Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy osobisty top wszechczasów
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #121
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
Bo nie mają na tyle piosenek w dyskografii Icon_razz2

W sumie były tu już od nich takie egzotyczne strzały, że teoretycznie każdy numer mógłby się znaleźć w top 5.....ale jak widać po wyższych miejscach, nie ma tutaj już przypadku. Sądzę, że jest jeden utwór od nich, który miałby szansę być w top 5, ale nie mam pojęcia czy się znajdzie - tak to jest robić top wszech czasów przed topem zespołu Icon_wink Zresztą, 154 miejsce dla "Love Etc." jest słodsze niż jakikolwiek G, więc don't care Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.12.2012 10:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #122
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
Cytat:11. The Cranberries: Will You Remember? (To The Faithul Departed, 1996)

No fakt dziwny wybór, właściwie to poza tą pozytywką to to jakoś się nie wyróżnia wg. mnie.

Cytat:12. Pink Floyd: Another Brick In The Wall Part 2 (The Wall, 1979)
13. AC/DC: Highway To Hell (Highway To Hell, 1979)

To są tak oklepane kawałki, że łooo ;P U mnie nie wiem czy się załapią do 500-tki choćby, no ale to niby klasyki więc może.

Cytat:15. Nirvana: Smells Like Teen Spirit (Nevermind, 1991)

Jeden z trzech najlepszych utworów lat 90., liczę że pozostałe dwa też będą. Icon_biggrin

(05.12.2012 09:43 PM)adik 303 napisał(a):  6. Myslovitz: Chłopcy (Miłość w czasach popkultury, 1999)

Wg. mnie utwór trochę podobny do Blur - Beetlebum, ciekawe czy tylko ja to zauważyłem. Icon_wink No ale to killer killerów, klasyka, kvlt itp. bardzo dobrze że tu jest.

Cytat:10. Queen: The Show Must Go On (Innuendo, 1991)

Od Queen chętnie widziałbym jeszcze tytułowy kawałek z Innuendo, wg. mnie nawet lepszy niż Show. Icon_smile Swoją drogą, jakoś nie mogę się przekonać do całych płyt Queen, a ta ostatnia naprawdę bardzo mi się podoba, dziwne.


Cytat:8. Edyta Bartosiewicz: Ostatni (Szok'n'Show, 1995)

Czy to najlepszy utwór Edyty? Nie wiem, okaże się przy moim topie. ^^ Ale są duże szanse. Icon_smile

(05.12.2012 10:05 PM)Remo napisał(a):  A skąd wiecie, że w top5 nie ma 5x Garbage? Icon_biggrin

To już lepiej żeby nie było bo chyba wszystkie ich najlepsze kawałki są już niżej. ;P

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
05.12.2012 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #123
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
Art. Brut. napisał(a):To już lepiej żeby nie było bo chyba wszystkie ich najlepsze kawałki są już niżej. ;P
Wymieniłbym pięć najlepszych, ale nie zrobię tego, żeby nie kusić losu Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.12.2012 10:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #124
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
Obiecuję, że jeszcze minimum jedno zaskoczenie będzie Icon_wink
05.12.2012 10:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #125
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
Myślę, że tej kompozycji nie może zabraknąć:




Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.12.2012 10:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 101
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #126
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
saferłel napisał(a):Myślę, że tej kompozycji nie może zabraknąć:
lol Icon_smile Daj Adikowi się rozwinąć, kto w takim wieku słuchał takich wariatów? On jest jeszcze w Akademii dobrej muzyki, gdzie grono pedagogiczne w postaci dziobasa i innych zakrętasów zrobią swoje, ale małymi krokami. Jak bym wsadził tę piosenke do symulatora wyników, to opinia byłaby druzgocąca. Z resztą Adik to nie PURH. Faktycznie sporo ogranych standardów, ale nie ma co się dziwić. Teraz ja Cię biorę w swoje alternatywne macki i Queeny i ejsidisi spokojnie zaczną stawać się tylko ciekawostką. Obserwuj cykl "Hity mojego życia" Icon_smile Duzy plus za Ostatniego, mam słabość do tej piosenki, szczególnie, gdy wykonał ją Mateusz Krautwurst.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.12.2012 07:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #127
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
adik 303 napisał(a):Jeżeli kiedyś miałbym wybierać najpiękniejszą polską piosenkę, zapewne byłaby to właśnie ta. Zarówno pod względem tekstu jak i wykonania, niepowtarzalnie chwyta za serce
zgadzam się, świetny wybór, mój nr 1 Edyty Icon_smile
06.12.2012 10:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #128
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów



4. Hey: Teksański (Fire, 1993)
Obowiązek obowiązkiem jest, Teksański musi pojawić się Icon_wink Mój ulubiony polski zespół w szczytowej formie, chyba więcej pisać nie muszę? Icon_smile




5. Cat Power: Nude As The News (What Would The Community Think, 1996)
Na piątej pozycji utwór, który mimo tego że według mnie miał ogromny potencjał na jednego z killerów lat '90, jakoś został pominięty. Czemu? Nie mam bladego pojęcia. Utwór przekazuje kolejną dawką emocji, lecz tym razem są to emocje płynące wprost z serca Cat, która w Nude As The News opowiada o aborcji, którą miała w wieku dwudziestu lat.

PS Jakieś domysły w stosunku do podium? Icon_smile
06.12.2012 11:39 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #129
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
adik 303 napisał(a):5. Cat Power: Nude As The News
Tego nawet pod wpływem twardych narkotyków nie obstawiłbym w top5 Icon_biggrin
Lubię te lekko brudne brzmienia z lat 90 więc nie będę marudził Icon_wink
adik 303 napisał(a):4. Hey: Teksański (Fire, 1993)
Chyba powszechnie wiadomo, że nie jestem ich fanem. Lubię ich za to co robią, ale nie pałam jakimś zachwytem do nich. A Teksański chyba na zawsze zostanie ich hymnem.

a co w top3? muszę się zastanowić ;D

EDIT: Alicia Keys – Fallin' -to mogę obstawić w ciemno, ale nic więcej konkretnego nie przychodzi mi do głowy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.12.2012 01:28 PM przez Remo.)
06.12.2012 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #130
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
Ja stawiam na x3 kobiety na podium Icon_wink

Cat Power - bomba, top 3 tego topu bez wątpienia....i niemalże w tym top 3 jest Icon_smile Kurde, takim nagraniem przywaliłeś....faktycznie nikt by się nie spodziewał. 100% mojego uznania Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.12.2012 01:54 PM przez saferłel.)
06.12.2012 01:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #131
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
adik 303 napisał(a):5. Cat Power: Nude As The News (What Would The Community Think, 1996)

jakiż fajny utwór na pozycji 5,
nie pamiętam, abym w 96 miał go na liście Chytry
06.12.2012 03:22 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 208
Dołączył: Dec 2014
Post: #132
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
Listoholik napisał(a):nie pamiętam, abym w 96 miał go na liście
też nie miałem, w ogóle Cat poznałem dopiero w tym roku Icon_redface
06.12.2012 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #133
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
(06.12.2012 01:24 PM)Remo napisał(a):  
adik 303 napisał(a):5. Cat Power: Nude As The News
Tego nawet pod wpływem twardych narkotyków nie obstawiłbym w top5 Icon_biggrin
Lubię te lekko brudne brzmienia z lat 90 więc nie będę marudził Icon_wink

(06.12.2012 01:54 PM)saferłel napisał(a):  Cat Power - bomba, top 3 tego topu bez wątpienia....i niemalże w tym top 3 jest Icon_smile Kurde, takim nagraniem przywaliłeś....faktycznie nikt by się nie spodziewał. 100% mojego uznania Icon_biggrin

(06.12.2012 03:22 PM)Listoholik napisał(a):  jakiż fajny utwór na pozycji 5,
Cieszę się, że się wszystkim podoba Icon_wink


(06.12.2012 01:24 PM)Remo napisał(a):  EDIT: Alicia Keys – Fallin' -to mogę obstawić w ciemno, ale nic więcej konkretnego nie przychodzi mi do głowy

Oj Remigu Remigu, gdybyś uważał na lekcjach to wiedziałbyś że skończyła na pozycji 24. Icon_razz2

(06.12.2012 01:54 PM)saferłel napisał(a):  Ja stawiam na x3 kobiety na podium Icon_wink
Okaże się Icon_lol
06.12.2012 08:14 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #134
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
Ej no, przeszukałem temat nawet! W takim razie jestem ślepy, a ta wyszukiwarka jest do kitu! Icon_biggrin
06.12.2012 08:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 101
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #135
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
adik 303 napisał(a):5. Cat Power: Nude As The News
o żesz! Ale zaskoczenie, oczywiście in plus. Nie jestem entuzjastą tej formacji, ale Nude As The News jest zupełnie niezwykły i przywodzi na myśl bardzo lubianych przeze mnie Sonic Youth. Brawo Adik, to dowód na to, że będą z Ciebie ludzie!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.12.2012 09:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 208
Dołączył: Dec 2014
Post: #136
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
Nie no spokojnie, Garbage na pewno w Top 3 się pojawią - jeśli nie było jeszcze dwóch moich ulubionych to teraz pora na nie!

A chodzi o You Look So Fine i The Trick is to Keep Breathing jakby ktoś jeszcze nie wiedział jakie ich numery uwielbiam.
07.12.2012 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #137
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
"The Trick" i YLSF nie będzie na 100%. Jeśli będą, to zawieszam DLP na zawsze (taki jestem pewien tego, że nie będzie Icon_razz2)!!! Jedyna nadzieja w "Milk" chyba.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.12.2012 03:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 077
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #138
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
Pewnie od Garbage nie będzie nic, a wygra Blur - Song 2 Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
07.12.2012 05:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #139
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
@up - co adik tłukł na last? Icon_razz2
07.12.2012 08:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adam1992 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 810
Dołączył: May 2012
Post: #140
RE: Pierwszy osobisty top wszechczasów
(07.12.2012 05:15 PM)Art. Brut. napisał(a):  Pewnie od Garbage nie będzie nic, a wygra Blur - Song 2 Icon_wink
Jak wygra "Song 2" to będzie lipa, dobry utwór, ale nie najlepszy od Blur.
07.12.2012 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: