Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #281
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Spree
Mamy teraz erę internetu, mediów społecznościowych i walk o popularność. Nic dziwnego, że w kinie ten temat też się pojawia. Tylko jednak jeżeli pojawia się tylko po to, żeby się pojawić i na tym koniec to trochę kicha. Nic ciekawego się nie dziej, kolejne trupy raczej nudzą i więcej niż dwa nie dam.
30.05.2022 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #282
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Miszon napisał(a):Zekranizowali "Grę Geralda"
Tak, książka była świetna (poza końcówką, jakąś jakby doklejoną od czapy). Natomiast było tam tyle wartsw, psychologii bohaterki, różnych głosów w głowie, że siłą rzeczy wersja filmowa była zubożona.

WOLNE MEDIA!!!
31.05.2022 09:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #283
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Tzn. z opisu koleżanki to rzecz, która dzieje się zdecydowanie w głowie bohaterki, zatem ekranizacja była bardzo trudna i ciekaw jestem, jak wyszła.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
31.05.2022 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #284
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Książę
Film dotyczy kradzieży arcydzieła, ale najważniejsze jest tam zupełnie co innego. Problemy rodzinne, poczucie winy, niedostosowanie społeczne są na pierwszym planie. A na tym najpierwszym kapitalnie skonstruowany i dobrze zagrany bohater. Poza tym jako wisienki kilka drobnych zaskoczeń. Ogląda się to z przyjemnością i uśmiechem. Daję siedem.
01.06.2022 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #285
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
To może za jednym zamachem trzy filmy dla dzieci. W kolejności odwrotnej niż chronologia oglądania.
Dogtanian. Psi muszkieterier
Do bólu sztampowa i pozbawiona inwencji adaptacja Dumasa. No może nie do końca, ale akurat postać szczura adiutanta raczej szkodziła filmowi niż pomagała. Żarty niskiego lotu, chociaż może najmniejsze dzieci mogły rozśmieszyć. Ocena trzy.
Sonic 2: Szybki jak błyskawica
Długo czasu minęło nim w końcu trafiłem na ten film, bo wspomnienia pierwszej części nie były dobre. No i po efekciarskim początku moje obawy zdawały się potwierdzać, jednakże z czasem było zdecydowanie lepiej. Dwóch nowych sympatycznych bohaterów, zgrabna podróbka Indiany Jonesa, FBI. Razem doszło do pięć.
Pan Wilk i spółka. Bad Guys
Zdaję sobie sprawę, że przełamywanie stereotypów staje się stereotypem. Ale tutaj postacie są kapitalne, ładnie narysowane, ze sporą porcją wdzięku. Dzieje się dużo, jest sporo zwrotów akcji. A sceny z kotkiem jak dla mnie rozwalają. Bawiłem się przednio, chociaż początkowo odbierałem film z rezerwą. Morał (jeżeli można to tak określić) nie powala, ale czy każdy film musi powalać morałem? Ja i tak jestem zadowolony i daję siedem.
01.06.2022 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #286
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Top Gun: Maverick
Spodziewałem się, że może być źle, ale nie że aż tak. Postacie nakreślone ledwo, ledwo, sztampowe przedstawienie problemów i relacji (szczególnie męsko-damskich), marne aktorstwo, a z ekranu wiało nudą. Ale wszystko bezpiecznie szybowało w kierunku dwójki, gdy nagle upadło na ziemię i to już była totalna żenada (że, że mi się zbierało). Tak, że ostateczna ocena to jeden, a z kina wyszedłem totalnie zdegustowany.
02.06.2022 07:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #287
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Takiej oceny raczej oczekiwałem. Nic się dobrego po tym filmie nie spodziewam.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.06.2022 08:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #288
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
(31.05.2022 11:14 AM)Miszon napisał(a):  Tzn. z opisu koleżanki to rzecz, która dzieje się zdecydowanie w głowie bohaterki, zatem ekranizacja była bardzo trudna i ciekaw jestem, jak wyszła.
No, zdecydowanie Icon_smile
Powiem tak: film włączyłem, ale, jak mi się to ostatnio coraz częściej zdarza, nie dałem jakoś rady oglądać. Jak pisałem, siłą rzeczy musiało to wyjść trochę nieudolnie. Jak się czytało książkę, to film będzie raczej tylko marną próbą odtworzenia tych wszystkich niuansów. Ale jak się nie czytało, to być może może się to nieźle oglądać... (tylko ta końcówka jak dla mnie strasznie słaba).

No, z "Maverickiem" toś poszalał - nie spodziewałem się wysokiej oceny, ale 1? Hmm... Ja się jeszcze waham, czy się wybrać, pewnie, jak zwykle, zadecyduje nastrój w danym czasie (w sumie mam ochotę się trochę odmóżdżyć, więc jeśli pójdę do kina to pewnie albo na to, albo na "Księcia" - jeśi jeszcze będą grać).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.06.2022 10:45 AM przez neo01.)
02.06.2022 10:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #289
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
to ciekawe o tyle, że maverick zbiera zaskakująco jednogłośnie pozytywne recenzje od krytyków i widzów; ja do kina się nie wybieram, ale pewnie kiedyś go obejrzę

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.06.2022 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #290
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
AKT! napisał(a):to ciekawe o tyle, że maverick zbiera zaskakująco jednogłośnie pozytywne recenzje od krytyków i widzów
Kajman należy do osobnej kategorii Icon_razz2

WOLNE MEDIA!!!
02.06.2022 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #291
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
ależ oczywiście, ja już tego nawet nie dodaję, po prostu te rozbieżności zwykle nie są aż tak duże jak w tym wypadku Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.06.2022 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #292
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Toteż i ja się zdziwiłem, że aż tak grubo! Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
02.06.2022 02:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #293
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Jak mówię, ja się nie zdziwiłem, film wydawał mi się być kompletnie nie z jego obszaru zainteresowań Icon_wink .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.06.2022 03:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #294
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
może jakby był animowany, dostałby 7/10 Icon_razz2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.06.2022 04:04 PM przez AKT!.)
02.06.2022 04:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #295
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Tego już nie musiałem pisać Icon_wink .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.06.2022 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #296
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
AKT! napisał(a):może jakby był animowany
Zdecydowana większość filmów animowanych ma porządnie napisane role, ich problematyka jest zdecydowanie ciekawsza, a relacje między bohatera lepiej opracowane i bardziej wyraziste. Nie są naładowane taką porcją patosu i aż tak mocno przesłodzone jak końcówka TG. I z pewnością zdecydowanie mniej nudne.
02.06.2022 07:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #297
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Złoto
Brak konkretnego umiejscowienia akcji (także w czasie) uwiarygodnia film. Na odludnym pustkowiu dwie przypadkowo połączone ze sobą osoby odnajdują wielką bryłę złota. Jeden pozostaje by jej pilnować, drugi wyrusza przywieźć coś do jej wydobycia. Ten, który pozostaje musi zmagać się z przeciwnościami losu. Wszystko odbywa się w ponurej beznadziejności i tacy są po części bohaterowie. Dobrze zrobione i daję siedem.
03.06.2022 07:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #298
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Reklama tego filmu przyznam że mnie zaintrygowała. Ale to nie jest jakiś horror?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
03.06.2022 07:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #299
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
A mnie odrzuciła, widziałem przypadkiem oczywiście.
03.06.2022 04:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #300
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Jeżeli zajawka Cię odrzuciła to spora szansa, żeby film Ci nie podszedł. Mi się zdarzało oglądać dobre filmy z kiepskimi zajawkami i Wicek Wersal. Ale przy Topie Gunie i zajawka była beznadziejna.
03.06.2022 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości