Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 3 Polska
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #241
RE: Top 3 Polska
inżynierek napisał(a):Nie widzę tej kreski na pierwszym.
Dzięki! Icon_biggrin
Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane
Cztery lata po wydaniu płyty muszę stwierdzić, że nadal jej moc oddziaływania jest ogromna. Z 17 utworów, które z niej pochodzą tylko dwa nie znalazły mojego uznania (plus jedyne mi znane nagranie, które nie dostało się na płytę, jakościowo niestety marne). Siedem natomiast dopisałem do swojej galerii sławy.
Największe pozytywne zaskoczenie to utwór, który jako jeden z nielicznych z tego albumu nie dostał się na moją listę (chociaż był blisko) a tym razem przywalił mi wyjątkowo mocno i załapał się na miejsce piąte.
1. Błądzę
2. Pożegnanie
3. Posłuchaj
4. Pod beskidzkim niebem
5. Anioł zielony
28.06.2020 02:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #242
RE: Top 3 Polska
Krzysztof Napiórkowski
W sumie nazbierało się 17 utworów i żadnemu się nie udało, chociaż czołówka była blisko.
1. W czas zmartwychwstania
2. Nie masz dokąd pójść
3. Powiedzcie to dalej
4. Cisza morska
5. Nigdy nie wrócę
28.06.2020 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #243
RE: Top 3 Polska
Teraz zaczynają się komplikacje, bo wykonawców od N do Z słuchałem do 2014 od końca, a poprawki pojawiały się od 2017. I wchodząc na N na Sebastosie napisałem tak:
Jako że chcę dać wszystkim równe szanse przesłuchuję ponownie nagrania wykonawców od litery N do końca alfabetu. Po pierwsze przez trzy (lub nawet do ponad pięciu - w niektórych wypadkach opierałem się na jeszcze starszych topach utworów bądź płyt) lata mógł mi się zmienić odbiór poszczególnych utworów. Po drugie przybyło utworów niektórym wykonawcom i to też warto uwzględnić.
Wyniki tych przesłuchań częściowo będę prezentował. Częściowo czyli:
1. Wykonawcy zakwalifikowani, u których coś się zmieniło w kolejności pierwszej piątki.
2. Wykonawcy poprzednio niezakwalifikowani, którym teraz się udało (i to w zasadzie jest wariacja punktu 1).
W obydwu przypadkach muszą spełniać najnowszy wymóg czyli 7 utworów przeze mnie skatalogowanych. A na początek:
Nasza Basia Kochana
Poprzednio wyglądało to tak:
kajman napisał(a):1. Nasz Modigliani
2. Za szybą
3. Sen znaleziony w lesie
4. Piosenka na Nowy Rok
5. Jota w jotę
A nim podam obecne wyniki kilka słów omówienia. Najpierw statystyki: przesłuchanych 18, wybranych 11, najwyższa klasa - to akurat widać.
Pierwsza dwójka bez zmian, ale w zmienionej kolejności (ciekawe jak by to wyglądało, gdybym dotarł do ich pierwszej EP-ki), dalej dwa ataki z dalszych pozycji. Piosenka z trzeciego miejsca śpiewana z Elą Adamiak pochodzi z jej repertuaru ale w tej wersji wypada zdecydowanie lepiej.
1. Za szybą
2. Modigliani
3. Gdy wybierać jeszcze mogłam

4. Sen znaleziony w lesie
5. I tak to wszystko trwa
28.06.2020 04:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #244
RE: Top 3 Polska
Czesław Niemen
Tutaj zmieniło się wiele, bo wtedy wyglądało to tak.
kajman napisał(a):1. Requiem dla Van Gogha
2. Epitafium (pamięci Piotra)
3. Com uczynił
4. Inicjały
5. Z pierwszych ważniejszych odkryć
Wtedy przesłuchałem tylko 7 najwyżej notowanych utworów z mojego przeprowadzonego jeszcze wcześniej topu. Tym razem przesłuchałem 55 utworów z czego 27 było nad kreską, a 13 uznałem za rewelacyjne. Z poprzedniej piątki zabrakło teraz 3 utworów w tym pierwszej dwójki.
1. Inicjały
2. Marionetki
3. Com uczynił
4. Człowiek jak niewdzięczny
5. Sprzedaj mnie wiatrowi
30.06.2020 07:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #245
RE: Top 3 Polska
Natalia Niemen
Pierwszy w tej części artysta, który poprzednio nie był klasyfikowany. Nic dziwnego zresztą, skoro 11 z 12 przesłuchanych utworów pochodzi z tegorocznej [pisane w 2017] płyty. 8 z nich pomyślnie przeszło kwalifikacje.
1. Nie wyszeptuj
2. Śmiech Megalozaura

3. Począwszy od Kaina
4. Spodchmurykapelusza
5. Zezowata bieda
30.06.2020 07:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #246
RE: Top 3 Polska
Night Mistress / Nocny Kochanek
Dla mnie to jest jeden zespół, ale 7 z 9 utworów jest w tym drugim wcieleniu. Dwa czy trzy utwory wypadają słabo, a reszta zdecydowanie lepiej, chociaż nie na tyle dobrze, żeby się przebić.
1. Koń na białym rycerzu
2. Zaplątany
3. Dziewczyna z kebabem
4. Andrzela
5. Wakacyjny
30.06.2020 08:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #247
RE: Top 3 Polska
Nosowska
kajman napisał(a):
kajman napisał(a):1. Tętent
2. Jeszcze zima
3. JPS
4. Daj spać!
5. Pa
Tym razem przesłuchałem 37 utworów z czego 9 zapracowało na wystarczająco duży plus, a jak widać dwa z nich na jeszcze większy. Tym razem utwory z 8 aż tak mocno mnie nie zaatakowały (a do tego nie te same z nich najmocniej). Poza tym wtedy nie brałem pod uwagę kooperacji, bo na pewno Kochana byłaby w czołówce.
1. Kochana
2. Jeszcze zima

3. Polska
4. Tętent
5. Uciekaj, moje serce
Od tej pory doszło 11 utworów z czego dwa covery Janerki przekroczyły próg. A jeden wygrał.
1. Wieje
2. Kochana
3. Jeszcze zima

4. Polska
5. Tętent
30.06.2020 09:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #248
RE: Top 3 Polska
Adam Nowak
Osiem utworów, w tym siedem w kooperacjach. Wypada to przeciętnie, a wygrywa jeden utwór nagrany samodzielnie.
1. Chłopcy od pustki
2. Trwaj chwilo, trwaj
3. Rozbitkowie
4. Okruchy dusz
5. Marek Aureliusz
02.07.2020 07:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #249
RE: Top 3 Polska
O.N.A.
kajman napisał(a):
kajman napisał(a):1. Znalazłam
2. Drzwi
3. Koła czasu
4. Niekochana
5. Najtrudniej
Przesłuchałem ponownie jak wtedy 10 utworów i zmiany nie są zbyt duże. Dokładnie pięć utworów znalazło się powyżej kreski, a w tym dosyć niespodziewanie miejsce 4, które poprzednio nie zrobiło na mnie takiego wrażenia. No i tym razem jednak Drzwi dosyć zdecydowanie zwyciężyły.
1. Drzwi
2. Znalazłam
3. To naprawdę już koniec
4. Koła czasu
5. Najtrudniej
Już nie chcę mieszać podając wyniki mojego głosowania w mychartsowym topie, ale teraz przesłuchałem 20 najlepszych moim zdaniem utworów, które zabrzmiały mi najlepiej podczas przesłuchania całej dyskografii. 13 ustawiłem powyżej kreski, a cztery uznałem za superkilery. I dwa z nich to takie, których się nie spodziewałem, bo jeszcze przy poprzednim przesłuchaniu tak dobrze nie wypadły. A najwięcej zyskał ten, któremu minimalnie zabrakło.
1. Drzwi
2. Łamanie kołem
3. Telefon dzwoni...
4. Koła czasu

5. Suka
02.07.2020 07:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #250
RE: Top 3 Polska
Obscure Sphinx
Metalowa kapela, która urzekła mnie umiejętnością budowania niezwykłych nastrojów (nie we wszystkich utworach, ale te też mi się podobały). Dwa utwory (z 9) były dobre tylko na tyle, żeby być blisko kwalifikacji, reszta sobie poradziła, z czego szczególnie dobrze wypadło top4.
1. Void
2. Velorio
3. Lunar Caustic
4. Decimation
5. Feverish
02.07.2020 08:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #251
RE: Top 3 Polska
Oberschlesien
Zespół prezentujący ciężki śląski rock. Przesłuchałem 8/9* utworów, z czego 5 przekonało mnie do siebie.
1. Żryj
2. Bier mie
3. Mamo
4. Jadymy durch
5. Jo chca
Potem doszło pięć utworów (głównie z drugiej płyty, ale nic nie zmieniły).
02.07.2020 08:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #252
RE: Top 3 Polska
Orange The Juice
Poprzednio było 6 utworów, teraz doszedł jeszcze jeden więc nowe normy wypełnił. Trochę się jednak poprzestawiało:
kajman napisał(a):1. Hope
2. Cradle To The Grave
3. 10.5
4. Romanian Beach
5. Package Deal
bo teraz wygląda to tak:
1. Package Deal
2. Hope
3. Romanian Beach
4. 10.5
5. Out Of Place
02.07.2020 08:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #253
RE: Top 3 Polska
Organek
kajman napisał(a):11 utworów brałem pod uwagę ale efekt jak widać mizerny.
Uwaga dodatkowa - gdybym miał oceniać utwory za słowa to Nie lubię byłoby zaznaczone na czerwono.
1. Czarna Madonna
2. Nie lubię
3. Wiosna
4. Palec na cynglu
5. King Of The Parasites
Doszło dziewięć utworów i aż tak dużo się nie zmieniło. No ale jest nowy nr 1.
1. Niemiłość
2. Czarna Madonna
3. Nie lubię
4. Wędrówką życie jest człowieka
5. Wiosna
02.07.2020 08:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
inżynierek Offline
Winien
*****

Liczba postów: 2 252
Dołączył: Feb 2020
Post: #254
RE: Top 3 Polska
Dzięki temu "niedużo" się zmieniło, zmieniło się bardzo dużo, mianowicie z odrzuconych Organek staje się zakwalifikowanym. Icon_wink
02.07.2020 08:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #255
RE: Top 3 Polska
Zgadza się i pisałem o tym na Sebastosie, ale tutaj wszystko wrzuciłem do jednego wątku. No i nie wszystko będzie jak miało być.
02.07.2020 09:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #256
RE: Top 3 Polska
Osada Vida
Lekkie rozczarowanie. Nic nie było blisko progu.
1. I'm Not Afraid
2. Until You're Gone
3. Sky Full Of Dreams
4. Master Of Puppets
5. King Of Isolation
02.07.2020 09:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #257
RE: Top 3 Polska
Dorota Osińska
Tutaj ciekawa sytuacja, bo dwa utwory okazały się supergigantami, a pozostałe nie zdołały przeskoczyć poprzeczki (ale niektóre strąciły minimalnie).
1. Ocean
2. Bliscy nieznajomi

3. W moim magicznym domu
4. Krótki sen
5. Pogoda ducha
02.07.2020 09:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #258
RE: Top 3 Polska
Małgorzata Ostrowska
Jakoś uzbierało się siedem utworów i nic z tego nie wynika. Pierwsza dwójka na plus, ale niewystarczający. Wygrała gościna u Sosnowskiego.
1. Hej!
2. Jeśli było
3. Mimo wszystko
4. Szpilki (Taką mnie chcesz)
5. Teraz
02.07.2020 09:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #259
RE: Top 3 Polska
Pablopavo
kajman napisał(a):Pierwszy poznany utwór był całkiem całkiem. Potem mnie do siebie skutecznie zniechęcił utworami, które pojawiały się na LP3. Ale i te od pewnego czasu zaczęły brzmieć lepiej, a szczególnie te z ostatniej płyty, które spowodowały chęć posłuchania całości. W związku z tym miałem do przesłuchania 10 utworów z tejże i dwa wcześniejsze (które ostatecznie wylądowały pod koniec zestawienia). Zwycięzca mnie zaskoczył bo byłem pewien, że Dom nie będzie miał godnych konkurentów.
1. Major
2. Dom dobry
3. Nie wiesz nic
4. Wszystkie neony
5. Ladinola
Od owego czasu pojawiło się 12 utworów i zniknęły Ludziki, bo pojawiły się trzy utwory z płyty z coverami Janerki.
1. Major
2. Dom dobry
3. Nie wiesz nic
4. Pkb
5. Ta zabawa nie jest dla dziewczynek
02.07.2020 10:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 754
Dołączył: Jun 2007
Post: #260
RE: Top 3 Polska
Patrick The Pan
Nie kojarzyłem, że aż tyle utworów wzbudziło moje zainteresowanie. Ale jak się przekonałem to nic dziwnego. Wprawdzie nic nie powala, ale wszystkie siedem utworów trzyma poziom, acz niewystarczający do przekroczenia progu.
1. Pikselove
2. 52
3. Dare
4. Lunatique
5. Niedopowieści
Później poznałem ósmy i on wypadł zdecydowanie słabiej (przynajmniej od powyższej piątki).
02.07.2020 10:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości