowe atrybuty nurtu. Zwięzły, mantrowy, w samym końcu wręcz kakofoniczny, asłuchalny. Ciekawa wariacja, ale sama kompozycja niczym nie zaskakuje.

Teraz "Stepson". Tytuł nie wydawał się zbyt pociągający (a "Bad Habit" wydawał się niby?) i moja intuicja znów mnie nie zawiodła...chyba. Definitywnie najbardziej przeciągnięty kawałek, jak na pierwszy odsłuch.W połowie zostałem wyrzucony poza jego orbitę i już nie potrafiłem wrócić. Poszybowałem gdzieś daleko od źródła światła, w mroczne i zimne rejony układu słonecznego "Holy Fire". Ale paradoksalnie to właśnie w takich miejscach będę mógł szukać tej piosenki ponownie.

Teraz "Moon". Tytuł tak btw opisu powyżej Icon_wink I niestety coś w tym jest, bo cały czas pozostajemy w tej samej scenerii. Ta piosenka jest po prostu nudna i już nie będę nawet wymyślał jakichś określeń umożliwiających doszukiwanie się drugiego dna. Z drugiej strony na pewno lepiej zniósłbym ją jako instrumentalne zwieńczenie albumu, co miałoby sens w kontekście tego co słychać z głośników. Takie "gasnące kawałki" dobrze wychodzą Julii Holter, ale Foals? Na razie przełknę, odkaszlnę, a drugi kęs zaserwuje sobie później.


RE: Foals - Holy Fire - michal91d - 19.01.2013 07:28 PM

saferłel napisał(a):Promo CD dzisiaj przyszło do mnie....więc słucham, co mi pozostaje innego Icon_wink
A mnei ciekawi jak wszedłeś w jego posiadanie? Icon_wink


RE: Foals - Holy Fire - saferłel - 19.01.2013 07:39 PM

michal91d napisał(a):A mnei ciekawi jak wszedłeś w jego posiadanie? Icon_wink
Icon_wink

Werdykt:

1. Produkt deluxe w Lidlu:
- "Prelude"
- "Inhaler"
- "Late Night"
- "Milk & Black Spiders"

2. Wakacje w Hiszpanii (dwie ostatnie kompozycje to wakacje z rodzicami!):
- "My Number"
- "Everytime"
- "Bad Habit"

- "Out of the Woods"
- "Providence"

3. Top Wszech Czasów Trojki:
- "Moon"
- "Stepson"


RE: Foals - Holy Fire - Dobromiera - 19.01.2013 11:13 PM

Ostatnia kategoria ciekawa Icon_lol


RE: Foals - Holy Fire - saferłel - 24.01.2013 10:37 PM

Powiem Wam jednak uczciwie, że album z każdym kolejnym odsłuchem robi coraz mniejsze wrażenie. Kategoria druga wyraźnie się podzieliła i większość piosenek "spadła w dół". Brzmieniowo największe wrażenie robi...intro, i to jest bardzo niedobre. 3/5. TYLKO! Foals cofnęli się w rozwoju, a 2-3 świetne kawałki nie przykroją wad całej płyty.

Icon_sad


RE: Foals - Holy Fire - bugman - 24.01.2013 11:27 PM

(24.01.2013 10:37 PM)saferłel napisał(a):  Powiem Wam jednak uczciwie, że album z każdym kolejnym odsłuchem robi coraz mniejsze wrażenie. Kategoria druga wyraźnie się podzieliła i większość piosenek "spadła w dół". Brzmieniowo największe wrażenie robi...intro, i to jest bardzo niedobre. 3/5. TYLKO! Foals cofnęli się w rozwoju, a 2-3 świetne kawałki nie przykroją wad całej płyty.

Icon_sad

zupelnie sie nie zgadzam. bardzo udana plyta. dla mnie nie ma slabego kawalka, 3 petardy moge juz wyroznic czyli providence, last night i inhaler. tylko sie zgodze z pawlem, ze intro znakomite


RE: Foals - Holy Fire - bugman - 07.02.2013 11:17 PM

w HQ to już w góle kocham tą płyte. LAST NIGHT wspaniała rzecz.


RE: Foals - Holy Fire - bugman - 04.03.2013 10:32 PM

wersje jam session do INHALERA zniewalaja! przezajebiste!


RE: Foals - Holy Fire - Szymek79 - 15.03.2013 01:13 PM

Teledysk do nowego singla "Late Night".