Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 753
Dołączył: Jun 2007
Post: #881
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
La chimera
Gdzieś doczytałem, że film jest impresją na temat Orfeusza i Eurydyki. Coś w tym jest. Tylko że jest on gdzieś tam w tle. Na pierwszy plan wysuwa się relacja z życia ludzi żyjących z okradania grobów Etrusków. I nie jest to pasjonująca relacja. Już ciekawszy jest wątek dziewczyny uczącej się śpiewu. Ogólnie bohaterowie w większości nie przekonują, kilka scen jest ni przypiął ni przyłatał, przedostatnia scena mocno naciągana, na szczęście ostatnia jakoś ją usprawiedliwia. Mimo to jest całkiem dobrze (chociaż nie na miarę oczekiwań) i ostatecznie ocena sześć.
18.02.2024 09:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 753
Dołączył: Jun 2007
Post: #882
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Katak. Podwodna przygoda
Ładnie animowana, ale banalna opowieść o wielorybie, który wyrusza w podróż na północ w poszukiwaniu swojego dziadka, po którym odziedziczył imię. W drodze towarzyszy mu jesiotr (żarty z jego kataru szybko nużą). Ściga ich wielka, zła orka, której córka chce się z Katakiem zaprzyjaźnić. Przyjemnie się ogląda, ale film na więcej niż pięć nie zasługuje.
18.02.2024 02:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 753
Dołączył: Jun 2007
Post: #883
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Dziewczyna influencera
Influencerzy to ćwierćgłówki i moralne dno. Takie przesłanie przynosi nam ten film. Naprawdę nie lubię wychodzić z filmu przed końcem, ale tym razem po godzinie się poddałem. Na łbie nie ma zer więc daję jeden.
18.02.2024 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 753
Dołączył: Jun 2007
Post: #884
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Przesilenie zimowe
Szkoła dla młodzieży z wyższych sfer. Grupą dzieci pozostaje w szkole na święta. Czwórkę z nich zabiera ze sobą ojciec jednego z nich i wkurzający chłopak pozostaje sam z pompatycznym nauczycielem (jest jeszcze kucharka, która niedawno straciła syna w Wietnamie). W miarę upływu czasu postawy dwójki bohaterów się zmieniają (katalizatorem części zmian jest kucharka). Otwierają się na siebie i dla widza stają się bardziej ludzcy. Kapitalny, precyzyjnie rozpisany dramat ze znakomitym aktorstwem. Ocena dziewięć.
W niecały dzień po przypuszczalnie najgorszym filmie roku obejrzałem jeden z najlepszych. Piszę w kontekście oglądania przeze mnie a nie premiery światowej).
18.02.2024 02:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 753
Dołączył: Jun 2007
Post: #885
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Dodam jeszcze, że w wyścigu o Oscara kibicuję obecnie przesileniu (ale jeszcze dwa z widzianych przeze mnie filmów uważam za bardzo dobre).
Argylle - Tajny szpieg
Dobrze zrobiona komedia szpiegowska. Pisarka powieści szpiegowskich trafia w pociągu na prawdziwego szpiega, który ratuje ją przed śmiercią. A to dopiero początek, bo akcja zmienia się jak w kalejdoskopie wchodząc na dosyć wysoko poziom abstrakcji. Sporo jest ciekawych pomysłów (czasami przegiętych), akcja toczy się wartko, są zabawne momenty. Mocne sześć.
18.02.2024 03:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #886
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman napisał(a):Influencerzy to ćwierćgłówki i moralne dno. Takie przesłanie przynosi nam ten film. Naprawdę nie lubię wychodzić z filmu przed końcem, ale tym razem po godzinie się poddałem. Na łbie nie ma zer więc daję jeden.
Chodzisz na takie badziewia, a na "Kosa" się wybrałeś? Bo jeśli nie, to gwarantuję, że spodoba Ci się znacznie bardziej.

WOLNE MEDIA!!!
18.02.2024 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 753
Dołączył: Jun 2007
Post: #887
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
neo01 napisał(a):Chodzisz na takie badziewia
A skąd mogłem wiedzieć, że t aż takie badziewie będzie.
neo01 napisał(a):na "Kosa" się wybrałeś
Nie, ale mam zapisanego i możliwe, że mi się uda. Ale nie jest w czołówce moich zapotrzebowań. Swoją drogą nie wiem czy wybrać się na Strefę interesów i Bękarta. Ten pierwszy jest w jakimś stopniu oparty na faktach (tylko nie wiem w jakim), ten drugi być może. Bo Biała odwaga chyba nie.
Obsesja
Aktorka planuje zagrać w filmie opartym na związku ponad 30-letniej kobiety z 13-letnim chłopcem. Żeby lepiej zagrać rolę i wczuć się w postać odwiedza ich (około 20 lat później nadal są razem) i przebywa z nimi dłuższy czas (a także spotyka się z innymi osobami związanymi z tą historią). O ich życiu dowiadujemy się w filmie dużo, o samej aktorce niewiele (ale poznajemy ją na podstawie jej zachowań). Czy jest możliwe zostać w tej sytuacji biernym obserwatorem? Całość jest ciekawą analizą postaw bohaterów. Aktorsko bardzo pozytywnie, także w tych mniejszych rolach). Osiem.
18.02.2024 04:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #888
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
(18.02.2024 04:24 PM)kajman napisał(a):  
neo01 napisał(a):Chodzisz na takie badziewia
A skąd mogłem wiedzieć, że t aż takie badziewie będzie.
wystarczy czytać recenzje, oczywiście nie kierować się nimi w stu procentach, ale wyciągać z nich wnioski, podobnie jest z muzyką

Karpie zjem!
18.02.2024 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #889
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Ostatnio stosuję zasadę, że z własnej woli chodzę na interesujące mnie filmy, które mają co najmniej 7 na FW i to najlepiej od krytyków, a i tak nie zawsze jestem zadowolony.
18.02.2024 04:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 753
Dołączył: Jun 2007
Post: #890
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Jak ukradłem 100 milionów
Fuks 2

Dwie polskie komedie kryminalne oglądane w odstępie kilkunastu godzin postanowiłem ocenić razem. Bo mimo wielu różnic sporo jest wspólnego: wielka kasa, niebezpieczeństwa, dwie kobiety (z których w każdym filmie jedna jest maniakalnym ekologiem). W obu fabuła jest taka sobie, a rozwiązania naciągane. W pierwszej z nich jest nieco więcej dziwnych rozwiązań i w sumie także więcej niespodzianek, więc zdecydowałem się dać pięć. Fuks oceniam na cztery.
18.02.2024 04:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 753
Dołączył: Jun 2007
Post: #891
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
santosz napisał(a):wystarczy czytać recenzje
Po której czasem nie warto iść do kina, bo z recenzji dowiesz się wszystkiego. No i mam swój gust, więc nie zawsze zgadzam się z recenzentami, a z wyciąganiem wniosków też mam problem (nota bene pamiętam recenzje Kerna w Przekroju i były w punkt, czyli po niej zawsze wiedziałem czy film jest warty obejrzenia, ale niekoniecznie znaczyło, że recenzent go polecał).
santosz napisał(a):podobnie jest z muzyką
No nie, w muzyce to już w ogóle recenzje prawie nic nie jestem w stanie mi pomóc, szczególnie że najczęściej są bardzo pozytywne niezależnie od poziomu płyty (czy utworu).
thestranglers napisał(a):Ostatnio stosuję zasadę, że z własnej woli chodzę na interesujące mnie filmy, które mają co najmniej 7 na FW i to najlepiej od krytyków
Widać nie jesteś takim maniakiem filmowym jak ja. Ja oglądam prawie wszystko. Co więcej mogę być zadowolony nawet z filmu, któremu dałem ocenę cztery (może nawet trzy, ale takiego w tej chwili nie kojarzę), chociaż to nie jest regułą.
18.02.2024 05:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #892
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
(18.02.2024 04:44 PM)thestranglers napisał(a):  Ostatnio stosuję zasadę, że z własnej woli chodzę na interesujące mnie filmy, które mają co najmniej 7 na FW i to najlepiej od krytyków, a i tak nie zawsze jestem zadowolony.
ja się często przejeżdzałem i przejeżdżam na ocenach krytyków, a na oceny w skali 1 - 10 w małym stopniu zwracam uwagę, liczy się treść

(18.02.2024 05:01 PM)kajman napisał(a):  
santosz napisał(a):wystarczy czytać recenzje
Po której czasem nie warto iść do kina, bo z recenzji dowiesz się wszystkiego.
w takim razie to nie są recenzje, w prawdziwej recenzji nikt nie opowie ci fabuły filmu

(18.02.2024 05:01 PM)kajman napisał(a):  No nie, w muzyce to już w ogóle recenzje prawie nic nie jestem w stanie mi pomóc, szczególnie że najczęściej są bardzo pozytywne niezależnie od poziomu płyty (czy utworu).
często czytam je po łebkach, ale w odnajdywaniu mało lub w ogóle nie znanych mi do tej pory wykonawców są bardzo pomocne i nierzadko wyróżnione przez recenzenta utwory mi też się podobają, choć może czasami to sugestia

Karpie zjem!
18.02.2024 05:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 034
Dołączył: May 2021
Post: #893
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
btw. od kilku lat oglądam tak mało filmów, że już więcej o nich czytam niż oglądam niestety

Karpie zjem!
18.02.2024 05:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #894
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman napisał(a):Kapitalny, precyzyjnie rozpisany dramat ze znakomitym aktorstwem. Ocena dziewięć.
pełna zgoda, z całą pewnością moje podium mijającego sezonu kinowego <3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.02.2024 05:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #895
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
AKT! napisał(a):pełna zgoda, z całą pewnością moje podium mijającego sezonu kinowego <3
I mi się podobał, tyle że liczę go do tegorocznego rankingu. A Twój sezon jakie ma ramy czasowe? Icon_wink
18.02.2024 05:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 753
Dołączył: Jun 2007
Post: #896
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Dobrzy nieznajomi
Opowieść o człowieku, który stara się przepracować traumę z dzieciństwa wskrzeszając w swojej wyobraźni przedwcześnie zmarłych rodziców. I to do tego stopnia, że traktuje ich jako realnie istniejących. W tym czasie wdaje się w romans z innym mężczyzną, jedynym poza nim mieszkańcem wielkiego bloku. Wątek miłosny i wspomnieniowy się przeplatają. Całość zrobiona bardzo interesująco. Daję siedem.
18.02.2024 05:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 753
Dołączył: Jun 2007
Post: #897
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
AKT! napisał(a):z całą pewnością moje podium mijającego sezonu kinowego
U mnie pewnie byłoby podium obecnego, gdybym takie rankingi przeprowadzał. Swoją drogą ten rok naprawdę dobrze się rozpoczął. Było już sporo świetnych filmów.
18.02.2024 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #898
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman napisał(a):Nie, ale mam zapisanego i możliwe, że mi się uda.
Trzymam kciuki, żeby tak było...
kajman napisał(a):A skąd mogłem wiedzieć, że to aż takie badziewie będzie.
Ocena na FW 4,9, a od recenzenta stamtąd 2. Czasem nie trzeba czytać recenzji...
kajman napisał(a):Swoją drogą nie wiem czy wybrać się na Strefę interesów i Bękarta. Ten pierwszy jest w jakimś stopniu oparty na faktach (tylko nie wiem w jakim), ten drugi być może.
Naprawdę ma to aż takie wielkie znaczenie, gdyby pojawiły się jakieś "prawdziwe" wątki? "Bękart" z tego co widzę na pewno nie jest na faktach, "Biała odwaga" jest zdaje się bardzo luźno oparta na prawdziwych wydarzeniach, ale nie są to filmy biograficzne czy 1:1 dokumentujące tamtą rzeczywistość na pewno.

WOLNE MEDIA!!!
18.02.2024 06:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 753
Dołączył: Jun 2007
Post: #899
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Cudowny chłopak. Biały ptak
Mam mocno mieszane uczucia na temat tego filmu. Bo poruszony jest ważny temat i jest dobrze prowadzony. Ale im dalej w las tym więcej przegięć. Do tego wszystko jest zbyt kontrastowe, czarne albo białe. No i zbiegi okoliczności są tutaj wykorzystywane ponad jakąkolwiek przyzwoitość. No i żeby jeszcze dobić to sceny po powrocie do teraźniejszości ociekają takim kiczem, że niedobrze się robi. A szkoda, bo do pewnego momentu wszystko szło w dobrym kierunku, a sceny z wyobraźnią wypadły naprawdę dobrze. Ale ostatecznie tylko pięć.
18.02.2024 08:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 753
Dołączył: Jun 2007
Post: #900
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
neo01 napisał(a):Naprawdę ma to aż takie wielkie znaczenie, gdyby pojawiły się jakieś "prawdziwe" wątki?
Naprawdę trudno jest zrobić film, który uznałbym za dobry, a który by się opierał na faktach. Problem jest nie w faktach tylko w tym, że fakty nie pozwalają na fantazję.
neo01 napisał(a):"Bękart" z tego co widzę na pewno nie jest na faktach
Obawiam się, że jednak tak, skoro głównym bohaterem jest postać niewątpliwie historyczne (sprawdziłem to sobie po tamtym wpisie).
18.02.2024 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości