Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podsumowanie 1000 notowań
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #221
 
Cytat:dziwne i to jeszcze w podsumowaniu Icon_mrgreen
No wiesz, podsumowanie nie musi składać się z hitów. Specjalnie to napisałem, by położyć nacisk na wagę takich nagrań jak ''Always''.

Nieeeeee Icon_smile2 Tylko nie ''Pretty Fly'' Icon_smile2 No cóż. Musiało się pojawić. Otwiera w symboliczny sposób pierwszą 10-tkę i to na tyle z mojej strony, hehe. Ciekawe czy coś jeszcze od Offspring się pojawi. Jestem wyjątkowo otwarty na każdą propozycję. O Avanged Sevenfold ostatnio coś skrobnąłem w komentarzu, a raczej skrobnąłem o tej muzyce. Z drugiej strony na pewno nic do niego nie mam. Podziwiam formę i wynik. Tak młoda piosenka w takiej fazie zabawy, no, no, no. Gunsów nie zabraknie i wyżej. Dla nich pewnie impreza się dopiero rozkręca.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.08.2010 05:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #222
 
Myślałem, że "M.I.A." ze swoim imponującym stażem jest nieuniknione w top 10, a tutaj paradoksalnie #11.

Za "Pretty Fly" też (podobnie jak Paweł) niespecjalnie przepadam, choć pamiętam, że gdy się ukazało - szalałem przy tym jak wszyscy Icon_smile2 Dorastanie i zostawianie za sobą niegdyś ulubionej muzyki jest trochę przykre. Mam akurat kumpla, który kiedyś był wielkim fanem Offspring, miał całą dyskografię, jakieś gadżety związane z zespołem etc.. Później przerzucił się na inne granie i od kilku lat najpewniej w ogóle ich nie słuchał, nawet nie słyszał ostatniej płyty. Ja też kiedyś ich lubiłem, ale nawet tak wyszło, że wczoraj słuchałem "Americany" i zupełnie do mnie nie trafia Icon_sad

Z Guns N Roses jestem słaby. Odpaliłem "November Rain" i okazuje się, że nigdy wcześniej tego nie słyszałem, a przynajmniej nie kojarzę Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.08.2010 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #223
 
ku3a napisał(a):mam przed oczami Slasha grającego na gitarze na pustyni przed kościołem, Slasha podającego obrączki
A Slasha wskakującego na fortepian? BO to mój ulubiony moment tego kawałka (już nawet nie teledysku, tylko po prostu kawałka) - pizzicato na smykach, lekkie zmiany w harmonii, wyciszenie, fortepian i potem to solo. Rewelacja i wspomnienie imprez domowych w liceum.
aaktt napisał(a):Odpaliłem "November Rain" i okazuje się, że nigdy wcześniej tego nie słyszałem, a przynajmniej nie kojarzę Icon_sad
Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 (nie wierzę, naprawdę, gdzie ty żyłeś przez ostatnie 20 lat!? Icon_wink2 . Przecież nawet w Zetce/Rmf-ie grywali wersję skróconą-warszawską/krakowską, już nie pamiętam która była która)

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
24.08.2010 10:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #224
 
Zgadzam się. Ciężko byłoby nie słyszeć ani razu "November Rain".

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.08.2010 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #225
 
Ja też dopóki nie poznałem świadomie ''November'' nie znałem tego kawałka Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.08.2010 10:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #226
 
aaktt napisał(a):Z Guns N Roses jestem słaby. Odpaliłem "November Rain" i okazuje się, że nigdy wcześniej tego nie słyszałem, a przynajmniej nie kojarzę Icon_sad
Icon_eek2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
24.08.2010 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #227
 
ku3a napisał(a):12. 201. 1x2. 33. November Rain - Guns N'Roses (70)
najlepszy utwór Gunsów będzie wyżej, mam nadzieję Icon_wink2 ten nie jest zły, ale wolę "Don't Cry" Icon_razz2
"M.I.A." nie mogło zabraknąć. królowanie tej piosenki na Twojej liście nawet ja pamiętam Icon_razz
Pierwsza dycha rozpoczyna się świetnie, zobaczymy czy to się utrzyma Icon_biggrin3
25.08.2010 12:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #228
 
Tomekk napisał(a):najlepszy utwór Gunsów będzie wyżej, mam nadzieję Icon_wink2 ten nie jest zły, ale wolę "Don't Cry" Icon_razz2
to ja jednak pozwolę się nie zgodzić . Bo dla mnie "November rain" jest perfekcyjny. "Don't Cry" za to jest w stylu TIL i choć tez jest świetny to jednak będzie u mnie zawsze w cieniu NR.
M.I.A cenie sobie szczególnie dlatego, ze to jeden z moich ulubionych NL utworów poznanych dzięki Tobie. Icon_biggrin3 . A kariera była oszałamiająca . hehe. historia z grzecznym czekaniem w kolejce na zwycięstwo bardzo mi się podoba. Icon_smile2 Całkiem podobna zatoczyła koło i u mnie.
Za to The Offspring nigdy jakoś specjalnie nie ceniłem. Zdarzały się wyjątki z np. genialnym "Self Esteem" .
30.08.2010 09:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #229
 
Do tej pory największa różnica punktowa między kolejnymi piosenkami w podsumowaniu wynosiła 6 oczek. Teraz natomiast mamy skok aż o 34 punkty! Czy to będzie największa różnica w podsumowaniu? Wszystko ma swoje początki. O kilku początkach już przy okazji tego podsumowania pisałem, może teraz o kolejnym? Od kilkunastu lat w pierwszej piątce moich ulubionych zespołów jest The Offspring. Dwie pierwsze płyty przegapiłem, poznałem je z opóźnieniem, wszystko wybuchło przy okazji trzeciej płyty. "Offspring", "Offspring" - kilka razy słyszałem to hasło, ale nie znałem muzyki. Byłem w liceum i któregoś dnia kolega przyniósł na kasecie "Smash" i puścił w klasie między jedną a drugą lekcją polskiego. Odleciałem. "Self Esteem", "Come Out And Play" i kilka innych. Potem przez kilka tygodni nie miałem dojścia do tej kasety i opóźnieniem mnie zaatakowała, po tym jak już udało mi się ją przegrać od kolegi, który przegrał od kolegi itd. Jeśli dobrze pamiętam, dopiero później ukazała się oficjalnie w Polsce. Płyta zaatakowała z opóźnieniem, ale singlowe "Self Esteem" było często grane w MTV i ja już byłem wyczulony na ten teledysk. Na magnetofon nagrałem sobie bodajże z Z-Rocka i dzięki temu mogłem to męczyć, zanim mogłem słuchać całego "Smash". Ależ to była moc! Ale to jest moc do dziś! Jeden z moich przebojów wszech czasów.

9. 240. 1x11. 36. Self Esteem - The Offspring (207)

Jest kilka utworów w podsumowaniu które przynajmniej część z Was pamięta z mojej listy. W tych rejonach podsumowania to już same legendy. Z pewnością jedną z nich jest "Martyr". Bo czyż może być inaczej kiedy mamy do czynienia z rekordzistą liczby tygodni na pierwszym miejscu?! Rekord wynosił 12 i nikt nie mógł go pobić, mimo że byli tacy którzy go wyrównali, a tu nagle pojawił się "Martyr" i seryjnie wygrywał. Dwunasty tydzień minął jak błyskawica i ani myślał zwalniać. Myślałem sobie kiedyś, że na zawsze na mojej liście rekordzista będzie miał gorszy wynik niż na LP3, bo pobić 12 tygodnie? - toż to niemożliwe. Skończyło się na nieprawdopodobnym wyniku - 20 tygodni na pierwszym!! Pogromcą okazało się "Ruby"... No jak pogromcą "Brothers In Arms" może być "Naj story", to czemu pogromcą "Martyra" miałoby nie być "Ruby" Icon_smile2. I to wszystko bez żadnych okoliczności towarzyszących, bez smaczków, bez skojarzeń, po prostu 20 tygodni kiedy Depesze byli najlepsi. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby ten rekord mógł zostać poprawiony, ale czy takie rekordy są spodziewane?

8. 249. 1x20. 29. Martyr - Depeche Mode (813)
31.08.2010 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #230
 
ku3a napisał(a):Na magnetofon nagrałem sobie bodajże z Z-Rocka.
Ja sobie nagrałem z listy europejskiej z RMF-u. RMF słabo było słychać u babci (dziś nie do pomyślenia) i musiałem magnetofon "wieszać" na klamce od okna, bo tak to szumiało.
ku3a napisał(a):Jeden z moich przebojów wszech czasów.
No właśnie. Nie rozumiałem, dlaczego tego nie ma na LPP3?

Martyr powiem szczerze jakoś nie kojarzę po tytule. Icon_redface2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.09.2010 10:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #231
 
Ho ho ho, 20 tygodni na pierwszym robi wrażenie Icon_eek2
Ja też nie pamiętam jak leciał ten numer, ale wiem, że na pewno go słyszałem przy okazji którejś z płyt zespołu Icon_smile
Kolejne Offspring wysoko w stawce. Jeden z ulubionych zespołów wszech czasów? Nie spodziewałem się Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2010 01:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 700
Dołączył: Jun 2007
Post: #232
 
Cytat:11. 204. 1x5. 41. M.I.A. - Avenged Sevenfold (859)
Myślałem, że będzie wyżej niż "Martyr", ale to było złudne, gdyż podsumowanie tylko pierwszej dzeisiątki robi swoje.
I przy okazji jak zwykle zachęcam do zrobienia podsumowania ostatnich lat licząc top 30, albo nawet top 50. A już na pewno podsumowania roczne robić w taki sposób. Bo, że tu jest pods. top 10 rozumiem jak najbardziej - inaczej trudno by było.

Cytat:10. 206. 1x10. 26. Pretty Fly (For A White Guy) - The Offspring (403)
Ten kawałek sprawdza się jako taki imprezowy, ale większego sentymentu do niego nie czuję, chociaż teledysk faktycznie jest nie do zapomnienia

Cytat:9. 240. 1x11. 36. Self Esteem - The Offspring (207)
Bardzo lubiłem ten utwór, potem o nim zapomniałem i kompletnie nie kojarzyłem z Offspring! A jak juz sobie przypomniałem, to mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że to mój ulubiony ich kawałek.

Cytat:8. 249. 1x20. 29. Martyr - Depeche Mode (813)
U mnie rekord wynisi raptem 9 tygodni na pierwszym, ale nie z jedną piosenką.
Wynik imponujący, doskonale to pamiętam i kojarzę też że tyle tygodni na pierwszym było spowodowane tym, że nie było aż tak silnej konkurencji do pierwszego, co się za często nie zdarzało i co też widać po nowym numerze jeden Icon_wink
I dlatego tez "Martr" cenisz znacznie mniej od np numeru 9

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
01.09.2010 04:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #233
 
Co do "Pretty Fly", to pamiętam, że z moim ówczesnym znajomym uwielbialiśmy ten kawałek, zdarzyło nam się nawet zrobić duet Icon_biggrin Szkoda, że nigdzie tego nie nagrałem.
Pytanie: Kto w podsumowaniu jest najwyżej z utworów z najwyższą pozycją czwartą i niższą?
U mnie z list była jeszcze lista kreskówek. Myślałem o liście filmów, ale niestety nigdy nie oglądałem zbyt wielu "movies".
Saferłel napisał(a):matematyka kiedyś była nawet na ostatnim miejscu, ale teraz chyba przebiła ją chemia, hiszpański oraz....godzina wychowawcza (niczego tak nie znoszę jak
siedzenia bezczynnie w czasie zajęć ;P).
No nie, jak można nie lubić języka? Icon_biggrin Chyba, że nauczyciel jest tak beznadziejny. Ja co prawda listy oficjalnej nigdy nie robiłem, ale od gimnazjum nie raz się zastanawiałem
nad kolejnością moich ulubionych przedmiotów. No cóż, na dole zazwyczaj była fizyka, a gdy jej już nie było, to matematyka.
Saferłel napisał(a):To też ciekawa sprawa i również bardzo oryginalnie prezentująca się w dzisiejszych czasach. W roku 2010 ''gazetkę'' robi się tylko po to, aby zdobyć lepszą
ocenę z jakiegoś przedmiotu. Icon_wink2
To też, ale przyjemnie jest zrobić gazetkę na temat, który Cię interesuje Icon_smile2 Ale, niestety, nie wszystkie zainteresowania przechodzą przez szkolną cenzurę. Przecież najlepiej zrobić gazetkę odnośnie wzorów matematycznych albo wymagań maturalnych...
Cytat:ale ja wymyśliłem własną telewizję, sportową oczywiśćie
No dobra, skoro już tak wszyscy się pogrążamy... Ja przez krótki czas miałem swój wyimaginowany dziennik szkolny i m.in. wyżywałem się tam na osobach ze szkoły, których nie lubiłem Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):też mi się tak wydaje. obecnie komputery to gigantyczna pomoc w wielu sytuacjach, ale też nieprawdopodobny złodziej czasu. wcześniej wychodziło się na podwórko, żeby spotkać się z kolegami, pójść pobawić się w chowanego na osiedlu czy pograć w kapsle, a dziewczyny w hula-hop. teraz włącza się gie-gie.
Tak, też mnie boli to, że dziś łatwiej jest przegadać z kimś cała noc na gg/facebooku, niż się spotkać...
Ku3a napisał(a):ale u nas w domu nie było w zwyczaju słuchania radia. sam musiało to wszystko dla siebie odkryć.
O, to witaj w klubie. Gdybym miał mieć podobny gust do moich rodziców, to jeśli bym czegoś słuchał, to na okrągło (nie umniejszając im niczego) artystów pokroju Anny Jantar czy Krzysztofa Krawczyka.
Ku3a napisał(a):I zaczęło się moje promowanie tego utworu na forum LP3 - zachwyty, fragment tekstu w sygnaturce Icon_smile2 . "I’m coming up on infra-red, forget your running, I will find you" Icon_smile2 .
Pamiętam, pamiętam. Szkoda, że czasem nie powracasz do swoich dawnych opisów Icon_wink2
Ku3a napisał(a):Wtedy nie miałem jeszcze internetu w domu i korzystałem w laboratorium komputerowym na wydziale.
Łoł, to i tak bardzo szybko. Domyślam się, że internet u siebie w domu też miałeś dosyć szybko. No tak, ale to w końcu Warszawka Icon_wink2
tomas585 napisał(a):Kiedyś to były popularne gry , dziś to już tylko antyki dla kolekcjonerów
Niekoniecznie. Na szczęście emulatory od wielu lat mają się całkiem nieźle. Ach, te dawne platformówki... Chyba nie muszę pisać, że jestem mega-giga-terra fanem Mario?
Ku3a napisał(a):A potem przyszła nieszczęsna trzecia płyta, po której Coldplay został przeze mnie skreślony. Kasa zwyciężyła. Iskierką nadziei był pierwszy singiel z następnej
płyty. Okazało się, że nic z tego
Strasznie krytyczny jesteś. Nie wydaje mi się, żeby się jakoś drastycznie sprzedali. Jedyne co zauważyłem to to, że Chris Martin stał się bardziej ekstrawertyczny Icon_wink2
Yacy napisał(a):chyba tylko u nas była aż takim przebojem Icon_smile2 U mnie wylądowała na 1.
Oj, nie tylko, nie tylko. U mnie też był numer jeden i też dobrze sobie radziła.
Aro napisał(a):No własnie, czy nie mogło by tak zostać. Po cholerę się zmieniać. Najfajniejszy okres Hey . Być może dlatego że tam jeszcze esperymentowali.
Wybacz, ale sam sobie przeczysz Icon_wink2 Oni ciągle eksperymentują.
Ku3a napisał(a):Pierwszy singiel z drugiej studyjnej płyty na LP3... nie wyszedł nawet z Poczekalni.
No niestety. Ale to po części wina słabej promocji w Trójce.
Ku3a napisał(a):"Bring Me To Life" dla mnie do dziś brzmi świeżo.
A ja mam z tym kawałkiem problem. Miłość od pierwszego wejrzenia, 18 tygodni na szczycie, pięciokrotny powrót na listę po wielu tyodniach, ponad 3 lata fanatycznego uwielbienia, a potem... Potem raz chwytało mnie dość mocno (ale już raczej nie tak, jak kiedyś), a następnym razem średnio. Ale dziś zabrzmiało tak, jak za dawnych czasów.
Tomekk napisał(a):Fallen - 15mln
The Open Door - 4mln Icon_razz
Bo to było tak: w wielu krajach "The Open Door" zadebiutowało wyżej niż "Fallen", ale miało krótszy chart-run. W Polsce "Fallen" też się rozkręcało i chyba nigdy nie było na
szczycie zestawienia OLIS-u.
saferłel napisał(a):Dla mnie Evanescence zawsze było dosyć plastikowe. Nie kupuję takiego female rocka. Panie powinny siedzieć w mniej ''metalowych'' klimatach.
No zadusić Icon_razz
Cytat:78. 123. 1x6. 16. All That She Wants - Ace Of Base (113)
Zawsze czułem, że w tym kawałku kryje się coś więcej. Jeśli kiedykolwiek nauczę się grać na gitarze, to (od ponad pięciu lat przynajmniej) marzy mi się zagranie tego kawałka w wersji akustycznej.
Tomekk napisał(a):Ace of Base pamiętam z dzieciństwa. Nie straciło nic ze swego uroku.
LIFE IS A FLOWER [Obrazek: serduszka.gif]
ku3a napisał(a):Ale miał się pojawić nowy krążek, pojawił się singiel i bomba wybuchła!
Oj tak, to była bomba! Wydaje mi się, że wraz z Evanescence i The White Stripes to był jeden z tych zespołów, który mógł się wtedy pochwalić świeżym brzmieniem.
Ku3a napisał(a):Czasem i ciapowate utwory zostają wielkimi przebojami Icon_mrgreen . Przez długi czas kompletnie nie mogłem załapać czym się można podniecać przy "Map Of The
Problematique".
HAHAHA! To zupełnie jak u mnie.
ku3a napisał(a):Wiedziałem, że płyta "Mów mi dobrze" jest rewelacyjna
Ciesze się, że wciąż Ci się podobają. Ja niestety już tego zespołu nie czuję. A początek był fenomenalny... Może w przyszłym roku uda mi się pójść na ich juwenaliowy koncert i wtedy coś się zmieni.
Ku3a napisał(a):Ale z czasem mój gust coraz bardziej się klarował i coraz bardziej orientowałem się, że odchodzi od tego, co w tych pismach jest prezentowane Icon_wink2 .
Ale prawda jest też taka, że zawartość tych gazetek się przez lata zmieniała. Bravo początku XXI wieku to nie to samo Bravo co 9 lat później.
Ku3a napisał(a):ja mam sentyment właśnie do jakichś Aceofbasów, Snapów, Technotroniców, MCHammerów itp. Icon_smile2 . ale do Modern Talking też Icon_mrgreen .
Tak samo jak ja do Spice Girls i Britney... Co epoka, to inny sentyment.
tadzio3 napisał(a):Do dziś chyba została mi tylko jedna nierozszyfrowana piosenka z dalszych miejsc, ale jej już raczej nie odkryję, bo już nie jestem w stanie jej zanucić,
chociaż wiem, że to była nie polska piosenka punkowego zespołu.
A jak ją miałeś podpisaną?
Ku3a napisał(a):Potem jednak weszło do zestawu do głosowania na LP3 i nagle wszystko się odmieniło, kiedy mogłem ulubionego zespołu słuchać w ukochanej audycji.
Swoją drogą, to ciekawe, że wydanie na singlu ma taki wpływ na to, jak postrzegamy dane utwory.
Ku3a napisał(a):A w dodatku to były wakacje'98, jedne z najważniejszych w moim życiu, przełomowe, przepiękne.
Rozumiem, że to sekret i nie możesz nic zdradzić?
Ku3a napisał(a):"Gdy nie ma dzieci" było na pierwszym miejscu w... 872 notowaniu LP3 Icon_cool2 Icon_mrgreen
Skąd ten uśmieszek?
saferłel napisał(a):Niezłe, ale po latach nie ma takiej siły jak w dzieciństwie ;P
Będzie znów miało, gdy wyjadą nasi podopieczni Icon_mrgreen
Ku3a napisał(a):i sobie myślałem - o nie, jeszcze trochę i będą mieć tyle punktów, że się załapią do dwudziestki podsumowania roku, ale by była kicha Icon_razz .
E tam, kicha. To były bardzo przyjemne kawałki, zwłaszcza do Kylie mam sentyment.
Ku3a napisał(a):The Wicker Man - Iron Maiden
O tak, strasznie żałuję, że nie byli u mnie na liście. Mega fighter.
Ku3a napisał(a):W minionych latach do pierwszej dziesiątki trafiały m.in.:
Yeah! - Usher
A to ciekawe, bo u mnie najwyżej tylko na 27. Inna sprawa, że, pomimo wielkiego sukcesu na świecie, "Yeah!" nie było za bardzo promowane w polskich stacjach radiowych.
saferłel napisał(a):Z drugiej strony ciężko jest ten utwór traktować na poważnie.
Bo z pewnością w takim celu powstał - by sprawiać ludziom frajdę Icon_smile2
saferłel napisał(a):Ostatnia porządna piosenka Metallici przed wydaniem nowej płyty.
Ej, a "St. Anger" to co?
aaktt napisał(a):Zachwycało mnie za to Cartoons i ich dziwaczne fryzury i teledyski Icon_razz To chyba nawet gorzej Icon_mrgreen
Everybody sing this song, doodah, doodah! Icon_biggrin3 Jedno przesłuchanie podczas Komputerowej Listy Przebojów Radia Zet i wystarczyło, by zapamiętać na lata. Podobnie
"Tamagotchi" Daze, no ale ich słyszałem wtedy częściej, nawet zaliczyli numer jeden na "Komputerowej...".
aaktt napisał(a):Łał, faktycznie Cię mocno złapał w owym czasie "Original Prankstar",
U mnie radził sobie nawet chyba gorzej niż przeciętnie - ale w dużej mierze dlatego, że wtedy dominację nad moją listą miało MTV European Top 20 - no niestety. Z ciekawości: jak radziło sobie u Ciebie, Ku30, "(Can't Get My) Head Around You"?
ku3a napisał(a):o dziwo MTV to wtedy była stacja muzyczna; tak, wiem że to szok, można już zamknąć usta
Jeszcze w okolicach roku 2000 to była bardzo przyjemna stacja, podobnie jak Viva.
tadzio3 napisał(a):Mnie także to dziwi, że w ogóle utwór jest jakoś pomijany przez Myslovitz.
Ale chyba COŚ dla nich znaczy, skoro to właśnie ten kawałek wykonali później w duecie z Edytą Bartosiewicz.
Miszon napisał(a):a Aerials i Atwa zrobiłem własną aranżację na gitarę akustyczną, z zupełnie innymi chwytami Icon_smile2 .
O Boże, Atwa... Ostatnio miałem okazję to usłyszeć dzięki mojej znajomej. Nie sądzę, żeby to był zły kawałek, ale był dla mnie tak dołujący, że... Jak dotąd nie powtórzyłem tego "wyczynu" Icon_wink2

Chyba po raz pierwszy przeczytałem tak długi temat od deski do deski - zajęło mi to kilka godzin! I zrobiło się bardzo melancholijnie... Za bardzo melancholijnie. Szczerze mówiąc, to przy takich podsumowaniach "na raty" mam czasem wrażenie, że im twórcom zależy na podbiciu ilości komentarzy, ale tym razem było zupełnie inaczej. Wielki szacun!
06.09.2010 03:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #234
 
prz_rulez napisał(a):Wybacz, ale sam sobie przeczysz Icon_wink2 Oni ciągle eksperymentują.
tylko ze moja wypowiedź odnosi się do dawnego ich okresu kiedy rozpoczynali zabawę z muzyką. natomiast co teraz wyprawiają, to woła raczej o pomstę do nieba. Icon_wink2

No i jest wywołane Self Esteem . Dla mnie rewelacja. przyznam się, że nie sposób nie pamiętać choć w strzępach 900 podsumowania Icon_wink2 , ale akurat SE w takich rejonach nie kojarzyłem.
Miszon napisał(a):Martyr powiem szczerze jakoś nie kojarzę po tytule. Icon_redface2
ja tez w tej chwili nie... a pewnie słyszałem nie raz.
Liliantyrka vel Martyr nas za to zabije Icon_wink2
07.09.2010 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #235
 
Aro napisał(a):natomiast co teraz wyprawiają, to woła raczej o pomstę do nieba. Icon_wink2
Nieee, nieee, nie zgadzam się! Moim zdaniem nie nagrali płyty, na której nie byłoby przynajmniej kilku ciekawych utworów Icon_smile2
08.09.2010 11:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #236
 
Czy komuś mało było Metalliki na dotychczasowych miejscach podsumowania? Icon_cool2 Cieszę się, że moja lista istniała już w czasach gdy na świecie pojawiły się utwory które są w najściślejszej czołówce, w czubie mojego prywatnego topu wszech czasów. Gdy pojawił się "Czarny album", to dla mnie była to bardzo ciężka muzyka Icon_razz. Ale wtedy też kształtowało się moje uwielbienie do rockowych ballad i trwała rywalizacja o tytuł najlepszej na tej płycie. Pamiętam jak jeszcze przed ukazaniem się "Nothing Else Matters" na singlu mieliśmy w podstawówce klasową dyskotekę i jeden z kolegów powiedział, że to jest dla niego najpiękniejszy kawałek na płycie. Potem to już wiadomo - singiel i jeden z przebojów wszech czasów w niezliczonych zestawieniach. Punkty zdobyte na mojej liście to suma punktów zdobytych w czasach płyty "Metallica" i w czasach "S&M", bo jak już niejednokrotnie tłumaczyłem ja te dwie wersje traktuję jako jeden utwór, tyle że właśnie w różnych wersjach. Tak jak nie jest dla mnie innym utworem coś co zespół zagra na koncercie, tak nie jest innym utworem w tym przypadku. I dzięki temu udało się znaleźć o kilka pozycji wyżej w podsumowaniu niż by to miało miejsce, gdyby brać pod uwagę tylko pierwszy etap.

7. 256. 1x5. 41. Nothing Else Matters - Metallica (59)

"Cieszę się, że moja lista istniała już w czasach gdy na świecie pojawiły się utwory które są w najściślejszej czołówce"? Tak, ale nie istniała jeszcze wtedy gdy ukazał się mój utwór wszech czasów, ten jeden jedyny. Widać jednak z tego podsumowania, że miłość do "Brothers In Arms" rosła z wiekiem, tak samo zresztą jak i do całej płyty, którą poznałem niedługo przed powstaniem mojej listy, a była to pierwsza kaseta jaką dostałem. Gdy zaczynałem tworzyć listę prawdopodobnie (ciężko by było to odtworzyć) to jeszcze nie był mój utwór najukochańszy. Potem kilka razy wchodził na moją listę, zresztą 2 razy pojawiając się od razu na pierwszym miejscu. Może jest to dobre miejsce, by wspomnieć, że wcześniejszym moim utworem wszech czasów było... "Your Latest Trick", czyli ten sam zespół, ta sama płyta Icon_mrgreen . Usłyszeć na żywo swój ulubiony utwór to wielkie przeżycie. Co prawda nie było mi dane być na koncercie Dire Straits, ale na koncercie solowym Marka Knopflera byłem 3 razy i 3 razy słyszałem na żywo "Brothers In Arms".

6. 277. 1x9. 43. Brothers In Arms - Dire Straits (5)
09.09.2010 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #237
 
ku3a napisał(a):mój utwór wszech czasów, ten jeden jedyny.
6. 277. 1x9. 43. Brothers In Arms - Dire Straits (5)
w tym zakresie jesteśmy zgodni Icon_biggrin3

ku3a napisał(a):na koncercie solowym Marka Knopflera byłem 3 razy i 3 razy słyszałem na żywo "Brothers In Arms".

6. 277. 1x9. 43. Brothers In Arms - Dire Straits (5)
ja tylko raz, a wrażenie jest super Icon_biggrin3

p.s. czekam aż dobrniesz do finału, żeby sobie spokojnie poczytać od początku
09.09.2010 04:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #238
 
A oto i dwa utwory, których fenomen od zawsze był dla mnie zagadką i chyba na zawsze pozostanie on dla mnie niezrozumiały Icon_smile2 Oba jednak darzę sympatią, choć nie na tyle, aby umieszczać je w moich zbiorach wszech czasów Icon_wink2

Co do różnych wersji tego samego utworu, mam zdecydowanie takie samo zdanie. Teraz zresztą mam na liście koncertową wersję "Pump It Up" Elvisa Costello i gdyby moja lista istniała w 1979 roku, to w analogicznym zestawieniu liczyłbym je tak jak Ty Icon_smile2 Swoją drogą "S&M" nie było złe, to chyba pierwszy etap Metalliki, jaki pamiętam Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.09.2010 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #239
 
aaktt napisał(a):A oto i dwa utwory, których fenomen od zawsze był dla mnie zagadką
a ja rozumiem fenomen obu tych nagrań.
"Brothers In Arms" jest dla mnie także niezwykle ważne i cieszę się, że jest tak wysoko. Chociaż spodziewałem się podium Icon_razz
Metallica jest już trochę mniej ważna dla mnie, ale i tak ją lubię.
Kompletnie nie wiem co wygra, dlatego ciekawi mnie to podsumowanie Icon_cool2
09.09.2010 06:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #240
 
U mnie przez kilka lat walczyło o pierwsze (m.in. z Everybody hurts, Bohemian rhapsody, Everything I do...) i jak już je wywalczyło, to w uznaniu zasług oraz z powodu tego, że nie chciałem więcej podejmować tak ostatecznych decyzji, postanowiłem że jest to mój ostateczny nr 1 i nie zamierzam tego zmieniać jak dotąd (czyli już przez minimum 8 lat) Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
09.09.2010 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  podsumowanie 1500 notowań / 30 lat płyt ku3a 184 39 957 24.12.2021 10:44 AM
Ostatni post: Miszon
  podsumowanie 1500 notowań / 30 lat ku3a 366 44 290 08.09.2021 10:58 PM
Ostatni post: ku3a
  podsumowanie 1400 notowań płyt ku3a 155 33 007 03.09.2019 09:42 AM
Ostatni post: tadzio3
  podsumowanie 1400 notowań ku3a 307 29 893 23.07.2019 11:20 PM
Ostatni post: ku3a
  podsumowanie 1000 notowań - płyty ku3a 178 26 584 18.08.2011 04:24 PM
Ostatni post: AKT!
  notowanie 1000 - 09.05.2010 ku3a 39 6 279 19.05.2010 08:49 PM
Ostatni post: Yacy
  podsumowanie 900 notowań ku3a 63 18 440 28.09.2008 04:18 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości