Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 3 Polska
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #281
RE: Top 3 Polska
Renata Przemyk
Tak to było trzy lata temu,
kajman napisał(a):1. Kochana
2. Hormon
3. Zabijany
4. Kot
5. Babę zesłał Bóg (dopisek teraz - wersja akustyczna, pierwowzoru nie trawię)
ale potem przyszedł top pani Renaty i przesłuchałem całą dyskografię i w związku z tym poznałem mnóstwo nowych utworów przez co wyglądało to tak:
kajman napisał(a):1. Zwyczajny handlarz klaserami
2. O 7.05
3. Moneta
4. RekWijeM
5. Do serca przytul psa
6. Aniołek
7. Kamień
8. Sara
9. Kochana
10. Wilk
No i teraz miałem do przesłuchania 77 utworów, z czego 35 pokonało wyznaczony próg, a 11 zdobyło moje najwyższe uznanie. Z utworów, które w topie były w top 6 dwa były tuż za top 10, a te, które teraz się w nim pojawiły były poprzednio na 12, 18, 33 Icon_eek2 i wtedy jeden utwór jeszcze nie był mi znany.
1. Kochana
2. Aniołek
3. Zabijany
4. Oto jest
5. Zwyczajny handlarz klaserami
6. Wilk
7. Zamknij wszystkie drzwi
8. Bo we mnie sex
9. RekWijeM
10. O 7.05
02.07.2020 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #282
RE: Top 3 Polska
John Porter
kajman napisał(a):Przesłuchałem 6/9 utworów z ostatniej płyty i 2 z Anitą, które zdecydowanie odstawały. Pięć z nich wypełniło normę.
1. No More Whiskey
2. Lightning Tree
3. Back In Town
4. In The Middle Of The Night
5. Round To The Sound
Doszło łącznie 12 utworów z dwóch płyt (jednej wspólnej) i gościnnego występu. Aż trzy utwory pochodząc z płyty z Mazolewskim, ale zwycięzca nie. No i nad kreską nic więcej nowego się nie pojawiło.
1. Dreaming Of Drowning
2. Place Of No Return
3. Black Dress
4. Soul Mountain
5. No More Whiskey
02.07.2020 07:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #283
RE: Top 3 Polska
Mateusz Pospieszalski
Brałem pod uwagę dwa utwory w mocno rozbudowanych kooperacjach (które nie liczyły się w stawce) i jedenaście ze świetnej płyty Tralala. Sześć z nich znalazło się nad kreską, a trzy z nich walczyły o miano superkilera. Dwóm z nich zabrakło niewiele, trzeci minimalnie ją przekroczył.
1. Jerycho
2. To co ma się w końcu stać
3. Ciche cztery czwarte
4. W deszczu
5. Patrz
02.07.2020 07:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #284
RE: Top 3 Polska
Natalia Przybysz
kajman napisał(a):
kajman napisał(a):1. Ball And Chain
2. Move Over
3. Maybe
4. Niebieski
Jak widać poprzednio opierałem się tylko na 4 utworach, teraz ich liczba wzrosła do 16. Poprzedni zwycięzca jakoś tym razem mnie nie brał, ale inne utwory wystarczająco dobrze go zastąpiły.
1. To co zostanie
2. Move Over
3. Miód
4. XJS
5. Maybe
To jest setny polski wykonawca, który miał minimum trzy utwory z kwalifikacją w zestawie utworów, które zacząłem słuchać od lata ubr (tzn od 2017).
Kolejne trzy lata i jest ich 34, z czego łącznie siedem z kwalifikacją.
1. Dom
2. To co zostanie
3. Move Over
4. Przeze mnie
5. Takie tam 1
02.07.2020 08:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #285
RE: Top 3 Polska
Paulina Przybysz
Na 13 utworów aż 9 w kooperacjach, najczęściej z siostrą lub/i Waglewskim (solo lub z zespołem). Z nim zgarnęła cztery pierwsze miejsca. Solowe utwory były daleko w tyle.
1. Oni zaraz przyjda tu
2. Takie tam 1
3. Z ostatniej chwili
4. Modlitwa
5. Rybka
02.07.2020 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #286
RE: Top 3 Polska
Beata Przybytek
Są takie płyty, które mnie bezdyskusyjnie przekonują jako całość, chociaż nie wszystkie utwory powalają, bo są rewelacyjne, ale też są tylko dobre. Taka jest płyta Beaty z 2017. Wprawdzie tylko sześć z trzynastu utworów znalazło się nad kreską, ale kilka kolejnych było blisko. No i przede wszystkim trzy utwory to klasa mistrzowska. Dodam jeszcze, że w grze były jeszcze dwa starsze utwory z wcześniejszych płyt, ale one się do top 10 nawet nie zbliżyły.
1. A Lady Wants To Forget
2. Z rozpaczy blues
3. Dotyku motyl

4. Today Girls Don't Cry
5. Nie wiadomo
02.07.2020 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #287
RE: Top 3 Polska
Przyjaciele Karpia
kajman napisał(a):Tutaj niemiła dla mnie niespodzianka, bo bylem pewien, że się załapią, a tutaj mi kompletnie nie wchodziły (a do tego podobały mi się bardziej w większości nie te, co zwykle). Byly całkiem przyjemne, fajnie się ich sluchało, ale jakoś nie czułem, że powinny przejść dalej (poza jednym). Nawet mój zawsze ulubiony Marsz nie dał rady. Co ciekawe załapał się (do zapisania) jedyny nieoficjalny Karp (na miejscu 4) czyli przesłuchałem ich w sumie 15.
1. Bajka o karpiu w trójkowym eterze
2. Marsz karpiowy
3. Karp 2012
4. Karp 07
5. Karp Siódmy Wspaniały
Doszło pięć Karpi (bo tego z 2015 nie toleruję) i trzy z nich wepchnęły się do top 5. Jeden zwyciężył, a że jeszcze jeden zyskał nieco to przeszły one do grupy zakwalifikowanych.
1. Duża Ryba
2. Marsz karpiowy
3. Bajka o karpiu w trójkowym eterze
4. Z karpia wąż
5. Wiersz o karpiu
02.07.2020 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #288
RE: Top 3 Polska
Janusz Radek
Nie wiem, jak mi się udało uzbierać aż 10 utworów. Pewnie z zestawu do LP3, a uznałem je za wystarczająco niekoszmarne, żeby nie usuwać z zapisków. I tak został jeden utwór, który nawet się przebił, jeden całkiem dobry i cała reszta.
1. Kiedy u... kochanie
2. Żałuję każdego dnia bez ciebie
3. Gdybyś była...
4. Zapach drażni
5. Nie mów że dotyk
03.07.2020 09:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #289
RE: Top 3 Polska
Pustki
kajman napisał(a):1. Nie tu
2. Się wydawało
3. Wyjeżdżam!
4. Tyle z życia
5. Nuda
Od owego czasu doszedł chyba tylko 1 utwór (co dało 20) i on się załapał na miejsce 5. Poza tym nastąpiły drobne przetasowania i wyszło to tak:
1. Się wydawało
2. Nuda
3. Nie tu
4. Wyjeżdżam!
5. Liczę do dwóch
03.07.2020 09:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #290
RE: Top 3 Polska
Radio Bagdad
Sześć przesłuchanych utworów, z których pierwszy by się bez kłopotów załapał, drugi z kłopotami, ale pozostałym to się nie udało.
1. A ja nie!
2. Nie mam wątpliwości
3. Czas naszych czasów
4. Giną jak we mgle
5. Kupując czerń
03.07.2020 09:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #291
RE: Top 3 Polska
Raz Dwa Trzy
Przesłuchałem 33 utwory, 13 zakwalifikowałem do grupy mocarzy. Ale giganta żadnego nie znalazłem, chociaż dwie piosenki były blisko.
1. Jeszcze w zielone gramy
2. Oto papieros w dłoni
3. Miasteczko Bełz
4. Z uśmiechem dziecka kamień
5. Amulet
03.07.2020 09:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #292
RE: Top 3 Polska
Wygląda na to, że poprzednio przy ustawianiu utworów do top3 przeoczyłem zarówno 123 jak i ten zespół:
Republika
Tutaj mogę porównać najświeższy odsłuch z niedawnym ustawianiem utworów w re-topie zespołu na forum LP3. A tam pierwsza dziesiątka wyglądała następująco:
kajman napisał(a):1. Moja krew
2. Nieustanne tango
3. Hibernatus
4. Fanatycy ognia
5. Telefony
6. Nie pójdę do szkoły
7. Psy Pawłowa
8. Układ sił
9. Znak równości
10. Śmierć na pięć
I tam na pewno słuchałem wszystkie utwory, po których uzupełniłem swoje notatki do tych 57 piosenek, które przesłuchałem teraz. 26 przeszło nad poprzeczką, a 11 uznałem za superkilery (przyznam się, że spodziewałem się więcej). Ruchy były w sumie nie za duże, a zwycięzca mógł być tylko jeden bo od momentu poznania utworu pozostaje on poza zasięgiem konkurentów.
1. Moja krew
2. Telefony
3. Hibernatus
4. Śmierć na pięć
5. Układ sił
6. Stojąc w kolejce
7. Nieustanne tango
8. Kombinat
9. Biała flaga
10. Betlejem jest wszędzie
03.07.2020 09:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #293
RE: Top 3 Polska
Rezerwat
Poprzednio były 4 utwory:
kajman napisał(a):1. Modlitwa o więź
2. Obserwator
3. Histeria
4. Trędowata marionetka
teraz doszedłem do dziesięciu, z czego dwa to starocie, a cztery są z najnowszej płyty. Kolejność poprzednio klasyfikowanych pozostała bez zmian, ale wepchnęły się między nie dwa inne utwory. Poziom bardzo dobry, bo tylko dwa utwory nie zostały wyróżnione, a dwa uznałem za giganty.
1. Modlitwa o więź
2. Obserwator

3. Fortepiany
4. Nowy świetny plan
5. Histeria
03.07.2020 09:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #294
RE: Top 3 Polska
Riverside
kajman napisał(a):
kajman napisał(a):1. Back To The River
2. After
3. Goodbye Sweet Innocence
4. Celebrity Touch
5. Beyond The Eyelids
54 przesłuchane utwory, 12 powyżej kreski (ale nie za dużo), w pierwszej piątce poprzedni lider dopiero czwarty, zwyciężył utwór poprzednio siódmy, a trzeci, który wtedy był poza top 10. Dwa pozostałe wówczas nie były mi znane, a może w ogóle nie istniały.
5. Promise
Podałem tylko miejsce piąte, ponieważ doszło jeszcze sześć utworów i jeden z nich wszedł na to miejsce, a pierwsza czwórka pozostała bez zmian.
1. Us
2. Afloat
3. Parasomnia
4. Back To The River
5. Lament
03.07.2020 09:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #295
RE: Top 3 Polska
Rimbaud
Jednorazowy projekt Budzyńskiego, Trzaski i Jacaszka bardzo mi podszedł. Z ośmiu utworów na tej płycie pięć było powyżej kreski, ale to taka muzyka, która może za każdym razem inaczej uderzyć i następnym razem mogłoby to wyglądać inaczej. Ale dwa utwory wypadły zdecydowanie najlepiej i zabrzmiały mi na tyle, żeby się zaczerwienić.
1. Fetes De La Faim
2. Phrases

3. Enfance
4. Potop
5. Matinee D'ivresse
03.07.2020 11:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #296
RE: Top 3 Polska
Maryla Rodowicz
Wprawdzie poprzednio (2014) prezentowałem piętnastkę, ale zacytowałem tylko 10.
kajman napisał(a):1. Tonę
2. Dworzec
3. Kiedy się dziwić przestanę
4. Nielojalność
5. Przyjdzie chmura chmur
6. Leżę pod gruszą (świety spokój)
7. A gdzie to siódme morze
8. Pejzaż horyzontalny
9. Cyrk nocą
10. Wariatka tańczy
Tym razem przesłuchałem 111 utworów z czego 73 przeszło kwalifikacje, a 21 otrzymało miano superkilerów (w tym cała powyżej prezentowana dziesiątka). Ustawienie kolejności było bardzo trudne, bo poziom był niezwykle wyrównany i drobnostki zmieniały pozycje utworu nawet ponad 10 miejsc. Zwycięzca ten sam co poprzednio, ale wicelider był poprzednio dopiero 11.
1. Tonę
2. Drugi but
3. Przyjdzie chmura chmur
4. Nielojalność
5. Leżę pod gruszą (świety spokój)
6. Kiedy się dziwić przestanę
7. Dobra pogoda
8. Krąży, krąży złoty pieniądz
9. Cyrk nocą
10. Gołębi song
03.07.2020 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #297
RE: Top 3 Polska
Chyba musiałem być na ostrym rauszu, kiedy to pisałem:
kajman napisał(a):
Rzadko tu zaglądam, ale zdarzają się artyści, którzy poprzednio nie mieli nawet 3 utworów (w związku z czym nie byli klasyfikowani), a teraz mają minimum siedem. Taki:

Piotr Rogucki
ma ich nawet 11, ale żaden nie wypełnił postawionego zadania (i dopiero teraz zauważyłem, że przedtem też miał ich sporo, ale skoro już go przesłuchałem to wkleję).
1. Bananowy dżem
2. Piosenka pisana nocą
3. A my
4. Nie chcę spać
5. Whole World Is Watching
No i kolejność teraz wyszła mi inna i to nie tylko dlatego, że z pięciu nowych utworów dwa się tutaj załapały. Przy okazji stwierdzam, że już u kolejnego wykonawcy bardzo dobrze poradziły sobie piosenki z na nowo nagranej płyty LP.
1. Vademecum skauta
2. A my
3. Taka ilość słońca
4. Bananowy dżem
5. Piosenka pisana nocą
03.07.2020 11:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #298
RE: Top 3 Polska
Artur Rojek
No ale jego chyba nie było*, bo płyta wyszła w 2014. Kiepsko, chociaż jeden utwór się wybronił.
1. Kot i Pelikan
2. Czas który pozostał
3. Lato 76
4. Prosta rzecz
5. Mój tata generał
*sprawdziłem i jednak był, ale nie będę do tego wracał, a teraz doszły 4 utwory, ale żaden się nie załapał.
03.07.2020 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #299
RE: Top 3 Polska
Róże Europy
kajman napisał(a):Róże podobały mi się na pierwszej płycie, potem mnie już nie ruszały. I nie spodziewałem się, że mogą nagrać tak dobrą płytę jak ta ostatnia. I utwory z tych dwóch płyt rozegrały walkę o najwyższe miejsce, a 3 z innych płyt kompletnie się nie liczyły. Pierwsza siódemka załapałaby się bez problemu, a pierwsza dwójka wypadła znakomicie.
1. List do Gertrudy Burgund
2. Lodołamacz (z Gwadelupy)
3. Stańcie przed lustrami
4. Zmartwychwstanie (nie zdejmuj ramion ze mnie)
5. Rozmieniony na błoto
To był 2014 więc postanowiłem sprawdzić czy kolejność się ostała i czy nie było jakiś superkilerów, których zresztą sdię spodziewałem. Ale nie wyszło. Kolejność też się trochę pozmieniała ze względu na jeden utwór, który zabrzmiał mi wyjątkowo dobrze.
1. List do Gertrudy Burgund
2. Rozmieniony na błoto
3. Lodołamacz (z Gwadelupy)
4. Stańcie przed lustrami
5. Zmartwychwstanie (nie zdejmuj ramion ze mnie)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.07.2020 01:44 PM przez kajman.)
03.07.2020 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 740
Dołączył: Jun 2007
Post: #300
RE: Top 3 Polska
Ania Rusowicz
kajman napisał(a):1. Powroty do siebie
2. Tam gdzie pada deszcz
3. Anioły
4. Nie uciekaj
5. Stróże świateł
No to teraz wyszło sporo inaczej i to nie tylko dlatego, że doszło kilka utworów, których poprzednio nie brałem pod uwagę. Z 29 utworów dziesięć przekroczyło granicę dziewięć, a jeden zadowolił mnie bardzo mocno.
1. Tam gdzie pada deszcz
2. Co z tego mam
3. Mantra
4. Rozbitkowie
5. Wicher wieje
03.07.2020 12:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości