Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajmanowe szaleństwa filmowe
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #901
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman napisał(a):Naprawdę trudno jest zrobić film, który uznałbym za dobry, a który by się opierał na faktach.
Nie przepadam też za wszelakimi autobiografiami, ale akurat filmy o Maradonie, pojedynku McEnroe vs Borg, czy o Whitney, uważam za bardzo dobre.
18.02.2024 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #902
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
(18.02.2024 09:16 PM)thestranglers napisał(a):  
kajman napisał(a):Naprawdę trudno jest zrobić film, który uznałbym za dobry, a który by się opierał na faktach.
Nie przepadam też za wszelakimi autobiografiami, ale akurat filmy o Maradonie, pojedynku McEnroe vs Borg, czy o Whitney, uważam za bardzo dobre.
McEnroe z Borgiem i Whitney nie widziałem, ale Maradona wstrząsający, podobnie jak Amy o Amy Winehouse tego samego reżysera, to jest wielkie kino, prawdziwe emocje i nie bez powodu mówi się, że życie pisze najlepsze scenariusze

Karpie zjem!
18.02.2024 09:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #903
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Ale to są tylko fakty.
18.02.2024 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #904
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Ale coś Ty się tak tych faktów czepił? Doświadczenie wynikające z wielu lat oglądania filmów pokazuje, że nie ma kompletnie znaczenia czy film jest oparty na faktach, czy jest w całości zmyśloną historią. W obu przypadkach wszysto zależy od inwencji i kreatywności twórców. No chyba, że chodziłoby o dokumenty typu gadające głowy, gdzie jakieś postacie przez dwie godziny opowiadają jakieś historie. Wtedy faktycznie możnaby się zniechęcić.

Karpie zjem!
18.02.2024 11:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #905
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
santosz napisał(a):W obu przypadkach wszysto zależy od inwencji i kreatywności twórców.
Nie, bo fakty ograniczają inwencję i kreatywność.
18.02.2024 11:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #906
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
(18.02.2024 11:35 PM)kajman napisał(a):  
santosz napisał(a):W obu przypadkach wszysto zależy od inwencji i kreatywności twórców.
Nie, bo fakty ograniczają inwencję i kreatywność.
Odważna teza. Czyli dla Ciebie jakość filmu zależy jedynie od inwencji scenarzysty?

Karpie zjem!
19.02.2024 08:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #907
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
santosz napisał(a):Czyli dla Ciebie jakość filmu zależy jedynie od inwencji scenarzysty?
Nie tylko, ale na pewno w sporym stopniu. Ja nie twierdzę, że nie można zrobić dobrego filmu opartego na faktach (sam widziałem jeden, może dwa), ale tak rzadko mi takowy odpowiada, że nie widzę sensu w oglądaniu.
19.02.2024 08:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #908
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
(19.02.2024 08:57 AM)kajman napisał(a):  (sam widziałem jeden, może dwa)
który/e?

Karpie zjem!
19.02.2024 09:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #909
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
1492 - film wizyjny, fakty potraktowane bardzo swobodnie. No i może Gandhi, ale niewiele z niego pamiętam, może poza świetnym Kingsleyem.
19.02.2024 09:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #910
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
thestranglers napisał(a):I mi się podobał, tyle że liczę go do tegorocznego rankingu. A Twój sezon jakie ma ramy czasowe? Icon_wink
od oscarów do oscarów, ale ten film akurat widziałem w listopadzie na festiwalu Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.02.2024 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #911
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
A film, który oglądałeś teraz, ale do Oskarów kandydowałby ewentualnie za rok to łapie się do tegorocznego rankingu?
19.02.2024 11:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #912
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
łapie -- oscary to symboliczny punkt końcowy, nie wyznacznik czegokolwiek w jakimkolwiek innym sensie, ale biorę pod uwagę względnie świeże filmy, które sam widziałem w tym czasie -- mało to uniwersalne kryterium, ale samo naturalnie się tak ustaliło, gdy pierwszy raz postanowiłem podsumować jakoś rok i tak już zostało Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.02.2024 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #913
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Miłość jak miód
Polska komedia ponoć romantyczna. Może jako gatunek, bo romantyzmu tam niewiele. Owszem dość szybko pojawiają się dwie pary, ale jakoś tak sztampowo to wypada. Ciekawiej (chociaż mało realistycznie) wypadają perypetie cukiernicze jednej z nich w domu drugiej. Ale to może wystarczyć tylko na pięć.
19.02.2024 04:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #914
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Emma i czarny jaguar
Film stara się ugrać na obrazkach małego i dorosłego jaguara oraz na komicznych epizodach z udziałem nauczycielki towarzyszącej bohaterce w wyprawie. Jest jeszcze wątek ekologiczny przedstawiony mocno schematycznie. Owszem, zwierzątko ładne, obrazki z Amazonii także, fabuła jest prowadzona zgrabnie, ale to wystarcza tylko na pięć.
19.02.2024 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #915
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Madame Web
Skojarzenie z Next narzuciło mi się dosyć szybko, ale film nie szedł dokładnie w tą stronę. Przewidywanie przyszłości u bohaterki rozkręca się stopniowo i etap początkowy został zrobiony świetnie (scena w pociągu była kapitalna). Scen ciekawych jest zresztą sporo i rekompensują one pewne niedostatki fabularne. Fajnie zbudowane są też relacje między trójką nastolatek. Oglądało się to bardzo dobrze, przez co niedociągnięcia nie przeszkadzały. Ale jednak nie pozwoliły na ocenę wyższą niż sześć, którą postawiłem.
19.02.2024 08:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #916
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Będzie lepiej
Może i będzie, ale nie w tym filmie. Tu mamy tutaj do czynienia ze średnio śmieszną komedią o dwójce maniaków kredytowych, którzy wykorzystują obrońców klimatu do swoich interesów, lecz pod wpływem osobowości liderki ruchu coś w nich się zmienia. Pięć.
21.02.2024 10:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #917
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Pszczelarz
Ogólnie nie jestem wielbicielem filmów, w których głównie leją się po mordach. Może je uratować tylko jakaś sensowna fabuła, a to rzadkość. Tutaj nie jest z tym źle, istnieje sensowne wyjaśnienie i mordobicia i strzelanin. I całkiem dobrze wypadło przeszkadzanie mu w tym przez córkę jego przyjaciółki (nota bene w przeciwieństwie do niego bardzo sympatyczną). Ogólnie to wszystko złożyło się na cztery.

Te dwa filmy widziałem wcześniej, lecz gdzieś zapodziałem bilety i wcześniej mi uciekły. Ale teraz czeka mnie już powrót do filmów oglądanych w tym tygodniu.
21.02.2024 11:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #918
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Ten film sobie odkładałem na coraz później z opcją że go nie obejrzę, ale uwielbiam zaraz po wyjściu z kina do niego wejść i obejrzeć następny film (pod warunkiem, że przerwa między nimi nie wynosi więcej niż 15 minut, a i to w szczególnych przypadkach). Tutaj przerwa po Pani sieć wynosiła teoretycznie cztery minuty więc nie mogłem się oprzeć i obejrzałem
Baby boom czyli Kogel Mogel 5
Widziałem pierwszy, ale nic nie pamiętam, może także drugi, ale pewien nie jestem i nie ciągnęło mnie na piątą część. Początek potwierdzał moje obawy. Beznadziejne sceny, głupkowaci bohaterowie (opieranie filmu na głupkowatości bohaterów do mnie nie przemawia). Lecz z pojawieniem się niemowlaka film zaczyna wyglądać lepiej. A zanosi się na drugiego, którego związek z bohaterami jest przez spory czas niewiadomą. Niektórzy bohaterowie cały czas zamiast śmieszyć denerwują, ale inni wypadają lepiej i całość jakoś się kręci, a końcówka chociaż nieco durna jest atutem. Ogólnie pięć.
21.02.2024 12:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #919
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Sami swoi. Początek
Prawie 30 lat w dwie godziny i do tego mnogość wątków. Może da się z czymś takim coś zrobić, ale tutaj niestety się nie udało. Wszystko się rwie, sporo rzeczy jest naciąganych, sporo mocno przesłodzonych. No i kresowy język nie jest antidotum na wszystkie wady. Nie przekonują zachowania bohaterów, może także dlatego, że aktorstwo też nie porywa. Ocena cztery.
21.02.2024 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 334
Dołączył: Feb 2023
Post: #920
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Cytat: Obawiam się, że jednak tak, skoro głównym bohaterem jest postać niewątpliwie historyczne (sprawdziłem to sobie po tamtym wpisie).
Kajman, polecam "Bękarta", zwrócę Ci za bilet, jeśli będziesz rozczarowany.
21.02.2024 03:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości