Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top The Prodigy - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top The Prodigy (/showthread.php?tid=49113)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Mychartsowy Top The Prodigy - kajman - 20.01.2020 08:32 PM

Od teraz do poniedziałku 27 stycznia zgłaszamy tu po dwa utwory ww. zespołu. Raz zgłoszonego tytułu nie zmieniamy. Za każdy dostaniecie po punkcie w PLMT.


RE: Mychartsowy Top Prodigy - thestranglers - 20.01.2020 08:34 PM

Firestarter
Out of Space


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - kajman - 20.01.2020 08:38 PM

No skoro z dwóch znanych mi i nie odrzucających zbyt daleko utworów jeden mi zabrano to pozostaje mi tylko jeden:
Nasty


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - Kuba1201 - 20.01.2020 08:40 PM

Breathe
Timebomb Zone


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - miszony - 20.01.2020 09:08 PM

Smack My Bitch Up
Girls
Fajny, ciekawy wybór podmiotu


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - EVENo - 20.01.2020 09:34 PM

Omen
Diesel Power


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - neo01 - 20.01.2020 09:39 PM

No coraz ciekawsze wybory...
Zespół, który nagrał zaledwie dwie niezłe płyty, a właściwie dwie płyty, na których jest po kilka dobrych rzeczy, czasem nawet bardzo dobrych, wręcz kultowych (te oczywiście zostały już zgłoszone). Ja wybiorę z tej wcześniejszej:

Their Law
Voodoo People

Coś czuję, że może to być top z najmniejszą liczbą zgłoszeń od dawna.


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - Szymek79 - 20.01.2020 09:43 PM

No Good (Start The Dance)
Poison


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - Szymek79 - 20.01.2020 09:44 PM

neo01 napisał(a):Their Law
Voodoo People
przecież to utwory z drugiej płyty a nie z debiutu.Icon_wink


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - neo01 - 20.01.2020 09:49 PM

Jakoś zawsze myślałem, że to debiut. Widać ktoś mnie kiedyś wprowadził w błąd. Ale poprawiłem już, zauważyłem na Spotifaju, że nagrali coś wcześniej Icon_smile

A Twoje wybory to były moje dwa kolejne typy, więc super, że je zgłosiłeś Icon_smile


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - Dobromiera - 20.01.2020 11:03 PM

Znowu neo01 powie że "tak jak zwykle wiem lepiej, niech sobie myślę", ale przecież Experience jest równie klasyczna i kultowa, co dwie późniejsze. I raczej miała największy wpływ na muzykę też. Za to zgodzę się, że w sumie bardziej pojedyńcze kawałki błyszczą, niż całokształt (chociaż czasem puszczam sobie losowe kawałki z Fat of the Land i też fajnie brzmią czasami, kiedy były czasy).
Dotychczasowe propozycje mi się podobają Icon_cool poczekam jeszcze chwilkę ze zgłoszeniami.


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - neo01 - 20.01.2020 11:28 PM

No niee, niczego takiego nie powiem, bo tu właściwie opieramy się na swoim guście. Jedyne co do czego mam jakąś wątpliwość, to status kultowości pierwszej płyty... ale ja tu na pewno nie jestem żadnym znawcą, być może tak jest, chociaż ja się z tym nie spotkałem.


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - kajman - 20.01.2020 11:33 PM

EVENo napisał(a):Diesel Power
Zgłoszony wcześniej na Sebastosie.
Przy okazji także stamtąd:
Spitfire


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - Dobromiera - 21.01.2020 12:22 AM

Ale mówiąc o kultowości i wpływie danej płyty akurat nie opieram się na swoim guście. Icon_razz2
Gdzieś kiedyś czytałem dłuugi tekst o muzyce rave, hardcore techno, o wpływie Prodigy na to, i o paru innych powiązanych rzeczach. Dawno straciłem linka niestety. Natomiast The Prodigy wywodzi się z ówczesnej brytyjskiej sceny hardcore - prężnie działającej i dobrze wspominanej przez fanów elektroniki, oczywiście u nas, jak wiele innych rzeczy, nie jest ona zbytnio znana - i bardzo szybko stał się najbardziej rozpoznawalnym wykonawcą gatunku, który wprowadzał kolejne single na najwyższe pozycje narodowej listy singli ("Charly" #2, "Everybody In The Place" #3, "Out of Space" #5). Typowe u nich były różnorodne zabawy samplami - wokale nieraz przetwarzane tak, aby brzmiały "jak dzieci" - ostro połamane rytmy i nieraz mocno przećpane kompozycje (to akurat wówczas norma). Część z tego przejęło potem niemieckie, hm, "techno", wciskając przetworzone wokale brzmiące jak małe dzieci, oraz połamane bity jako interludia.
Typowe przykłady:
The Prodigy - https://www.youtube.com/watch?v=cSTBFZ-To2E
Niemcy - https://youtu.be/TMFDdv7zVWY?t=143 (ostrzegam, ciężkie do strawienia)

Natomiast potem oczywiście mody się zmieniały, a Prodigy zmieniło styl na "Music..." - gdzie już mniej jest naleciałości hardcore'owych, zmienia się paleta dźwięków, i jeszcze raz na "Fat of the Land", kiedy doszły do mieszanki wpływy industrialne i rockowe; wtedy stali się już megagwiazdami. Ale gdzie nie spotkam ludzi interesujących się elektroniczną muzyką taneczną, to "Experience" stale jest na propsie. Co ciekawe, angielska Wikipedia jako certyfikacje tej płyty wymienia wyłącznie platynę w Wielkiej Brytanii oraz... złotą płytę w Polsce (oba przyznane w 1997 roku).


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - Yacy - 21.01.2020 12:28 AM

jeśli był to zmienię:

Weather Experience
Charly


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - meni - 21.01.2020 12:38 AM

Artur.O napisał(a):Gdzieś kiedyś czytałem dłuugi tekst o muzyce rave, hardcore techno, o wpływie Prodigy na to, i o paru innych powiązanych rzeczach. Dawno straciłem linka niestety.
O tym mówisz? http://www.bogacz.pl/teksty/rave.htm Ja Ci to podsyłałem, wygrzebałem z naszej konwersacji na fb sprzed 5 lat. Icon_biggrin

Generalnie słuchajcie Artura, bo mądrze prawi. Ja też na razie się powstrzymam z typami, może będzie brakować czegoś wartego uwagi to akurat uzupełnię. Icon_wink


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - Dobromiera - 21.01.2020 12:43 AM

Tak, dzięki wielkie! W tym artykule jest naprawdę WSZYSTKO. Dzięki jeszcze raz.


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - dziobaseczek - 21.01.2020 07:02 AM

kajman napisał(a):Od teraz do poniedziałku 27 stycznia zgłaszamy tu po dwa utwory ww. artysty. Raz zgłoszonego tytułu nie zmieniamy. Za każdy dostaniecie po punkcie w PLMT.
Może lepiej więcej czasu na zapoznanie się z piosenkami a mniej na zgłoszenie - wszak już wszystko zostało zgłoszone, zbyt duża ilość zniechęca do odsłuchu - a jednak czujność też powinna być nagradzana.


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - thestranglers - 21.01.2020 07:56 AM

Przecież można już słuchać, a nawet głosować. Nie chciałbym byśmy przy każdym topie lawirowali terminami.


RE: Mychartsowy Top The Prodigy - Yacy - 21.01.2020 08:43 AM

zdecydowanie. stałe terminy to coś co powoduje, że nie trzeba patrzeć na kalendarz czy zegar. Icon_smile2