Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #321
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
W bajkach filmowych może nie. A przynajmniej nie na śmierć.
23.06.2022 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #322
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Chodziło mi o filmowe

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
23.06.2022 10:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 087
Dołączył: Dec 2009
Post: #323
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
O jeny, przecież to taka metafora tylko z mojej strony była Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
23.06.2022 10:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #324
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Czarny telefon
W kinach tak marnie, że wybrałem się na horror. No może także dlatego, że zapowiadał się całkiem przyzwoicie. No i faktycznie źle nie było. Ciekawa fabuła, mało efekciarstwa, tytułowy telefon, siostra bohatera i kilka innych smaczków sprawiło, że oglądałem to z przyjemnością. Rewelacji nie ma, ale sześć bez problemów się należy.
29.06.2022 07:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 087
Dołączył: Dec 2009
Post: #325
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
A wiesz, że to na podstawie opowiadania syna Kinga?

WOLNE MEDIA!!!
30.06.2022 09:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 632
Dołączył: May 2008
Post: #326
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
mnie się całkiem podobał "czarny telefon", bo nie był obrzydliwy, ani też nie był typowym straszakiem; raczej budował grozę poprzez atmosferę; owszem miał mankamenty, ale doceniam jego plusy

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.06.2022 10:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #327
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
neo01 napisał(a):A wiesz, że to na podstawie opowiadania syna Kinga?
To mi zupełnie nie przeszkadza.
AKT! napisał(a):mnie się całkiem podobał "czarny telefon", bo nie był obrzydliwy, ani też nie był typowym straszakiem; raczej budował grozę poprzez atmosferę; owszem miał mankamenty, ale doceniam jego plusy
Z tą wypowiedzią się zgadzam,zresztą część tego co napisałeś w pewnym sensie też napisałem.
30.06.2022 08:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #328
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Sekret Madeleine Collins
Tytuł od czapy, film także. Jest to próba stworzenia dramatu psychologicznego (przynajmniej tak to odbieram). Zachowanie bohaterów kompletnie mnie nie przekonuje, motywacje są naciągane. Jest niespodzianka ale miernego kalibru, a potem zdecydowanie bezsensowna końcówka. Ocena całości trzy.

Czekają mnie chyba wakacje z wyjątkowo małą porcją doznań filmowych. W CC dwa filmy, których nie widziałem (jeden omijam szerokim łukiem), jutro dojdą dwa, z czego obejrzę jeden. W Centrum nic takiego, na co chciałbym wydać pieniądze (może na upartego jeden film znajdę).
30.06.2022 09:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #329
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
A ja z kolei w letnim okresie trafiam do małomiasteczkowych kinienek. Do najmilszych zaliczam Lot, czy Hankę. W Bolesławcu za to w sobotnie popołudnie nie było chętnych.
30.06.2022 10:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #330
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Kolano Ahed
Dosyć dziwny film. Atakujący Izrael jako państwo, ale też nie oszczędzający głównych bohaterów. Wypełniony retrospekcjami, co do których nie ma się pewności czy faktycznie takie są. Z jedną ciekawą sceną pod koniec filmu, która podciąga ocenę z pięć na sześć.

To jest ten film, który znalazłem na upartego.
10.07.2022 02:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #331
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Paryż, 13. dzielnica
Melodramat, erotyk, film psychologiczny czy może obyczajowy. Chyba wszystkiego po trochu, ale w bardzo skromnych wymiarach. Grupa bohaterów, którzy nie szukają miłości, wchodząc w płytkie (przynajmniej początkowo) relacje. Podane ładnie, bo w czerni i bieli, ale ogólnie to raczej nudzi niż zaciekawia. Daję cztery.
10.07.2022 08:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #332
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Yang
Film jest wizją przyszłości. Wizją świadomie niespójną i wyrywkową. W tym świecie żyje rodzina z adoptowanym dzieckiem - małą Chinka, dla której rodzice kupili Yanga, androida, który miał ją zapoznać z kulturą jej rodzinnego kraju. Automat się psuje i okazuje się, że miał wbudowany rejestrator wybranych wspomnień. Okazuje się, że część jego życia nie była znana właścicielom. Ale to wszystko to pretext do pytań o człowieczeństwo, o uczucia, o śmierć itp. Pytania są, odpowiedzi niekoniecznie. W sumie jest sporo ciekawych przemyśleń, chociaż film nie powala i ma nieco dłużyzn, przez co ocena to tylko siedem.
12.07.2022 07:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 087
Dołączył: Dec 2009
Post: #333
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Czy ten film, który omijasz szerokim łukiem to może Thor?

WOLNE MEDIA!!!
12.07.2022 08:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #334
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
neo01 napisał(a):Czy ten film, który omijasz szerokim łukiem to może Thor?
Nie. Pięć minut po wyjściu z Yanga wszedłem na Thora czyli będzie kolejnym opisywanym.
Myślałem, że to oczywiste, że filmem, który omijam szerokim łukiem (znacznie szerszym niż Minionki) jest Elvis.
12.07.2022 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 087
Dołączył: Dec 2009
Post: #335
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
No tak, zapomniałem o nim... A jeszcze jest "Ennio" Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
12.07.2022 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #336
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Tylko jak wtedy pisałem to Ennio jeszcze nie było w kinach.
12.07.2022 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #337
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Thor: Miłość i grom
Jak się idzie do kina na Marvela to trzeba przyjąć konwencję nie zwracania uwagi na pewne niedorzeczności. Ale ile można. W tym filmie jest ich tak dużo, że nie da się tego przejść. Przynajmniej jeżeli chodzi o mnie, to bardzo przeszkadzało w oglądaniu. Ale to pół biedy. Najgorsze są dialogi miłosne, od których zbierało się na mdłości. Owszem, jest kilka efektownych scen, ale i tutaj u Marvela bywało znacznie lepiej. W końcówce trochę mój nastrój poprawiła scena z dziećmi, ale ona to za mało, chociaż podciągnęła ocenę na trzy.
14.07.2022 07:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 745
Dołączył: Jun 2007
Post: #338
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Margot i Alma
Zaczyna się tak trochę nijako i nawet kluczowy moment jakoś nie wzbudza większych emocji. Ale potem wszystko układa się w kapitalny portret kobiety, która musi zmagać się z chorobą przyjaciółki, z rolą w monodramie, którą ma po niej przejąć (ma dylemat moralny czy się tego podjąć), a do tego wszystkiego w jej życiu pojawia się mężczyzna. Musi sobie z tym wszystkim poradzić, co nie okazuje się być proste, lecz jakoś się przez to przedziera. Wszystko się zazębia w filmie (w życiu bohaterki z tym różnie), na co na pewno wpływ ma gra głównej aktorki (wbrew tytułowi Alma jest raczej w cieniu). Daję osiem i dziesięć za główną rolę.
15.07.2022 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #339
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Ale Ci podeszło. No do jednego z moich filmów życia, również opowiadającego o przyjaźni kobiet się nie umywa. Jak dla mnie trochę przedramatyzowany, ale główna rola faktycznie w miarę naturalnie wyszła.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2022 01:45 PM przez thestranglers.)
15.07.2022 01:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #340
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Przeczytałem jeszcze raz i okazuje się, że jednak główne role odebraliśmy różnie. Swoją pamiętam doskonale, Twoją jak przez mgłę.
15.07.2022 01:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości