Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #21
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
dziobaseczek napisał(a):A ja jestem na tak, ale z nimi to jest tak, że bardzo szybko się nudzą ich kompozycje. Generalnie podtrzymuję. Przeciętna załoga z zadatkami. Superstitious heart jest bardzo fajne.
To jest ONA! Icon_biggrin
18.03.2013 12:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #22
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
aaktt napisał(a):"Counting" było jeszcze do przyjęcia. "Ego Free Sex Free" wyraźnie się wybija. Reszta niestety znacznie poniżej oczekiwań.
im bardziej wchodzę w ich muzykę tym mocniej opada mi koparka! Fascynująca muzyka.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.03.2013 12:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #23
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
Remo napisał(a):To jest ONA!
znowu dostanę op... od safera Icon_smile Ale tak wypsneło się.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.03.2013 12:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #24
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
Kordian napisał(a):Miejsca starczy dla wszystkich
że co proszę? Icon_lol

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.03.2013 02:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #25
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
The Aikiu i Avec Sans bardziej mi się podobali z innymi utworami wcześniej.

(18.03.2013 12:05 PM)dziobaseczek napisał(a):  z trzech dostępnych to ta jest najsłabsza, ale życzę każdemu takiej "słabej" piosenki Icon_smile
Bardzo dobrze ujęte - ostatnio bardzo żałuję niewpuszczenia Lies na listę, do czego mnie bardzo zachęcałeś.

(18.03.2013 12:21 PM)Remo napisał(a):  
dziobaseczek napisał(a):A ja jestem na tak, ale z nimi to jest tak, że bardzo szybko się nudzą ich kompozycje. Generalnie podtrzymuję. Przeciętna załoga z adatkami. Superstitious heart jest bardzo fajne.
To jest ONA! Icon_biggrin
Tak to Ona! Victoria Hesketh jak jedwab nieskażona! (Taaa...) Takich jednoosobowych projektów-pułapek na Dziobasa jest mnóstwo: Active Child, Wild Nothing, Vanbot, Bright Light Bright Light... Chyba Ci przygotuję ściągę, jak będę w czerwcu jechał do Gliwic Icon_wink
18.03.2013 02:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #26
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
Podzielone na dwa razy, bo był jakiś problem techniczny z postowaniem.

(16.03.2013 01:45 PM)dziobaseczek napisał(a):  Podium przewietrzone Icon_smile
Świetne podium! Dwa razy Szwecja Icon_wink

21 NE 01 Biffy Clyro - Biblical pamiętam, pamiętam...

42 NE 01 Courteeners - Van Der Graaff Lose Control się nie udało, ale może warto wrócić.

(16.03.2013 01:45 PM)dziobaseczek napisał(a):  36 NE 01 Kodiak Fur - Lips
37 NE 01 Autre Ne Veut – Play by Play
Ciągle powtarzasz o komercji u fazzera, a dla mnie to Autre Ne Veut jest całkiem pokręcone, a Kodiak Fur myślę, że spodobałoby się Vingoe. Zareklamowałem na Twitterze i blondynka z teledysku (niejaka Sarah Schreiber) podziękowała mi za oglądanie Icon_wink
18.03.2013 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #27
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
Kordian napisał(a):Bardzo dobrze ujęte - ostatnio bardzo żałuję niewpuszczenia Lies na listę, do czego mnie bardzo zachęcałeś.
bij się w piersi Icon_lol
Kordian napisał(a):Chyba Ci przygotuję ściągę,
nie trzeba, bo jakby co mam moich forumowych aniołów stróżów Icon_smile
Kordian napisał(a):a dla mnie to Autre Ne Veut jest całkiem pokręcone, a Kodiak Fur myślę, że spodobałoby się Vingoe
zgadza się, to komercja z inną twarzą. Niekonwencjonalną.
Kordian napisał(a):(niejaka Sarah Schreiber)
hmm, ładna chociaż ? Icon_razz2

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.03.2013 02:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #28
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
saferłel napisał(a):Po tym co widzę, mogę śmiało napisać, że recenzje są w większość pozytywne, może nawet w zdecydowanej większości pozytywne.
bo to jest teraz hajpowane brzmienie; następna płyta The Weeknd będzie płytą roku
prawda jest taka, że koleś ma na tym krążku jedne z gorszych wokali w historii muzyki, melodii tam jak na lekarstwo, a najgorsze, że wszystko jest poważne i napuszone - ZERO dystansu; album ratuje całkiem udana szata produkcyjna, to hajpowane PBR&B

saferłel napisał(a):Owijasz w bawełnę, robisz uniki. Nie rozumiem Cię. Nic konkretnego nie napisałeś tak naprawdę
a co mam ci napisać? dać przewodnik po dobrej współczesnej muzyce; twoje dobre nie jest równe mojemu jak sam napisałeś
to trochę bezsensowna sytuacja, jak dojdę do wniosku, że coś jest fajne i że pewnie tego nie znasz, to dam cynk Icon_wink

dziobaseczek napisał(a):zgadza się, to komercja z inną twarzą. Niekonwencjonalną.
loooooooooooooool

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.03.2013 06:31 PM przez AKT!.)
18.03.2013 06:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #29
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
Czemu lol z dwunastoma "o" ?

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.03.2013 06:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
fazzer77 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 081
Dołączył: Dec 2012
Post: #30
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
Kordian napisał(a):Ciągle powtarzasz o komercji u fazzera,
to ja taki komercyjny Icon_lol jestem??
18.03.2013 06:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #31
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
bo to co napisałeś jest warte aż dwunastu o Icon_wink
po pierwsze co to jest "komercja"? w jakim sensie zostało użyte to straszne, jednoznacznie naganne i pejoratywne określenie? nie potrafię wyłapać kontekstu
po drugie, hej!, jeśli piszesz tak o Autre Ne Veut, to dlaczego by nie napisać dokładnie tego samego o Shout Out Louds, Phoenix czy The Mary Onettes (abstrahując od tego, że byłaby to w każdym z tych przypadków bzdura podobnej rangi)
ale serio ~ jeśli już kogoś nazywać eghm "komercją" to może właśnie Phoenix, którzy sprzedali ponad milion kopii swojego ostatniego albumu, a ich ostatni singiel brzmi podejrzanie mainstreamowo - Autre Ne Veut wypada w tym porównaniu trochę blado, biorąc pod uwagę, że nie ma nawet hasła na wikipedii -- no chyba, że masz jakieś inne kryteria odnośnie rzekomej "komercyjności" muzyki, zamieniam się w słuch Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.03.2013 06:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
aaktt napisał(a):a co mam ci napisać? dać przewodnik po dobrej współczesnej muzyce; twoje dobre nie jest równe mojemu jak sam napisałeś
to trochę bezsensowna sytuacja, jak dojdę do wniosku, że coś jest fajne i że pewnie tego nie znasz, to dam cynk Icon_wink
Szukałem po prostu konkretów, na jakich opierasz upadek mojego znaku jakości płyty (który chyba powinienem od teraz sformalizować i określić nim albumy 4/5 i wyżej Icon_razz2). Ale skoro sam potwierdzasz słowa o różnych wymiarach dobra, no to po co w ogóle tak się wikłać w kolejne posty i przejmować?

aaktt napisał(a):prawda jest taka, że koleś ma na tym krążku jedne z gorszych wokali w historii muzyki, melodii tam jak na lekarstwo, a najgorsze, że wszystko jest poważne i napuszone - ZERO dystansu; album ratuje całkiem udana szata produkcyjna, to hajpowane PBR&B
Icon_lol Moja prawda jest inna. Co masz do wokali - są bardzo w porządku! Z drugiej strony nie powinienem się dziwić, bo Ty masz jakąś wrodzoną awersję do ponadprzeciętnych (w sensie brzmienia) wokali Icon_smile. Cóż, ja dostrzegam tam i melodie (w chwili zawieszenia listy "Counting" szło jak burza na DLP!), i pasuje mi emocjonalny stosunek muzyka do materiału, chociaż zgadzam się, że płyta jest zarejestrowana w sposób niezwykle wyważony, podniosły i nie jest to granie na dyskotekę. Czuć w tym niezwykłą dbałość o każdy kolejny krok, pieczołowitość w działaniu - dla mnie to argument "za", dla Ciebie wyjście poza granicę smaku - ok. Nie zamierzam bez końca spierać się o potencjał "Anxiety", bo album lubię, ale nie jest to z drugiej strony płyta czy też jego ścisła czołówka, aby walczyć o każde słowo napisane na ten temat.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.03.2013 07:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #33
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
Dałem się znowu jakoś dziwnie wpakować w problematykę komercji. To nie jest pejoratywne określenie w żadnym wypadku, aczkolwiek odnoszenie do muzyki jest niepoprawne, bo tak w gruncie rzeczy, każda płyta podlega prawom rynku, więc siłą rzeczy każda jest komercyjną. Nie mniej są pewne typy kawałków, które mają większy potencjał komercyjny, czyli bardziej przystępne, gladsze brzmienie, atrakcyjniejsze linie melodyczne. Dla mnie kontekst zdania, w którym to słowo się pojawia, sugeruje co jest komercją typu be, a która cacy. Fazzerowa, czy Kordianowa jest cacy, ta grana do znudzenia w Rmf, nierzadko też pozbawiona relatywnie wartości artystycznych kilkanaście razy w dniu określam jako be. Komercja to słowo plastyczne.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.03.2013 07:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #34
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
dziobaseczek napisał(a):więc siłą rzeczy każda jest komercyjną
obalę to tak:
komercja
1. «działalność nastawiona jedynie na osiągnięcie zysku; też: produkty takiej działalności»

http://sjp.pwn.pl/szukaj/komercyjny

a tym samym:
dziobaseczek napisał(a):To nie jest pejoratywne określenie w żadnym wypadku
jeśli nastawiony jedynie na zysk, czy powiedzmy w lżejszej wersji "głównie" na zysk nie jest pejoratywne, gdy mówimy o muzyce, to nie wiem co jest pejoratywne. oczywiście produkty mogą być lepsze i gorsze, akurat ja to rozumiem, ale samo określenia ma raczej ujemne konotacje Icon_smile

dziobaseczek napisał(a):pewne typy kawałków, które mają większy potencjał komercyjny, czyli bardziej przystępne, gladsze brzmienie, atrakcyjniejsze linie melodyczne
akurat według mnie (o co zresztą spierałem się tu z Pawłem) na tej płycie absolutnie tego nie ma; zresztą to nie jest znaczenie słowa "komercyjny" Icon_wink

dziobaseczek napisał(a):Komercja to słowo plastyczne
A "sztaluga"? Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.03.2013 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #35
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
są miejsca bardzo wiarygodne, które podkreślają neutralny wydźwięk i konotacje słowa komercja, ponieważ piszę z telefonu mam kłopoty, by cytować. Ale słowo zyskało negatywny wydźwięk między innymi dzięki hiphopowcon na początku lat 90tych, którzy się brzydzili muzyka służącą celom zarobkowym. Inna sprawa, że nie wszyscy byli konsekwentni. Ponadto przypomina mi się pewna koleżanka, z której wszyscy się śmiali, bo miala odstajace uszy. Dziś nikomu nie jest do śmiechu, bo jej uszy da wręcz ozdobą jej lica i zacna to niewiasta. Czyli zrzucmy gębę przyklejoną temu słowu. Bo on jest neutralny.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.03.2013 09:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #36
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
to czy jest neutralne czy nie i dlaczego to sprawa drugorzędna, ale przede wszystkim nadużywa się go w stosunku do muzyki w znaczeniu, którego ze sobą nie niesie, wplata w zazwyczaj negatywnie nacechowany kontekst jako argument "przeciw"; tak czy inaczej nazywanie przebojowej płyty komercyjną jest nadużyciem, bo to nie są synonimy; tak samo nazywanie andergrandowego R&B "komercją z niekonwencjonalną twarzą" świadczy albo o braku wiedzy n/t znaczenia używanych słów, albo o (co nawet gorsze) pewnym automatycznym szufladkowaniu danych gatunków muzycznych jako mniej lub bardziej "komercyjnym" Icon_wink

wrócę więc do meritum i zaapeluję, że pod absolutnie jakimkolwiek pozorem wykonawca, który nie ma hasła na wikipedii, ani jednego przeboju na koncie i śladowe ilości sprzedanych płyt nie może być nazywany "komercją", choćby jego twarz istotnie była niekonwencjonalna Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.03.2013 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #37
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
Reasumując, andergrandowe R&B jakie gra Autre Ne Veut jest niekomercyjną muzyką, podobnie jak Aiku, jak i wszystkie zespoły, które nie mają hasła na wikipedii. Są niekomercyjne i basta, a że jest nieprawdopodobnie catchy i ma spore szanse na komercyjny sukces to nie ma znaczenia. Nie wspominając, że to samo rnb każdy słyszy inaczej. Prawda leży pewnie gdzieś pośrodku, rzekł dziobas, czy ktoś się zgadza, zapraszam do debaty.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
18.03.2013 10:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #38
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
(18.03.2013 10:30 PM)dziobaseczek napisał(a):  a że jest nieprawdopodobnie catchy i ma spore szanse na komercyjny sukces to nie ma znaczenia.

Ja tam nie widzę żadnego potencjału komercyjnego w tym utworze. ;P

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
18.03.2013 10:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #39
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
dziobaseczek napisał(a):jak i wszystkie zespoły, które nie mają hasła na wikipedii
tego nie napisałem, to niesprawiedliwe, sarkastyczne uogólnienie

próba wyciągnięcia z mojej wypowiedzi jakiejś zasady w szerszym kontekście wypadła ci (zupełnie świadomie) tak absurdalnie, dlatego, że to nie jest żadna zasada i nie przedstawiłem tego w takiej formie; chodzi o ten jeden specyficzny przypadek

dziobaseczek napisał(a):ma spore szanse na komercyjny sukces to nie ma znaczenia
to akurat prawda, bo to, że ma szanse na sukces, ba! to że osiągnie komercyjny sukces, nie czyni jego muzyki komercyjną - jest między tym zasadnicza różnica (to tak jakby skutek miał kształtować przyczynę)

zresztą komercyjny sukces nie jest zabarwiony pejoratywnie, a komercyjna muzyka już tak (to ten niuans, który wcześniej gdzieś się wymknął i tutaj prawda w istocie leży po środku - zresztą gdzie nie leży?)

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.03.2013 10:53 PM przez AKT!.)
18.03.2013 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #40
RE: Dziobasowa Lista Antyprzebojów - 171 notowanie listy - 18 March 2013
dziobaseczek napisał(a):37 44 03 Yeah Yeah Yeahs - Sacrilege
czuję że coś z tego się może urodzić, niemożliwym żeby ten numer nie miał drugiego dna
20.03.2013 07:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów Top 30 - 499 - 500 - April 2024 dziobaseczek 4 115 25.04.2024 02:08 PM
Ostatni post: AKT!
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów Top 30 - 497 - 498 - March 2024 dziobaseczek 0 211 18.03.2024 09:00 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów Top 30 - 495 - 496 - February 2024 dziobaseczek 0 189 19.02.2024 08:29 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów Top 30 - 493 - 494 - January 2024 dziobaseczek 1 206 20.01.2024 02:45 AM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów Top 30 - 491 - 492 - December 2023 dziobaseczek 1 249 15.12.2023 11:56 PM
Ostatni post: Konrad
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów Top 30 - 489 - 490 - November 2023 dziobaseczek 1 256 19.11.2023 11:45 PM
Ostatni post: Konrad
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów Top 30 - 487 - 488 - October 2023 dziobaseczek 0 232 20.10.2023 07:49 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów Top 30 - 485 - 486 - September 2023 dziobaseczek 1 375 18.09.2023 10:03 PM
Ostatni post: AKT!
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów Top 30 - 483-484 - August2023 dziobaseczek 0 319 01.08.2023 09:28 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Dziobasowa Lista Antyprzebojów Top 30 - 481-482 - Juli 2023 dziobaseczek 0 252 08.07.2023 12:28 AM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości