Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Największy Płytowy Top Dziobasa
100 płyt, bez których nie wyobrażam sobie życia
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #121
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Świetnie tu widzieć "Rumours" - rewelacyjny album, choć ja mam inne highlighty

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2012 10:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #122
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
dziobaseczek napisał(a):53. Morrisey - Vauxhall and I (1994)
No to teraz powinienem się śmiertelnie na dziobaseczka obrazić. Icon_razz I wcale nie z powodu miejsca artysty (świetny wynik! ale że wyżej niż w zespole, to jednak nieco dziwne dla mnie Icon_smile , ani z powodu wybranej płyty (chociaż nie jestem jakimś entuzjastą Vauxhall, w moim topie płyt Moza na czele zdecydowanie Your Arsenal, a Vauxhall dość daleko).
29.08.2012 12:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #123
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
No to z jakiego powodu?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2012 12:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #124
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
przeczytaj uważnie Icon_razz
29.08.2012 12:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #125
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
OK, mam to Icon_lolIcon_lol

oj, dziobas, dziobas Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2012 12:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #126
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
a ja nie kumam -- że zjadł literkę? ^^

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2012 12:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #127
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Ale jaką literkę! ^^ ^^ ^^ ^^

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2012 01:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #128
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Ta literka stanowi o Morrisseyowatości, to ona sprawia, że Morrissey jest MORRISSEYEM, a nie jakimś tam Morriseyem!!! Icon_razz
Morrissey to w ogóle ma przerąbane. Literówki w nazwisku zdarzają się nagminnie, a jakby tego było mało, co chwilę dowiaduję się, że jego zespół nazywa się The SMITH Icon_confused
29.08.2012 01:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #129
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Święta racja. Nie wiem jak Wy, ale po tej wpadce straciłem kompletnie zainteresowanie tym rankingiem Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2012 01:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #130
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Domagam się zadośćuczynienia w postaci Morrisseya na pierwszym Icon_wink
29.08.2012 01:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #131
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Tak, ja też ! I Beach Boysów na drugim Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2012 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #132
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
MBV, The Smiths, The Cure, Fleet Foxes, Pixies, Portishead, Prince, Fleetwood Mac - wszystkie uwielbiam.

Toro y Moi, Red Box, Guillemots - trochę mniej, ale też bardzo lubię.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
30.08.2012 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #133
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
albarn92 napisał(a):Literówki w nazwisku zdarzają się nagminnie, a jakby tego było mało, co chwilę dowiaduję się, że jego zespół
Biję się w piersi Icon_smile W raz z przybierającą tuszą, mam już powoli w co się bić Icon_smile
saferłel napisał(a):Z chęcią przesłucham ten Quicksand. Nie słyszałem o nich nigdy.
nie wiem czy ci łatwo wejdzie.
Listoholik napisał(a):*) dla mnie to zespół jednego hitu,
masz rację, tym hitem była cała debiutancka płyta, no i wspomniany Duel. Heaven Give Me Words? Genialna piosenka ze średniego krążka. Musisz koniecznie pogrzebać głębiej.
Dzięki za komentarze.

50. Caroline's Spine - Attention Please (1999)

[Obrazek: 415D6CYJVNL._SL500_AA300_.jpg]

Kolejna formacja, która przeleciała niczym meteor, wydając dwie płyty i gasnąc. Obie Bardzo dobre ale nie pozbawione wad, gdyby tak połączyć Attention Please z Moonsoon i powyrzucać co niektóre kawałki była by doskonałość. Cóż to za muzyka? To połączenie grunge'owej energii spod znaku Pearl Jam z liryzmem no właśnie kogo? Tylko ich. Ich ballady to arcydzieła. Niby delikatnie się zaczynają, a rozsadza je niesamowita energia. Posłuchajcie kawałka Wallflower. Nobla im za ten kawałek. Albo Quarter Century New. Niesamowite. Nobla!

- Nothing to Prove
- Quarter Century new
- Open Fire





49. Einstürzende Neubauten - Ende Neu (1996)

[Obrazek: 31TCE28BYEL._SL500_AA300_.jpg]

Kim oni są? Skąd? Tak na prawdę najlepsza ich płyta to chyba jednak Haus der Lüge, ale ona jest tak pogięta, tak trudna. Ja wybrałem tę, którą mam na półce. A właściwie miałem. Płytę, która ma w sobie sporo szaleństwa, ale ma też ogromne pokłady liryzmu. Tu właściwie można spodziewać się wszystkiego. Od prześlicznej ballady The garden, poprzez posępny duet Stella Maris, poprzez dźwięki wygenerowane przez kanistry, grzebienie i inne dziwactwa. Jak zawsze dziwna, niesamowita formacja, której prowokacje zawsze mają jakiś sens, jakieś przesłanie. Arcydzieło awangardy rockowej.

- The Garden
- Stella Maris (feat. Meret Becker)
- Installation No. 1





48. New Order - Brotherhood (1986)

[Obrazek: 51Auii6WPsL._SL500_AA300_.jpg]

Pewnie się posypią gromy, że to nie to miało tu być, tylko jakaś inna płyta. Ale mam to gdzieś, ponieważ ten krążek uważam za najmocniejsze dzieło Bernarda Sumnera i spółki. Pomimo jego wad. Jedna z najlepszych formacji, jakie nosiła nasza matka Ziemia. Wszystko jest tak niesamowicie spójne, niesamowicie przebojowe, niesamowicie udane. Nie jestem maniakiem Joy Division i nie łykam tego wszystkiego co było związane z Closer, tego całego smutku. Natomiast New Order skrojeni są pode mnie w stu procentach.

- Bizarre Love Triangle
- Angel Dust
- Paradise




47. The Waterboys - Dream Harder (1993)

[Obrazek: 61Z1HYmD4DL._SL500_AA300_.jpg]

Też kontrowersyjny wybór. Dlaczego nie rdzenne Fisherman's Blues? Dlaczego nie kwintesencja stylu A Pagan Place? Nie wiem, po prostu najmocniej przekonało mnie i swojego zdania nie zmieniłem bardziej gitarowe, mocniejsze Dream Harder. Pełne gitarowego łoskotu, pełne lekkiego zgiełku i jakiegoś niepokoju. Oczywiście to Mike Scott a nie Page Hamilton. Więc jest i przepiękne Winter Winter, i skoczne folkowe Spiritual City. No i jest Powrót Pana - kawałek czarujący. The Waterboys - jedna z najlepszych kapel z kręgu pop-rock-folk. Bezdyskusyjnie.

- The New Life
- The Return of Pan
- Glastonbury Song





46. Ultravox - Vienna (1980)

[Obrazek: 516b2i85baL._SL500_AA300_.jpg]

Arcydzieło noworomantycznego stylu. Podniosły klimat nie ma w sobie nic z buńczuczności epigonów. Tak miało być i tak było. Autentycznie. Dosadnie. Genialnie. To płynęło prosto z serca. Wstyd nie znać.

- Vienna
- Astradyne
- New Europeans




http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
01.09.2012 08:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #134
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
o, ja zacząłem już odsłuchiwać nieznane mi płyty i choć to zazwyczaj nie moje klimaty, to poziom jest wysoki - najbardziej z nieznanych mi wcześniej krążków trafiło do mnie Primal Scream, potem Queens of the Stone Age, Propaganda i Charlatans Icon_biggrin

Ultravox nie słuchałem, ale mam w planach; co do NO - ja nie jestem pewien jaki jest ich mój ulubiony album; na każdym są genialne momenty - pewnie wybrałbym "Power, Corruption & Lies" -- jedyny zarzut więc, że za nisko Icon_sad

EN nie lubię, choć ktoś mnie próbował przekonać, że to jest fajne na Offie (kertoip? safer? Ty? Icon_wink ), więc dam im jeszcze ćwierć szansy

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2012 11:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #135
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
dziobaseczek napisał(a):50 tka będzie miała coś w stylu rekomendacji

czekam na te rekomendacje, choć na razie tylko widzę, kultowe Einstürzende Neubauten i klasyczne Ultravox Icon_smile
01.09.2012 11:14 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #136
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
aaktt napisał(a):najbardziej z nieznanych mi wcześniej krążków trafiło do mnie Primal Scream, potem Queens of the Stone Age, Propaganda i Charlatans Icon_biggrin
Pochwal się jakie noty przyznałeś ''Version 2.0'', ''Different Class'' i ''Behaviour''. Już skończyliśmy naszą znajomość.

Z powyższej piątki bardzo lubię trzy płyty. Nie trudno zgadnąć jakie. Waterboysów....hmmm, lata 90. Nie wiem czy w ogóle słuchałem tego LP, aż tak daleko mnie nie poniosło w ich dyskografii. Miejsce 50 odstrasza połączeniem tagów ''1999'' i ''grunge''.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2012 11:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #137
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
saferłel napisał(a):Pochwal się jakie noty przyznałeś
pozytywne

przepraszam, że nie szaleję za identyczną muzyką co Ty; będę jeszcze słuchał - może coś zaskoczy Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2012 11:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #138
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
aaktt napisał(a):przepraszam, że nie szaleję za identyczną muzyką co Ty; będę jeszcze słuchał - może coś zaskoczy Icon_wink
Przeprosiny przyjęte. Przyjdziesz na podwieczorek Icon_wink?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2012 11:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #139
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
herbata z mlekiem at 5 o'clock w rytmie ostatniego singla PSB? Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2012 11:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #140
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
I wycieczka do Neverlandu, gdzie będziemy dokarmiać bezpańskie szczeniaki przy dźwiękach ''Pet Sounds''.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2012 11:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strzelnica Dziobasa dziobaseczek 99 75 680 17.11.2016 01:32 AM
Ostatni post: mrsap
Uśmiech Największy Polski Płytowy Top Dziobasa dziobaseczek 83 68 510 30.04.2013 11:48 AM
Ostatni post: Listoholik
  Wykopaliska dziobasa dziobaseczek 14 3 708 27.02.2012 08:25 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości