Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 100 U2 wg uzi.
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #1
Top 100 U2 wg uzi.
teraz ja. teraz my. ja i U2.

to dopiero druga moja lista na tym forum. ja się chyba nadaję tylko do takich poważnych list.
bardzo poważnych, bo top najlepszego zespołu na świecie to ewidentnie ważna sprawa.

dokładnie 2 lata i 3 miesiące temu [3.03.2007r.] zakochałam się w tym zespole. tak po prostu, znienacka. nic tego nie zapowiadało. dzień jak każdy inny, zwykła chęć posłuchania czegoś, beztroskie sięgnięcie po starą, przegrywaną, jak się okazało - wkręcającą się, kasetę, "U2? aha, One, With Or Without You, I Still coś tam, Vertigo... no dobra, jedziemy", słuchanie w skupieniu... aż tu nagle... BUM! panna Karolina się zakochała. znając tylko najpopularniejsze, puszczane w radiu utwory, i tę jedną płytę, która później okazała się składanką. ale to wystarczyło do postanowienia, że dowiem się jak się nazywa utwór, który spowodował największy płacz i ciarki, z jakiej pochodzi płyty, potem do kupienia tej płyty, później następnych, i poznawania tych wszystkich niesamowitych albumów, i zakochiwania się wciąż od nowa, wciąż bardziej i bardziej... i od ponad dwóch lat pielęgnuję tę miłość. i nadal nie potrafię zwięźle odpowiedzieć na pytanie "dlaczego właśnie U2?"... i chyba nigdy nie znajdę trafnej odpowiedzi. tego się nie da wyjaśnić, to trzeba przeżyć... nie każdy może... mam wielkie szczęście, że ja mogłam. i mogę nadal.

w grudniu 2007 miałam już wszystkie płyty [oczywiście bez najnowszej] i właściwie już wtedy planowałam jakoś podsumować te miesiące, zastanowić się, co odpowiadać na pytania: "jaki jest Twój ulubiony utwór U2?", "którą płytę U2 najbardziej cenisz?"... i można powiedzieć, że ten top powstawał grubo ponad rok. cały czas się kształtował, zmieniał... i w końcu "nadejszla wiekopomna chwila!" - top został sporządzony!
w najbliższym czasie będziecie mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda top 100 [tak, wiem, że to dużo, ale nie mogę mniej, czuję się w obowiązku wyróżnić całą setkę] obecnie moich ulubionych utworów The Larry Mullen Band. Icon_smile

mam nadzieję, że ten top będzie dla Was zaskakujący, czasem pozytywnie, czasem negatywnie, ale obyście nie przewidzieli żadnej pozycji, bo wtedy będzie nieciekawie. Icon_wink2
na pewno wiele osób zdenerwuje się za niektóre utwory, za zbyt niską lub zbyt wysoką pozycję, a może za samą obecność lub jej brak...
ale mi to pasuje. Icon_wink2

niniejszym ogłaszam uroczyste otwarcie mojego topu U2!

[butelka szampana dla wszystkich!]
[Obrazek: 24.jpg]

zapraszam do obserwowania i komentowania. Icon_wink2
03.06.2009 12:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 508
Dołączył: Nov 2008
Post: #2
 
będzie się działo Icon_razz
03.06.2009 01:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 082
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
na pewno będę obserwować Icon_smile2.
i bardzo jestem ciekaw wyników Icon_smile2.
03.06.2009 10:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 261
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
uzi napisał(a):1. top najlepszego zespołu na świecie to ewidentnie ważna sprawa.
2. aż tu nagle... BUM!
ale to wystarczyło do postanowienia, że dowiem się jak się nazywa utwór, który spowodował największy płacz i ciarki,
3. na pewno wiele osób zdenerwuje się za niektóre utwory, za zbyt niską lub zbyt wysoką pozycję, a może za samą obecność lub jej brak...
1. Wszystko jest kwestią gustu, ale dla mnie U2 nie łapie się do pierwszej setki ulubionych wykonawców.
2. A napiszesz w którymś momencie, który to utwór?
3. Mnie to nie będzie raczej ruszało, bo i tak moi faworyci (może poza jednym) będą pewnie bardzo daleko, może nawet poza top100. Nota bene, czy będzie Ci przeszkadzało, jeżeli wkleję swój skromny top w tym wątku?
03.06.2009 10:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #5
 
kajman napisał(a):Nota bene, czy będzie Ci przeszkadzało, jeżeli wkleję swój skromny top w tym wątku?
ja bym chętnie wkleił swój top .... ale w wątku z głosowaniem na forumowy TOP U2 ...
uzi, czy wzorem niedawnego Topu Twoich innych ulubieńców Icon_razz , planujesz taki TOP?

bardzo ciekawy jestem tego jednego jedynego Twojego utworu Icon_smile2 , który zasłużył na No 1.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.06.2009 11:22 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 082
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
ja mam pewne podejrzenia. chyba że nie mówiłaś o tym utworze w Płocku, to wtedy póki co nie mam podejrzeń Icon_wink2.
03.06.2009 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 490
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
 
Dwa topy U2 - ciekawie Icon_wink2
Co może wygrać? hmm.... :roll:
03.06.2009 03:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #8
 
jak to co? One Icon_wink2
03.06.2009 03:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #9
 
kajman napisał(a):A napiszesz w którymś momencie, który to utwór?
jak się pojawi, to napiszę, że to ten. Icon_wink2
kajman napisał(a):czy będzie Ci przeszkadzało, jeżeli wkleję swój skromny top w tym wątku?
jeśli chcesz, to wklejaj, ale zdaje się, że będzie jeszcze okazja wkleić go w odpowiedniejszym miejscu... Icon_wink2
Yacy napisał(a):uzi, czy wzorem niedawnego Topu Twoich innych ulubieńców Icon_razz , planujesz taki TOP?
planuję i nie jestem z tym planem sama Icon_razz
Yacy napisał(a):który zasłużył na No 1.
Icon_wink2
03.06.2009 04:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Ciekawe, będziemy wszyscy pewnie porównywali wyniki. Jednego jestem pewien:

''mam nadzieję, że ten top będzie dla Was zaskakujący, czasem pozytywnie, czasem negatywnie, ale obyście nie przewidzieli żadnej pozycji, bo wtedy będzie nieciekawie. Icon_wink2
na pewno wiele osób zdenerwuje się za niektóre utwory, za zbyt niską lub zbyt wysoką pozycję, a może za samą obecność lub jej brak...
ale mi to pasuje''


Podpisać się po tym mogę, to moje słowa Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2009 06:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #11
 
saferłel napisał(a):to moje słowa Icon_biggrin
akurat to moje Icon_razz tylko mamy taki sam cel - zaskoczyć obserwatorów topu. Icon_razz
03.06.2009 06:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
I pewnie się uda ;P Chociaż w twoim wypadku nie jestem pewny akurat czołówki...w ogóle. Tak dużo o nich piszesz, a nic nie wiem...ciekawe Icon_wink

Kiedy zaczynasz?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2009 06:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #13
 
saferłel napisał(a):Tak dużo o nich piszesz, a nic nie wiem...ciekawe Icon_wink
Icon_lol Icon_mrgreen Icon_cool2 Icon_razz
saferłel napisał(a):Kiedy zaczynasz?
dobre pytanie w dobrym momencie. własnie teraz. Icon_wink2

ostatnia dziesiątka:

100. The First Time [Zooropa; 1993]
99. Gloria [October; 1981]
98. Wire [The Unforgettable Fire; 1984]
97. Satellite Of Love [Zoo TV Live; 1993]
96. One Step Closer [How To Dismantle An Atomic Bomb; 2004]
95. A Room At The Heartbreak Hotel [Angel Of Harlem Single; 1988]
94. Desire [Rattle And Hum; 1988]
93. Like A Song... [War; 1983]
92. Moment Of Surrender [No Line On The Horizon; 2009]
91. All Along The Watchtower [Rattle And Hum; 1988]

pees. polecam zaglądanie do linków, bo będę się starała prezentować możliwie jedne z najciekawszych wersji, zwłaszcza tych utworów, które wszyscy znają... Icon_wink2
03.06.2009 06:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Ja też właśnie odsłoniłem pierwszą część i już jeden wspólny numer nam się pojawił w obu postach, chociaż teoretycznie u mnie wyżej o około 50 miejsc Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.06.2009 06:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 070
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
 
no proszę i pierwsze małe zaskoczenie Desire tak nisko... U mnie 11 Icon_smile2 [będę podawał miejsca ze swojego topu z lutego ub. roku. Moglo sie coś zmienić, ale raczej nie tak mocno] Chciałem napisać że Gloria też nisko, ale u mnie w sumi 32 miejsce... Ja ułożyłem top ... 63 U2 - tak wyszło Icon_razz

a żeby sie wczuć to leci właśnie moj nr 1 U2 i jednocześnie ścisła czołówka mojego TWC!!! A zaraz najlepsza płyta U2 Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
03.06.2009 07:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 049
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Może koleżanka uzi zacznie publikować własną listę. Na początek może być nawet top10 Icon_smile2 Jestem ciekawy cóżby się na niej znalazło oprócz U2

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
03.06.2009 07:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 261
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Na razie bomba. Icon_biggrin3 Już wiem, że 3 utwory z mojego top20 załapały się na Twój top100. Są tu moje numery 19, 7 i 2 i przypuszczalnie jedyny utwór z ostatniej płyty, który miałby szanse w mojej 20 zamieszać.
03.06.2009 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #18
 
Konrad napisał(a):Może koleżanka uzi zacznie publikować własną listę.
moja koleżanka? która? Icon_mrgreen
a tak na serio, żeby publikować swoją listę, to najpierw musiałabym takową mieć. Icon_wink2 już od dawna 'planuję' tworzenie listy... ale biorę się za to jak za jeża. Icon_razz chciałabym, ale jakoś nie umiem. :roll: przynajmniej na razie... może kiedyś doznam olśnienia i zacznę działać w tym kierunku. Icon_wink2 a póki co:
ja żem napisał(a):ja się chyba nadaję tylko do takich poważnych list.
Icon_wink2

kajman napisał(a):Na razie bomba. Icon_biggrin3
na razie była tylko jedna piosenka z Bomby... :roll: Icon_mrgreen
a poważnie: cieszę się, że się podoba. Icon_smile2
03.06.2009 09:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 508
Dołączył: Nov 2008
Post: #19
 
na razie szokuje mnie tylko wysokie miejsce Moment Of Surrender, poza tym nie mam zastrzeżeń Icon_razz
03.06.2009 10:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
uzi Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 515
Dołączył: Sep 2008
Post: #20
 
bear napisał(a):na razie szokuje mnie tylko wysokie miejsce Moment Of Surrender, poza tym nie mam zastrzeżeń Icon_razz
na razie... Icon_cool2
gwarantuję, że później będzie jeszcze gorzej. Icon_mrgreen Icon_lol
03.06.2009 10:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości