Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kajman30 nr 132 z 22.05.09
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
kajman30 nr 132 z 22.05.09
W zeszłym tygodniu były 3 wysokie nowości, teraz pojawiły się trzy kolejne, ale na Goryle jak się okazuje to nie ma silnych. Nadal dominują w ścisłej czołówce i sprawiły zdrowe lanie dwóm z zeszłotygodniowych nowości. Tylko jednej z nich udało się jakoś obronić. No udało się to zbyt słabe określenie, bo Pesa pesa awansowała na podium przegrywając walkę tylko z niepokonaną od kilku tygodni parą Goryli, które w tym tygodniu zamieniły się miejscami.
Przyznam się, że nie spodziewałem się, że wewnętrzną rywalizację pośród nowości z tego tygodnia zdoła wygrać Tori, po przez dłuższy czas była za pozostałymi dwoma. Ale Lady in blue to dla mnie najlepsze ze znanych mi jej oryginalnych nagrań z tego stulecia. No niestety nie przebiła się przez zasłonę z 4 Goryli i ostatecznie wylądowała na ósmym miejscu. Nie wiem, co mnie w tym nagraniu urzekło poza jedną rzeczą - niesamowitym klimatem.
Pierwsze nagranie Matta Elliotta owszem mi się spodobało, ale nie na tyle, żeby zawalczyć na mojej liście. Natomiast Bomb the strock exchange już od pierwszego przesłuchania było pewniakiem. W zeszłym tygodniu nie chciałem "spalić" utworu i nie dopuściłem go na listę. Chyba dobrze zrobiłem, bo tym razem udało mu się zająć 10 miejsce. Tutaj wielkim plusem jest stopniowanie napięcia. Na samym początku tu delikatna ballada, która dosyć szybko nabiera mocy (i tempa), by w połowie utworu przeobrazić się w monumentalny utwór ze ścianą dźwięku.
Niby w dwudziestce tłok straszny, a tymczasem trafia tam (i to na 12 miejsce) po długiej przerwie piosenka, która ostatnio zajmowała 40 miejsce. No ale była już w top10 i Szukałem cię wśród jabłek na pewno zasługuje na to 12 miejsce.
Blue lambency downward szło jak burza dopóki nie natknęło się na poprzedniego Kayo Dota. Ten ostudził jego zapały, ale i tak debiut na 17 miejscu w coraz lepszej czołówce należy uznać za sukces. Zresztą w tej chwili ponad połowę top20 zajmuje awangarda, a ten utwór doskonale się w to wpisuje.
Skoków w tym zestawieniu jest sporo, a drugi największy (na 24 miejsce) zalicza The day before the day. Zresztą dla Dido to bardzo dobry tydzień na mojej liście, bo It comes and it goes to jedyny w tym tygodniu powrót do top50.
Poza 3 nowościami z pominięciem zjawia się także nowość z poczekalni. To piękny jazzujący kawałek wykonywany przez Robertę Gambarini (a ja ciągle nie pamiętam, czyj to cover). I chociaż wbrew tytułowi wcale nie jest Crazy, to jednak dobrze radzi sobie na mojej liście.
Nowości pojawiające się po pobycie w poczekalni są pomarańczowe, z jej pominięciem czerwone. Powroty do zestawienia z poczekalni są niebieskie, z leżakowni błękitne, a z niebytu fioletowe. Skoki o minimum 10 miejsc nadal zaznaczam na zielono. W poczekalni kolor błękitny, czerwony i fioletowy oznaczają to samo co w Top50.
1. 2. 11 HELPLESS CORPSES ENACTMENT - Sleepytime Gorilla Museum
2. 1. 14 PUPPET SHOW - Sleepytime Gorilla Museum
3. 5. 2 PESA PESA - Motema Africa
4. 8. 14 THE GREENLESS WREATH - Sleepytime Gorilla Museum
5. 4. 13 OSSUARY - Sleepytime Gorilla Museum
6. 11. 17 THE COMPANIONS - Sleepytime Gorilla Museum
7. 12. 14 THE SALT CROWN - Sleepytime Gorilla Museum
8. N. 1 LADY IN BLUE - Tori Amos
9. 6. 24 THE MAN I LOVE - Rokia Traore
10. N. 1 BOMB THE STROCK ESTRANGE - Matt Elliott
11. 10. 5 MAY YOUR HEARTS STAY STRONG - Cloud Cult
12. 40. 26 SZUKAŁEM CIĘ WŚRÓD JABŁEK - Grzegorz Tomczak & Iwona Loranc
13. 14. 14 ANGLE OF REPOSE - Sleepytime Gorilla Museum
14. 9. 2 THE ANKWARD WIND WHEEL - Kayo Dot
15. 3. 2 THE PROVINCE - IQ
16. N. 1 BLUE LAMBENCY DOWNWARD - Kayo Dot
17. 20. 90 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
18. 15. 6 WIDENING EYE - Sleepytime Gorilla Museum
19. 7. 57 SUMMERS LOST - Hurt
20. 25. 18 FORMICARY - Sleepytime Gorilla Museum
21. 30. 12 I.R.S. - Guns n'Roses
22. 22. 5 CIEBIE SZUKAŁEM - Cisza Jak Ta
23. 13. 36 ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
24. 45. 13 THE DAY BEFORE THE DAY - Dido
25. 16. 25 THIS I LOVE - Guns n'Roses
26. 35. 3 KOLYSANKA DLA... - Cisza Jak Ta
27. 19. 3 THE END OF THE LINE - Metallica
28. 28. 86 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
29. 44. 3 KORYTARZE - Justyna Steczkowska
30. 17. 6 CHAOS - Archive
31. 48. 11 JOCKEY FULL OF BOURBON - Joe Bonamassa
32. 23. 10 THE SUN - Soap&Skin
33. N. 1 CRAZY - Roberta Gambarini
34. 37. 8 BATTLE FOR THE SUN - Placebo
35. 29. 15 SORRY - Guns n'Roses
36. 18. 6 COLLAPSE/COLLIDE - Archive
37. 24. 15 TOY COLLECTION - Katie Melua
38. 36. 2 STALKERS OF THE DRIFT - Virus
39. 26. 10 THANATOS - Soap&Skin
40. 21. 3 PEARLS - India.Arie & Dobet Gnahore
41. 31. 3 HAPPINESS IS A WARM GUN - Joe Anderson & Salma Hayek
42. 33. 7 BEYOND HERE LIES NOTHIN' - Bob Dylan
43. 32. 20 ABERINKULA - The Mars Volta
44. 34. 18 NAWET GDY NOC POKRYWA CIENIEM ZIELONĄ ZIEMIĘ - Osjan
45. 38. 12 WINTER SLEEP - Faun Fables
46. P. 4 IT COMES AND IT GOES - Dido
47. 49. 7 NEITHER OF US, UNCERTAINLY - Deerhunter
48. 42. 7 PIWKO - Kazik
49. 39. 9 THE KICKING MACHINE - Melvins
50. 43. 32 MY LOVE IS LIKE A RED RED ROSE - Eva Cassidy


poczekalnia:
I'M IN LOVE - Maria Mena
THE EVILS OF ROCK & ROLL - Bigelf
EPILEPSY IS DANCING - Antony & the Johnsons
A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD - Strachy na Lachy
50. E=MC2 - Ayreon
CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
ROBINSON - Wolna Grupa Bukowina
COUNTING SHEEP - Bigelf
46. LATAWCE - Żywiołak
FEELIN' GOOD - Joe Bonamassa
BRING OUT THE SUN (SO ALIVE) - Von Hertzen Brothers
LA LLORONA - Beirut
47. THE CRANE WIFE 3 - Marianne Faithfull & Nick Cave
THE HEAD THAT TRIED TO STRANGE ITSELF - Therapy?
THE WILLING VICTIM - Von Hertzen Brothers
THE FINAL TRUTH - Lunatic Soul
SZAROŚĆ A RADOŚĆ - Lidia Pospieszalska
STOCKHOLM - OSI
NO TWILIGHT WITHIN THE COURTS OF THE SUN - Steven Wilson
CAMINHO - Dorota Miśkiewicz
DBAJMY O CZAS - Grzegorz Tomczak
WORLD AIN'T RIGHT - Hurt & Shaun Morgan
UNDERNEATH THE STARS - The Cure
SOMEWHERE - Eva Cassidy
THE BLACK FLUX - Virus
PRZYJDŹ DO MNIE DWA - Elżbieta Adamiak
WHEN I GROVE UP - Fever Ray
BETTER DAYS - Ian Gillian
GRAVEST SHOW OF EARTH - Bigelf
THE SPACE FOR THIS - Cynic
JUNGLE DRUM - Emiliana Torrini
BLACKBALL - Bigelf
BRIDGE OVER THE TROUBLED WATER - David Foster & Josh Groban & Brian McKnight
CREATIVE - Leon Jackson
KTO TAM U CIEBIE JEST - Nosowska
ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy & Renata Przemyk
KULT OKULARA - Big Fat Mama

leżakownia:
27. KARDAMON I PIEPRZ - Mikromusic
41. BURZOWA - Mikromusic
KOKAINA - Nosowska
LOUD - Sammy Hagar

przyszłość?:
OMBARROPS! - The Car Is on Fire
THINKING OF YOU - Tracy Chapman
CLOVER GARLAND ISLAND - Maudlin of the Well
BIAŁA FLAGA - Lipsali
24.05.2009 07:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Genialnie! Nie wiem skąd wytrzasnąłeś to nagranie na ósmym miejscu, ale ja to kupuję. Minimalnie inna piosenka wyprzedziła właśnie ''Lady In Blue'' w byciu moim pierwszym singlem od tej pani z jej nowego krążka. Świetny numer, kapitalny, sądzę, że w przyszłości musi pojawić się na DLP. Nie wierzę. Druga nowości pochodzi z mojego top 10! Bomba...
Ten piękny czerwony kolor w obu przypadkach przyćmiewa Sleepytime Gorillaz Museum. Hurra. Jestem zaskoczony ''przyszłością'' dla The Car Is On Fire, sądziłem, że oni prędzej mogliby się na liście koszmarów u ciebie pojawić. Dobry tydzień dla Dido, ja już o niej niestety zapomniałem Icon_sad Ale jest jeszcze nadzieja w jednym nagraniu, zobaczymy czy się W KOŃCU przebije.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.05.2009 08:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
kajman napisał(a):11. 10. 5 MAY YOUR HEARTS STAY STRONG - Cloud Cult

spada :?: Icon_mad
jesteś wstrętny :->
24.05.2009 09:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Wspaniała różnorodność w czołówce :->

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.05.2009 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bear Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 540
Dołączył: Nov 2008
Post: #5
 
kajman napisał(a):15. 3. 2 THE PROVINCE - IQ
a narobił mi apetytu ten piękny debiut... Icon_frown
kajman napisał(a):33. N. 1 CRAZY - Roberta Gambarini
coraz bardziej mi się podoba
24.05.2009 11:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #6
 
Ciekaw jestem czy Tori przebije się przez tę fortece jaką jest u Ciebie pierwsza siódemka?
24.05.2009 11:08 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
saferłel napisał(a):1. Genialnie! Nie wiem skąd wytrzasnąłeś to nagranie na ósmym miejscu, ale ja to kupuję.
2. Minimalnie inna piosenka wyprzedziła właśnie ''Lady In Blue'' w byciu moim pierwszym singlem od tej pani z jej nowego krążka.
3. Świetny numer, kapitalny, sądzę, że w przyszłości musi pojawić się na DLP.
4. Nie wierzę. Druga nowości pochodzi z mojego top 10! Bomba...
5. Ten piękny czerwony kolor w obu przypadkach przyćmiewa Sleepytime Gorillaz Museum.
6. Hurra. Jestem zaskoczony ''przyszłością'' dla The Car Is On Fire, sądziłem, że oni prędzej mogliby się na liście koszmarów u ciebie pojawić.
7. Dobry tydzień dla Dido, ja już o niej niestety zapomniałem Icon_sad Ale jest jeszcze nadzieja w jednym nagraniu, zobaczymy czy się W KOŃCU przebije.
1. Pojawiło się u Adameksa, a czego jak czego, ale nagrań z jego listy to sobie nie odpuszczam (inna sprawa, że większość top30 tutaj jest przeze mnie sprawdzana.
2. No ale jakoś tego singla nie widać, no ale pewnie notowanie lada dzień.
3. Też uważam, że świetny i trzymam za słowo.
4. Bomba faktycznie i to nawet w tytule. Icon_mrgreen
5. Pytanie tylko, czy za tydzień będzie równie dobrze.
6. Nie do końca mnie to nagranie przekonuje, ale na razie zdecydowanie więcej ma plusów. A jeżeli chodzi o zespół, to Can't cook było na mojej liście koszmarów, a Neyorkewr na drugim miejscu mojej listy.
7. Ciekawe czy to taka Dido, która mi się spodoba. Bo na razie dwie są na mojej liście, a dwa zastanawiają się czy być koszmarami. Icon_lol
Listoholik napisał(a):kajman napisał/a:
11. 10. 5 MAY YOUR HEARTS STAY STRONG - Cloud Cult
spada
jesteś wstrętny
Wiem! Zawsze byłem. Ale straszny u mnie tłok ostatnio.
aaktt napisał(a):Wspaniała różnorodność w czołówce
Teraz to i tak Goryle są nisko. Już są trochę zmęczone atakami ze wszystkich stron.
bear napisał(a):kajman napisał/a:
15. 3. 2 THE PROVINCE - IQ
a narobił mi apetytu ten piękny debiut...
kajman napisał/a:
33. N. 1 CRAZY - Roberta Gambarini
coraz bardziej mi się podoba
15. No fakt, trochę odpuścił. Ale po pierwsze nacisk był niesamowity, a poza tym jest tam instrument, którego nie lubię.
33. Mi także. Icon_wink2
emigrant napisał(a):Ciekaw jestem czy Tori przebije się przez tę fortece jaką jest u Ciebie pierwsza siódemka?
Sam chciałbym wiedzieć, ale poziom jest tak niesamowicie wyrównany, że zdarzyć się może wszystko.
24.05.2009 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
oczywiście najbardziej się cieszę ze skoku "The Day Before The Day".
25.05.2009 10:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
W sumie znając ten numer Dido, mógłbym napisać, że on nie może być brany jako koszmarek, w żadnym wypadku....ale znając ciebie Icon_smile2 ...

Newyorkewr też był u mnie drugi Icon_smile Eh, ty to chyba nie dajesz forów żadnym wykonawcom, przyznam, że nie kojarzę artystów, którzy byliby przeze mnie jednocześnie kochani i nienawidzeni (lista koszmarków i czołowe miejsca na DLP) - u ciebie takich przykładów znalazłoby się masę pewnie Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.05.2009 04:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 773
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
ku3a napisał(a):oczywiście najbardziej się cieszę ze skoku "The Day Before The Day".
No tak, bo akurat innym Twoim ulubieńcom tak dobrze nie poszło.
saferłel napisał(a):1. W sumie znając ten numer Dido, mógłbym napisać, że on nie może być brany jako koszmarek, w żadnym wypadku....ale znając ciebie ...
2. Eh, ty to chyba nie dajesz forów żadnym wykonawcom, przyznam, że nie kojarzę artystów, którzy byliby przeze mnie jednocześnie kochani i nienawidzeni (lista koszmarków i czołowe miejsca na DLP) - u ciebie takich przykładów znalazłoby się masę pewnie Icon_smile
1. Jak pisałem, ocierają się. I jeszcze żaden utwór Dido chyba u mnie na słowo koszmar nie zasłużył (chociaż nie pamiętam utworu, w którym gościnnie się udzielała bodajże u Faithlessa).
2. Ja nie kocham wykonawców tylko utwory. W związku z tym jak mój ukochany wykonawca nagrałby kicz to by nie miał szans na pozytywną ocenę. Ale jest sporo takich, którzy nigdy poniżej pewnego poziomu nie zeszli. Ale faktycznie są tacy, których niektóre utwory bardzo cenie, a niektóre uważam za beznadziejne. Pierwsze moje skojarzenia to Gahan i Radiohead.
25.05.2009 05:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości