Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Największy Płytowy Top Dziobasa
100 płyt, bez których nie wyobrażam sobie życia
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #221
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
O nie, również dla mnie ''King'' to chyba ich szczytowe dzieło Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.09.2012 05:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #222
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Szczytowe to chyba jednak Angel Dust, ale Real Thing najfajniejsze (Epic! Icon_biggrin
11.09.2012 05:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #223
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
FNM muszę posłuchać, od dawna się noszę z tym zamiarem.
eeeeeels? W życiu bym nie przypuszczał, znam jakieś płyty, te ostatnie i są raczej przeciętne, tę znam z okładki. Posłucham.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.09.2012 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #224
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
No dycha to prawdziwe wisienki na torcie. Wszystkich wykonawców bardzo szanuję i najwyższy czas poznać te longplaye w całości. Liczę, że na kolejnych pozycjach coś jednak trafię Icon_wink
dziobaseczek napisał(a):10. Mansun - Attack of the Grey Lantern (1997)
Pamiętam moment jak na firmamencie rockowego Olimpu pojawił się Mansun, to było rzeczywiście coś świeżego. I czemu ja nie posłuchałem już wtedy tej płyty?! "Wide Open Space", oj porywający, w rzeczy samej.
dziobaseczek napisał(a):8. Eels - Beautiful Freak (1996)
Eelsi - super że tu są. A pan E sam jest takim freakiem, że naprawdę Was nie mogę Icon_wink
11.09.2012 09:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #225
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
thestranglers napisał(a):A pan E sam jest takim freakiem, że naprawdę Was nie mogę
Hmmmm? Nie bardzo rozumiem ocb Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.09.2012 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 180
Dołączył: Dec 2014
Post: #226
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
No to taki komplement - w jego głowie jest masa szalonych pomysłów i chwała mu że część wciela w życie.
11.09.2012 10:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #227
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
mnie bardziej frapuje druga część i konstrukcja "ja Was nie mogę" Icon_lol Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.09.2012 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #228
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
albarn92 napisał(a):w sumie ja mam problem, bo nie umiem wskazać ulubionej płyty E. ale może to właśnie wcale nie problem
mawia się, że druga płyta jest najlepsza, bardziej urozmaicona.
aaktt napisał(a):mnie bardziej frapuje druga część i konstrukcja "ja Was nie mogę"
no właśnie, bardzo osobliwa Icon_smile Dziękuję za komentarze

7. Suede - Dog Man Star (1994)

[Obrazek: 51R4pkdOekL._SS500_.jpg]

Podniosłe dzieło, które, już teraz wiem, ma status uniwersalny i nigdy się nie zestarzeje. Przepych, z jakim zrealizowana została ta płyta jest niebywała, splendor środków wyrażania emocji został rozpięty najmocniej w ich karierze. Bo przecież jest miejsce na delikatne, acz wstrząsające ballady, przebojowe single, hymny pełne typowej dla Andersona manierze śpiewania, pełne dramaturgii i orkiestrowego rozmachu songi. Blask polega już nie tylko na dwuznaczności przekazu, tak jak na debiucie, nie tylko na korzystaniu z glamrockowych doświadczeń, ale z emocji, których tu nie brakuje. Tej płycie nie brakuje niczego. Doskonałość.

- The Wild Ones
- The Power
- Daddy's Speeding

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.09.2012 06:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #229
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
6. The Young Gods - Only Heaven (1995)

[Obrazek: Young-Gods-Only-Heaven.jpg]

Ta płyta nie jest łatwa. Ta płyta nie wchodzi w sposób oczywisty, to nie jest piosenkowy album. Niesamowite trio z Genewy jest istnym fenomenem w świecie rocka industrialnego i żywej elektroniki. Toczą się spory, która płyta jest tą najlepszą. Czy narkotyczne Second Nature, gdzie elektronika jest najmocniej wyeksponowana, czy T.V. Sky, gdzie z kolei jest więcej gitar i mocy, czy też grane piosenki Kurta Weilla na Play Kurt Weill. Only Heaven jest pomostem. Doskonałą płytą, najbardziej rytmiczną w karierze. Najbardziej skoczną. Zaczyna się cudacznie od pulsującego intro "Outside" i następuje powolne rozwijanie kwiatu - mocne Strangel, kompletnie rozchwiany Speed Of Night, narkotyczny Donnez les esprits, jest ultraprzebojowy, bardzo transowy Kissing The Sun, psychodeliczny pełen dziwnych odgłosów The Dreamhouse. Najmocniej kontrowersyjny jest składający się z kilku części 16 minutowy Moon Revolutions. Na początku utyskiwałem, bo spora cześć to tylko ciche pinkanie elektroniki. Dziś już wiem, że tak miało być. Warto wytrwać do końca, bo pod koniec pieśń wybucha plemienną, transową ekspresją. Przepyszne dzieło. Wielka płyta, której puszczenie na wieczornym spacerze jest za każdym razem potężną przygodą.

- Strangel
- Kissing The Sun
- The Dreamhouse

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.09.2012 07:16 PM przez dziobaseczek.)
12.09.2012 06:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #230
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Wialka Piatka!
5. Blur - Blur (1997)

[Obrazek: 51yjnO1Ph%2BL.jpg]

Gdybym miał powiedzieć, jaki zespół jest moim ulubionym, to z pewnością jednym z nich byłby Blur. Nigdy nie schodzili poniżej pewnego poziomu, grali tak jak lubie i to co lubię. Mieli sporo przebojów i sporo eksperymentów, każda ich twarz jest dla mnie akceptowalna i każdy ich album bardzo cenię. Wybrałem przełomowy album, na który było stać tylko Albarna i spółkę. Bo nie bał sie umieścić takiego cuda jak Essex dogs, zgiełku z echami melodii, punkowego Chinese Bombs, psychodelicznego Theme from Retro, posthipisowegoo You're So Great, odjechanego do cna I'm Just a Killer for Your Love, niemalże w klimacie Bowiego Strange News From Another Star, czy zupełnie szalonego Country Sad Ballad Man na jednym krążku. Wspaniała płyta. Jak dla mnie wojna o Wielką Brytanię wygrana została właśnie wtedy.

- M.O.R.
- Death of a Party
- Country Sad Ballad Man

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2012 01:30 PM przez dziobaseczek.)
12.09.2012 01:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #231
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
szybko lecisz!
to akurat ta płyta Blurów, której nie znam, ale zaraz sprawdzę, bo już czas Icon_biggrin

6. nie znam
ze Suede mam skomplikowaną relację, ale będziemy się starać ją poprawić Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.09.2012 02:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #232
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
w końcu coś znamIcon_smile Blur na dobrej pozycjiIcon_smile
12.09.2012 02:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #233
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Akurat album Suede jest zdecydowanie lepszy od tego Blur, ale w sumie oba wysoko, więc OK Icon_smile Pozycja 6 średnia. U mnie nie weszliby do top 200.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.09.2012 02:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #234
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Zacząłem odsłuchiwać płyty stąd - Mansun przesłuchany i kapitalny, bardzo mi się podoba ten klimat. Icon_wink Z Marilynem będzie trochę trudniej. ;P A Suede dobre. Blur z tą płytą słyszałem wcześniej, ale jakoś nie potrafiła mnie ona zachwycić. Właściwie lubię ten zespół głównie za pojedyncze kawałki (za to jeden z nich tutaj wspomniałeś jako jeden z najlepszych z płyty Icon_biggrin Country Sad Ballad Man dla jasności).

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.09.2012 05:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #235
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
dzięki za komentarze, w piątek wszystkie karty zostaną odkryte, może jakieś typy na podium, albo top 4, myślę że nie powinny być specjalnym zaskoczeniem.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
12.09.2012 06:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #236
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
Na 100% będzie Radiohead. Icon_wink A pozostałe 3 to nie mam pojęcia co może być... przeszedł mi przez myśl Feeder ale na pewno nie byłby aż tak wysoko, a inne moje typy były już niżej. ;P

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
12.09.2012 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #237
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
a Joy Division, Broken Social Scene czy PJ Harvey już byli?
jeśli nie, to może oni będą w czołówce Icon_smile
12.09.2012 07:22 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #238
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
ja szczerze mówiąc nie mam żadnego pomysłu

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.09.2012 07:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #239
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
4. Radiohead - OK Computer (1997)

[Obrazek: cf2c923f8da0db11018b8010.L.jpg]

Ok Computer, czyli w porządku Komputerze. Oznacza to pogodzenie się z faktem istnienia w naszej rzeczywistości tego zjawiska. Albo pogodzenie się z faktem naszego istnienia w skomputeryzowanym świecie. Albo gorzka akceptacja naszego konsumpcyjnego i absurdalnie analitycznego podejścia do życia. Ileż myśli mioże pojawić się w trakcie słuchania tego arcydzieła. Tylko ten wie, kto to poczuł. Plyta, kótrej słuchanie daje nie tylko radość słuchania, nie tylko ekscytację niezwykłym zjawiskiem, ale przede wszystkim stymulatorem autoanalizy wasnego człowieczeństwa. Co ciekawe, rodzi się to w momencie piosenki Happier Fithier, która de facto piosenką nie jest, ale luźną refleksją nałożoną na delikatny podkład muzyczny. Słowa są przejmujące i generujące refleksję u każdego słuchacza. A przecież jest tu bez liku pięknych momentów, pięknych slów, pięknych wzruszeń. Wydawać by się mogo, że wybitna płyta, to taka, która jest w stu procentach spójna, stylistycznie jednoznaczna i konsekwentna koncepcyjnie. Ok computer w zasadzie taka nie jest. Jest to misternie polączona grupa różniących się od siebie piosenek (bo nikt nie powie mi, że Airbag, czy Exit Music, czy The Tourist, Electioneering są do siebie bardzo podobne) po prostu łączy je jakieś niewidzialne lepiszcze. Coś wisi nad tą plytą, jakaś dziwna siła, która łączy to w jedną całość. Ja myślę, że to ten komputer wyrzucajacy te specyficzne słowa. Albo coś innego? O muzyce pisać chyba specjalnie nie ma sensu, bo nie wiem, czy jest ktoś, kto tej płyty nie zna. Po prostu Arcydzieło godne geniusza. Płyta bez wady, płyta bez rysy. Monolit.

- Airbag
- Electioneering
- Paranoid Android

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.09.2012 06:08 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #240
RE: Największy Płytowy Top Dziobasa
oj, myślałem, że to bedzie lider, a tu poza podium się znaleźli Icon_frown
Nie mam pojęcia co będzie wyżej. Może PJ?
13.09.2012 10:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strzelnica Dziobasa dziobaseczek 99 75 735 17.11.2016 01:32 AM
Ostatni post: mrsap
Uśmiech Największy Polski Płytowy Top Dziobasa dziobaseczek 83 68 525 30.04.2013 11:48 AM
Ostatni post: Listoholik
  Wykopaliska dziobasa dziobaseczek 14 3 710 27.02.2012 08:25 PM
Ostatni post: dziobaseczek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości