Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 3 Polska
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #301
RE: Top 3 Polska
Muszę napisać, że od 2017 roku ten top 3 to w znacznym stopniu taki pic na bajer. W praktyce nie chodziło mi już o miejsca trzecie. Miałem w planie znacznie poważniejsze przedsięwzięcie, ale zdawałem sobie sprawę z tego, że żeby je przeprowadzić to muszę mocno się zmobilizować i ta prezentacja piątek na forach pomoże mi w tym.
Mam bowiem w planach stworzyć polski top wszechczasów. To jak na mnie ogromne przedsięwzięcie i nie zdziwię się, jeżeli zajmie mi czas do kolejnych wakacji. Jeżeli uda mi się wcześniej to bardzo dobrze, ale zagwarantować tego nie jestem w stanie.
Nie ruszam jeszcze w tej chwili, bo zostało mi jeszcze trochę wykonawców do przesłuchania, ale to w znacznym stopniu dogrywki na literę S z ostatnich dwóch lat i może jeszcze kilka drobiazgów. Jakby co to trzymajcie za mnie kciuki, jeżeli jesteście zainteresowani moim topem.
03.07.2020 12:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #302
RE: Top 3 Polska
Maria Sadowska
Poprzednio w odrzuconych, ale wtedy nie znałem żadnego utworu, które teraz się zakwalifikowały (a jest ich jak widać 5 z 17 przesłuchanych). Wyniki w zasadzie bez zaskoczeń, ale to że zwycięzca nie załapał się do grupy super to dla mnie niespodzianka dużego kalibru.
1. Klikam
2. Ludzie
3. Baba
4. Kto dogoni wiatr
5. Jazz na ulicach
03.07.2020 01:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #303
RE: Top 3 Polska
Sami o Sobie
Swego czasu (jak topowałem ich płytę) przyzwyczaiłem się do sposobu śpiewania przez panią bosych nów, ale teraz mi to znowu przeszkadzało. W porównaniu do wtedy zyskały klimaty bluesowe, ale to nie wystarczyło. Pierwsza dwójka na tak, trzeciemu utworowi jednak nieco zabrakło.
1. Głupie listy
2. Leżę na wielkiej ziemi
3. Preludium
4. Sokowirówka
5. Muzyka mojej duszy
03.07.2020 01:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #304
RE: Top 3 Polska
Janek Samołyk
kajman napisał(a):Z sześciu utworów żaden mnie nie przekonał, chociaż te z najwyższych miejsc brzmiały całkiem przyjemnie.
1. Problem z wiernością
2. Despite Some Warning Signs
3. Wrocław
4. Piosenka o pointach
5. Czy to jest przypadek?
Teraz utworów jest 11, a pierwsza dwójka jest taka sama (ale nie w tej kolejności) i zdecydowanie góruje nad bardzo przeciętną resztą.
1. Despite Some Warning Signs
2. Problem z wiernością
3. Czas najlepszy w życiu
4. Samotność jest jak C i F
5. Codziennie
03.07.2020 01:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #305
RE: Top 3 Polska
SBB
kajman napisał(a):1. Bitwy na obrazach
2. Pieśń geiry
3. Z których krwi krew moja
4. Pamięć w kamień wrasta
5. Aleatoryka
Teraz przesłuchałem 18 utworów (3 więcej niż poprzednio, ale nic z nowych się nie załapało). Z poprzedniej piątki tylko jeden utwór się nie załapał, a zastąpiła go współpraca z Frąckowiak (jedna z dwóch w piątce). To zaskoczenie podobnie jak zwycięzca. Ze statystyk dodam, że dokładnie połowa była nad poprzeczką.
1. Pamięć w kamień wrasta
2. Brzegi łagodne
3. Z których krwi krew moja
4. Bitwy na obrazach

5. Pieśń geiry
03.07.2020 01:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #306
RE: Top 3 Polska
ShataQS
Poznałem niecały rok temu w zabawie o nazwie Nasza Lista na forum LP3. Tamten utwór bardzo mi się spodobał (tutaj jest czwarty), a potem poznałem płytę i były tam lepsze utwory. Tutaj wybierałem z ośmiu.
1. Buduję dom
2. List
3. Przywrócenie
4. Światło
5. Nasza rzeczywistość
03.07.2020 01:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #307
RE: Top 3 Polska
The Shipyard
kajman napisał(a):Pierwsze miejsce znakomite (o czym na pewno w znacznym stopniu zadecydowała kompozycja), drugie dobre, dwa pozostałe takie sobie. Może by się udało, gdyby udało mi się dotrzeć do drugiego z coverów Republiki.
1. Układ sił
2. Downtown 2012
3. Oyster Card
4. Teleportacja
Od tej pory doszło pięć utworów, trochę się poprzestawiało, ale nr 1 był nie do ruszenia.
1. Układ sił
2. Nightcall
3. Kruki i wrony
4. So Much To Win
5. Oyster Card
03.07.2020 01:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #308
RE: Top 3 Polska
Siódma w Nocy
Sympatyczna bluesowa kapela która wprawdzie nie powala, ale gra na wystarczająco wysokim poziomie, żeby się załapać. Posiłkowałem się topem płyty przesłuchując 6 z 9 zapisanych w kajeciku utworów.
1. Leżysz całkiem naga
2. Już mnie więcej nie oszukasz
3. Jak mam grać bluesa
4. Hangower Blues
5. I Have A Woman
03.07.2020 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #309
RE: Top 3 Polska
Natalia Sikora
16 utworów z czego zdecydowana większość z płyty poświęconej Mirze. I tylko te utwory miały szanse coś osiągnąć (do top 10 załapał się tylko Voodoo Dog). Sześć utworów załapało się nad kreskę.
1. Wielki ogień
2. Zapraszamy na korridę
3. Masz to dziś
4. Do kogo idziesz
5. Na drugim brzegu tęczy
03.07.2020 02:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #310
RE: Top 3 Polska
Skaldowie
kajman napisał(a):1. Prawo Izaaka Newtona
2. Narodził się człowiek
3. Jaskółka
4. Zapomniany młyn
5. Dwadzieścia minut po północy
6. Czasem kochać chcesz
7. Póki ludzie się kochają
8. Hymn kolejarzy wąskotorowych
9. Króliczek
10. Wszystkim zakochanym
Wprawdzie przesłuchałem tylko 88 utwory (do rekordu daleko), ale tylko 23 z nich nie przeszło (z czego piętnaście z ostatniej płyty, którą mam w całości), a 31 otrzymało miano superkilerów.
1. Prawo Izaaka Newtona
2. Nadejdziesz od strony mórz
3. Dwadzieścia minut po północy
4. Zapomniany młyn
5. Mateusz IV
6. Wszystkim zakochanym
7. Jak znikajacy punkt
8. Narodził się człowiek
9. Coraz większe oczekiwanie
10. Uciekaj, uciekaj
03.07.2020 03:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #311
RE: Top 3 Polska
Skubas
kajman napisał(a):Poprzednio nie miał nawet trzech utworów, obecnie jest ich aż 12. Ale nic mu to nie dało, bo tylko dwa przeszły ponad poprzeczką. No ale jeden załapał się do galerii sław.
1. Diabeł
2. Rejs
3. Nie pytaj
4. Tak długo czekam
5. Nie mam dla ciebie miłości
Doszły trzy utwory i trochę namieszały zajmując parzyste miejsca, a przy okazji przekwalifikowując wykonawcę. Obydwa to gościnne występy.
1. Diabeł
2. PiliPalili
3. Rejs
4. Lubię to miasto
5. Nie pytaj
03.07.2020 04:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #312
RE: Top 3 Polska
Smolik
kajman post_id=162959 time=1389859714 user_id=5 napisał(a):1. L.O.O.T.T.
2. U Missing
3. S.O.S Songs
4. C.y.e - Close Your Eyes
5. Or
Liczba utworów przesłuchanych wzrosła z 6 do 14 ale niewiele to zmieniło, bo kolejność pierwszej trójki pozostała taka sama, ale między drugie a trzecie miejsce wcisnęły się nowe utwory. No i lider się by załapał do grupy zakwalifikowanych.
1. L.O.O.T.T.
2. U Missing
3. Regretfully Yours
4. Run
5. S.O.S Songs
03.07.2020 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #313
RE: Top 3 Polska
Snowman
Tak było kiedyś:
kajman napisał(a):1. Antiframe
2. Don't Stop Me!
3. Cold Love
4. The Wrong Song
5. It's My Life
a teraz doszło pięć utworów (razem 13) i skład top 5 się nie zmienił, chociaż zmieniła się kolejność. Siedem utworów pomyślnie przeszło weryfikację, a jeden załapał się do kategorii superhit.
1. Don't Stop Me!
2. It's My Life
3. The Wrong Song
4. Antiframe
5. Cold Love
03.07.2020 04:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #314
RE: Top 3 Polska
Stanisław Sojka
kajman napisał(a):1. Epitafium dla Mahalii Jackson
2. Czas nas uczy pogody
3. Na cześć księdza Baki
4. Gdybym...
5. Tolerancja
Tak było prawie pięć lat temu i akurat nie tak wiele się zmieniło. Utworów tym razem przesłuchałem 29, a z nowych to podeszło mi najbardziej obecne miejsce piąte. Z tego co znałem wcześniej nadspodziewanie zaskoczył utwór, który przebił się na miejsce trzecie. Ogólnie siedem utworów przeskoczyło poprzeczkę.
Kilka słów należy poświęcić miejscu pierwszemu bo postąpiłem w pewnym sensie wbrew swoim zasadom, że wybieram pierwszą wersję studyjną. Tylko że tutaj obydwie studyjne wersje pochodzą ze składanek więc nie wiadomo która jest pierwsza, a do znacznie wcześniejszej wersji z kasety nie dotarłem. Wcześniejsza (wydaniowo) wersja byłaby za Czas nas ale zdecydowałem się na tą drugą (dłuższą).
1. Epitafium dla Mahalii Jackson
2. Czas nas uczy pogody
3. Czas nie czeka na nas
4. Gdybym...
5. Let The Good Times Roll
03.07.2020 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #315
RE: Top 3 Polska
Sorry Boys
kajman napisał(a):Przesłuchałem 12 utworów w większości co najmniej niezłych, ale tylko jeden przekroczył barierę.
1. Wracam
2. Ukołyszę
3. Lord
4. Miasto Chopina
5. Roma
Doszło sześć utworów z Miłości i jeden (swoją drogą nie spodziewałem się, że akurat ten) się załapał nad kreskę. Ale w top 5 są teraz aż trzy.
1. W brzuchu Buddy
2. Wracam
3. Carmen
4. Drugie serce
5. Ukołyszę
03.07.2020 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #316
RE: Top 3 Polska
Sosnowski
Początki miał marne, ale najnowsza płyta była już na dobrym poziomie. Hej! oscyluje koło poprzeczki - przy Ostrowskiej minimalnie strącił, tutaj jednak z trudem dał radę.
1. Hej!
2. Wieloryb
3. Teraz dzwonisz
4. Taki sam
5. Jak na psy
03.07.2020 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #317
RE: Top 3 Polska
Tomasz Stańko
Jazz jakoś się ostatnio ze mną mija, a z wcześniejszych rzeczy dawno nic nie słuchałem, więc niewiele z tego się tutaj pojawia. Czasami jakaś płyta mi podejdzie jak ta grudniowa. Razem ze starymi nagraniami zebrało się 15 utworów. Sześć pokonało poprzeczkę, a następne w większości też mnie zadowoliły.
1. Yankiels Lid
2. Nieskończenie mały
3. December Avenue
4. Burning Hot
5. Ballad For Bruno Schulz
04.07.2020 09:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #318
RE: Top 3 Polska
Justyna Steczkowska
kajman napisał(a):1. Sama
2. Grawitacja
3. Korytarze
4. Sanktuarium
5. Wracam do domu
Tutaj akurat spora stagnacja poza tym, że zdecydowanie bardziej tym razem podeszło mi Sanctuarium. Jest też nowy numer jeden, ale to nagranie zbyt świeże, żeby znalazło się w poprzednim zestawieniu (ale zarówno jego zwycięstwo jak i nowe drugie miejsce jednak mnie zaskoczyło). Ogólnie na 23 utwory 9 spełniło wymagane kryteria.
1. Nie jestem tym kim byłam
2. Sanktuarium

3. Sama
4. Korytarze
5. Grawitacja
04.07.2020 09:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #319
RE: Top 3 Polska
Stare Dobre Małżeństwo
kajman napisał(a):1. Jagodowe wzgórze
2. Nocne majaki
3. Srebrny pociąg
4. Wiem
5. Uwaga! Przyjaciel
6. Jak daleko do Jeruzalem?
7. Blues nocy bieszczadzkiej
8. Topielica
9. Zgodliwość
10. Najważniejsze jest
Tak było te pięć lat temu (pisane w 2018), ale teraz sporo się zmieniło, no ale poziom jet tak wyrównany, że mnie to nie dziwi. Na 153 utwory aż 68 przekroczyło wymagany próg, a 21 uzyskało status superkilera. Ale przynajmniej zwycięzca został taki sam (no i 5 utworów w top 10 się powtarza).
1. Jagodowe wzgórze
2. Cukier i sól
3. Trójkąt opatrzności
4. Do przyjaciela
5. W żalu najczystszym
6. Miałem tylko jedną twarz
7. Zgodliwość
8. Nocne majaki
9. Czułość
10. Wiem
04.07.2020 09:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 755
Dołączył: Jun 2007
Post: #320
RE: Top 3 Polska
Basia Stępniak-Wilk
kajman napisał(a):
kajman napisał(a):1. Bombonierka
2. Kleks
3. Hotelowa chwila
4. Sto nie wiadomo ile owiec
5. Wiośnie nie!
Tutaj też jak poprzednio 23 utwory ale ku mojemu zdziwieniu słuchało mi się gorzej niż poprzedniczki. Wprawdzie tutaj 8 utworów spełniło wymagania ale zabrakło superkilera (zaskoczeniem jest, że i Bombonierce i poprzednio Samej się nie udało załapać do tej grupy). Ale kilka utworów poprzednio bardzo dobrze odebranych tym razem mnie nie przekonało, co widać po nowej piątce.
Pozwoliłem sobie opuścić tamten zestaw wyników, bo jedyny później poznany utwór wszedł na drugie miejsce przesuwając kolejne utwory w dół i wyrzucając poza piątkę Ale to minie.
1. Bombonierka
2. Pogodynka
3. Sto nie wiadomo ile owiec
4. O obrotach sfer niebieskich
5. Bossanova z Augustowa
04.07.2020 09:44 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości