Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 100 U2 wg uzi.
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
 
''Numb'' faktycznie u mnie trochę wyżej. ''Miami'' w ostatniej chwili wypadło z czołowej 50-tki.
''Pride'' i ''Angel'' u mnie się pojawiły bądź pojawią, więc jest dobrze Icon_wink I gdybym miał więcej miejsc dla nowej płyty w topie, to ''Breathe'' też by się zmieściło jako top 5 tego albumu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.06.2009 11:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 490
Dołączył: Aug 2008
Post: #62
 
uzi napisał(a):70. Pride (In The Name Of Love) [The Unforgettable Fire; 1984]
szkoda Icon_cry a pewnie coś nowszego (z NLOTH) będzie wyżej Icon_razz
no cóż zobaczymy co dalej... Icon_wink2
06.06.2009 02:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #63
 
ku3a napisał(a):ciekaw jestem co będzie dalej i mam nadzieję, że nie za wysoko to co nie powinno być Icon_razz .
wszystko jest tak, jak powinno być. Icon_wink2 Icon_cool2
06.06.2009 03:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #64
 
top 100. o moj boze. blur ma tez ze 100 piosenek ale na tyle to ani checi ani czasu bym nie mail zeby takie wielkie top robic. 50 to gora. moich faworytow jeszcze nie ma.
06.06.2009 03:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #65
 
bugman napisał(a):blur ma tez ze 100 piosenek
dlaczego "też"? U2 ma z 300, a nie 100. Icon_razz
bugman napisał(a):moich faworytow jeszcze nie ma.
to chyba dobrze. Icon_wink2
06.06.2009 03:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
 
Nie 300, a około 220, licząc tylko ich własne kompozycje Icon_razz Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.06.2009 04:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #67
 
oj, nie wiem czy by się nie dało naliczyć więcej...
[nie liczyłam nigdy, ale tak na oko/ucho...]
06.06.2009 04:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #68
 
ale to są oficjalne info więc...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.06.2009 04:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #69
 
razem ze wszystkimi dziwadłami typu, nie wiem, I Feel Free, Heaven And Hell, Mercy czy ten najświeższy Winter?
no to mało trochę.
06.06.2009 05:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #70
 
dziesiątka szósta - skojarzeniowa.
powoli witamy killery.

60. I Fall Down [October; 1981]
skojarzenie z pięknym, półciemnym wieczorkiem, kiedy to po raz pierwszy słuchałam świeżo rozpakowanej płyty October. zamach klawiszowca. Edge zamiast pieścić gitarę zajmuje się pianinem. z jednej strony to zbrodnia, bo ten facet musi grać na gitarze, ale z drugiej... z pianinkiem też sobie świetnie radzi. cudowny kawałek.
59. Miracle Drug [How To Dismantle An Atomic Bomb; 2004]
skojarzenie z koncertem w Chorzowie z 2005. Icon_mrgreen co prawda nie widziałam tego na żywo, ale multicam oglądałam. Icon_wink2 przed MD Bono poprosił, żeby ktoś wszedł na scenę i przetłumaczył dla publiki to, co Bono chce powiedzieć. wzięli jakąś dziewczynę. kiedy już jej Bono powiedział, co ma przetłumaczyć, przyznała się, że nie zna angielskiego. Icon_mrgreen piękna sprawa. Icon_biggrin
poza tym - dobra piosenka. Icon_wink2 i świetna gitara. Icon_cool2
58. Cedars Of Lebanon [No Line On The Horizon; 2009]
jedna z najlepszych piosenek na płycie. piękny tekst. piękna atmosfera. skojarzenie z czarno-białym obrazem morza. przez film oczywiście. jedna z najlepszych scen. 'nudna', ale bardzo klimatyczna.
57. Bad [The Unforgettable Fire; 1984]
skojarzenie z tym co w linku, czyli chyba najbardziej znanym na świecie performancem zespołu. Live Aid 85, zespół gra, Bono śpiewa... a z publiczności macha do niego zgnieciona wręcz przez ludzi i bramkę dziewczyna. nie wiem jak ją dostrzegł, ale dostrzegł. i kazał ją wyciągnąć z tego tłumu... i zaczął z nią tańczyć. to było niezłe przedstawienie. bardzo spontaniczne, wręcz niekontrolowane. ale wielkie. i zapamietane przez wszystkich. Icon_wink
56. New Year's Day [War; 1983]
jedno jedyne skojarzenie. Chorzów. chorzowska flaga, która została uznana przez zespół za największy highlight trasy Vertigo. na filmie [link] widać, że na widok flagi-gigant Panowie się pięknie uśmiechnęli, a Bono zaniemówił i nie wiedział, co począć. piękna chwila. nawet dla widza-nieuczestnika. ale to się w tym roku zmieni. Icon_wink2 już będę uczestnikiem. Icon_wink2 nie mogę się doczekać tej chwili, kiedy zespół zacznie grać NYD, a my wyjmiemy czerwone 'szmatki' i staniemy się flagą [Japonii Icon_cool2]. Icon_smile
55. Last Night On Earth [Pop; 1997]
tu raczej bez skojarzeń. ale mimo to piosenka jest świetna, energetyzująca i z rewelacyjnie rozgrzewającą gitarą, więc zasłużyła na swoją [wysoką Icon_cool2] pozycję. Icon_wink2
54. Daddy's Gonna Pay For Your Crashed Car [Zooropa; 1993]
Mr MacPhisto. ]:-> fenomenalna postać. kicz i geniusz. doskonała robota. przy MacPhisto podoba mi się nawet obecność wysokich butów na nogach Bono, których zazwyczaj nie lubię [Bono kompleksiarz Icon_mrgreen]. zdecydowanie moje ulubione wcielenie Bono z Zoo TV [przypomnę, że był jeszcze Mirrorball Man i The Fly Icon_wink2].
53. Springhill Mining Disaster [The Late Late Show; 1987]
co za klimat! o ludzie. prześwietne. bardzo pasuje do Joshua Tree. wielka szkoda, że nie zostało wydane [przez sam zespół]. spokojnie mogłoby się znaleźć na albumie.
tu niestety skojarzenie z pewnym miejscem, którego nie wspominam najlepiej, więc nie będę rozwijać. Icon_wink2
52. The Unforgettable Fire [The Unforgettable Fire; 1984]
"U2 4". tak się to dla mnie nazywało, kiedy miałam to jedynie w formie mptrójki zgranej z... kasety. fatalna jakość. na niedomiar atrakcji - lekko przyspieszone [chociaż wtedy tego nie znałam w normalnej wersji, więc mi to niezbyt przeszkadzało]. jak to miło wiedzieć, że The Unforgettable Fire nazywa się The Unforgettable Fire...
51. The Fly [Achtung Baby; 1991]
no, tu się spodziewam bęcków gigant, że się nawet do top50 jednak nie zmieściło.
skojarzenia są dwa.
pierwsze - z drugim przesłuchaniem AB. pierwszy raz słuchałam przed południem, natychmiast po wyjściu listonosza [który mi to przyniósł], drugi - w nocy. no i się wtedy działo. trans. po prostu trans. podgłosiłam sobie tak, że ledwo mi uszy nie odpadły. to był moment. to był moment!
drugie - z filmem "U 23 D". Icon_mrgreen te literki skaczące przed oczami i wywołujące nagłą chęć odwiedzenia okulisty... Icon_mrgreen i rewelacyjny początek - gra Bono, ale brzmi zupełnie jak Edge! nie wiem jak on to zrobił. w każdym razie - zrobił to. i dręczące wszystkich widzów pytanie: "where is the fly?!". Icon_mrgreen [w linku jest Fly podobny do tego, który był na filmie. ale to nie jest dokładnie to. jakość zła, ale oddaje ducha tego filmowego flaja. Icon_wink2] ech, chciałoby się jeszcze raz zobaczyć ten film... :roll:
06.06.2009 11:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #71
 
Ja tak patrzę na tę dziesiątkę i faktycznie widzę tu dwie piosenki, co będą u mnie całkiem wysoko, a jedna nam się pokryła jeśli chodzi o moment postowania na forum.
Kurczę no, jestem zawiedziony tym ''The Fly''. Spodziewałem się też, że niezniszczalny tytułowy numer z TUF będzie wyżej (tu nawet większe bęcki od innych dostaniesz, niż za to ''The Fly'' - to akurat - paradoksalnie - nie jest szczególnie popularny w Polsce track.

''Last Night'' się nie zmieściło do mojego topu Icon_sad Szkoda. ''New Year's Day'' w całkiem podobnej strefie co u mnie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.06.2009 11:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #72
 
saferłel napisał(a):Kurczę no, jestem zawiedziony tym ''The Fly''.
a ja nie, całkiem dobry kawałek im się udał. Icon_cool2 Icon_razz
06.06.2009 11:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #73
 
Teraz tylko tyle, że jednak jest już mój nr 2 Icon_frown pewnie jak tu wrócę za kilkanaście godzin to pojawi się mój nr 1 ...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.06.2009 01:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #74
 
zaczynamy wielką [oj, naprawdę wielką...] pięćdziesiątkę.

50. Staring At The Sun [Pop; 1997]
summer stretching on the grass... summer stretching... summer... prawda, że summer?
bardzo letnia piosenka. w sam raz, żeby włączyć ją sobie pięknego, słonecznego dnia na mptrójce i przejść się z tym na spacer. ta gitara taka słodka... czasami nawet trochę słodko-kwaśna... ale urocza... taki, naprawdę, beztroski, letni spacerek.
49. Walk To The Water [With Or Without You Single; 1987]
dostałam kiedyś o...chrzan za to, że nie lubię tej piosenki. i chyba tak się tym przejęłam, że ją niesamowicie polubiłam. dziwnie niezdarna perkusja, dziwnie niezdarna gitara, jakieś dźwięki nie wiadomo skąd... i melorecytacja Bono... potem śpiew 'normalny', w końcu wrzaski... i pomyśleć, że to takie dobre...
48. Get On Your Boots [No Line On The Horizon; 2009]
zdaję sobie sprawę, że teraz mnie ukamienujecie. Icon_mrgreen ale dajcie spokój, przecież to jest jedna z trzech najlepszych piosenek na płycie! bardzo energetyzująca [i tylko w tym jestem w stanie ją porównać do Vertigo, więcej podobieństw nie słyszę], bardzo świeża, zero nudy, zero bezsensu. im dłużej znam płytę, tym bardziej słyszę, jakie to jest świetne. nie tylko względem płyty, ale względem całej twórczości U2. zresztą to widać, inaczej Booty by nie weszły na tak wysoką pozycję.
mówcie sobie co chcecie, ale ja wiem, że to jest prześwietne.
47. Do You Feel Loved [Pop; 1997]
rewelacyjna perkusja. rewelacyjny, przerewelacyjny bas! i ta... [nie niem jak ją określić, ale chodzi o to, że świetna] gitara! edgy! o to chodzi! świetny, niski wokal... i to szeptane 'I want to hurt you!'... mrrr.
46. Mothers Of The Disappeared [The Joshua Tree; 1987]
Joshua Tree jest bardzo cichą płytą, ale Mothers to już chyba rekord w całej historii U2. strasznie cichy utwór. piosenka opowiadająca o matkach tytułowych 'zaginionych' dzieci, które przeciwstawiły się zamachowi stanu w Argentynie w 1976. na koncertach w Ameryce Płd. na scenie pojawiały się 'mardes', czyli owe matki zaginionych, które kolejno wypowiadały imiona swoich dzieci. świetne momenty.
45. 40 [War; 1983]
czyli utwór zainspirowany Psalmem 40. genialny na zakończenie koncertu. granie znacznie dłuższe niż na płycie, Bono przestaje śpiewać i schodzi, potem schodzą kolejno Adam i Edge, zostaje sam Larry i gra. przestaje... i znowu zaczyna. świetne.
44. Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me [Batman Forever Soundtrack; 1995]
pasuje bardziej do wizerunku MacPhisto [z 1991-93] niż do kolesia w bombelkowym garniaku [1997-98], ale bardziej do PopMartu niż do Zoo TV. wniosek? idealne przejście między Zooropą a Popem.
prosty efekt gitarowy [ta 'fala'], a tak fantastycznie brzmi i nadaje charakteru temu kawałkowi.
43. Crumbs From Your Table [How To Dismantle An Atomic Bomb; 2004]
kolejna dobra strona Bomby. i tutaj słowo 'bomba' pasuje bardzo. świetnie grzejąca gitara, energiczna i trochę nie pasująca do tematu piosenki, ale to się 'równoważy' i wychodzi świetnie.
42. Grace [All That You Can't Leave Behind; 2000]
lepszego zakończenia Walizki być nie mogło. piękne uosobienie piękna. gitara jakby ściśnięta, zamknięta. nie wiem jak to nazwać. początkowo właśnie przez tę gitarę nie lubiłam tego utworu. ale nie lubić Grace? przecież to jest rewelacyjne! dlatego w końcu się do niej przekonałam. podobnie jak do całej płyty. Icon_wink2
41. Luminous Times (Hold On To Love) [With Or Without You Single; 1987]
najlepszy b-side z lat 80. perkusja powala na kolana i długo trzyma w tej niewygodnej pozycji. nie jest zbyt wymyślna, ale genialna. plus falujące klawisze i struny gitary... genialne. do tego spięty i przejęty wokal. i świetny tekst. nic, tylko się zachwycać.
07.06.2009 09:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
 
Hmmm, 41 miejsce to u mnie był kandydat do topu, ale trochę mu zabrakło Icon_sad W każdym razie też cenię sobie ten utwór bardzo. Przedział 50-60 jak najbardziej u mnie realny. ''Hold Me, Thrill Me'' jakoś nigdy specjalnie nie lubiłem i to się nie zmieniło. Widzę, że numer 1 rankingu U2 u Sebastiana się pojawił, ciekawe czy zauważy Icon_smile Mocna obstawa ''Pop'', oj mocna. 43 i 42 bardzo nie dla mnie :/

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.06.2009 09:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #76
 
saferłel napisał(a):Mocna obstawa ''Pop'', oj mocna.
i to nie koniec Icon_cool2
saferłel napisał(a):43 i 42 bardzo nie dla mnie :/
no tak, dla Ciebie jest Tryin' To Throw Icon_razz [i Ślężański Młyn Icon_mrgreen ] Icon_lol
07.06.2009 09:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
 
Tryin jak najbardziej, ale So Cruel chętnie bym wymienił.....hmmm tylko na co....mało wtedy b-sidów mieli, a jak były dobre, to były to zlepki innych numerów (Lady)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.06.2009 09:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #78
 
saferłel napisał(a):mało wtedy b-sidów mieli
Achtung Baby Outtakes było cholernie dużo. Icon_wink2 nawet z tego by się znalazło coś na zastępstwo dla SołKróla. Icon_wink2
07.06.2009 09:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #79
 
53, 54, 55, 58, 59, 60 nie mam w swoim topie...

The Unforgettable Fire - równo 50 oczek wyżej u mnie Icon_smile2
The Fly - dosyć długo nic nie widziałem, a raczej nie słyszałem w tym utworze... a w końcu jak usłyszałem to wylądował u mnie na 17 Icon_smile2
New Year's Day - kiedyś niżej, a teraz u mnie nr 5!
Bad mój nr 9! Bo to "moja" płyta!!!

Silna dycha!!! Jak nie mam utworu to nie mam, ale jak już u mnie jest to ścisły top Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.06.2009 11:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #80
 
Yacy napisał(a):Silna dycha!!!
ale stara Icon_razz a o tej 'najnowszej' nic nie napiszesz?... Icon_wink2 :roll:
07.06.2009 11:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości