Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Daria Zawiałow - Dziewczyna POP
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #1
Daria Zawiałow - Dziewczyna POP
[Obrazek: dziewczyna-pop-92-edition-w-iext138611432.jpg]

[Obrazek: FB-IMG-1694192654471.jpg]

[Obrazek: FB-IMG-1694192656878.jpg]

Nowy krążek artystki będzie podzielony na trzy rozdziały. Pod każdym z nich kryją się cztery premierowe utwory, a wraz z nimi osobna historia, warstwa wizualna i miejsce na mapie Stanów Zjednoczonych – bo to tam, po Helsinkach oraz Japonii, artystka zabiera swoich fanów na wycieczkę.

Pierwszy z segmentów albumu - 92’ - to podróż nie tylko do onirycznego i słonecznego Los Angeles, ale przede wszystkim podróż w czasie - do okresu pierwszych miłości, rozczarowań i pożegnań w życiu Darii.

Rozdział Pete Stop opowiadać będzie o momencie w życiu wokalistki, w którym pozwoliła sobie na zatrzymanie się w codziennym, życiowym pędzie i zaczęła marzyć o miłości i potrzebie stabilizacji. Z tego rozdziału pochodzi najnowszy singiel "Z Tobą na chacie", który był inspirowany podróżą wokalistki do Nowego Jorku w 2022 roku. Rok później, Daria nagrała tam teledysk do tego utworu oraz zrealizowała kolejną część materiałów wizualnych do całego projektu.

Ostatnia część tryptyku – rozdział Backdoor – to rozmyślanie artystki nad tym "co by było gdyby…". Utwory te od strony lirycznej są w głównej mierze abstrakcją i wytworem wyobraźni Darii. Jak sama opowiada: "są krzywym zwierciadłem moich obaw i lęków, które otworzyły tytułowe tylne drzwiczki w mojej głowie, których chyba nigdy nie chciałam otwierać. (…) Osadziłam ten rozdział na bezkresnej pustyni, na totalnym pustkowiu – nieopodal Arizony, tak aby zintensyfikować u odbiorcy poczucie bezsilności i samotności".

Czwarta płyta wokalistki ukaże się 20 października 2023 roku. Płytę po raz pierwszy produkował ktoś inny niż Michał Kush, a był nim Bartosz Dziedzic.

Tracklista:

Rozdział '92
1. Dziewczyna POP
2. Złamane Serce jest OK
3. FIFI HOLLYWOOD
4. Ballada o Niej

Rozdział Pete Stop
5. Ballada Punk (jak świry)
6. Z Tobą na chacie
7. Intro On
8. Dziwna

Rozdział Backdoor
9. Supro (feat. Taco Hemingway)
10. Bambi Sarenka
11. Ballada znad rzeki
12. Tom Yum

Płytę możemy zakupić w wersji CD lub LP w trzech różnych okładkach i konceptach wizualnych odpowiedzialnych za każdy z rozdziałów.

Link do Pre-orderu: https://dziewczynapop.pl/

Okładka, którego rozdziału podoba Wam się najbardziej?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.10.2023 01:25 AM przez mateusz91.)
09.09.2023 08:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #2
RE: Daria Zawiałow - Dziewczyna POP
Daria o plycie:

To największy koncept album jaki stworzyłam wraz z Bartkiem Dziedzicem, Bartkiem Jasikiem i wieloma przyjaznymi duszami. To było NIEREALNE. Chociaż ostatnio non stop los udowadnia mi, że nie ma czegoś takiego jak „nierealne”. O matko. Nie wierzę. Jestem taka wzruszona i taaaaka WDZIĘCZNA.

Co do tytułu albumu… „Dziewczyna Pop”. Ma on dwa znaczenia - dosłowne i metaforyczne. Album numer 4 będzie albumem gitarowym, nie zabraknie mocniejszych brzmień więc tutaj puszczam do Was oko. Niemniej od lat jestem wkładana w różne szufladki. Rock, Indie rock, Pop rock, Indie Pop, Alternatywa… mam wrażenie, że na przestrzeni lat słowo „pop” nabrało jakiegoś pejoratywnego znaczenia. A na koniec dnia, na wielu płaszczyznach mojego życia, jestem po prostu dziewczyną pop. I uważam, że jest to cool!

No i się rozkleiłam. Dziękuję Wam.
Wasza dziewczyna pop - Darka
09.09.2023 09:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #3
RE: Daria Zawiałow - Dziewczyna POP
Cały album jest już dostępny w sklepach i serwisach streamingowych. Na Spotify do każdego utwory są dodane storyline.
Wersję youtubową okraszaja zdjęcia bumerangi z różnych miejsc USA:
https://youtube.com/playlist?list=OLAK5u...HSLIRjtEiE
20.10.2023 01:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: Daria Zawiałow - Dziewczyna POP
nie słuchałem jeszcze płyty, ale nie jestem miłośnikiem ani dzielenia longplayów na rozdziały w formie epek, ani sprzedawania tego samego produktu wielokrotnie w różnych szmatkach; jestem ciekaw, na ile to podwyższy zawiałow sprzedaż -- o ile szaleństwo fanów taylor swift czy olivii rodriguez i zabawa w kupowanie tego samego krążka kilka razy, żeby mieć komplet, jakoś chyba się sprawdza, bo jednak idą tą drogą dość konsekwentnie, o tyle jednak polski rynek jest mniej chłonny, a zawiałow nie przypisałbym statusu popowej idolki nastolatków (i post-nastolatków) -- ale może się mylę, nie śledzę tego rynku od jakiegoś czasu zbyt blisko

na pewno krążka posłucham, ale niekoniecznie dzisiaj -- jest tyle ekscytujących premier, że zawiałow będzie musiała trochę zaczekać Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.10.2023 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #5
RE: Daria Zawiałow - Dziewczyna POP
Płyta uzyskała status złotej przed premierą. Poprzednia uzyskała na ten status miesiąc po premierze.
Ten podział na płycie praktycznie nie istnieje.
20.10.2023 03:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #6
RE: Daria Zawiałow - Dziewczyna POP
mateusz91 napisał(a):Ten podział na płycie praktycznie nie istnieje.
tak, widzę, że to tylko trick marketingowy; ale skoro się sprzedała na złoto przed premierą, to widocznie popyt jest Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.10.2023 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 766
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Daria Zawiałow - Dziewczyna POP
Po wstępnym przesłuchaniu płyty stwierdzam, że nie jest źle. Kilka utworów jest przyzwoitych, ale na plus zasługuje tylko utwór tytułowy czyli otwieracz.
20.10.2023 06:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #8
RE: Daria Zawiałow - Dziewczyna POP
A to mnie zaskoczyłeś.
Mnie urzekła ta ballada z przedostatniej ścieżki. A poza tym, z tego co fragmentarycznie słuchałem, to jest tak średnio, ale pewnie mogło być gorzej Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
20.10.2023 07:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 766
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Daria Zawiałow - Dziewczyna POP
neo01 napisał(a):Mnie urzekła ta ballada z przedostatniej ścieżki.
Według mnie fatalne. Może dlatego że zalatuje mi country.
20.10.2023 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #10
RE: Daria Zawiałow - Dziewczyna POP
Country to słyszałem na płycie Stonesów, tu na pewno nie.

WOLNE MEDIA!!!
20.10.2023 07:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mateusz91 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Feb 2009
Post: #11
RE: Daria Zawiałow - Dziewczyna POP
Ja się autentycznie wzruszyłem na "Ballada o Niej" szczególnie jak czytałem kolejne kafelki storyline i zobaczyłem zdjęcie Darii leżącej na rękach Babci, której poświęcony jest utwór. Zabieg mocno happysadowy - smutny tekst, pożegnanie ujęty i owiany lekką formą.
[Obrazek: ballada-o-niej.jpg]

Tytułowy utwór nie może wyjść z głowy i ma fajny, przewrotny tekst.
Podoba mi się też masa nawiązań POPkulturowych.

Po ostatnich singlach trochę się bałem, ale płyta całościowo się broni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.10.2023 01:24 AM przez mateusz91.)
20.10.2023 08:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Daria Zawiałow - Wojny i Noce (戦争と夜) Szymek79 22 840 18.06.2021 11:33 PM
Ostatni post: Tomekk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości