Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 901
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów
AKT! napisał(a):ja w ogóle tej czarmińskiej nie znam
Ja wiem, że się czepiam, ale wspominałeś kiedyś, że miałeś ochotę trafić do mojego polskiego topu. Tak byś też na nią trafił.
AKT! napisał(a):robi duże wrażenie
Na mnie też robi. Nagrała trochę ciekawych rzeczy (po części to niewątpliwie zasługa twórców utworów).
Yacy napisał(a):czekam na Depeszów
Myślisz, że będą? No jeżeli już, to na pewno nie w tej porcji.
A skoro już tu wszedłem to może wrzucę kolejną porcję z komentarzami. Ale najpierw kilka uwag ogólnych. Porównuję sobie jak przy każdej literze wyniki tutaj i w polskim topie. Tym razem jest 19 utworów, a w polskim topie były trzy więcej. Jeden wykonawca bardzo dużo stracił, inny bardzo wiele zyskał. 12 utworów pojawiło się i tutaj i tam. Dwóch wykonawców sprzed sześciu lat zabrakło, doszedł jeden (D-Kolt). Są dwa utwory z takim samym tytułem i jest to przypadkowa zbieżność i jest też jeden utwór w dwóch wersjach (z których jedna to oryginał).
40 & 37 - To są dwa utwory, które w polskim topie się nie pojawiły. Tutaj zabrzmiały lepiej i bez problemu się załapały. Jednak nie dały rady zajść wyżej zostawiając to innym utworom pani Ewy.
39 - Z DCD ułożyło się tak, że sporo utworów brzmiało bardzo dobrze, ale nie na tyle, żeby załapać się do topu. Z sześciu, które brały udział w dogrywce tylko jeden się przebił, a jeden trafił do topu od razu i to właśnie ten jest najwyżej notowanym ich utworów tutaj.
38 & 34 - Wiadomo, że Dżamble też być muszą. Wprawdzie trzy utwory z polskiego topu się nie przebiły, ale za to te dwa je zastąpiły. Ten wyżej notowany to kawałek z Opola, którego nie znałem wcześniej, a który byłby wyżej gdyby nie klawisze.
36 & 35 - Kolejne utwory, których wykonawców kojarzę słabo lub wcale, ale których utwory zabrzmiały mi na tyle dobrze, żeby w tym topie zaistnieć.
32 - Pierwsze i ostatnie nazwisko kojarzę bardzo dobrze, ale jednak ze zdecydowanie inną muzyką. To rasowi jazzmani, a utwór określiłbym jako przedstawiciela world music (chociaż nie sugerujcie się tym, bo ja wszystko odbieram po swojemu).
40 Ewa Demarczyk - Sur le pont d'Avignon
39 Dead Can Dance - Black Sun
38 Dżamble - Dziewczyna, w którą wierzę
37 Ewa Demarczyk - Karuzela z madonnami
36 Ori Dagan & Donovan Locke - Going That Counts (For Ella)
35 Paul D'Adamo - Kiss Of Life
34 Dżamble - Otyły jegomość
33 Dżem - Partyzant
32 Jack DeJohnette & Larry Grenadier & John Medeski & John Scofield - Great Spirit Peace Chant
31 The Doors - End Of The Night
20.07.2023 01:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Nietypowa przymiarka do topu wszechczasów - kajman - 20.07.2023 01:59 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Namiastka namiastki topu wszechczasów kajman 115 4 255 30.12.2021 11:51 PM
Ostatni post: kajman
  Polski top wszechczasów kajman 444 20 993 27.02.2021 06:36 PM
Ostatni post: kajman
  kajmanowa namiastka top Topu WszechCzasów 2019 kajman 33 3 444 24.04.2020 09:49 AM
Ostatni post: kajman
  kajmana top Topu WszechCzasów 2018 kajman 39 3 435 02.01.2019 08:37 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości