Ankieta: Jak
00-ne
90-te
80-te
70-te
60-te
50-te
40-te
30-te
20-te
Muzyka pocz
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka wczoraj a dziś - czyli o kondycji dzisiejszej muzyki
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #81
 
Oj tak napisałem, nie róbcie ze mnie potwora. Mam swoją opinię na ten temat i nie zamierzam jej zmieniać Icon_wink2 I to nie jest tak, że jak słuchacie PSB to jesteście przeze mnie muzycznie skreśleni czy coś. Każdy ma jakieś swoje guilty pleasures, popełnia jakieś błędy, słucha jakichś rzeczy, które nie do końca brzmią należycie i godnie - to zupełnie naturalne Icon_razz Jest muzyka i jest MUZYKA, o.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.12.2008 05:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #82
 
aaktt napisał(a):[...] Każdy popełnia jakieś błędy [...]

Safer, Twoim błędem jest PSB Icon_mrgreen
13.12.2008 05:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #83
 
aaktt napisał(a):Jest muzyka i jest MUZYKA, o.
A skąd wiadomo, co jest dobre, a co złe? I kto jest wyrocznią od stwierdzania co jest muzyką, a co MUZYKĄ?
13.12.2008 06:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #84
 
Głupie pytanie, oczywiście, że...
JA! Icon_mrgreen

Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.12.2008 07:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #85
 
aaktt napisał(a):Każdy ma jakieś swoje guilty pleasures, popełnia jakieś błędy, słucha jakichś rzeczy, które nie do końca brzmią należycie i godnie - to zupełnie naturalne Icon_razz Jest muzyka i jest MUZYKA, o.

Teraz to przesadzasz zupełnie, a prawda jest taka, że w przypadku PSB to fakt, że ty ich nie słuchasz...przepraszam...nie doceniasz powoduje, że ty popełniasz te błędy. Nie zdajesz sobie sprawy jaki to ważny zespół jest, ale to nie mój problem - tylko nie pisz takich głupot.

Ja nigdy nie piszę nikomu, że popełnia błędy słuchając czegoś albo wytykam, że jest przez to kimś gorszym. Odnoszę się bezpośrednio do gatunku, artysty, piosenki, ale dalszych wniosków nie wyciągam, choć mogę one się same nasuwać - jednak uwierz, że to ROBI różnicę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.12.2008 07:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #86
 
Ja jestem istotą dedukującą. Nawet jeśli nie napiszesz czegoś wprost, to ja i tak idę o krok dalej i wyciągam jednak te wnioski za Ciebie Icon_wink2 Dlatego też właśnie wolę stawiać sprawę jasno i klarownie - nie lubię muzyki tworzonej przez Pet Shop Boys, nie lubię ich imidżu, nie lubię ich samych i tak, uważam ich za gorszych chociażby od wspomnianych Presleya czy Nelsona. Śmiem twierdzić także, że wśród Twoich szerokich muzycznych horyzontów i niewątpliwie świadomego doboru słuchanej muzyki, są oni jedynie przelotnym etapem Twojej muzycznej edukacji i zdecydowanie pewną pomyłką. To moje zdanie. A mniemam, że wolno mi mieć swoje zdanie zarówno o samej muzyce, jak i o osobach, które jej słuchają Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.12.2008 07:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #87
 
aaktt napisał(a):A mniemam, że wolno mi mieć swoje zdanie zarówno o samej muzyce, jak i o osobach, które jej słuchają Icon_wink2
Przepraszam, że się wtrącę Icon_mrgreen
oczywiście możesz mieć swoje zdanie, ale jeśli oceniasz kogoś na podstawie tego, czego słucha, to jest to błędem Icon_exclaim
Nie można kogoś skreślać kto słucha innej muzyki. A tak w ogóle to co masz do PSB, gdyby nie oni, to nawet bym nie wiedział, że Presley to wcześniej śpiewał Icon_razz
13.12.2008 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #88
 
Mimo to twoje prorokowanie w taki zespół nie spodobało mi się Icon_wink, bo jak już pisałem, w ogóle już nie będę podnosił kwestii tego czy są fajni jako zespół czy nie.

Pomyłki zdarzały mi się kiedyś, gdy lubiłem do szaleństwa Ich Troje, kręciło mnie wszystko co leciało w RMF FM, wszystkie te hity puszczane co godzinę, miałem nawet kolekcje wybranych numerów na płycie CD z Pink i DJ-em Bobo na czele....a PSB (razem z DM tak a propos) przetrwało już 6 lat w całym tym bajzlu. Widocznie twoja przepowiednia jest bardzo długoterminowa i sprawdzi się, tak samo jak w przypadku tysięcy innych ludzi, około 70-75 roku życia Icon_mrgreen

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.12.2008 07:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #89
 
Tomekk napisał(a):A tak w ogóle to co masz do PSB, gdyby nie oni, to nawet bym nie wiedział, że Presley to wcześniej śpiewał Icon_razz

Nie pytaj go o ten zespół, bo znów jakaś terror-akcja na nich spadnie. Cała encyklopedia o nich w wersji pl jest u mnie na privie Icon_mrgreen Związki z Presleyem też są tam jako hasło Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.12.2008 07:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #90
 
aaktt napisał(a):są oni jedynie przelotnym etapem Twojej muzycznej edukacji i zdecydowanie pewną pomyłką

w sumie nie piszesz do mnie/o mnie, ale wtracę się, że ja np. polubiłem Rent, gdy byłem w podstawówce, a to wyszło na singlu i doszło do miejsca 1 na LP3, i lubie go w sumie do dziś... cóż, duża i całkiem dorosła pomyłka ze mnie :-> Icon_wink2
13.12.2008 08:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #91
 
saferłel napisał(a):Pomyłki zdarzały mi się kiedyś, gdy lubiłem do szaleństwa Ich Troje, kręciło mnie wszystko co leciało w RMF FM, wszystkie te hity puszczane co godzinę, miałem nawet kolekcje wybranych numerów na płycie CD z Pink i DJ-em Bobo na czele...
Jaka szkoda, że to forum nie istniało 5 lat temu!
Icon_mrgreen
13.12.2008 11:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 143
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #92
 
saferłel napisał(a):A ja nadal nie rozumiem tego jadu jakim Jacku kąsasz zespół Feel...mimo wszystko Icon_wink
jadu..? nie... raczej podśmiewam sie troszke z ich popularności Icon_wink2 A Ty nie masz wykonawcy którego nie trawisz? nie wierzę Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
13.12.2008 11:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #93
 
Wielu jest takich, ale raczej aż tak mocno ich nie depczę w takiej codziennej dyskusji jak ty Feel Icon_mrgreen Dopiero jak przychodzi rozprawiać o konkretach to.... Icon_biggrin3

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.12.2008 11:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #94
 
prz_rulez napisał(a):
saferłel napisał(a):Pomyłki zdarzały mi się kiedyś, gdy lubiłem do szaleństwa Ich Troje, kręciło mnie wszystko co leciało w RMF FM, wszystkie te hity puszczane co godzinę, miałem nawet kolekcje wybranych numerów na płycie CD z Pink i DJ-em Bobo na czele...
Jaka szkoda, że to forum nie istniało 5 lat temu!
Icon_mrgreen

No ciekawe to by było, bardzo....płakalibyście - widząc metamorfozę - po mnie nocami, że odszedłem do świata muzyki undergroundowej...a przede mną i Dj Bobo była taka świetlana przyszłość

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.12.2008 11:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #95
 
Tomekk napisał(a):Przepraszam, że się wtrącę Icon_mrgreen
oczywiście możesz mieć swoje zdanie, ale jeśli oceniasz kogoś na podstawie tego, czego słucha, to jest to błędem Icon_exclaim Nie można kogoś skreślać kto słucha innej muzyki.
Ja nikogo nie skreślam, nic takiego nie napisałem. Po prostu na podstawie muzyki, której ktoś słucha można powiedzieć o nim bardzo wiele, naprawdę. I nie trzeba być psychologiem, żeby do tego dojść. Wszystko co robimy, co piszemy, co mówimy, co lubimy - wszystko to w pewien sposób składa się na obraz nas samych i ocenianie kogoś przez pryzmat muzyki, którą lubi, to nie błąd, ale pewna składowa tego właśnie obrazu - jak najbardziej poprawna, ludzka i właściwa.

Tomekk napisał(a):A tak w ogóle to co masz do PSB, gdyby nie oni, to nawet bym nie wiedział, że Presley to wcześniej śpiewał Icon_razz
Nie wiem w jaki sposób doszedłeś do tego absurdalnego wniosku, ale zapewniam Cię, że gdyby nie oni, to bym miał tylko i wyłącznie dobre skojarzenia z tym utworem, a wersję Presleya poznałbym tak czy owak, prędzej czy później. Bo droga do Presleya wcale, wbrew pozorom [???], nie wiedzie przez dyskografię PSB Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.12.2008 11:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #96
 
A ja lubię Feel, o Icon_razz Z tym, że świąteczny utwór to mała wpadka... Mam tylko nadzieję, że druga płyta przynajmniej dorówna swojej starszej siostrze
13.12.2008 11:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #97
 
aaktt napisał(a):Po prostu na podstawie muzyki, której ktoś słucha można powiedzieć o nim bardzo wiele, naprawdę. I nie trzeba być psychologiem, żeby do tego dojść. Wszystko co robimy, co piszemy, co mówimy, co lubimy - wszystko to w pewien sposób składa się na obraz nas samych i ocenianie kogoś przez pryzmat muzyki, którą lubi, to nie błąd, ale pewna składowa tego właśnie obrazu - jak najbardziej poprawna, ludzka i właściwa.
No to co o mnie powiesz? Icon_wink2
13.12.2008 11:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #98
 
Yacy napisał(a):A Ty nie masz wykonawcy którego nie trawisz?

ja wszystkich trawię. bez wyjątku Icon_wink
13.12.2008 11:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #99
 
prz_rulez napisał(a):
aaktt napisał(a):Po prostu na podstawie muzyki, której ktoś słucha można powiedzieć o nim bardzo wiele, naprawdę. I nie trzeba być psychologiem, żeby do tego dojść. Wszystko co robimy, co piszemy, co mówimy, co lubimy - wszystko to w pewien sposób składa się na obraz nas samych i ocenianie kogoś przez pryzmat muzyki, którą lubi, to nie błąd, ale pewna składowa tego właśnie obrazu - jak najbardziej poprawna, ludzka i właściwa.
No to co o mnie powiesz? Icon_wink2
Ja bym powiedział, że jesteś muzycznie kolorowy, a to dlatego, że nie lubisz się nudzić, że szukasz czegoś szalonego i zwariowanego, żeby w jakiś sposób urozmaicić sobie te nudne momenty życia, które nazywasz Bożym Narodzeniem i nie tylko Icon_wink2 A moja nauczycielka muzyki z gimnazjum, dodałaby pewnie, że nie masz jeszcze wyrobionego gustu muzycznego, tak jak kilka lat temu mnie, Ty pewnie byś ją wyśmiał, ale za kilka lat pomyślałbyś, że może jednak coś w tym jest.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.12.2008 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #100
 
prz_rulez napisał(a):
aaktt napisał(a):Po prostu na podstawie muzyki, której ktoś słucha można powiedzieć o nim bardzo wiele, naprawdę. I nie trzeba być psychologiem, żeby do tego dojść. Wszystko co robimy, co piszemy, co mówimy, co lubimy - wszystko to w pewien sposób składa się na obraz nas samych i ocenianie kogoś przez pryzmat muzyki, którą lubi, to nie błąd, ale pewna składowa tego właśnie obrazu - jak najbardziej poprawna, ludzka i właściwa.
No to co o mnie powiesz? Icon_wink2
a ciekawe co o mnie :?: Icon_mrgreen
13.12.2008 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fajny teledysk wczoraj widziałem... thestranglers 13 2 200 13.03.2020 03:54 PM
Ostatni post: neo01
  Czy dzisiejsza muzyka traci emocje? prz_rulez 60 7 722 11.09.2019 12:23 PM
Ostatni post: Miszon
  Lil Nas X wyrzucony z billboardowej listy country, czyli dyskusja z rasizmem w tle prz_rulez 8 1 008 14.05.2019 10:04 AM
Ostatni post: AKT!
  Muzyka z wokalem, czy bez wokalu ? Lombthorne 8 2 358 21.09.2018 11:36 AM
Ostatni post: dziobaseczek
  Trochę inna muzyka z byłej Jugosławii prz_rulez 12 3 350 07.01.2015 07:09 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Wpływ muzyki puszczanej przez naszych rodziców na nas prz_rulez 3 1 429 06.04.2013 10:21 PM
Ostatni post: piotreklp3
  Spotify, streaming, czyli przyszłość muzyki, czy aby na pewno? michal91d 12 4 828 12.02.2013 02:06 PM
Ostatni post: AKT!
  Puls Muzyki w Radiu Orbit Paweł 0 916 19.08.2012 11:29 AM
Ostatni post: Paweł
  75% polskiej muzyki w radiach? mateusz91 37 8 147 30.08.2010 02:52 PM
Ostatni post: Miszon
  Z historii muzyki rozrywkowej. Holandia. Belgia. emigrant 11 2 927 27.01.2010 11:01 PM
Ostatni post: emigrant

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości