Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yavoice nr 74
Tori Amos, Maybe California
Listoholik
Unregistered

 
Post: #21
 
kajman napisał(a):Wyraziłem tylko bardzo delikatną opinię o ich muzyce.

odezwał się znawca ich wszystkich płyt, historii poszczególnych muzyków, wreszcie histori gatunku jaki reprezentują i jak w czasie ewaluują... jeśli tak, napisz książkę z porównaniami AC do... no nie wiem, popisz sie kreatywnością Icon_mrgreen
07.07.2009 10:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 761
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):Wyraziłem tylko bardzo delikatną opinię o ich muzyce.
odezwał się znawca ich wszystkich płyt, historii poszczególnych muzyków, wreszcie histori gatunku jaki reprezentują i jak w czasie ewaluują... jeśli tak, napisz książkę z porównaniami AC do... no nie wiem, popisz sie kreatywnością Icon_mrgreen
fakt, powinienem napisać o utworze.
07.07.2009 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 761
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
saferłel napisał(a):AC to jak najbardziej granie eksperymentalne. Robią z muzyką przedziwne rzeczy i czasem aż ciężko jest mi nawet to pojąć Icon_wink - faktycznie więc różnimy się w definicji słowa ''experymentalny'', bo to chyba utożsamiasz je z muzyką graną przez Sleepytime Gorilla Museum, i w ogóle z pewnym odłamem rocka, czy to avant rockiem, progiem itp...nie włączając w to innych gatunków. Przynajmniej tak mi się zdaję.
Może i robią jakieś experymenty, ale w znanych mi utworach tego nie słyszę. Brzmią dla mnie tak samo jak wiele innych zespołów, np. Ting Tings, La Roux czy Junior Boys.
A SGM nie jest zespołem specjalnie experymentalnym, chociaż po części o to zahaczają.
07.07.2009 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
No tak, całą możliwą elektronikę wrzucasz do jednej, bardzo, bardzo ciasnej szufladki...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.07.2009 10:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #25
 
i tym sie różnimy, że ja z saferłelem słuchamy muzyki nowoczesnej eksperymentalnej i alternatywnej Icon_wink2
i mamy dla niej kilka/kilkanaście szuflad, a kajman (chcąc być pewnie wiecznie młody) słucha jakiejś staromodnej muzy, której czas już dawno minął Icon_razz
07.07.2009 11:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 761
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
Listoholik napisał(a):1. i tym sie różnimy, że ja z saferłelem słuchamy muzyki nowoczesnej eksperymentalnej i alternatywnej Icon_wink2
2. i mamy dla niej kilka/kilkanaście szuflad,
3. a kajman (chcąc być pewnie wiecznie młody) słucha jakiejś staromodnej muzy, której czas już dawno minął Icon_razz
1. Słucham różnej muzyki, ale nie muszę jej cenić i lubić.
2. U mnie też nie wszystko jest w jednej szufladzie, ale to, co brzmi mi tak samo, wędruje do jednej.
3. Słucham i starej i nowej i staromodnej i nowomodnej, ale modność na pewno nie jest cechą, którą w muzycę cenie. Wolę niemodną i dobrą niż modną i niedobrą.
07.07.2009 11:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #27
 
kajman napisał(a):to, co brzmi mi tak samo, wędruje do jednej

to dlaczego mi zabraniasz do tej samej szuflady wrzucać tego, co ja uważam, że "brzmi mi tak samo" Icon_confused Icon_eek2
07.07.2009 11:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
Nigdy bym nie powiedział, że słucham nowoczesnej, eksperymentalnej i alternatywnej. Ciągle uważam - patrząc na niektórych - że moja alternatywa jest bardzo popowa Icon_wink
Nie zgadzam się z tym co zarzucasz kajmanowi, on ma swój styl...a może po prostu szuka w tej nowej muzyce dźwięków na jakich się wychował i kochał? To, że nie lubi tej nowoczesnej, eksperymentalnej i alternatywnej muzyki to chyba tylko i wyłącznie kwestia przywiązania i przyzwyczajenia do innych brzmień. Dla niego to coś niezrozumiałego, tak jak dla mnie np. fenomen Skaldów, Czerwonych Gitar, Anny Jantar i innych takich ''starych pryków'' Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.07.2009 10:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 761
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
saferłel napisał(a):1. Nigdy bym nie powiedział, że słucham nowoczesnej, eksperymentalnej i alternatywnej. Ciągle uważam - patrząc na niektórych - że moja alternatywa jest bardzo popowa Icon_wink
2. Nie zgadzam się z tym co zarzucasz kajmanowi, on ma swój styl...a może po prostu szuka w tej nowej muzyce dźwięków na jakich się wychował i kochał?
3. To, że nie lubi tej nowoczesnej, eksperymentalnej i alternatywnej muzyki to chyba tylko i wyłącznie kwestia przywiązania i przyzwyczajenia do innych brzmień.
4. Dla niego to coś niezrozumiałego, tak jak dla mnie np. fenomen Skaldów, Czerwonych Gitar, Anny Jantar i innych takich ''starych pryków'' Icon_wink2
1. W ogóle próby takich ustaleń są dosyć dziwne. Możemy się spierać co to jest muzyka nowoczesna, alternatywna i experymentalna. Chyba każdy to rozumie inaczej, co widać także przy definicjach gatunkowych chociażby w necie.
2. Nie wiem czy np. Cloud Cult, Pinneaple Thief, Placebo czy Indukti (tak przeglądając moją listę) to muzyka w stylu na którym się wychowałem, a przecież słucham jej i mi się podoba.
3. To, że nie lubię sporej części nowej muzyki to nie kwestia przywiązania, bo na pewno po części wychowałem się np. na Depechach PSBoysach, Yazoo i Kraftwerku, których nie lubiłem i nie lubię. Dalej sięgając wychowywałem się na Jarockiej, której totalnie nie trawię oraz Boney M, ABBA-ie i Smokie'ach, których w zasadzie nie jestem w stanie słuchać.
4. No fakt, to musi być dla Ciebie niezrozumiałe, skoro stawiasz ich koło siebie. To tak, jakbyś postawił koło siebie np. Floydów, DM i Modern Talking.
08.07.2009 12:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #30
 
kajman napisał(a):(...) wychowałem się np. na Depechach PSBoysach, Yazoo i Kraftwerku, których nie lubiłem i nie lubię. Dalej sięgając wychowywałem się na Jarockiej, której totalnie nie trawię oraz Boney M, ABBA-ie i Smokie'ach, których w zasadzie nie jestem w stanie słuchać.

no to tylko mogę współczuć. że takie straszne wychowanie miałeś.
muzyka, "której nie lubiłeś, totalnie nie trawiłeś i nie byłeś w stanie jej słuchać"

moje dzieciństwo było pod tym względem cudowne Icon_wink2

kajman napisał(a):Nie wiem czy Cloud Cult, Pinneaple Thief, Placebo czy Indukti to muzyka w stylu na którym się wychowałem, a przecież słucham jej i mi się podoba.

wiesz, podobno wszystko już kiedyś było.
na czymś tam się wychowywaliśmy i coś w nas wyżłobiło niezatarte ślady.
jeśli twierdzisz, że Placebo nie czerpią z żadnych fascynacji z młodości, to sie grubo mylisz. bo oni nawet Bonny M będąc dziećmi słuchali. nie wspominając o 'i will survive" Icon_razz2
08.07.2009 12:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 761
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):(...) wychowałem się np. na Depechach PSBoysach, Yazoo i Kraftwerku, których nie lubiłem i nie lubię. Dalej sięgając wychowywałem się na Jarockiej, której totalnie nie trawię oraz Boney M, ABBA-ie i Smokie'ach, których w zasadzie nie jestem w stanie słuchać.
1. no to tylko mogę współczuć. że takie straszne wychowanie miałeś.
muzyka, "której nie lubiłeś, totalnie nie trawiłeś i nie byłeś w stanie jej słuchać"
2. moje dzieciństwo było pod tym względem cudowne Icon_wink2
kajman napisał(a):Nie wiem czy Cloud Cult, Pinneaple Thief, Placebo czy Indukti to muzyka w stylu na którym się wychowałem, a przecież słucham jej i mi się podoba.
3. wiesz, podobno wszystko już kiedyś było.
4. na czymś tam się wychowywaliśmy i coś w nas wyżłobiło niezatarte ślady.
5. jeśli twierdzisz, że Placebo nie czerpią z żadnych fascynacji z młodości, to sie grubo mylisz.
6. oni nawet Bonny M będąc dziećmi słuchali. nie wspominając o 'i will survive" Icon_razz2
1. Czemu straszne? Wychowywałem się także na Crimsonach, Floydach, Garbarku, Mahavishnu, Skaldach, Woźniaku itp., a ich do tej pory uwielbiam. I ich przede wszystkim słuchałem, a tamtych wykonawców podałem po to, żeby stwierdzić, że już wtedy dokonywałem wyborów, co lubię, a czego nie.
2. Akurat w dzieciństwie w ogóle nie słuchałem muzyki. Zacząłem jej słuchać, kiedy byłem pełnoletni.
3. Niektórzy tak twierdzą, ale jeżeli by tak było, to w ogóle nie warto byłoby słuchać nowej muzyki.
4. Oczywiście, ale nie oznacza to, że ślepo powielamy stare wzory.
5. Pewnie czerpią, ale grają jednak inną muzykę niż tą, na której się wychowali. Może być dla nich inspiracją, ale nie jest materiałem do powielania.
6. To im nie zazdroszczę. I will survive nie jestem w stanie obecnie słuchać, a Bony M... to nie wiem, bo ostatnie jakie słuchałem, to świetna wersja Daddy cool w wykonaniu Placebo.
08.07.2009 02:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Cytat: No fakt, to musi być dla Ciebie niezrozumiałe, skoro stawiasz ich koło siebie. To tak, jakbyś postawił koło siebie np. Floydów, DM i Modern Talking.

Stop! Ale ja podałem tych trzech artystów wyżej jako luźne przykłady i to polskie, starszej muzyki z dawnych lat, którą się (na razie?) nie interesuję. Ich pozycja obok siebie nie ma nic wspólnego z dyskusją ani nie miała na celu wywołać żadnego dalszego wątku.

Po za tym nie chcę być niegrzeczny, ale chyba te elektroniczne formacje, które ty wymieniałeś (Yazoo itp) to już raczej zespoły z czasów twojego życia w dorosłości, więc wychowanie.....no chyba, że patrzysz na te sprawy podobnie jak ja - muzycznie wychowywać można się całe życie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.07.2009 03:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 761
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
saferłel napisał(a):1. Po za tym nie chcę być niegrzeczny,
2. ale chyba te elektroniczne formacje, które ty wymieniałeś (Yazoo itp) to już raczej zespoły z czasów twojego życia w dorosłości,
więc wychowanie.....
3. no chyba, że patrzysz na te sprawy podobnie jak ja - muzycznie wychowywać można się całe życie.
1. Ależ absolutnie nie jesteś. Uważam, że powinno się pisać co się myśli (pomijając sytuacje świadomej chęci obrażania kogokolwiek), bo po to jest między innymi to forum.
2. Zgadza się, ale jak już napisałem wcześniej, muzyki zacząłem słuchać będąc osobą dorosłą, więc to jednak był względnie początkowy okres mojego słuchania, a w przypadku Kraftwerk to nawet mocno początkowy.
Taka dygresja: Crimsonów poznałem już po ich rozpadzie, a Beatlesi to była już zamierzchła przezłość, więc poznawałem ich niejako retrospektywnie.
3. Nie tylko można, a jest to nawet konieczne. Dopóki pojawia się nowa muzyka to może w niej być coś, co jest warte poznania. Poza tym zawsze może się okazać, że gdzieś kiedyś przeoczyło się coś wartościowego (takiego jak dla mnie SGM, Kingdom Coke czy Pop Group) albo nie miało się źródeł dojścia (jak do Nucleus czy Chase).
08.07.2009 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #34
 
kajman napisał(a):Wychowywałem się także na Crimsonach, Floydach, Garbarku, Mahavishnu, Skaldach, Woźniaku itp., a ich do tej pory uwielbiam (...) a tamtych wykonawców podałem po to, żeby stwierdzić, że już wtedy dokonywałem wyborów, co lubię, a czego nie.

i słusznie. całe życie to wybory..
krakowska czy śląska?
żołądkowa gorzka czy luksusowa?
woźniak czy jarocka?
Icon_razz

kajman napisał(a):w dzieciństwie w ogóle nie słuchałem muzyki. Zacząłem jej słuchać, kiedy byłem pełnoletni

to miałeś głuchonieme dzieciństwo. wiedziałem, że jednak coś tam było u ciebie nie tak Icon_lol
08.07.2009 04:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 761
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):Wychowywałem się także na Crimsonach, Floydach, Garbarku, Mahavishnu, Skaldach, Woźniaku itp., a ich do tej pory uwielbiam (...) a tamtych wykonawców podałem po to, żeby stwierdzić, że już wtedy dokonywałem wyborów, co lubię, a czego nie.
1. i słusznie. całe życie to wybory..
2. krakowska czy śląska?
3. żołądkowa gorzka czy luksusowa?
4. woźniak czy jarocka?
Icon_razz
kajman napisał(a):w dzieciństwie w ogóle nie słuchałem muzyki. Zacząłem jej słuchać, kiedy byłem pełnoletni
5. to miałeś głuchonieme dzieciństwo. wiedziałem, że jednak coś tam było u ciebie nie tak Icon_lol
1. Gdzie tam, nawet w każdym roku ich nie ma, a poza tym i tak nie głosuję.
2. To nie dla mnie. Jestem wegetarianinem. A jak nie byłem to wybierałem pasztetową.
3. Wolę piwo i wino. Ale jeżeli musiałbym to jednak luxusowa.
4. Tutaj sprawa oczywista.
5. Czemu głuchoniema? To też była kwestia wyboru. W wieku 7 lat obraziłem się na muzykę.
08.07.2009 05:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #36
 
kajman napisał(a):nawet w każdym roku ich nie ma, a poza tym i tak nie głosuję

to lepiej się nie odzywaj, niepatrioto Icon_wink2
bez poczucia swojego obywatelskiego obowiązku Icon_razz2

kajman napisał(a):To nie dla mnie. Jestem wegetarianinem. A jak nie byłem to wybierałem pasztetową.

aleś ty we wszystkim dosłowny...normalnie zrobiłbym quiz 50-pytań i też byś tak na wszystkie odpowiadał? Icon_wink2

kajman napisał(a):W wieku 7 lat obraziłem się na muzykę.

i to odciska swoje piętno do dziś Icon_razz2
08.07.2009 05:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 761
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):nawet w każdym roku ich nie ma, a poza tym i tak nie głosuję
1. to lepiej się nie odzywaj, niepatrioto Icon_wink2
bez poczucia swojego obywatelskiego obowiązku Icon_razz2
kajman napisał(a):To nie dla mnie. Jestem wegetarianinem. A jak nie byłem to wybierałem pasztetową.
2. aleś ty we wszystkim dosłowny...normalnie zrobiłbym quiz 50-pytań i też byś tak na wszystkie odpowiadał? Icon_wink2
kajman napisał(a):W wieku 7 lat obraziłem się na muzykę.
3. i to odciska swoje piętno do dziś Icon_razz2
1. Po prostu jednyna sensowna partia przeszła na prawo i skumała się nie z tym z kim trzeba.
2. Bardzo możliwe.
3. Dawno już przestałem. Tylko nie miałem dziecięcych fascynacji.
08.07.2009 06:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości