Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990)
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 561
Dołączył: Aug 2008
Post: #51
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3
Utwór bonusowy, dodany w tym roku, także nie liczony do konkursu. A byłby przedstawiciel zarówno instrumentala, jak i kraju spoza USA/GBR. Konkretniej: Czechosłowacji! Po raz pierwszy i jedyny:

Jan Hammer CROCKETT'S THEME 1984 OST: Miami Vice / 1987: Escape from Television
w BTW od: 2014





Co ciekawe, utwór absolutnie nie kojarzył mi się przez lata z Policjantami z Miami, raczej jako taka ogólna ścieżka dźwiękowa z lat 80-tych go postrzegałem. Nie bardzo wiem nawet, w którym momencie on leciał, bardziej kojarzyłem dynamiczny motyw główny na napisach początkowych. Ale serial oglądałem tylko wtedy, w latach 80-tych (ok. 1987 zdaje się leciał w TVP), potem już nigdy nie oglądałem, choć powtarzali parę razy, może próbowałem zerkać jakoś ok. 1997 jak w RTL7 leciał, ale jakoś nie czułem się wciągnięty, szczególnie że nic z niego nie pamiętałem. Zresztą, jak teraz patrzę na te obrazki, to dopiero dostrzegam, jak wiele czerpała z serialu gra GTA: Vice City. Gdybym sobie go wcześniej odświeżył, to może grając ok. 8-10 lat temu, więcej bym smaczków z niej wyłowił? Chociaż, może serial wtedy by mi się nie spodobał i bym tylko sobie zepsuł dawne wrażenia?

Mieliśmy Limahla, potem Clannad, teraz Hammer - nie ma co, zrobił się kącik filmowo-serialowy. Na pewno wówczas był szał na ten serial, pamiętam że bawiliśmy się z dzieciakami z osiedla w policjantów z Miami, gdzie oczywiście było zawsze kilku złoczyńców i dwóch-trzech policjantów. Pamiętaliśmy imiona dwójki głównych bohaterów, Sonny'ego i Ricko, ale jakoś nie bardzo mogliśmy sobie przypomnieć trzeciego, ich szefa (Castillo). Pamiętam, że mnie udało się wtedy przypomnieć, że ten trzeci to chyba Starring. Dlaczego? Bo na napisach przy liście nazwisk, po Donie Johnsonie i Philipie Thomasie, było widać napis: Starring Icon_lol .

Rzecz dodałem dopiero teraz, tak w ramach wygrzebywania braków z lat 80-tych i powiem szczerze trochę mnie nawet zaskoczyło, że Crockett's Theme to jest właśnie ten motyw. Jakoś mi się ten tytuł inaczej kojarzył. I odwrotnie, ten motyw kojarzył mi się pod innym tytułem, a na pewno nie kojarzył z Policjantami z Miami.

Serial, poza sporą popularnością w tamtym okresie, jest do dziś swego rodzaju symbolem klimatu lat 80-tych. I zaznaczył się dość szeroko w popkulturze, także dlatego że w ścieżce dźwiękowej wykorzystywano całą masę piosenek wykonawców z tamtego okresu. Z kwestii wpływu pozamuzycznego: dzięki Donowi Johnsonowi w roli Sonny'ego popularne stały się marynarki noszone na t-shirt Icon_smile2 , nie wspominając o przeżywających dziś kolejną falę popularności okularach Ray Banach, kilka modeli samochodów również przeszło do legendy (chociażby białe Ferrari Testarossa). Don zresztą próbował także kariery muzycznej, która na początku szła mu nawet nieźle, to rzecz jasna kiedy popularność marki Miami Vice wygasła, skończyła się także ta kariera.

Statystyki:
UK - 2
US - brak, ale tam singlem było Miami Vice theme i doszło do samego szczytu
LPP3 - brak

A oto ten główny motyw, który ja bardziej kojarzyłem z tym serialem:





Ciekawostka: w serialu nie tylko wykorzystywano masę muzyki z tamtych czasów (zresztą, szef NBC poprosił twórców o wymyślenie serialu o "gliniarzach z MTV"), ale też gościnnie występił w nim wielu muzyków, jak np. Glen Frey (notabene jego hitowe "You Belong to the City też wypłynęło dzięki Miami), Phil Collins, Frank Zappa czy... Miles Davis(!).

Ciekawostka 2: jak to się w tym BTW plecie! Swego czasu pisałem o Patti d'Arbanville, dla której Cat Stevens napisał kilka utworów, z których dwa znalazły się w tym zestawieniu. Patti w pewnym sensie powraca, tym razem w roli partnerki Dona Johnsona, którą była w latach 1981-1986. Takie to życie celebrytów, zawsze się gdzieś wkręcą. Serial jednak miał negatywny wpływ na ich związek, bo kiedy Don wyprowadził się do Miami kręcić serial, para się ostatecznie rozstała (choć mieli problemy już przez pewien czas). Don zawdzięczał jej jednak to, że pomogła mu poradzić sobie z problemami z alkoholem, jakie miał w tamtym czasie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
07.09.2014 03:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 - Miszon - 07.09.2014 03:34 PM

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Płyty 10-lecia (1990-1999) Miszon 296 11 997 20.09.2023 12:25 PM
Ostatni post: santosz
  Muzyczny BTW część I.2 (1973-1982) Miszon 139 39 594 16.09.2022 03:27 PM
Ostatni post: kajman
  Bezustanny Top WszechCzasòw odsłona I.4 (1989-1994) Miszon 17 4 388 15.09.2022 11:10 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1. Miszon 91 87 166 24.07.2022 08:47 AM
Ostatni post: kajman
  Bezustanny Top WszechCzasów Miszon 49 6 868 29.12.2019 02:09 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasów I.5 Miszon 199 25 013 06.05.2019 08:21 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości