Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podsumowanie 1000 notowań - płyty
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #141
 
tadzio3 napisał(a):Z tej płyty pochodzi "Self Esteem" - jeden z moich ulubionych kawałków Offspringa i chyba pierwszy jaki usłyszałem, chociaż po latach dopiero skojarzyłem, że to ten sam zespół, który wykonuje "Pretty Fly (For a White Guy)" Icon_wink2
fakt, jakby 2 inne zespoły Icon_smile2. na szczęście obydwie piosenki uwielbiam. tak mocno, że obydwie są u mnie w czterdziestce topu wszech czasów Icon_smile2.
24.05.2011 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #142
 
Przechodzimy do pierwszej dziesiątki podsumowania 1000 notowań mojej listy płyt Icon_exclaim

O niektórych płytach można pisać mniej, a o innych można pisać całe elaboraty. Do tej drugiej kategorii z pewnością należy "Toxicity". To płyta od której wręcz zaczęła się jakaś nowa muzyczna era w moim życiu. To dla mnie jak dotychczas najlepsza zagraniczna płyta XXI wieku! Pamiętam szok jaki przeżyłem gdy pierwszy raz miałem okazję jej posłuchać, a posłuchałem z opóźnieniem. Wiedziałem, że takie coś jak System of a Down istnieje, gdzieś tam w MTV obiły mi się o oczy fragmenty teledysków, ale tak naprawdę nigdy ich nie słyszałem. Będąc u kolegi na wspólnym oglądaniu jakiegoś meczu w przerwie meczu na półce zobaczyłem "Toxicity" i zaciekawiony poprosiłem o puszczenie fragmentu. Potem musiałem pożyczyć, by w spokoju w całości odsłuchać w domu, następnego dnia miałem już kupiony swój egzemplarz, a potem była wielomiesięczna dominacja na liście płyt. System of a Down to dla mnie w tej chwili jeden z najważniejszych zespołów mojego życia. Myślałem, że nigdy nie będzie mi dane być na ich koncercie, ale teraz wrócili do koncertowania! Za niecały miesiąc będę ich widział na żywo! Icon_biggrin3
"Toxicity" to pierwsza płyta która przekracza barierę 400 punktów.

10. 405. 1x18. 52. Toxicity - System Of A Down (588)

Jak fantastycznie jest tak wpaść po uszy w macki jakiejś płyty. Nie móc się od niej oderwać i być od niej uzależnionym. Tak, by po kilka piosenek na raz było w pierwszej dziesiątce listy. Nie wszystkich albumów z tej najlepszej dziesiątki to dotyczy, bo różne przechodziły drogi, ale tak właśnie było w przypadku "Ostatecznego krachu systemu korporacji". Wtedy już Kult chyba był moim ulubionym polskim zespołem, a po wydaniu tego krążka nie miałem już żadnych wątpliwości. Jest nim do dziś i nie wiem czy kiedykolwiek to się zmieni. Już dawno przestałem liczyć ile razy byłem na koncertach Kultu, ale jest to grubo powyżej dwudziestu. Po premierze płyty nastąpił zmasowany atak piosenek na listę, a kaseta została niemal całkowicie zjechana. To jedna z moich dwóch polskich płyt wszech czasów.

9. 417. 1x8. 70. Ostateczny Krach Systemu Korporacji - Kult (362)

Co za płyty w tym rozdaniu! Same moje płyty wszech czasów! Ale czy warto w ogóle o tym informować gdy przedstawia się najlepszą dziesiątkę niemal dwudziestoletniej historii? Gdy zaczynałem swoją muzyczną przygodę to po niedługim czasie miał ukazać się nowy album Michaela Jacksona. Dowiadywałem się tego z Brava i z Popcornu Icon_mrgreen . Jakiś Król Popu. No tak, coś słyszałem z tych starszych piosenek i któraś chyba mi się podobała, zobaczymy co to będzie. I na pierwszy ogień "Black Or White". Od razu miazga! I towarzyszący teledysk który zniszczył konkurencję i do dziś jest jednym z moich ulubionych teledysków ever. "Remember the Time" wcale nie był pod tym względem gorszy. A "In the Closet"? Niby forma niezbyt wyszukana, ale Naomi Campbell?! A inne teledyski? Ale to przecież tylko dodatek, najważniejszy były piosenki. 20 lat minęło, a one nic a nic się nie zestarzały, co przecież przy takiej muzyce zdarza się niesamowicie rzadko. Król Popu!

8. 418. 1x4. 88. Dangerous - Michael Jackson (35)
24.05.2011 04:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #143
 
ku3a napisał(a):8. 418. 1x4. 88. Dangerous - Michael Jackson (35)
wiedziałem że ta płyta musi się znaleźć ja uwielbiam teledysk do "Who Is It"

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
24.05.2011 05:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #144
 
tak, ja też. zresztą ja w ogóle uwielbiam "Who Is It" za ten niesamowity klimat.
24.05.2011 05:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #145
 
Dangerous - Michael Jackson - znakomita płyta, Toxicity - System Of A Down - jeszcze lepsza płyta, Smash - Offspring - płyta do schrupania - jedna z lepszych jakie znam.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
24.05.2011 06:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #146
 
Tym razem tylko 33 %.
Czemu ja nie głosowałem na "Toxicity" ? Icon_eek2 Widocznie widziałem ją na niższych miejscach i odrzuciłem Icon_mrgreen
Z MJ mnie zaskoczyłeś.
Wszystkie płyty świetne, choć tak różne.
25.05.2011 12:04 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #147
 
Rzeczywiście płyty ogromnej wartości. O każdej wiedziałem, że to są niezwykle dla Ciebie ważne. Imponują wyniki 88 tygodni w top 10, 18 razy na pierwszym.
Z tych 3 albumów to "Ostateczny krach..." jest zdecydowanie najlepszą. To mój nr 1 Kultu i jedna z najlepszych polskich płyt wszech czasów. Pewnie nie tylko dla mnie. "Dangerous" to też ulubiona płyta Michaela, a co do SOAD to ulubioną jest "Mezmerize".
Czekam na dalsze miejsca, bo już się bałem, że zapomniałeś Icon_wink2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
25.05.2011 11:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #148
 
nie zapomniałem Icon_wink2.
najpierw przygotowania do wyjazdu, potem wyjazd, potem przygotowania do zlotu. mam nadzieję, że teraz już pójdzie gładko Icon_mrgreen .
25.05.2011 11:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #149
 
Od początku dziesiątki był ścisk i małe różnice punktowe. A teraz proszę - dwie pozycje ex aequo. Placebo to zespół który wcale na początku mi się nie podobał. Wokalnie nie mogłem się przyzwyczaić, muzycznie nie mogłem się wczuć, może wtedy gustowałem w trochę innych klimatach. Dopiero przy płycie "Black Market Music" nastąpił przełom. A następny album, "Sleeping With Ghosts" to już był gigantyczny przebój na mojej liście, grubo ponad 1.5 roku w pierwszej dziesiątce. Co ciekawe, zaledwie 2 piosenki z tej płyty doszły do pierwszej dziesiątki na mojej liście, choć trzeba przyznać, że obydwie były wielkimi przebojami, a "English Summer Rain" wygrało podsumowanie roku! Dzięki tej płycie zapoczątkowany został skuteczny marsz Placebo do pierwszej dziesiątki moich ulubionych zespołów.

6. 422. 1x6. 86. Sleeping With Ghosts - Placebo (617)

Nie zawsze najlepsza, najbardziej lubiana i znajdująca się najwyżej w prywatnym topie wszech czasów płyta danego wykonawcy jest jednocześnie najwyżej w podsumowaniu. Bo jednak biorąc pod uwagę płyty System of a Down zdecydowanie moją płytą "naj" jest "Toxicity". W podsumowaniu 1000 notowań dała się jednak wyprzedzić krążkowi "Hypnotize". Który zresztą też jest znakomity, bez tego nie osiągnąłby tak fantastycznych wyników. Ale kto wie jak będzie sytuacja wyglądać za miesiąc, gdy będzie już po koncercie? Icon_smile2 Strata jest minimalna. Bo kiedy wracać na listę jak nie przy tak wielkim wydarzeniu?! Z pary "Mezmerize/Hypnotize" to właśnie ta druga poradziła sobie znacznie lepiej. No i w momencie wydawania płyty i walki na liście nie było wiadomo, że to ostatni studyjny album zespołu... Chociaż... (no co, nie można sobie pomarzyć?...)

6. 422. 1x14. 68. Hypnotize - System Of A Down (756)
30.05.2011 01:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #150
 
Hahahaha tym razem 100% trafiłem Icon_biggrin3
01.06.2011 12:45 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #151
 
U2 miało już kilka momentów w swojej karierze, gdy różne grupy ludzi skreślały ich i mówiły, że to już ich koniec, że to już nie to U2. Jednakże w tym samym momencie inne grupy ludzi dopiero ich poznawała albo zachwycały się nowymi nagraniami. Jednym z takich etapów było wydanie płyty "Pop". U jednych byli skończeni za "Discotheque", MOFO" i inne, a dla innych to jedna z najlepszych, jak nie najlepsza, a przynajmniej ulubiona płyta w ich dyskografii. Ja właśnie należę do tej drugiej grupy. "Achtung Baby" i "Zooropa" przetarły szlaki, a przy "Pop" posunęli się jeszcze dalej. Nie przekraczając granic stworzyli znakomite popowe piosenki, które mimo upływu już kilkunastu lat wciąż brzmią bardzo dobrze. I to nie tylko singlowe przeboje, ale także wszystkie pozostałe.

5. 430. 1x15. 62. Pop - U2 (301)

Gdy poznaje się jakiś zespół który nas przy tym pierwszym kontakcie powala, to potem z drżeniem serca czeka się na kolejny materiał, z niepewnością czy wciąż będzie tak fantastycznie. Ja poznałem The Offspring w czasie promocji krążka "Smash". Do dziś jest to moja czołówka płyt wszech czasów. Ale w końcu przyszedł czas na następcę, "Ixnay on the Hombre" i pojawiały się pytania jak będzie, czy spełni oczekiwania, czy ugruntuje pozycję zespołu jako jednego z moich ulubionych. Wszystko to zostało spełnione z nawiązką! I na pewno Offspring nie byłby wciąż w pierwszej piątce moich ulubionych zespołów ever gdyby nie "Ixnay on the Hombre", które na mojej liście płyt zdobyło nawet więcej punktów niż "Smash"!

4. 444. 1x7. 83. Ixnay On The Hombre - The Offspring (297)
01.06.2011 01:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #152
 
Już pewnie to pisałem, że "Sleeping With Ghosts" to płyta wyjątkowa, cudowna i tak można mnożyć dalej, ale wszystkie inne tego zespołu są daleko w tyle. I wcześniejsze i późniejsze nawet w części nie dosięgały "SWG". Owszem można znaleźć lepsze momenty, ale jako całość tylko ta płyta była wyjątkowa. A chyba z każda następną płytą jest gorzej.
"Hypnotize" - myślałem, że to będzie top 3
"Pop" - mógłbym podpisać się pod tymi słowami. Z tym, że ja dopiero poznawałem U2 dzięki tej płycie. A że miałem jeden ze swoich pierwszych kompaktów, to słuchałem go nawet klika razy dziennie. Ja bez wahania mogę powiedzieć, że to moja ulubiona płyta U2.
Nie spodziewałem się, że może być jeszcze wyższy The Offspring. A tu niespodzianka. No to teraz wielka trójka i w sumie nie wiem co tam może być. No "Brothers In Arms" to na 100%. Ale co jeszcze to nawet ciężko zgadywać, mimo, że to z pewnością to oczywistości

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
01.06.2011 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #153
 
Tym razem 50% - ale kto by wymyślił ten akuratny Offspring Icon_eek2
Pop wiedziałem że uwielbiasz. No cóż u mnie w top U2 byłby daleko.

Zostało top-3, a tu możliwości od groma, kurka wodna.
Pewniakiem jest mój typ czyli: Gunsi.
Pozostałe dwie, hmmm, widze dwa scenariusze:
1. cofnąłeś się do Brothers i wtedy to na pewno.
2. jednak Brothers nie (tylko utworki dawałeś na listę).

Poza tym musi być coś jeszcze polskiego. Tylko co ? Wilki które typowałem, czy może jeszcze jeden Kult, a może jeszcze jedne Strachy (nie, to byłoby za wysoko), a może Lao.

Więc zabawie się tak:
Guns N'Roses - Use Your Illusion II
Dire Starits - Brothers in arms
i coś polskiego Icon_mrgreen
01.06.2011 10:06 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #154
 
widzę, że wszyscy nastawiają się na Gunsów na podium. wydawało mi się, że już to wyjaśniałem i potem jeszcze raz pisałem przy pierwszych typach, ale faktycznie nie było to jednoznaczne.
przy przedstawianiu kolejnych pozycji napisałem:
ku3a napisał(a):Bardzo nisko również "Use Your Illusion III". Tak, tak - "III" zmruż oczy. Tak to było u nas wydane na kasetach - w trzech częściach zmruż oczy. Potem gdy kupiłem sobie całość normalnie na dwóch kompaktach dokonałem jakichś przeliczeń, żeby punkty z kaset odpowiadały punktom z płyt.
a potem przy typach, że Gunsi już 2 razy byli. z powodu zamieszania z tymi trzema częściami na kasetach u mnie na liście UYI występuje właśnie jako część I i część III. punkty części II jakoś tam przeliczyłem w momencie gdy płyta wróciła na listę, ale już gdy miałem kompakty.
pewnie to zawiłe. w każdym razie chodzi o to, że Gunsi już byli i na podium ich nie będzie Icon_wink2.
02.06.2011 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #155
 
1. Brothers In Arms - Dire Straits
2. Get A Grip - Aerosmith
3. Hybird Theory - Linkin Park

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
02.06.2011 05:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #156
 
ku3a napisał(a):punkty części II jakoś tam przeliczyłem
Icon_mrgreen

ku3a napisał(a):pewnie to zawiłe.
owszem Icon_razz
02.06.2011 08:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #157
 
Podium! Brązowy medal. Wciąż bardzo małe różnice punktowe!

Pisałem już kiedyś o moich początkach z muzyką, o pierwszej kasecie którą dostałem od mamy. Oczywiście mam ja do dziś, jak zresztą chyba wszystkie inne kasety, tyle że nie są tak wyeksponowane jak kiedyś. A potem ta moja pierwsza kaseta stała się moja płytą wszech czasów!! "Brothers In Arms". Moja lista płyt powstała trochę później i dużą część słuchania kasety miałem już za sobą, ale to przecież nie mogła być przeszkoda ku temu, by zebrać na liście bardzo dużo punktów. Zresztą jak przystało na ulubioną płytę, "Brothers In Arms" nieraz wracało na listę. I nie byłoby takiej pozycji gdyby oprócz tytułowego mojego utworu wszech czasów, oprócz "Your Latest Trick", "Money For Nothing", "So Far Away", "Walk of Life" nie oczarowały mnie pozostałe 4 utwory. Uzupełniają się wzajemnie i tworzą dla mnie idealną mieszankę.

3. 449. 1x6. 77. Brothers In Arms - Dire Straits (1)
06.06.2011 03:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #158
 
Jest, super ! Icon_biggrin3
06.06.2011 03:14 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #159
 
myślałem, ze "Brothers in Arms" wygra.
teraz już nie mam pojęcia jak będzie wyglądać podium.
może to i lepiej Icon_wink2
ja też mam tę kasetę tyle, że nie ja ją kupiłem. ale jest już moja Icon_cool2
06.06.2011 03:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #160
 
ku3a napisał(a):3. 449. 1x6. 77. Brothers In Arms - Dire Straits (1)
Z jednej strony myślałem, że to będzie numer 1. Z drugiej jednak tak przeczuwałem, że znając kasetę trudno będzie "BRA" zdobyć aż tyle "nowo zdobytych" punktów by była liderem. I tak jednak jest to gigantyczny sukces. A i skoro jest to ulubiona płyta to w przyszłości niewykluczone, że jeszcze trochę punktów uciuła i będzie na pierwszym.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
07.06.2011 04:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  płyty 10-lecia (1990-1999) ku3a 130 3 243 29.09.2023 08:28 PM
Ostatni post: AKT!
  płyty 10-lecia (2000-2009) ku3a 110 2 209 06.02.2022 01:02 PM
Ostatni post: Yacy
  podsumowanie 1500 notowań / 30 lat płyt ku3a 184 39 671 24.12.2021 10:44 AM
Ostatni post: Miszon
  podsumowanie 1500 notowań / 30 lat ku3a 366 44 251 08.09.2021 10:58 PM
Ostatni post: ku3a
  płyty 10-lecia (2010-2019) ku3a 93 3 366 10.02.2021 11:01 PM
Ostatni post: ku3a
  podsumowanie 1400 notowań płyt ku3a 155 32 980 03.09.2019 09:42 AM
Ostatni post: tadzio3
  podsumowanie 1400 notowań ku3a 307 29 601 23.07.2019 11:20 PM
Ostatni post: ku3a
  podsumowanie 2015 - płyty ku3a 19 3 182 11.02.2016 02:24 PM
Ostatni post: adameria
  podsumowanie 2014 - płyty ku3a 26 4 845 25.03.2015 11:08 AM
Ostatni post: ku3a
  podsumowanie 2013 - płyty ku3a 22 3 625 20.02.2014 04:01 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości