Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 3 Polska
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Top 3 Polska
Od jakiegoś czasu prowadzę takie minitopy na Sebastosie. Nie będę wchodził w szczegóły, ale napiszę, że gdy zaczynałem go tworzyć to najważniejsze było miejsce trzecie, które będę wytłuszczał w sytuacji gdy będzie nad kreską (patrz niżej). Inne oznaczenia, które będę stosował to kreska, ponad którą znajdują się utwory, które podczas odsłuchu zaprezentowały wystarczająco wysoki poziom, żeby mnie zadowolić i czerwona czcionka oznaczająca superkilery.
Prezentować będę najczęściej top 5, czasami top 10. W pierwszej kolejności będę prezentował artystów świeżo przesłuchanych lub tych, u których od momentu wklejenia nie poznałem żadnego nowego utworu. Pierwszy top (i kilka jeszcze) już dzisiaj.
27.06.2019 09:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Top 3 Polska
Przyjąłem jeszcze zasadę, że wykonawca musi mieć u mnie sklasyfikowanych minimum siedem utworów.

To może na początek dwa z publikowanych nie tak dawno na Sebastosie.
T.Love
Przesłuchałem 54 utwory, ale tylko 14 sprostało postawionym wymaganiom. Zwycięzcę przesłuchałem w trzech wersjach i jedna załapała się na miano superkilera.
1. Garaż
2. Ajrisz
3. No Pasaran, 19.11.95
4. Pielgrzym
5. Karuzela
27.06.2019 10:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Top 3 Polska
Thy Worshiper
Wybierałem z 21 utworów, z których przekonało mnie 10 (no ale jest to zespół, który swego czasu sporo namieszał na mojej liście). Chyba będę musiał kiedyś posłuchać ich wcześniejszych rzeczy (może jak pójdę na emeryturę PO).
1. Czarny
2. Deszcz
3. Ogień
4. Żniwa
5. Wiatr
27.06.2019 10:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Top 3 Polska
Na początek dałem wykonawców, których przesłuchałem sporo czasu temu, żeby był dobry początek, bo wśród tych słuchanych później to już tak różowo nie było.

Tilt
Tutaj przesłuchałem 10 utworów, z czego tylko dwa zadowoliły mnie wystarczająco. Zwycięzca mnie zaskoczył, bo pewniakiem wydawał mi się utwór, który jest drugi i niewiele mu zabrakło do rangi superkilera.
1. Gdyby wszystkie słowa
2. Rzeka miłości, morze radości, ocean szczęścia
3. Jeszcze będzie przepięknie
4. Ostatnia piosenka o miłości
5. Mówię ci że
27.06.2019 10:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Top 3 Polska
Grzegorz Tomczak
Siedem utworów, z których 2 są ponad kreską, a jeden (zgodnie z przewidywaniami) to superkiler.
1. Szukałem cię wśrod jabłek
2. Dbajmy o czas
3. Zmyśleni
4. Pieśń o czekaniu
5. Dziewczyna na moście
27.06.2019 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Top 3 Polska
Elżbieta Adamiak
Na 32 utwory 21 ponad kreską. Może i byłoby więcej, niestety jakość kilku innych prawie uniemożliwiała słuchanie. Możliwe też, że kilka jeszcze z tych 21 by się zaczerwieniło.
Było sporo zaskoczeń dla mnie i ostatecznie pierwsza piątka wygląda tak:
1. Czas twojego życia
2. Piosenka na dobranoc (Cóż, cień się kładzie)
3. Wierszyk o wronach

4. Sytuacja w drzwiach
5. Szara piosnka
Wiem jednakże, że jeżeli kiedyś udałoby mi się dotrzeć do studyjnej wersji utworu Biegnę w pole to podejrzewam, że na podium by się znalazła.
27.06.2019 01:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Top 3 Polska
1984
Do walki przystąpiło 9 utworów, z których połowa wypadła dobrze. Trochę zaskoczeniem jest dopiero 4 miejsce i bycie tuż nad kreską Kontrastu. Pierwsza dwójka szła łeb w łeb.
1. 60 razy na godzinę
2. Wstajemy na raz, śpiewamy na dwa

3. Pierwszy dzień zmartwychwstania
4. Tu nie będzie rewolucji
5. Specjalny rodzaj kontrastu
27.06.2019 01:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Top 3 Polska
Perfect
Słuchałem jakiś czas temu wybranych 41 utworów (na podstawie wcześniej przeprowadzanych topów zespołu) i o ile pamiętam to dwadzieścia kilka pomyślnie przeszło weryfikację. Znam całą kolejność tych 41 i wiem, że 9 z nich zostało superkilerami.
1. Niewiele Ci mogę dać
2. Pepe wróć
3. Kocham się w życiu
4. Schody
5. Strażak
6. Dobre dni
7. Tylko mnie kołysz
8. Idź precz
9. Strzelec wyborowy

10. Objazdowe nieme kino
27.06.2019 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EVENo Offline
Byda rzygoł
*****

Liczba postów: 7 994
Dołączył: Sep 2017
Post: #9
RE: Top 3 Polska
kajman napisał(a):Zwycięzcę przesłuchałem w trzech wersjach i jedna załapała się na miano superkilera
Która?

kajman napisał(a):3. No Pasaran, 19.11.95
Zabawne, że wytłuszczasz utwór, w którym pierwsze dwie linijki brzmią "Podobno dzisiaj nikt nie słucha tekstów, słowa piosenki nieistotne są" Icon_lol

Radio Epsilon
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.06.2019 03:04 PM przez EVENo.)
27.06.2019 02:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Top 3 Polska
EVENo napisał(a):Która?
Musiałbym sprawdzić, bo w tej chwili nie pamiętam. Ale będę miał to na uwadze.
EVENo napisał(a):Zabawne
Muzycznie bardzo mi podchodzi.

Tropicale Thaiti Granda Banda
Sentyment sentymentem, ale po przesłuchaniu to niczemu nie udało się załapać do elitarnej grupy. Chociaż źle na pewno nie jest. Tylko zespół lubował się w zabawach muzyczno-textowych, popierając to instrumentalnie i na tym koniec. W utworze z piątego miejsca wymienił 43 podmioty wykonawcze z l. 70-tych.
1. Superprotestsong - Nie chcemy
2. Robotna Frania
3. Radość o poranku
4. Koty za płoty
5. Małe oratorium piosenkologiczne
27.06.2019 03:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Top 3 Polska
Mikołaj Trzaska
Muzyk jazzowy, członek formacji Rimbaud (chyba będzie miała swój temat), tutaj na 9 utworów pięć to tematy z filmu Wołyń.
1. Climbing Up The River
2. Ośmiornica przemocy
3. Płonące słońce / Wschodzący księżyc
4. W ramionach śpiącego rycerza
5. Black Ice Crackle
27.06.2019 03:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: Top 3 Polska
Świetliki
Dwa utwory z 14 pokonały poprzeczkę.
1. Nieprzysiadalność
2. Majowe wojny
3. Filandia
4. Delikatnienie
5. Złe misie
27.06.2019 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Top 3 Polska
Ścianka
Dwa z 14 przesłuchanych zabrzmiały mi wystarczająco dobrze (ale na styk), a pozostałe zdecydowanie rady nie dały.
1. The Iris Sleeps Under The Snow
2. Czarny autobus
3. Oceans Fall Down
4. Spychacz
5. The Hill
27.06.2019 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Top 3 Polska
Trochę stanąłem, bo jakoś inne rzeczy bardziej zaprzątały moją uwagę. To znaczy odsłuchiwałem kolejnych artystów, ale nie wrzucałem wyników. Więc dzisiaj będzie spora porcja, do tego co nieco ze staroci.
TSA
Myślę, że o tym, że zespół lubię zadecydowało 51 w pierwszych notowaniach LP3. Bo jak sobie patrzę, że z ich dorobku za warte zanotowania uznałem tylko 10 utworów, z czego tylko trzy przeszły pozytywnie weryfikację (ten trzeci ledwo ledwo) to powodów do zadowolenia jakoś nie widzę.
1. List XX
2. 51
3. Trzy zapałki
4. Bez podtekstów
5. Alien
09.07.2019 10:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Top 3 Polska
Tulia
Zespół, który przez ciekawe, folkowe aranżacje aranżacje (które z drugiej strony stwarzają wrażenie, że kompletnie nie rozumieją tego, co śpiewają) jest interesującym coverbandem, natomiast ich własne utwory zdecydowanie odbiegają poziomem od ich przeróbkowej twórczości. Na siedem zanotowanych utworów ich kompozycje znalazły się poza top 5.
1. Jaskółka uwięziona
2. Uciekaj moje serce
3. Zazdrość
4. Eli Lama Sabachtani
5. Kiedy powiem sobie dość
09.07.2019 10:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
RE: Top 3 Polska
Grzegorz Turnau
Jak dla mnie gigant. 143 zanotowane utwory, z czego aż 61 uznałem za wystarczająco dobre. Aż 14 z nich zyskało u mnie rangę superkilerów. Zaskoczeniem dla niektórych może być jego najnowszy utwór na miejscu drugim, ale według mnie to rewelacyjny kawałek. Jako że to artysta dla mnie bardzo ważny, a do tego uznany pozwolę sobie zaprezentować top 10. Całkiem niedawno przesłuchiwałem Voo Voo do topu i tutejszy nr 5 brzmi znacznie lepiej niż w pierwotnej wersji.
1. Cichosza
2. Mija
3. Bracka
4. Wielka ulewa wielka śnieżyca
5. Z pomieszania win
6. Jak linoskoczek
7. Pamięć
8. Bombonierka
9. Rattus Norvegicus Song
10. Przeprowadzka
09.07.2019 10:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Top 3 Polska
Magda Umer
Kolejny artysta, którego bardzo cenię, chociaż o dorobku znacznie mniejszym niż ten powyżej (którego do tego w całości nie poznałem), więc wybierałem z 40 utworów. Ale za to ponad połowa (21) przekroczyła wymagany próg, z czego sześć okazało się superkilerami (jeden z nich wspólnie z wykonawcą powyżej, gdzie też się załapał).
1. Łąka
2. Jesienna zaduma
3. Czas rozpalić piec
4. Prośba o wyspy szczęśliwe
5. O niebieskim pachnącym groszku
09.07.2019 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: Top 3 Polska
Uszula
17 utwórów, z czego 5 powyżej kreski (co akurat widać) i jeden przeniesiony do galerii sławy. Jak wyraźnie widać tylko jedna płyta tej pani mnie przekonała, a wcześniej i później to słabiutko (chociaż kilka utworów lubię).
1. Ja płaczę
2. Na sen
3. Mój blues
4. Niebo dla ciebie
5. Biała droga
09.07.2019 11:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: Top 3 Polska
Variété
Zespół dosyć popularny ponad 30 lat temu grający cold wave (choć nie tylko) co jakiś czas nagrywa kolejne ciekawe płyty. Ogólnie zebrało się u mnie 16 utworów, z których 9 osiągnęło wymagany poziom, a trzy zaliczę to tych najlepszych. Dwa z nich to stare nagrania, a to które oceniłem najwyżej z kolei całkiem świeże.
1. Paść się
2. Klaszczę w dłonie
3. I znowu ktoś przestawił kamienie

4. Warszawa dwa
5. Foliowe worki
09.07.2019 01:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 642
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
RE: Top 3 Polska
Varius Manx
Tutaj bez rewelacji jak na dorobek i moją jego znajomość, bo oceniałem 21 utworów, z czego siedem wystarczająco mnie przekonało. Pierwsza dwójka zdecydowanie się wybija i jest bardzo wyrównana (spodziewałem się zresztą odwrotnej kolejności).
1. Zanim zrozumiesz
2. Zabij mnie

3. Piosenka księżycowa
4. Pocałuj noc
5. Orła cień
09.07.2019 01:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości