Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #541
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Szczęście Mikołajka
Nie jestem pewien czy wybrałbym się na ten film gdybym wiedział, że będzie to sztampowa animowana biografia twórców Mikołajka, przeplatana filmowymi wersjami wybranych opowiadań. Bardzo ładnie naśladującymi styl rysownika, że aż można byłoby pomyśleć, że to jego dzieło. To taki ukłon w stronę dzieci, bo właściwie cały film skierowany jest do zasuszonych fanów Mikołajka i jego twórców. Ode mnie trzy.
05.03.2023 12:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
barb42 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 343
Dołączył: Feb 2023
Post: #542
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
(09.02.2023 01:01 PM)neo01 napisał(a):  Zawiodła mnie ta ocena "Duchów". Ja oceniłem aż na 9, bo film zrobił na mnie wielkie wrażenie (mimo że nie oglądałem go w kinie) i przez kilka dni miałem w pamięci niektóre sceny...
Pozwolę sobie zadać pytanie, co w tym filmie zrobiło na Tobie wielkie wrażenie? Pytanie bez podtekstu, szukam odpowiedzi wśród ludzi ceniących ten film, o jakiś konkret, dlaczego ten film jest wybitny?
05.03.2023 07:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #543
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Mnie po prostu bardzo poruszyła ta historia. Być może ta ocena jest lekko zawyżona, ale dałem ją na gorąco, będąc pod wrażeniem tak sugestywnie przedstawionej opowieści. I to mimo że zakończenie jest trochę absurdalne, bo właściwie życie dwojga bohaterów przestało mieć jakikolwiek sens w okolicznościach, w jakich się z nimi rozstajemy. Na pewno byłem pod dużym wrażeniem bardzo sugestywnej gry aktorskiej i po prostu włączyły się we mnie emocje, których dawno oglądając film nie czułem.
Więc to bardzo indywidualistyczne było. To chyba na koniec tak jest, że albo coś na ciebie działa, albo nie do końca. U mnie podziałało bardzo mocno.

WOLNE MEDIA!!!
05.03.2023 08:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #544
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Na pewno na minus antypatia bohatera granego przez Farrella. Próbowałem cały czas doszukać się odniesień do historii, ale brakuje mi przesłanek.
05.03.2023 08:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #545
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Maskarada
Mocno naciągana i marnie zrealizowana historia wyłudzania pieniędzy przez dwójkę młodych kochanków. Szkoda klawiatury, żeby pisać więcej. Trzy.
09.03.2023 10:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #546
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Wieloryb
Opowieść o człowieku, u którego problemy egzystencjalne przełożyły się na problemy natury fizycznej. Bliski śmierci stara się załatwić najważniejszą w tym momencie sprawę w życiu - relację z córką, od której wiele lat był odsunięty. Mimo wszystkich nieszczęść, które go spotkały, zachowuje optymizm i wiarę w ludzi i optymizm. Córka z kolei nie potrafi pogodzić się z faktem, że została odrzucona dla kochanka ojca. Na ich relacjach opiera się cały film, pozostali bohaterowie pozostają w cieniu. Całość dobrze zrobiona i daję ocenę siedem.
09.03.2023 10:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 101
Dołączył: Dec 2009
Post: #547
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
thestranglers napisał(a):Na pewno na minus antypatia bohatera granego przez Farrella.
Przecież to nadzwyczaj sympatyczny bohater, bardzo się z nim solidaryzowałem... Icon_rolleyes

WOLNE MEDIA!!!
09.03.2023 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #548
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Plan na miłość
Jak to w komedii romantycznej najczęściej bywa od początku wiadomo jak się to wszystko skończy więc przydałoby się, żeby w filmie było jeszcze coś ciekawego. Tutaj egzotyka muzułmańskiego aranżowanego (pewne sceny jakby się mijają z tym pojęciem) nie wystarcza. Gdyby nie boczny wątek, który zostaje rozwiązany w końcówce to nawet tej piątki, którą ostatecznie wystawiłem, bym nie dał.
09.03.2023 10:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #549
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Imperium światła
Z jednej strony widzę ten film przypisany do kategorii melodramat, z drugiej czytam, że to film o kinie. Moim zdaniem takie podejście spłyca temat i zawęża pole widzenia. Dla mnie to film o uczuciach, o dobrych ludziach oplecionych własnymi uwarunkowaniami i naciskami świata zewnętrznego. Główna bohaterka to osoba leczona psychiatrycznie, która wróciła do pracy jako bileterka w kinie. Pojawia się nowy pracownik, murzyn. Znacznie młodszy od niej, ale rodzi się między nimi uczucie. Stają się sobie bliscy pokrewieństwem dusz. Z wielu powodów nie wszystko układa im się jak powinno. Głównie dlatego, że nie żyją w próżni, chociaż z drugiej strony współpracownicy wspierają ich w różnych sytuacjach.
Strasznie chaotycznie piszę, lecz nie wiem jak lepiej oddać sedno. W każdym razie film rozwija się bardzo ciekawi, bohaterowie są interesujący i ciekawie zagrani, a spojrzenie na nich jest ciepłe. Ja daję ocenę dziewięć.
12.03.2023 08:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #550
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Najbardziej samotny chłopak na świecie
Zbyt długo było trzeba czekać żeby coś ciekawego zaczęło się dziać. Ale kiedy już trupy stają się (dlaczego ni stąd ni zowąd - nie jest wytłumaczone) zombie akcja nabiera rozpędu, jest całkiem zabawnie, bo nagle z obcych ludzi przyjmują rolę rodziny. Trochę na siłę ciągnięty jest wątek psychiatry, sporo rzeczy jest niespójnych i nielogicznych, ale ogląda się przyjemnie, więc to pięć filmowi dam.
12.03.2023 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #551
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Holy Spider
Wątek kryminalny w tym filmie poprowadzony został marnie, sceny walki bohaterki z otoczeniem też nie przekonywały. Na szczęście film nie skończył się na złapaniu mordercy. To, co się w filmie działo dalej było znacznie ciekawsze. I dlatego ostatecznie daję sześć.
12.03.2023 09:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #552
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Wróżka Zębuszka
Wbrew temu co jest w opisie filmu mamy wyjątkowo antypatyczną kandydatkę na wróżkę zębuszkę, która przez niegodne zachowanie wpada w spore tarapaty. Usprawiedliwia ją pewna rzecz, która zostaje wyjaśniona dopiero pod koniec filmu. Na szczęście ludzie są w większości znacznie bardziej sympatyczni i skłonni do pomocy. Swoją drogą spodziewałem się, że pójdę na bajkę dla nieco większych dzieci, ale ta na szczęście nie powiela niektórych błędów filmów dla maluchów i dlatego zasłużyła u mnie na pięć.
12.03.2023 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #553
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Tata
Zbyt dużo w filmie niedociągnięć i błędów, żeby uznać film za znakomity (no bo na przykład ile dni może zająć przejechanie Polski tirem). Z drugiej strony jednak dojrzewanie ojca do bycia prawdziwym ojcem przedstawione jest rewelacyjnie. Jakby trochę w tle są relacje dziewczynek (córki i wnuczki opiekunki) między sobą, a to wypada jeszcze lepiej. Z żalem więc stawiam tylko siedem.
12.03.2023 10:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #554
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Znów mi się zebrało zaległości, więc teraz zacznę je nadrabiać.
Szkoła magicznych zwierząt
Film z pewnymi nawiązaniami do Pottera, ale nie kwestii tytułowych bohaterów, które są zwykłymi zwierzętami umiejącymi mówić i w razie niebezpieczeństwa zamieniającymi się w nieżywe. Mnóstwo stereotypowych rozwiązań w dziedzinie psychologii (wystarczyłoby tego na co najmniej dwa filmy). Ocena dwa.
29.03.2023 12:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #555
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Jezioro Słone
Interesujący obraz małżeństwa dwóch obcych i zapatrzonych w siebie ludzi. Niestety tylko na początku, potem niestety idzie to w złym kierunku i do niczego nie prowadzi. Cztery.
29.03.2023 12:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #556
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman napisał(a):Na ich relacjach opiera się cały film, pozostali bohaterowie pozostają w cieniu
no nie wiem, jak dla mnie równoważna jest relacja z przyjaciółką-opiekunką; no i to była dużo lepsza rola niż córki, która była głównie irytująca

kajman napisał(a):Holy Spider
Wątek kryminalny w tym filmie poprowadzony został marnie
bo to nie był kryminał, tylko dramat społeczny

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.03.2023 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #557
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
AKT! napisał(a):jak dla mnie równoważna jest relacja z przyjaciółką-opiekunką
Dla mnie nie, odbieram go jako niepogłębiony, ślizgający się po powierzchni.
AKT! napisał(a):była głównie irytująca
Oczywiście. I miała taka być.
AKT! napisał(a):to nie był kryminał, tylko dramat społeczny
Owszem, ale w praktyce takim się staje później. Tutaj wstęp do niego trwa dłużej (a może mi się tak dłużył, bo był nudny) niż to, co moim zdaniem najważniejsze. Gdyby trwał mniej niż pół godziny to film nic by nie stracił.
29.03.2023 06:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #558
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Shazam! Gniew bogów
Ciężko byłoby traktować film jako coś więcej niż bajeczkę i jako taką go też ocenię. Nawet problemy rodzinne też do tej kategorii zaliczam. A bajeczka trzyma się dobrze konwencji, jest bardzo przyjemna w oglądaniu, więc czego trzeba więcej. A do tego te wszystkie mające budzić grozę potworki są bardzo sympatyczne (szkoda tylko, że... no ale taka jest konwencja) to dam lekko naciąganą siódemkę.
29.03.2023 07:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #559
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Kokainowy miś
Trup ściele się gęsto, urwane kończyny latają w powietrzu - mnie to jakoś nie bawi. Nie bawią też głupkowaci bohaterowie. Historia naćpanego zgubionymi narkotykami niedźwiedzia napychana jest wieloma wątkami i mrowiem bohaterów, bo po prostu film trwałby za krótko. Ładne małe misie i jedyny jako tako sensowny wątek syna, który już nie chce być dilerem wystarcza tylko na dwa.
29.03.2023 07:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 806
Dołączył: Jun 2007
Post: #560
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
65
Kosmici 65 milionów lat temu wyglądają jak ludzie, zachowują się jak ludzie itp. I zdarzają się im katastrofy kosmiczne. Pilot trafia na Ziemię i orientuje się, że poza nim został jedyny żywy pasażer. Razem z dziewczynką mówiącą innym językiem muszą dotrzeć do kapsuły ratunkowej w innej części rozbitego statku. A po drodze dinozaury i nie tylko. Przeciętne kino rozrywkowe i dostaje przeciętną ocenę. Pięć.
29.03.2023 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości