Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top King Crimson
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #121
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Ostatecznie zgłaszam dwa utwory (poprzednio planowałem jeden):
Indoor Games
Ladies On The Road
31.01.2022 09:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #122
RE: Mychartsowy Top King Crimson
EVENo napisał(a):Tylko wiesz, że język ewoluuje?
No wiem, jasne, że ewoluuje. Niemniej jednak słowo piosenka nawet coraz bardziej mi nie pasuje do kawałków metalowych itd. (może też dlatego, że często takie określenia czytam Icon_smile). Tobie pasuje?

WOLNE MEDIA!!!
31.01.2022 11:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #123
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Jak najbardziej. Nie mam nic przeciwko w nazywaniu tak nawet w pełni instrumentalnych... Piosenek xD Po prostu w słowie tym nie da się na pierwszy rzut oka czy ucha odczuć, że pochodzi od "śpiewać", więc stało się dla mnie osobnym bytem.

Radio Epsilon
31.01.2022 12:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #124
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Jak słyszę "piosenka" to myślę od razu turystyczna... może to też trochę stąd to uprzedzenie Icon_razz2

WOLNE MEDIA!!!
31.01.2022 12:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #125
RE: Mychartsowy Top King Crimson
ja się z tym już dawno spotkałem, że ludzie nie lubią słowa "piosenka", bo uważają je za infantylne w stosunku do tego, czego słuchają -- niech to będzie metal, techno, nawet art pop; i rzeczywiście "piosenka" jest obarczona jakimś ciężarem i ja staram się używać jej świadomie tam, gdzie ten element piosenkowy nie będzie balastem

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.01.2022 01:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gansenrozes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 248
Dołączył: Feb 2021
Post: #126
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Znam to, moja siostrzenica zarzeka się, że Kings of Leon (których jest wielką fanką) to nie grają piosenek, tylko utwory. Icon_smile A ja powiem tak: music is music. Fuck yeah. Icon_cool

A co do zabawy to zgłoszę The Night Watch z najlepszego krążka King Crimson. Icon_smile
31.01.2022 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dyfeomorfizm Offline
ajatollah
*****

Liczba postów: 1 076
Dołączył: Oct 2020
Post: #127
RE: Mychartsowy Top King Crimson
the night watch już zostało zgłoszone
31.01.2022 03:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #128
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Kto jak kto, ale akurat KoL gra bardzo piosenkową muzykę Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
31.01.2022 04:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #129
RE: Mychartsowy Top King Crimson
może siostrzenica nie słyszała king crimson Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.01.2022 06:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 082
Dołączył: Dec 2009
Post: #130
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Myślę, że mogło tak być Icon_smile (aczkolwiek posłuchałem sobie trochę jednej płyty, o której tu pisano i coś tam do piosenek pewnie nawet można by zaliczyć).

WOLNE MEDIA!!!
31.01.2022 06:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #131
RE: Mychartsowy Top King Crimson
neo01 napisał(a):posłuchałem sobie trochę jednej płyty, o której tu pisano i coś tam do piosenek pewnie nawet można by zaliczyć
bardzo się naszukałem, ale coś takiego znalazłem wreszcie w ich repertuarze Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.02.2022 01:02 AM przez thestranglers.)
31.01.2022 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #132
RE: Mychartsowy Top King Crimson
ZAMYKAM PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ
01.02.2022 01:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 196
Dołączył: Jul 2014
Post: #133
RE: Mychartsowy Top King Crimson
No dobra, nikt nie chciał zrobić plejki, to sam musiałem ją ogarnąć. "Cage" to rozumiem utwór z płyty koncertowej, zaś jeszcze mam pytanie do kajmana, czy "Ladies on the Road" to na pewno dobry tytuł, bo na Spotifaju nie ma takiej piosenki? Jest za to na płycie "Islands" - "Ladies of the Road" i czy to aby nie o ten kawałek chodzi (w tym momencie właśnie go dodałem do plejki)?
Aha i jeszcze jedno pytanie, czy ten "Lizard" musi być aż taki długi, czy aby dobrą wersję wrzuciłem? Bo jeśli tak, to całość przekracza pięć godzin (a zatem życzę miłego słuchania, bo zapewne nie tylko ja z niej skorzystam). Icon_cool



"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
02.02.2022 02:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #134
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Sundrajta napisał(a):czy to aby nie o ten kawałek chodzi
Icon_redface Icon_redface Icon_redface Całe życie byłem pewien, że one są On i tu ze zdziwieniem się dowiaduję, że są Of.
Sundrajta napisał(a):czy aby dobrą wersję wrzuciłem?
Jak najbardziej.
02.02.2022 04:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #135
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Przeżyłem chyba zbyt wielki szok po pierwszym kontakcie, bo okazuje się, że jednak da się te utwory jako-tako uporządkować. A przynajmniej podzielić na lepsze i gorsze. Nie mniej jednak po raz kolejny moja taktyka odkładania sobie niektórych gigantów muzyki na potem znów się opłaciła. Nie żałuję, że odkrywam ich dopiero teraz. Długo się do tego zbierałem, ale wiedziałem, że ten moment nastąpi - z tym topem czy bez. Bałem się, że to nie będzie mój klimat... i nie jest, ale mimo to jestem absolutnie oczarowany. A Wy możecie mi tylko zazdrościć, że King Crimson jest dla mnie doznaniem tak świeżym, tak nowym i tak nieznanym Icon_razz2 Choć, żeby nie było zbyt cukrowo, podkreślić muszę, że zachwyty przerywane są przez utwory śmiertelnie nudne lub przekombinowane. Ale i tak, czuję się trochę jakbym słuchał wczesnych Pink Floydów po raz pierwszy. Fajne uczucie. Aż sam sobie zazdroszczę Icon_lol

Radio Epsilon
03.02.2022 06:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #136
RE: Mychartsowy Top King Crimson
EVENo napisał(a):czuję się trochę jakbym słuchał wczesnych Pink Floydów
Dla mnie wcześni Floydzi byli prostsi i mniej urozmaiceni. No ale ja wczesnych Crimsonów stawiam nad wszystko.
03.02.2022 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #137
RE: Mychartsowy Top King Crimson
kajman napisał(a):Dla mnie wcześni Floydzi byli prostsi i mniej urozmaiceni.
Byli, ale chodzi o poziom radochy, jaką przeżywam. I chyba popełniłem błąd, że nie słuchałem albumami Gentle Giant, kiedy był ich top. Chyba lepiej bym ogólnie odebrał również tę muzykę. No, ale na tym polu jeszcze nic straconego.

Boli jedynie, że zespół, a konkretnie Robert Fripp, tak bardzo nie umie w internety. To istny cud, że można ich posłuchać na Spotify. Jednak cyrk, który odprawił m.in. na Last.fm sprawia, że nie mam ochoty kupować żadnej płyty zespołu. Nie wiem nawet, czy ten top, który tutaj przeprowadzamy jest legalny. Zaraz Frippy zadzwoni na policje i skończy się zabawa. Nie jest to może tak niesmaczne, jak to, co odwalił niedawno Eric Clapton, ale jakąś niechęć wywołuje.

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.02.2022 07:16 PM przez EVENo.)
03.02.2022 07:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #138
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Sundrajta napisał(a):No dobra, nikt nie chciał zrobić plejki, to sam musiałem ją ogarnąć.
dziękujemy, dobry człowieku ^^

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.02.2022 12:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 010
Dołączył: Sep 2017
Post: #139
RE: Mychartsowy Top King Crimson
Ojć, szkoda, że nikt nie zgłosił Easy Money, dałem 9/10 Icon_rolleyes

Radio Epsilon
08.02.2022 03:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
obserw99 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 407
Dołączył: Nov 2018
Post: #140
RE: Mychartsowy Top King Crimson
(08.02.2022 03:26 PM)EVENo napisał(a):  Ojć, szkoda, że nikt nie zgłosił Easy Money, dałem 9/10 Icon_rolleyes
B. dobry utwór chociaż w 10-tce ciężko by było mu się zmieścić przy tak dużej konkurencji świetnych utworów.
W zestawie zaskoczyło mnie brak np utworu Exiles.
08.02.2022 03:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości