Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 881
Dołączył: Jun 2007
Post: #301
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Detektyw Bruno
Nie rozpieszczały mnie ostatnio filmy animowane, nie rozpieścił i aktorski dla dzieci. Leży tutaj bardzo wiele: i motyw tracącego popularność aktora i sama zagadka, którą rozwiązać ma Oskar. Broni się nieco tworząca się więź między dwójką głównych bohaterów, jako tako układy w rodzinie zastępczej (?, bo to nie jest precyzyjnie wyjaśnione). Ostatecznie wychodzi z tego cztery.
04.06.2022 06:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 881
Dołączył: Jun 2007
Post: #302
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Men
Scena z mężem nie zapowiada niczego dobrego. Podobnie muzyka. Na szczęście okazuje się, że za pomocą naturalnych dźwięków i ładnych obrazków można stworzyć mocno niepokojący nastrój. Potem mamy człowieka w tunelu, ścieżkę zakończoną murem, stare chaty i nagiego człowieka. Wprawdzie zostaje aresztowany ale niesamowity nastrój nie zanika. Następuje taki moment, w którym nie wiemy już czy mamy do czynienia z rzeczywistością czy z zachwianą psychiką bohaterki. Ostatnia scena niby coś wyjaśnia, ale czy na pewno? Film mnie wciągnął i mimo poruszania na pograniczu przegięcia trzymał w napięciu do końca. Daję mu osiem.
04.06.2022 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 881
Dołączył: Jun 2007
Post: #303
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Boscy
Miała to być satyra na kino. I przez pewien czas jest, ale w pewnym momencie jakaś bariera została przekroczona i film staje się kpiną z samego siebie naszpikowaną przegięciami i głupotami (do tego sporo było przewidywalnych niespodzianek). Czym dalej stawał się bardziej męczący i absurdalny. Ostatecznie ocena zjechała u mnie na dwa.
07.06.2022 07:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 881
Dołączył: Jun 2007
Post: #304
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Infinite Storm
Właściwie niewiele w tym filmie jest. Najpierw wędruje po górach sama pani, potem w towarzystwie pana, który niekoniecznie chce być uratowany. Trochę ładnych obrazków (i trochę mniej ładnych, jak na przykład nogi). Pewnych rzeczy można domyślić się zbyt szybko, prawda psychologiczna po oczach nie bije. Ale wszystko całościowo świetnie jest ogarnięte, stanowi ciekawą, spójną i konsekwentną całość i za to dam siedem (chociaż niezbyt mocne).
14.06.2022 07:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 881
Dołączył: Jun 2007
Post: #305
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
To może dzisiaj tak hurtowo:
Foki kontra rekiny
Jeżyk i przyjaciele
Buzz Astral

Trzy animowane filmy obejrzane jednego dnia (swoją drogą nigdy nie wiem czy na kolejny film uda mi się wejść, gdy w jakiś sposób się nakładają - tym razem się udało). Tym razem obejrzałem film o grupie fok podejmujących walkę z zagrażającymi im rekinami, film o wyprawie jeża i wiewiórki po magiczny kamień, który miał przywrócić wodę w dolinie i opowieść o astronaucie, który był pierwowzorem jednego z bohaterów Toy story. W tego typu filmach duże znaczenia ma dla mnie animacja. W Fokach była odpychająca, w Jeżyku ciepła i przyjazna, w Buzzie na plus, ale nic więcej. W pierwszym filmie bohaterowi w większości byli nudni i sztampowi, w trzecim było nieco lepiej pod tym względem, a na ich tle najciekawiej prezentował się tytułowy bohater środkowego (inni pozostawali zdecydowanie w jego cieniu). Postać dosyć kontrowersyjna, obdarzona porcją wad, ale jednak sympatyczna, no i potrafiąca spojrzeć na siebie z odpowiedniego dystansu. Film dostarczał też materiału do całkiem niegłupich przemyśleń. W Astralu też można było się ich doszukać, jest tam też dosyć wartka akcja, ale zdecydowanie razi napchanie prawie wszystkich motywów science fiction do jednego filmu i dosyć sztampowa psychologicznie druga część filmu. Ostatecznie oceny to kolejno trzy, sześć i cztery.
22.06.2022 09:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 119
Dołączył: Dec 2009
Post: #306
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Skoro jesteśmy przy bajkach... Na zwieńczenie serii o dinozaurach się wybierasz/wybrałeś?

WOLNE MEDIA!!!
22.06.2022 10:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 551
Dołączył: Aug 2008
Post: #307
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Czyli?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
22.06.2022 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 119
Dołączył: Dec 2009
Post: #308
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
"Jurrasic World: Dominion"

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.06.2022 10:37 PM przez neo01.)
22.06.2022 10:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 881
Dołączył: Jun 2007
Post: #309
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Byłem, ale dzień później. Jutro napiszę (jeżeli nie zapomnę).
A tak przy okazji - czy na pewno to zakończenie.
22.06.2022 11:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 551
Dołączył: Aug 2008
Post: #310
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
(22.06.2022 10:35 PM)neo01 napisał(a):  "Jurrasic World: Dominion"
Wow to jest bajka?? Wow

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
23.06.2022 01:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 881
Dołączył: Jun 2007
Post: #311
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
A jak to inaczej nazwać?
23.06.2022 07:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 551
Dołączył: Aug 2008
Post: #312
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Nie oglądałem tej części, ale poprzednie raczej mało bajkę przypominały. Gdzieszże bajki ze zjadaniem ludzi??
Film przygodowy. Niektóre nawet przygodowy film akcji.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
23.06.2022 08:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 119
Dołączył: Dec 2009
Post: #313
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Uwierz mi: ten film to jedna wielka bajka (choć rzeczywiście momentami dość drastyczna) Icon_wink

WOLNE MEDIA!!!
23.06.2022 01:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 647
Dołączył: May 2008
Post: #314
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
ja którąś z tych nowych części oglądałem i napisałbym, że to bajda-rajda xd wyrosłem z dinozaurów totalnie

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.06.2022 01:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 881
Dołączył: Jun 2007
Post: #315
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Miszon napisał(a):Gdzieszże bajki ze zjadaniem ludzi??
Znalazłoby się trochę.
23.06.2022 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 190
Dołączył: Dec 2014
Post: #316
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman napisał(a):Byłem, ale dzień później. Jutro napiszę (jeżeli nie zapomnę).
straszna chała
23.06.2022 07:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 881
Dołączył: Jun 2007
Post: #317
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Jurassic World: Dominion
W tym filmie padają rekordy głupoty (między innymi umiejętności prostego liczenia). Bajka bajką, ale seria opiera się na quasirealistycznej podstawie i cudowne rozmnożenie to jednak pochodzi z innej bajki. Szkoda, bo bzdury zdecydowanie zabierają sporą część przyjemności z oglądania dobrego widowiska. Za to mogę dać tylko cztery.
23.06.2022 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 119
Dołączył: Dec 2009
Post: #318
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Czyli ocenę daliśmy taką samą i opinia moja też podobna (choć momentami nieźle się bawiłem, ale momentami). A to cudowne rozmnożenie to tak ogólnie o gadach, że nagle się ich tyle wszędzie pojawiło?

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.06.2022 07:56 PM przez neo01.)
23.06.2022 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 881
Dołączył: Jun 2007
Post: #319
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Dokładnie. Nie mogło być ich wcześniej aż tak dużo, żeby tutaj było ich wszędzie pełno (szczególnie że sporo z nich jedna pozostało w rezerwatach).
23.06.2022 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 551
Dołączył: Aug 2008
Post: #320
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
(23.06.2022 03:51 PM)kajman napisał(a):  
Miszon napisał(a):Gdzieszże bajki ze zjadaniem ludzi??
Znalazłoby się trochę.
Ale nie "na żywo".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
23.06.2022 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości