Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #261
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
santosz napisał(a):Widziałeś Mist z 2007 roku?
Nie i raczej nie obejrzę. Ale o ile horrory najczęściej mnie nudzą (np na Egzorcyście zasnąłem dwa razy) to sporo adaptacji Kinga mi się podoba: To, Mroczna wieża, Langoliery i przede wszystkim Lśnienie.
28.05.2022 10:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #262
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Tyle, że "Mroczna wieża" to nie horror Icon_wink Zresztą powszechnie zjechana, no ale wiadomo, jak to jest z tymi gustami... Icon_wink
Z tymi adaptacjami prozy Kinga to jest mnie więcej jak napisał santosz, ale jest tego tyle, że od czasu do czasu trafi się coś dobrego, jak właśnie "Lśnienie", "To" czy "Mgła" Icon_smile
A po seansie "Egzorcysty" (w pakiecie ze "Smakoszem") musiałem spać przy włączonej lampce, ale chyba już kiedyś o tym pisałem.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2022 10:39 AM przez neo01.)
28.05.2022 10:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #263
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
A ja tam właśnie bardzo lubię adaptacje Kinga, rzekłbym że są lepsze niż książki (Lśnienie, Bastion, To, Mroczna połowa, Misery, Carrie - te pierwsze od razu mi przychodzą do głowy).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
28.05.2022 11:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #264
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Zważywszy na to, że było ich spokojnie ponad 50, to jednak dość niewielki procent, jaki wymieniłeś. Samych zresztą ekranizacji "Carrie" było już trzy i ta ostatnia, którą miałem nieprzyjemność oglądać to jakieś popłuczyny były. To samo z najnowszą wersją "Smętarza" - robią teraz takie filmiki pod nastolatków i tak to się kończy. Były też filmy takie typowo telewizyjne jak "Miasteczko Salem" czy ekranizacja jednego z opowiadań z "Czarnej bezgwiezdnej nocy", których też się za bardzo nie dało oglądać. Z drugiej strony, jak pisałem, na pewno jest co najmniej kilka bardzo dobrych adaptacji, nawet wybitnych. Trzebaby zacząć od "Skazanych na Shawshank", które ponoć jest lepsze niż opowiadanie (nie czytałem Icon_redface ), "Zielonej mili" i ekranizacji opowiadania "Ciało", czyli "Stań przy mnie" świetnej "Misery" czy wspomnianego już "Lśnienia" (choć niektórzy mają spore uwagi do gry głównej bohaterki) czy najnowszego "To" (choć tu pierwsza część podobała mi się znacznie bardziej). Ale już np. powstał niedawno serial "Bastion" i tego się nie da oglądać (filmu nie widziałem, ale też ma różne opinie z tego co słyszałem). To samo z seralem "Pod kopułą" czy "Dallas '63". Tak że różnie to bywa. Natomiast mam takie wnioski, że generalnie lepiej wychodzą adaptacje jego nie-horrorów i chyba też lepiej jest z opowiadaniami niż powieściami (jest chyba mało schrzanionych opowiadań, a są ekranizacje wybitne).

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.05.2022 10:11 AM przez neo01.)
28.05.2022 03:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
santosz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 038
Dołączył: May 2021
Post: #265
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
O Misery zapomniałem. To rzeczywiście bardzo dobry film ze świetną atmosferą.

Karpie zjem!
28.05.2022 04:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #266
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Miszon napisał(a):Misery, Carrie
Misery było raczej nudne, chociaż całkiem niezłe. Pierwsza Carrie też mnie nie przekonała.
28.05.2022 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #267
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Jujutsu Kaisen 0: The Movie
Kompletnie nie czuję tego świata. Poza tym nie w każdym przypadku wiem, jakie postacie są pozytywne i dlaczego takimi je określamy (a w tej końcowej wojnie to już kompletnie się pogubiłem). Do tego wszystkiego animacja klątw kompletnie mnie nie przekonuje. Pewnie gdybym więcej rozumiał to i więcej dałbym, a tak daję pięć.
28.05.2022 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #268
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
(28.05.2022 03:11 PM)neo01 napisał(a):  Zważywszy na to, że było ich spokojnie ponad 50, to jednak dość niewielki procent, jaki wymieniłeś
wziąłem pierwsze z brzegu. A faktycznie Shawshank i Zielona Mila zapomniałem.
Kiedyś sobie robiłem listę filmów wg Kinga, które oglądałem, było tego ponad 20 tytułów (potem przestałem robić), jakieś 3/4 z nich bardzo mi się podobało i ogolnie nazwisko Kinga w opisie gwarantowało minimum niezły film.
Naatomiast prawda pewnie jest taka, że przy takiej liczbie tytułów działa krzywa Gaussa i pewnie ani ja nie mam racji, tak kiedyś je wychwalając, ani ty teraz krytykując.

Ja od niego czytałem tylko zbiorek "13 mrocznych opowiadań" (z tego potem zekranizowano "1408", co jest o tyle dziwne, że opowiadanie ma kilkanaście stron) oraz pierwszy tom tej jego sagi Mroczna wieża (tzn jej akurat słuchałem a nie czytałem, nie wiem jak to liczyć). Opowiadania były spoko, Mroczna wieża nie zachęciła mnie do sięgnięcia po kolejne części.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2022 06:26 PM przez Miszon.)
28.05.2022 06:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #269
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Miszon napisał(a):Shawshank i Zielona Mila
nie widziałem. To były czasy kiedy rzadko do kina chadzałem.
28.05.2022 06:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #270
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Miszon napisał(a):z tego potem zekranizowano "1408"
O właśnie, to kolejna bardzo dobra adaptacja... opowiadania Icon_wink
Miszon napisał(a):Natomiast prawda pewnie jest taka, że przy takiej liczbie tytułów działa krzywa Gaussa i pewnie ani ja nie mam racji, tak kiedyś je wychwalając, ani ty teraz krytykując.
Może źle to zabrzmiało, ja myślę, że tak około 1/3 tych adaptacji może być co najmniej udana, ale jednak spotkałem się z wieloma kaszanami, więc ogólny ogląd jest lekko negatywny. Ale te powiedzmy 10 adaptacji, z których większość wymieniliśmy robią bardzo dobrą robotę Icon_smile

Edit: przypomniało mi się, że jeszcze ekranizacja "Pana Mercedesa" była świetna, tyle że to znów nie horror.

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.05.2022 10:12 AM przez neo01.)
28.05.2022 08:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #271
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Fucking Bornholm
Mamy dobrze rozwijający się dramat psychologiczny, gdzie na bazie nietypowej sytuacji między dziećmi ujawniają się różnice postaw bohaterów. I nagle ni stąd ni zowąd reżyser chyba uznaje, że jest zbyt statycznie i zmusza bohaterów do totalnie bezsensownych zachowań. Dzieje się szybciej, ale bezsensowniej. No i film, który do 2/3 szedł na osiem ostatecznie dostaje ode mnie sześć.
29.05.2022 08:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #272
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
kajman napisał(a):reżyser chyba uznaje, że jest zbyt statycznie i zmusza bohaterów do totalnie bezsensownych zachowań
albo scenarzysta Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
29.05.2022 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #273
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Może scenarzysta. Chyba nawet on bardziej.
29.05.2022 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #274
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
neo01 napisał(a):Ale te powiedzmy 10 adaptacji, z których większość wymieniliśmy robią bardzo dobrą robotę
Przypomniał mi się jeszcze taki film, tyle że nie pamiętam tytułu - hasło "chudnij!" może się wam kojarzy? To było chyba też wg opowiadania - bohater wkurzył jakiegoś cygańskiego "szamana", który tak właśnie do niego powiedział, w sensie rzucił klątwę i tamten zaczął coraz bardziej chudnąć. Jedynym wyjściem było odnalezienie rzucającego urok, przeproszenie go i wybłaganie o cofnięcie zaklęcia.
"Landoliery" zapowiadały się spoko. Piszę: zapowiadały, bo nigdy nie widziałem ich drugiej części (a pierwszą widziałem 3 razy, z tego raz po polsku, raz po angielsku i raz po... niemiecku Icon_biggrin3 ).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.05.2022 10:30 PM przez Miszon.)
29.05.2022 10:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #275
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Ja widziałem jeszcze jeden dobry, ale nie pamiętam tytułu i nie wiem jak go znaleźć.
29.05.2022 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #276
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
A o czym był? Może po fabule zgadnę?

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.05.2022 10:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #277
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Pamiętam, że pod koniec gdzieś w pobliżu było miejsce, gdzie spoczywali w kokonach (chyba zielonych) kosmici.
29.05.2022 10:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #278
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
hmm... na razie nie wiem.
Ale przypomniał mi się tytuł tego filmu o uroku: "Przeklęty".

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
29.05.2022 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 092
Dołączył: Dec 2009
Post: #279
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
A nie "Chudszy"? Icon_smile Przynajmniej taki tytuł miała książka (zresztą bardzo dobrze mi się ją czytało, potem widziałem film, ale to już raczej bez szału).
OK, sprawdziłem i rzeczywiście, zmienili tytuł Icon_smile
(29.05.2022 10:43 PM)kajman napisał(a):  Pamiętam, że pod koniec gdzieś w pobliżu było miejsce, gdzie spoczywali w kokonach (chyba zielonych) kosmici.
Może "Łowca snów"? (swoją drogą, słyszałem, że mocno średni, a na pewno książka).
Tu masz spis:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:...hena_Kinga

WOLNE MEDIA!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.05.2022 11:11 PM przez neo01.)
29.05.2022 11:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 515
Dołączył: Aug 2008
Post: #280
RE: kajmanowe szaleństwa filmowe
Tak, książka miała inny tytuł niż film. Dlatego właśnie nie mogłem sobie przypomnieć tytułu, bo że coś z chudnięciem w tytule książki było, to wiedziałem.

Spojrzałem w ten spis i: O! Zekranizowali "Grę Geralda"! Nie to, że czytałem, ale koleżanka kiedyś bardzo dokładnie opowiedziała mi tę książkę i mi się spodobała (przy okazji: potem jak się zetknąłem z Wiedźminem, to myślał przez pewien czas, że on też się przez "d" pisze).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.05.2022 12:34 AM przez Miszon.)
30.05.2022 12:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości