Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA LISTA notowanie 650(307) - 16.06.2023
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 508
Dołączył: Mar 2008
Post: #1
MOJA LISTA notowanie 650(307) - 16.06.2023
NOTOWANIE 650(307)

  1. 02 14 FALL OUT BOY - LOVE FROM THE OTHER SIDE
  2. 03 11 ARCTIC MONKEYS - SCULPTURES OF ANYTHING GOES
  3. 04 10 AVENGED SEVENFOLD - NOBODY
  4. 01 17 ANTI-FLAG - MODERN META MEDICINE FT. JESSE LEACH
  5. 07 08 METALLICA - 72 SEASONS
  6. 08 10 L.S. DUNES - PAST LIVES
  7. 05 13 LANA DEL REY - A&W
  8. 09 09 PARAMORE - RUNNING OUT OF TIME
  9. 06 14 GORILLAZ - SILENT RUNNING FT. ADELEYE OMOTAYO
  10. 11 09 NOEL GALLAGHER'S HIGH FLYING BIRDS - EASY NOW
  11. 13 08 BLACK HONEY - OK
  12. 10 12 CHVRCHES - OVER
  13. 16 07 LANA DEL REY - THE GRANTS
  14. 12 15 THE MARS VOLTA - FLASH BURNS FROM FLASHBACKS
  15. 17 06 INTERPOL - GRAN HOTEL
  16. 19 05 THE SMASHING PUMPKINS - EMPIRES
  17. 25 02 FOO FIGHTERS - UNDER YOU
  18. 21 05 NOSOWSKA - PRZYTOMNA
  19. 14 07 FALL OUT BOY - HEARTBREAK FEELS SO GOOD
  20. 15 11 METALLICA - IF DARKNESS HAD A SON
  21. 30 02 ANTI-FLAG - NVREVR FT. STACEY DEE
  22. 18 18 MILEY CYRUS - FLOWERS
  23. 28 03 THE MARS VOLTA - BLANK CONDOLENCES
  24. 26 04 FOO FIGHTERS - RESCUED
  25. 22 20 METALLICA - SCREAMING SUICIDE
  26. 27 04 RINA SAWAYAMA - EYE FOR AN EYE
  27. 23 22 LANA DEL REY - DID YOU KNOW THAT THERE'S A TUNNEL UNDER OCEAN BLVD
  28. NN 01 QUEENS OF THE STONE AGE - EMOTION SICKNESS
  29. 20 06 PVRIS - GODDESS
  30. NN 01 BRING ME THE HORIZON - LOST
    ---
  31. 32 NOEL GALLAGHER'S HIGH FLYING BIRDS - COUNCIL SKIES
  32. 24 THE SMASHING PUMPKINS - SPELLBINDING
  33. 37 AVENGED SEVENFOLD - WE LOVE YOU
  34. 29 METALLICA - LUX ÆTERNA
  35. 39 BLUR - THE NARCISSIST
  36. 38 MILES KANE - TROUBLED SON
  37. 31 FALL OUT BOY - HOLD ME LIKE A GRUDGE
  38. 40 THE HIVES - BOGUS OPERANDI
  39. 43 DARIA ZAWIAŁOW - FIFI HOLLYWOOD
  40. 35 PARAMORE - THE NEWS
  41. 46 BRING ME THE HORIZON - AMEN! FEAT. LIL UZI VERT, DARYL PALUMBO, GLASSJAW
  42. 48 LANA DEL REY - SAY YES TO HEAVEN
  43. 41 NOTHING BUT THIEVES - WELCOME TO THE DCC
  44. 36 NOSOWSKA - LARUM
  45. NN ROYAL BLOOD - MOUNTAINS AT MIDNIGHT
  46. 44 BANKS - DEADEND
  47. 50 GARBAGE - CITIES IN DUST
  48. NN THE VOIDZ - PROPHECY OF THE DRAGON
  49. 42 IGGY POP - STRUNG OUT JOHNNY
  50. 45 ANTI-FLAG - THE FIGHT OF OUR LIVES FT. TIM MCILRATH, BRIAN BAKER

O nowościach:

QUEENS OF THE STONE AGE - EMOTION SICKNESS

Szorstka realizacja od razu kieruje myśli słuchacza ku albumowi „Era Vulgaris”. „Emotion Sickness” to próba ucieczki to przodu za pomocą trwałego umocowania w przeszłości. Z jakiegoś powodu poprzedni album „Villains” nie wszystkim przypadł do gustu za sprawą zbyt wygładzonej realizacji. Dlatego tutaj dostajemy mocne siarczyste dźwięki, których nie zakłócają praktycznie żadne aranżacyjne upychacze. Taki czyste Queens of the Stone Age w najlepszym wydaniu. Ta swoista prostota płynąca z tej kompozycji może trochę zwłaszcza przy pierwszych przesłuchaniach przeszkadzać, ale po dłuższym czasie jak zwykle odkryjemy cudowną wrażliwość Josh Homme ukrytą po kupką kamieni.


BRING ME THE HORIZON - LOST

Jest tak jak powiedział ostatnio Lee Malia, teraz się bawimy i eksperymentujemy, spuściliśmy z tonu, a te ostrzejsze kawałki zachowujemy na przyszłość. „Lost” to w gruncie rzeczy coraz większe zbliżenie do nu metalu z pod znaki Linkin Park. Oczywiście cały czas pobrzmiewa tu pewna emocjonalna nuta charakterystyczna dla środkowego okresu twórczości Bring Me The Horizon, ale muzycznie to już zupełnie inna bajka. „Lost” to szybka melodyjna piosenka z cukierkowatym klawiszem w tle i gdyby nie przerażający teledysk i poszarpane przejecie w stylu A Day to Remember to można by uznać, że to zwyczajny pop rockowy numer. Trochę to oczywiście upraszczam, bo jest jeszcze mocny tekst i ogólne przesłanie, które trochę tutaj miesza, ale odcinając te przeszkody to Bring Me The Horizon mogliby spokojnie podbijać komercyjne rozgłośnie radiowe.
27.06.2023 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 508
Dołączył: Mar 2008
Post: #2
RE: MOJA LISTA notowanie 650(307) - 16.06.2023
BILLY TALENT – 10.06.2023 r. Warszawa – Progresja

W końcu się udało! Czekania było co nie miara, ale po trzech i pół roku przekładania koncertu znowu zobaczyłem chłopaków na żywo. Pierwsze bilety zakupiliśmy już końcem 2019 roku, potem jednak epidemia dorowadziła do tego, że Krakowski zaplanowany na 8 czerwca 2020, było przekładany dwa razy. Wtedy okazało się, że data 9 czerwca pokrywa się niestety z koncertem My Chemical Romance. Jedynym wyjściem było wymiana biletów na Warszawski koncert, a ten zupełnie innych powodów również został przełożony o kolejny rok. Brzmi to nieprawdopodobnie, ale po trzech przełożeniach w końcu się doczekałem.

Było to mój trzeci koncert Billy Talent i muszę przyznać, że oczekiwania miałem duże, bo ten pierwszy z przed dziesięciu lat w Krakowie utkwił mi w głowie na lata. Za to ten w Szczekocinach nie było już tak energiczny, bo plener to trochę inna sytuacja, a w klubie jest zawsze większa energia.

Szybko okazało się, że miałem rację bo już po pierwszym kawałku „Devil in a Midnight Mass” wiedziałem, że będzie grubo. Super wykonanie wprawiło publikę w odpowiedni nastrój, od razu wszyscy poderwali się do zabawy, a pod samą sceną zrobił się adekwatny do mocy piosenki kocioł. Przy kolejnych mocnych numerach „This Suffering” super nowym kawałku „I Beg to Differ (This Will Get Better)” nie sposób było się nie spocić. Wszyscy dookoła odbierali ta piosenki jakby całym swoim ciałem. To tylko gitara, bas i perkusja, ale moc przesterów i efektów Ian D'Sa jest niesamowita. Tak samo jak i jego niesamowity styl gry, co bez trudu można było sobie uzmysłowić przy „Afraid of Heights” albo „Perfect World”.

Na szczęście po tym niesamowicie szaleńczym początku przyszła chwila względnego spokoju za sprawą kawałka „Hanging Out with All the Wrong People”. To też energiczna kompozycja, ale zdecydowani lżejsza gdzie ludzie modli sobie w końcu pośpiewać zabójczy refren tylko delikatnie kiwając się na boki. To moja ulubiona piosenka z ostatniego albumu Kanadyjczyków, jest jakby inna, ale ma super klimat i zabójcze przesłanie. Później usłyszeliśmy „Pins and Needles” oraz „Rusted From the Rain” przy których również na przemian mona było sobie wpierw poskakać i przepychać pod sceną, aby później głośno zaśpiewać refren tej drugiej. Ben Kowalewicz co jakiś czas prosił o włączenie klimy sugerując dość jednoznacznie, że jest za gorąco. Mówił, że są z Kanady i tam jest zimno, ale jednak w klubach mają klimatyzację.

Skoro koncert w Polsce to nie mogło zabraknąć „Nothing to Lose”, które poprzez znany film ma dla nas duże znaczenie. Na tej trasie chłopaki tego nie grają, ale dla nas zrobili wyjątek. Niesamowite przeżycie nie ważne ile razu słyszałeś to wcześnie, to w takich okolicznościach piosenka ma dodatkową moc.

Za sprawą „Diamond on a Landmine” w koncert znów zaczął tętnić życiem, a przy „End of Me” znowu można było nico odsapnąć. Tego dnie w Progresji było tak gorąco, że naprawdę każdy taki wolniejszy moment trzeba było wykorzystać na maksa. Tym bardziej, że killery takie jak „Try Honesty” czekały już za rogiem. Podczas zapowiedzi tej piosenki Ben opowiedział historię swojego ojca, którego poznał podczas ostatniego koncertu w Warszawie kilka lat temu. Znałem pobieżnie historię jego rodziny, ale dopiero tutaj dowiedziałem się, że w końcu udało się jakoś po latach ułożyć takie skomplikowane relacje. To wszystko razem w kontekście „Try Honesty” było chyba najmocniejszym momentem tego występu.

Po niesamowitej rozróbie pod sceną kolejne popularne szczególnie u nas „Surrender” było jak wybawienie. Natomiast najbardziej szalone chwile miały jeszcze nadejść, bo przy „This Is How It Goes” praktycznie padłem i trzymałem się za bok, kolka czy cos tam. Trzymam formę trenując na takie okoliczności i w przypadku kolejnych „Reckless Paradise”, „Surprise Surprise” oraz zwłaszcza „Fallen Leaves” ten podkład się przydał.

Na koniec wszyscy razem pośpiewaliśmy sobie refren „Devil on My Shoulder”, poskakaliśmy jeszcze trochę przy „Viking Death March”, a „Red Flag” na koniec to już praktycznie nie pamiętam, bo to co działo się pod sceną przeszło ludzkie pojęcie. Totalna zabawa!

Warto było czekać, koncert świetny, liczba hitów w repertuarze Billy Talent za każdym razem zadziwia, a przecież nie zagrali wszystkiego. Pod względem realizacji dźwiękowej to górna półka jak na tak głośny występ. No i chłopaki są w formie. Kolejny niezapomniany wieczór.
27.06.2023 04:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
marsvolta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 508
Dołączył: Mar 2008
Post: #3
RE: MOJA LISTA notowanie 650(307) - 16.06.2023
ANTI‐FLAG – 12.06.2023 r. Kraków - Kwadrat

Byli u nas rok temu i świetnie zagrali. Jak wypadli w tym raku? Jeszcze lepiej. Tak z każdym koncertem Anti-Flag w Polsce przekonuję się, że ten zespół rośnie. Kiedy mówi się, że z muzyki w tych czasach już nie wyżyjesz, to punkowcy tacy jak Anti-Flag udowadniają, że to niekoniecznie prawda. Kasa to nie wszystko, a fanów można zdobywać choćby szacunkiem i oddaniem. Bilet nie musi kosztować dwieście trzysta złotych, a koszulka po koncercie też może być tańsza. Po serii koncertów w Niemczech w zeszłym roku zadebiutowali na szóstym miejscu ze swoim nowym krążkiem „Lies They Tell Our Children”. Sukces? Myślę, że olbrzymi. Pierwszy singiel „LAUGH. CRY. SMILE. DIE.” miał swoją premierę na żywo właśnie w rok temu Krakowie, teraz zaczęli właśnie od niego. No i teraz przyszło dwa razy więcej osób, ktoś powie przypadek, a ja mówię, że nie. Wieść o dobrym koncercie szybko niesie się po mieście.

Następnie klasyka „The Press Corpse” i „This Is the End (For You My Friend)” taki zestaw zawsze rozgrzeje publiczność. Pierwsza piosenka to zabójcza punkowa esencja, a druga to wciąż chyba jeszcze największy przebój zespołu. Idą jednak nowe do żelaznego repertuaru weszły chyba już na stałe hity z poprzedniego albumu „The Disease” oraz „Hate Conquers All”. Natomiast przy „911 for Peace” mogliśmy usłyszeć trochę starszej klasyki zespołu.

Największą zaletą występu było to, że te nowsze kawałki jak „Trouble Follows Me”, „Christian Nationalist” czy już dziesięcioletni „Broken Bones” idealnie wpasowały się w te właśnie starsze klasyczne kompozycje jak „1 Trillion Dollar$” czy „Die for the Government”.

Natomiast o jakości tego ostatniego albumu niech świadczy fakt, że wszyscy zgromadzeni pod sceną wyśpiewali razem „THE FIGHT OF OUR LIVES” czy też „VICTORY OR DEATH (WE GAVE 'EM HELL)”. Z tego wniosek, że album został dobrze odebrany wśród polskiej publiczności.

Najlepszym momentem koncertu było zaś „American Attraction” i „30 Years of Anti-Flag Medley”. Ta pierwsza piosenka to dosłowny killer, a szybki miks utworów takich jak „Turncoat” „Drink Drank Punk” czy „Drink Drank Punk” wypadł naprawdę świetnie.

Wszystko zakończyło pompatyczne podniosłe wykonanie „Brandenburg Gate” i to by było na tyle. Mogli zagrać dłużej, ale z jakiegoś powodu nie grają dłuższych występów. I jeśli miałbym o coś się czepiać to chyba tylko to przychodzi mi na myśl.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.06.2023 04:52 PM przez marsvolta.)
27.06.2023 04:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MOJA LISTA PODSUMOWANIE ROKU 2023 marsvolta 1 121 15.01.2024 08:08 PM
Ostatni post: kajman
  MOJA LISTA notowanie 678(313) - 29.12.2023 marsvolta 0 81 10.01.2024 11:18 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA notowanie 677(313) - 22.12.2023 marsvolta 0 71 05.01.2024 10:06 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA notowanie 676(313) - 15.12.2023 marsvolta 1 102 31.12.2023 03:51 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA notowanie 675(313) - 08.12.2023 marsvolta 0 87 24.12.2023 05:18 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA notowanie 674(313) - 01.12.2023 marsvolta 0 66 21.12.2023 06:45 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA notowanie 673(312) - 24.11.2023 marsvolta 0 68 18.12.2023 10:00 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA notowanie 672(312) - 17.11.2023 marsvolta 0 104 06.12.2023 10:53 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA notowanie 671(312) - 10.11.2023 marsvolta 0 87 29.11.2023 09:27 PM
Ostatni post: marsvolta
  MOJA LISTA notowanie 670(312) - 03.11.2023 marsvolta 0 92 23.11.2023 07:24 PM
Ostatni post: marsvolta

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości