Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mychartsowy Top The Prodigy
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #141
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Teraz zwróciłem dopiero uwagę, że Szymek nie zgłosił 3 nagrań.
12.02.2020 04:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #142
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Proponuję teraz odliczyć od wyników punkty przyznane przez Kalypsona.
12.02.2020 05:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #143
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Aha, niech decyzję podejmie prowadzący kajman.
12.02.2020 06:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #144
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
myślę, że to rozsądne!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.02.2020 06:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #145
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Można jeden punkt pro forma zostawić dla Wind It Up, ale to już w gestii kajmana. Ja tak postąpię przy następnym takim postępku Kalypsona.
12.02.2020 06:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #146
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Następnym razem poustawia utwory na chybił trafił.
12.02.2020 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #147
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Wtedy uznam głosy, proste.
12.02.2020 10:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #148
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Bez sensu.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.02.2020 12:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 088
Dołączył: Dec 2009
Post: #149
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Jak już pisałem, za takie zachowanie jakie tu nastąpiło dałbym bana na powiedzmy 3 topy i to może odniosłoby skutek, bo większość stwierdziła mam wrażenie, że nic się nie stało i wręcz poczułem się, że coś ze mną jest nie tak, jeśli domagam się uczciwości, bo "inni mają głosować tak jak ja chcę". I mam wrażenie, że nastąpiło tu jakiś pomylenie pojęć. To nie my się mamy dostosowywać do oszustów, tylko oszuści do nas - bo takie "oddawanie głosów" nie ma nic wspólnego z ideą tej zabawy. Punkty nie są tu za darmo, tylko za właściwie oddane głosy - właściwie, czyli sumiennie, w miarę możliwości. I to co zostało wychwycone w re-topie Hey'a przeczy temu, że "nic nie znalazłem w tej muzyce, więc oddałem przekopiowałem pierwsze 10 utworów, bo Kalypson brał udział w Przetrwają najsilniejsi w edycji z Heyem, więc zna ich muzykę - tym bardziej wstyd, że tak zostaliśmy potraktowani.
Powtórzę - nie taka jest idea tej zabawy i nie mam zamiaru tolerować takich zachowań. Jeśli coś podobnego się powtórzy i nie będzie konsekwencji, nie widzę tu niestety dla siebie miejsca. Cały czas liczę jednak na jakąś refleksję i chcę odbierać to jako incydenty, chociaż mam wątpliwości po tym co napisał winowajca...
I nie wiem czy jakieś klauzule cokolwiek zmienią - albo ktoś uczciwie się bawi albo patrzy tylko na punkty i resztę ma gdzieś...
A co do samych punktów - zamiast robić takie rzeczy można było szukać innych rozwiązań, sam tak robiłem i odniosło to fajny skutek (m.in. pojawiły się "re-topy"), tak że można... Tak samo jak można było uczciwie podejść do głosowania na Hey, ale to pewnie kwestia podejścia do zabawy, szkoda...

WOLNE MEDIA!!!
13.02.2020 12:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #150
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Dopiero się dowiedziałem że w przypadku Kalypsona to była recydywa, a więc popieram wniosek neo01 i jedyną rozsądną decyzją w tym przypadku może być BAN na co najmniej trzy podsumowania naszych topów! A więc skutek odwrotny do zamierzonego przez winowajcę, bo ten chciał zebrać punkty, żeby mieć ich więcej, a ten sposób straci je... Jeszcze drugą opcją byłyby karne punkty.
I chyba jedynym wyjściem w tej sytuacji będzie ankieta?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
13.02.2020 01:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #151
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Na jedyne usprawiedliwienie Kalypsona świadczy fakt, że powyższe praktyki nie były nigdzie zakazane. Wydawało mi się po prostu, że każdemu z nas przyzwoitość nie pozwoli na to. Przeliczyłem się. I co by nie mówić, na jednym z nas zawiodłem się.
Jeśli Sundrajto masz siły to proszę, oczywiście możesz zbierać postulaty do ankiety i ją robić na forum.
13.02.2020 04:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 016
Dołączył: Sep 2017
Post: #152
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Ja bym oprócz bana na trzy topy uciął mu jeszcze ze 20 punktów w programie lojalnościowym.

Radio Epsilon
13.02.2020 09:51 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #153
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Przykro czytać te komentarze, kiedy myślałem, że sprawa została dawno wyjaśniona. Moje głosy były zawsze i wyłącznie moją sprawą. Także sposób, w jaki głosuję i powody takich a nie innych wyborów. Nie było to niezgodne z regulaminem, ani też nie byłem świadomy, że można inaczej. Doskonale wiem, że wyniki są publiczne i ktoś to zlicza (ciekawe, dlaczego nie dostałem od prowadzącego powiadomienia tuż po tym jak rzuciłem głosy, a dopiero teraz wszystko wycieka), więc z mojej strony pełna transparentność. I jeszcze przyznaję się wprost jak teraz postąpiłem, chociaż mogłem iść w zaparte i stwierdzić, że takie są moje głosy i moje typy - i wtedy też urządzilibyście sąd nad moją głową? Prawda jest taka, że każdy może każdego zrobić w balona. Nigdy nie wiecie, co stoi za danym głosem. To, że wymiesza się literki nic nie znaczy. Trochę więcej luzu i zrozumienia, a także zwrócenia uwagi na inne okoliczności (fatalny system przydzielania topów zwany Programem Lolajnościowym, mój ostatni brak aktywności związany z brakiem czasu, który teraz poświęcam na tłumaczenia, brak wiedzy odnośnie możliwości głosowania na jeden utwór).

Przykro mi, że są osoby, które poczuły się dotknięte tym sposobem postępowania. Wiem jak w przyszłości tego uniknąć. Nie będę jednak wkładał wora pokutnego.
13.02.2020 10:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 8 016
Dołączył: Sep 2017
Post: #154
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Kalypson napisał(a):ciekawe, dlaczego nie dostałem od prowadzącego powiadomienia tuż po tym jak rzuciłem głosy
Podejrzewam, że prowadzący liczył głosy po zakończeniu głosowania, a nie w jego trakcie. Chyba, że bardzo by go ciekawiło co dana osoba sądzi o piosenkach Prodigy, ale to raczej nie miało miejsca.

A mówienie, że "każdy może każdego zrobić w balona" nie poprawia sytuacji. Morale całego forum poszły do piachu, odechciewa się wszystkiego.

Radio Epsilon
13.02.2020 10:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #155
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
(13.02.2020 10:34 AM)Kalypson napisał(a):  Przykro czytać te komentarze, kiedy myślałem, że sprawa została dawno wyjaśniona. Moje głosy były zawsze i wyłącznie moją sprawą. Także sposób, w jaki głosuję i powody takich a nie innych wyborów. Nie było to niezgodne z regulaminem, ani też nie byłem świadomy, że można inaczej. Doskonale wiem, że wyniki są publiczne i ktoś to zlicza (ciekawe, dlaczego nie dostałem od prowadzącego powiadomienia tuż po tym jak rzuciłem głosy, a dopiero teraz wszystko wycieka), więc z mojej strony pełna transparentność. I jeszcze przyznaję się wprost jak teraz postąpiłem, chociaż mogłem iść w zaparte i stwierdzić, że takie są moje głosy i moje typy - i wtedy też urządzilibyście sąd nad moją głową? Prawda jest taka, że każdy może każdego zrobić w balona. Nigdy nie wiecie, co stoi za danym głosem. To, że wymiesza się literki nic nie znaczy. Trochę więcej luzu i zrozumienia, a także zwrócenia uwagi na inne okoliczności (fatalny system przydzielania topów zwany Programem Lolajnościowym, mój ostatni brak aktywności związany z brakiem czasu, który teraz poświęcam na tłumaczenia, brak wiedzy odnośnie możliwości głosowania na jeden utwór).

Przykro mi, że są osoby, które poczuły się dotknięte tym sposobem postępowania. Wiem jak w przyszłości tego uniknąć. Nie będę jednak wkładał wora pokutnego.
Tylko się pogrążasz. Icon_smile

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
13.02.2020 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sundrajta Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 198
Dołączył: Jul 2014
Post: #156
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
EVENo napisał(a):Morale całego forum poszły do piachu, odechciewa się wszystkiego.
No bez przesady, mnie tam nic nie opadło! Icon_twisted Za dużo jest ciekawych rzeczy żebym pewnymi zgrzytami się nadmiernie przejmował.
Ale faktycznie trochę przeszliśmy obok tego zdarzenia, jakby się nic nie stało! I świadczy to o tym, że wielu osobom przestaje zależeć na forum, a pewne czynności na nim wykonują automatycznie. Icon_eek
Dla mnie np. szokujące było gdy dowiedziałem się, że ludzie nie słuchają nowości na MCT 30. A po kilku tygodniach dziwią się, że jakaś piosenka wypadła z grona propozycji, bo właśnie mu się spodobała. To gdzie Ty człowieku byłeś, gdy ją zgłaszano, żyłeś w swoim odizolowanym od reszty świecie? Icon_rolleyes
W czymkolwiek sam biorę udział, zawsze minimum raz wysłuchuję każdej propozycji, żeby wiedzieć z czym mam do czynienia, a nie chcę to nie słucham.
Trochę mniej razi mnie podejście zerowiczów takich jak kajman, którzy po przesłuchaniu kilkunastu sekund z dalszego odsłuchu rezygnują, bo już wiedzą (prorok czy co?) z czym mają do czynienia. Dla mnie to też jest nie do przyjęcia, ale rozumiem i nie potępiam takiej postawy. Icon_idea
EVENo napisał(a):Ja bym oprócz bana na trzy topy uciął mu jeszcze ze 20 punktów
A to już zdecydowana przesada, nie można karać w dwujnasób za jedno wykroczenie!
thestranglers napisał(a):Jeśli Sundrajto masz siły to proszę, oczywiście możesz zbierać postulaty do ankiety i ją robić na forum
Mam ciekawsze zajęcia niż zajmować się jeszcze negatywnymi skutkami nieścisłości regulaminowych. To już powinno leżeć w gestii prowadzącego?

"Pisanie na temat muzyki jest jak tańczenie na temat architektury" [Frank Zappa]
13.02.2020 02:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kalypson Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 425
Dołączył: Aug 2019
Post: #157
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Zastanówcie się.

Sami piszecie o ludziach niesłuchających propozycji do MC30, o ludziach, którzy słuchają po 5 sekund utworu etc., a tutaj robi się burza, która, mało brakowałoby, skończyłaby się koniecznością składania podpisu elektronicznego pod jakimś oświadczeniem praworządności (wyrobienie takiego podpisu jest naprawdę drogie, starczyłoby na wiele lat utrzymania serwera forum, gdyby więcej osób się zdecydowało).

Ironizuję, ale zaczynają mnie męczyć te górnolotne i oburzone komentarze w stylu "tylko się pogrążasz".

Sam wycofałem się ostatnio z zabawy z płytami, wiedząc, że nie będę mógł ich słuchać. Przegapiłem też kilka rund zabawy z typowaniem płyt Pink Floyd, chociaż tutaj znam albumy. Czasu brakuje, nie wszystko da się ogarnąć - ale pewne fakty (tak jak sposób urządzenia Programu Lojalnościowego) determinowały konkretną postawę. Potem często słychać jedynie: "ludzie się nie angażują, jest pusto". Ja ostatnio nie mam serca do wszystkiego, ale wrócę w formie, mam nadzieję. I możecie zadecydować gremialnie o obcięciu moich głosów, zostawieniu top 1 czy top 3 - może tak być, to nie ma dla mnie znaczenia, skoro wiem teraz, że tak można.
13.02.2020 03:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #158
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Kalypson napisał(a):górnolotne i oburzone komentarze
a to się dopiero przetoczy -- mamy tutaj wszak bogatą historię gównoburz orających główne tematy wątków na wiele stron o sprawy bardziej błahe!

wyjaśnienie sprawy nie wystarczyło, naprawienie szkody (odliczenie głosów od finalnych wyników) też nie, podejrzewam, że wór pokutny to też byłoby za mało, choć może rozładowałoby jakieś napięcie, ale chyba trzeba jednak jakiegoś trybunału w postaci sondy czy ankiety wśród forowiczów, żeby właściwie zadośćuczynić nadwyrężonym morale; a niezależnie od wyniku pewnie i tak ktoś się obrazi, bo nie rozstrzygnęło się tak jak liczył Icon_wink

żeby nie było, nie ironizuję, tylko opisuję to, co się tutaj dzieje -- zwykle i tym razem -- dla siebie i innych tych, którzy próbują zrozumieć Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.02.2020 03:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #159
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Zostawieniu top1? Nie rozumiem czegoś tu. Chyba teraz sam będziesz o tym decydować?!
13.02.2020 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #160
RE: Mychartsowy Top The Prodigy
Skoro tak wolicie to w sobotę stworzę ankietę. Do jutra wypowiadajcie się o sposobie ukarania.
13.02.2020 04:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości