Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 3 Polska
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #101
RE: Top 3 Polska
Bajm
kajman napisał(a):
Bajm na początku swojej kariery mi się spodobał za sprawą drugiego utworu, który zaśpiewali, bo pierwszy nie zrobił na mnie wtedy zbyt dużego wrażenia. Potem jeszcze trafił się jeden kiler i wszystko siadło (chociaż w tym słabym okresie znalazł się utwór, który mnie powalił) i dopiero w połowie l. 90-tych zaczęły się pojawiać pojedyńcze ciekawe utwory. Ale ogolnie moja opinia o nim nie jest rewelacyjne, co spowodowało, że uzbierałem do przesłuchań tylko 17 utworów (ale są artyści z podobnym dorobkiem, u ktorych znacznie mniej by się uzbierało).
I w zasadzie wszystko co napisałem powyżej przełożyło się na wyniki, bo utwór, ktory mnie poowalił znalazł się na drugim, ich drugi utwór na trzecim, wspomniany wyżej kiler na czwartym, a na miejscach 5-7 stosunkowo nowe utwory. A w zasadzie to dlatego, że kompletnie mnie na plus zaskoczył ich debiut i wygrał (chociaż minimalnie).
1. Piechotą do lata
2. Małpa i ja

3. Rano
4. Żal prostych słów
5. Dziesięć przykazań
W tym czasie przytrafił się top Bajmu, w którym wszystkie powyższe utwory znalazły się w top 9. Więc je przesłuchałem i ostatecznie wyszło to tak (a utwór, o którym przez wiele lat nie pamiętałem okazał się superkilerem):
1. Małpa i ja
2. Łamaga
3. Piechotą do lata

4. Żal prostych słów
5. Rano
03.06.2020 09:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #102
RE: Top 3 Polska
Maciej Balcar
kajman napisał(a):17 utworów i ledwo ledwo się udało dzięki coverowi z trybutowej płyty.
1. Wojna
2. Modlitwa
3. Chłonę małe
4. Kolęda w drodze
5. Wolność
Doszły trzy utwory, z których jeden przebił się na czwarte miejsce. Więc obecnie wygląda to tak:
1. Wojna
2. Modlitwa
3. Chłonę małe
4. Pokochaj
5. Kolęda w drodze
03.06.2020 09:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #103
RE: Top 3 Polska
Bajzel
Ta piątka z ośmiu przesłuchanych, która się tu pojawiła brzmi całkiem przyzwoicie, a jeden (i nie ten, którego się spodziewałem) nawet lepiej.
1. Naturally Sad
2. Faul
3. Nie wiem
4. Czekaj mnie
5. Sny
03.06.2020 10:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #104
RE: Top 3 Polska
Bałtyk
W przeciwieństwie do wykonawcy powyżej tutaj ciężko było się doszukać czegoś dobrego. Nieźle wypadł zwycięzca, momenty miał ten z drugiego miejsca, a pozostała szóstka... szkoda gadać.
1. Iodine
2. Phobos
3. Frostbitten Hands
4. I Love My Dog
5. Who Can I Be Now?
03.06.2020 10:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #105
RE: Top 3 Polska
Hanna Banaszak
Jedenaście utworów przesłuchałem i przyznam, że spodziewałem się lepszych wyników. No ale w sumie się udało.
1. W moim magicznym domu
2. Księżyc w nowiu
3. Samba przed rozstaniem
4. Urszula Kochanowska
5. Pejzaż bez ciebie
03.06.2020 10:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #106
RE: Top 3 Polska
U Ciebie top 3, a u mnie coś niesamowicie nieznośnego, nie cierpię Samby. :? Dla odmiany i tu pewnie się zgadzamy, świetny nr 1. Icon_wink
03.06.2020 01:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 089
Dołączył: Dec 2009
Post: #107
RE: Top 3 Polska
kajman napisał(a):Inne były dla mnie jeszcze trudniejsze do strawienia, a było ich siedem.
Pewnie zabrakło w notatniku tych najlepszych zatem Icon_smile

WOLNE MEDIA!!!
03.06.2020 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #108
RE: Top 3 Polska
Mam tam jeszcze:
Smoke On The Water
Menel Song - Always Look On The Bright Side Of Life
Another Brick In The Wall
Proud Mary
Hit The Road Jack
Love Shack
Et si tu n'existais pas
03.06.2020 05:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #109
RE: Top 3 Polska
Believe
kajman napisał(a):9 utworów potwierdzających, że jakoś polski prog po 1990 roku zupełnie mnie nie przekonuje. Tylko zwycięzca i częściowo drugie miejsce zdołało mnie przekonać. Pozostałe 7 utworów brzmi przyjemnie ale tylko tyle.
1. You & Me
2. Poor King of Sun/Return
3. Please Go Home
4. Unborn/Turn Around
5. Cut Me Paste Me
Doszedł jeden nowy utwór i załapał się na miejsce czwarte.
1. You & Me
2. Poor King of Sun/Return
3. Please Go Home
4. All I Know
5. Unborn/Turn Around
03.06.2020 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neo01 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 10 089
Dołączył: Dec 2009
Post: #110
RE: Top 3 Polska
kajman napisał(a):Mam tam jeszcze:
To masz nie najgorszy zestaw, na czele z "Proud Mary", które się jednak trochę zestarzało, a kiedyś mocno mnie brało. Brakuje mi tu jeszcze "Satisfaction", ale też już nie brzmi tak jak kiedyś i "Ring of Fire", ale to wiadomo - łupanka Icon_wink Natomiast "ABITW" świetnie zabrzmiało mi na żywo, w Cieszanowie, jeszcze z takimi pochodniami, które trzymali gitarzyści, świetny efekt, wersja studyjna jednak nie ma takiej mocy, ale zła nie jest. Przychodzi mi do głowy jeszcze "Seek And Destroy", chyba ich pierwszy cover.
No ale wiadomo, że masz inny gust, więc mnie to nie dziwi specjalnie że nic więcej się tu nie znalazło.

WOLNE MEDIA!!!
03.06.2020 07:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #111
RE: Top 3 Polska
Edyta Bartosiewicz
kajman napisał(a):Z 58 utworów dwanaście nad kreską. Pierwsza trójka prezentuje bardzo wyrównany poziom i ma sporą przewagę nad miejscem czwartym.
1. Mistrz
2. Dziecko
3. Sen
4. Tatuaż
5. Moja ulubiona pora roku
Potem jednak był top Edyty, w którym wyniki sporo się różniły od tych powyżej, a ostatnio także nowa płyta. Przesłuchałem pięć utworów z tejże i 11 z topu. I to nie Mistrz zabrzmiał mi gorzej tylko Dziecko i Sen. Ten drugi razem z Mistrzem był blisko miana superkilera, a tym razem udało się zdobyć to miano Dziecku. No ale wszystko pokonał utwór z najnowszej płyty.
Zaprezentuję najlepszą dziesiątkę, szczególnie, że na miejscach 5-10 różnice były minimalne.
1. Brawo, Syzyf!
2. Dziecko

3. Sen
4. Mistrz
5. Mandarynka
6. Monstrum
7. Ryszard
8. Moja ulubiona pora roku
9. Upaść by wstać
10. Tatuaż
04.06.2020 08:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #112
RE: Top 3 Polska
Ewa Bem
kajman napisał(a):Ewa Bem po raz kolejny i już ostatni. Tym razem mamy świetnego zwycięzcę (który jednak ani instrumentalnie ani wokalnie się nie umywa do wersji Zauchy). Pozostała trójka przeszła na styk (a wybierałem z 12 utworów).
1. Dzień dobry mr Blues
2. Wschód słońca nad stadniną
3. Kolega maj
4. Niepewność
5. I co z tego masz
Jeszcze jeden utwór miałem w notatkach, ale w złym miejscu. No i ten duet z Zauchą wchodzi na szczyt zestawienia.
1. Wszystkie stworzenia duże i małe
2. Dzień dobry mr Blues
3. Wschód słońca nad stadniną
4. Kolega maj
5. Niepewność
04.06.2020 08:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #113
RE: Top 3 Polska
Bez Jacka
kajman napisał(a):No i tutaj wyszły niedogodności związane z tym, że we wszystkich topach biorę pod uwagę tylko pierwsze znane mi wykonania danych utworów. Pewnie gdybym brał pod uwagę nagrania z płyt z Całusem i tych z Orkiestrą to kolejność byłaby zupełnie inna. A w tej sytuacji najlepiej wypadły właśnie utwory z tych płyt, które poprzednio się nie pojawiały w innych wersjach. I w czołówce pojawiły się głównie utwory, które z repertuaru BJ nie pochodzą. A z 35 utworów tylko 14 było powyżej kreski.
1. Dziewczyna (12 braci)
2. Motyw obsesyjny
3. Teraz juz wiem
4. Jaskółka
5. Piosenka o tobie
I pojawiła się kolejna płyta z dziewięcioma utworami, z których siedem melduje się nad kreską. Zajmują też pięć pierwszych miejsc, a wygrywa studyjna wersja Dziewczyny.
1. Dziewczyna
2. Anioł

3. Żołnierz
4. Bociany
5. Na przekór
04.06.2020 09:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #114
RE: Top 3 Polska
Bisquit
Rzekłbym jest tak sobie. Rewelacji nie ma, ale kilka utworów zastanawiało się czy nie załapać się do grupy wyróżnionych.
1. Nagi król
2. Inny smak
3. Wielki mały człowiek
4. Kasjo
5. Tak mało wiesz
04.06.2020 09:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #115
RE: Top 3 Polska
Biff
Biff mnie przez długi czas nie przekonywał, ale ostatnia płyta była naprawdę dobra. I z niej pochodzi poniższa piątką.
1. Smołowałem dzisiaj dach
2. Legenda o miłości z gwiazd
3. Gdybym
4. Oni muszą coś natychmiast zjeść
5. Zły król
04.06.2020 09:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #116
RE: Top 3 Polska
Blade Loki
kajman napisał(a):To jest taki punk, który lubię. Świetna jest ostatnia płyta, ale i trzy inne utwory wypadły bardzo dobrze. Ogólnie z 15 utworów 8 znalazło się nad kreską.
1. Frruuu
2. Do nieba
3. Vulcana
4. Afgan
5. Skóra
Kolejna płyta porównywalna z poprzednią. Doszło siedem utworów nad kreską. A zespół zabrzmiał mi jeszcze lepiej niż poprzednio i dwa utwory zmieniły kolor (as jeden nowy też się na to załapał). No i nie mogę się oprzeć, żeby nie zaprezentować najlepszej dziesiątki.
1. Frruuu
2. Naturalnie
3. Afgan

4. Podwodny
5. Bobry
6. Upadasz
7. Vulcana
8. Kariera
9. Nie mów nikomu
10. Poranna bryza
04.06.2020 09:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #117
RE: Top 3 Polska
Blindead
Osiem przesłuchanych, pierwsza dwójka minimalnie strąciła poprzeczkę.
1. Hearts
2. a7bsence
3. Niewiosna
4. c7
5. s1
04.06.2020 10:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #118
RE: Top 3 Polska
Bokka
Zabrzmiało mi to lepiej niż się spodziewałem, ale i tak nawet nr 1 nie był blisko, a wygrał zdecydowanie.
1. I Am All That I've Los
2. Places I've Never Been To
3. Town Of Strangers
4. Bang Bang
5. Answer Me
05.06.2020 08:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #119
RE: Top 3 Polska
Monika Borzym
kajman napisał(a):Niby moje klimaty, ale kompletnie mnie nie bierze. 8 utworów i żaden nawet się do kreski nie zbliżył.
1. Zniknąć stąd
2. American Boy
3. Tidal Wave
4. Falling
5. Off To Sea
Kolejna jedenastka zdecydowanie poprawiła notowania tej pani, o czym świadczy chociażby to, że nic z tego co poprzednio się nie załapało, ale tylko zwycięzca był blisko załapania się (dopiero końcówka spowodowała, że mu się nie udało).
1. Człowiek i stonoga
2. Woodstock
3. Faust Arp
4. Song To A Seagull
5. Złe nawyki
05.06.2020 09:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 774
Dołączył: Jun 2007
Post: #120
RE: Top 3 Polska
Stan Borys
Nie wiem, jak to się stało, ale poprzednio go przeoczyłem. Skromnie wygląda w moich notatkach, bo to tylko osiem utworów, ale sześć z nich łapie się do grupy mocarzy, a czwórka to superkilery (no ale miejsce trzecie to około 20 miejsca u Rodoiwicz).
1. Wierzę drzewom
2. Poezja
3. Dziś prawdziwych cyganów już nie ma
4. Jaskółka uwięziona

5. Szukam przyjaciela
05.06.2020 10:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości